Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Добър електротехник за CAN комуникация
 Мнение Публикувано на: 13 Авг 2021, 17:38 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2012, 14:51
Мнения: 149
Кара: Lancia Thesis 2.4 JTD 2003г.
ЕХ: Lancia Kappa 2.4 JTD 2000г.
Здравейте,

днес взех колата от Васко - Диабло Моторс. Единственото с, което не може да се справи е CAN комуникацията, която излиза, че гърми при повечето компоненти. Поради тази причина нямам GSM, датчикът за качество на въздуха също не управлява клапата за циркулация на въздуха и още куп неща, които той казва, че излизат като грешки при диагностиката. Не знам дали проблемът е в кабелите или някъде другаде.

Има ли къде да отида по този въпрос?

Благодаря и със здраве!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Добър електротехник за CAN комуникация
 Мнение Публикувано на: 24 Авг 2021, 17:41 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2012, 14:51
Мнения: 149
Кара: Lancia Thesis 2.4 JTD 2003г.
ЕХ: Lancia Kappa 2.4 JTD 2000г.
Такаа....
След като вчера се изявявах като диагностик, следвайки съвета, че CAN синхронизацията ще реши проблема, се заиграх с ELM327 и MultiEcuScan-a. Видях опцията CAN Setup и естествено му наших Execute. Сега всичко светна като коледна елха и половината модули не работят. Отидох при Иван Мийков и човекът след като заплю МЕС софтуера, каза, че е много лесно да отстраня модулите, но после как ще се реинициализират и той не знае. Сега чакаме техник на име Ачо от Хеед-91, който се занимава с тунинги да се върне от почивка, за да хакерства над колата хардуерно и софтуерно. Някой с мнение за Хеед?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Добър електротехник за CAN комуникация
 Мнение Публикувано на: 25 Авг 2021, 06:59 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
Понякога от кофти ELM адаптер, се набиват необясними грешки в модулите - проверете си адаптера с друг Thesis и вижте дали не се наблюдават същите грешки.

Другото което ми идва на ум е някой модул да се е скапал - виждал съм на Ypsilon как заради прецакан body модул - не светваха плафоните при отваряне/затваряне на вратите, климатроника не си помнеше настройките и др. Отделно се набиваха грешки и по другите модули.

Също някой беше споменал из форума, че ако малката батерия е заминала - това водело до ефекта на коледната елха.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Добър електротехник за CAN комуникация
 Мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 16:18 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2012, 14:51
Мнения: 149
Кара: Lancia Thesis 2.4 JTD 2003г.
ЕХ: Lancia Kappa 2.4 JTD 2000г.
След няколко авто-електро сервиза и специалиста с репутация в София, Варна и тн. вече се бях примирил с категоричното заключение "Това е невъзможно, няма как да стане!", когато ми звънеше телефона след само 3 часа в ръцете на Георги Тошков от Пазарджик. С тежка въздишка и нежелание вдигнах…, тогава чух "Готов си!".
Шах и мат!
Като се прибрах ми нямаше дори и зимните шапки от килера, всичките ми ги скри тоз факир.

"Понякога от кофти ELM адаптер, се набиват необясними грешки в модулите" - напълно е възможно и в допустимостите на сценария, който се разигра.
"Другото което ми идва на ум е някой модул да се е скапал" - Това беше сред причините 100%. АБС модулът.
Благодаря за насоките!
Чрез някаква вуду магия съм изтрил конфигурацията на АБС модула, та се е наложило само той да бъде ресетнат и обучен наново. След това CAN синхронизацията е станала без проблем. Сега всички системи работят и колата се върна отново в 21 век.

Заключението ми е, че в България има само 1 майстор-диагностик и той е в Пазарджик.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Добър електротехник за CAN комуникация
 Мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 19:09 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2005, 13:36
Мнения: 2804
Местоположение: Русе - 0898 477 656
Кара: KAPPA 2.0 VIS - ZLA83800002053545 - 838А6000268799
http://carendar.com/public.php?offset=5 ... ic=0&name=
Ganchev написа:
След няколко авто-електро сервиза и специалиста с репутация в София, Варна и тн. вече се бях примирил с категоричното заключение "Това е невъзможно, няма как да стане!", когато ми звънеше телефона след само 3 часа в ръцете на Георги Тошков от Пазарджик. С тежка въздишка и нежелание вдигнах…, тогава чух "Готов си!".
Шах и мат!
Като се прибрах ми нямаше дори и зимните шапки от килера, всичките ми ги скри тоз факир.

"Понякога от кофти ELM адаптер, се набиват необясними грешки в модулите" - напълно е възможно и в допустимостите на сценария, който се разигра.
"Другото което ми идва на ум е някой модул да се е скапал" - Това беше сред причините 100%. АБС модулът.
Благодаря за насоките!
Чрез някаква вуду магия съм изтрил конфигурацията на АБС модула, та се е наложило само той да бъде ресетнат и обучен наново. След това CAN синхронизацията е станала без проблем. Сега всички системи работят и колата се върна отново в 21 век.

Заключението ми е, че в България има само 1 майстор-диагностик и той е в Пазарджик.


Е ... не е ли тук мястото и времето да постнеш координати на този кадърен човек?!?

_________________
Изображение
Изображение
ЕХ - DEDRA 2.0 i.e. - 835A5.000 - 120hp - BRC - "СТАНКА НЕВЕРОЯТНА"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Добър електротехник за CAN комуникация
 Мнение Публикувано на: 07 Окт 2021, 13:13 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2012, 14:51
Мнения: 149
Кара: Lancia Thesis 2.4 JTD 2003г.
ЕХ: Lancia Kappa 2.4 JTD 2000г.
Авто Електро Сервиз


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов