Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: EPB грешка - губи сигнал понякога от датчика.
 Мнение Публикувано на: 04 Авг 2020, 14:43 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2012, 14:51
Мнения: 149
Кара: Lancia Thesis 2.4 JTD 2003г.
ЕХ: Lancia Kappa 2.4 JTD 2000г.
Здравейте,

При натискане на спирачката, често ми светва сигналната лампа за ръчната + ESP. Изчезва и темпоматът. Трябва да рестартирам колата, за да го намери пак и да изгасне ESP-то. При влажно време (дъжд) нямам никакви ядове. Темпоматът бачка безгрешно, EPB и ESP са на линия. Пръсках контактен спрей в управлението на ABS (3 на схемата долу), защото от него зависи работата на другите системи за сигурност, но без резултат.

Къде другаде може да "съхне" контактът?

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: EPB грешка - губи сигнал понякога от датчика.
 Мнение Публикувано на: 09 Авг 2020, 08:32 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Диагностиката ще каже от кой датчик се губи сигнала. На късмет ако караш - трудно

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: EPB грешка - губи сигнал понякога от датчика.
 Мнение Публикувано на: 10 Юли 2021, 15:47 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Мар 2008, 20:02
Мнения: 126
Местоположение: Плевен
Здравейте, ще пиша тук, за да не отварям нова тема. Проблема и при мен е прословутия жълт триъгълник за ESP. От около седмица свети постоянно. Смених малкия акумулатор, големият си е читав. Проверих всички букси които знам - под краката на пасажера, отпред на сервото, отзад в дясно. Бушоните са здрави. При четене на грешките с Fiatecuscan ( с лилав преход на ELM 327) ми дава грешка C1420 - което е Превключвател на педала на спирачките ( контакт 2 ). Смених превключвателя на педала, пипкава и неудобна история, и се оказа, че стария си работи ( има 4 кабела, 2 отворени и 2 затворени ) новия имаше същите показатели. Сложих го и същата работа. На живи данни показва, че педала на спирачката е натиснат постоянно. Моторчета си работят нормално ( няма скъсани или прекъснати кабели), ръчната работи коректно. Пътувам често Плевен - Русе , та и круизконтрола работи без никакви забележки. Единственото, което ми прави впечатление, е че отзад в дясно при таблото с бушоните, горно ляво реле ( 30А) е много топло, но не успях да намеря схема за какво е.

_________________
Grande Signora,Grande Alex-!!!http://vbox7.com/play:7fb013d0-Има неща,които не се купуват с пари.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: EPB грешка - губи сигнал понякога от датчика.
 Мнение Публикувано на: 10 Юли 2021, 16:57 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Мар 2008, 20:02
Мнения: 126
Местоположение: Плевен
Да се похваля, проблема е решен :D явно няма, кой да чете повече, преди да ви занимава с глупости img181 та, какво се оказа. След повечко четене влязох в централата на ЕSP с кабел ЕLM 327 и зелен преходник. Излезе ми грешка C1412 - сензор за ъгъл на завиване на волана - невалиден сигнал. Грешката не може да се изтрие, защото е налична в момента. Отидох на живи данни изправих волана на 0 градуса ( почти 0, винаги бяха с градус - два ), след това дадох пълен ляв и пълен десен - градусите се местят от + 400 до - 400. После отидох на настройки, там има функция калибриране ъгъла на волана. На изправен волан дадох калибриране. Мисли там, каквото мисли, върнах се на грешки и изтрих грешката без проблем и лампата на таблото изгасна. В инструкцията за калибриране пише, че това се прави винаги, когато се сваля малкия акумулатор.

_________________
Grande Signora,Grande Alex-!!!http://vbox7.com/play:7fb013d0-Има неща,които не се купуват с пари.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: EPB грешка - губи сигнал понякога от датчика.
 Мнение Публикувано на: 18 Юли 2021, 07:45 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Ехеее браво!

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: EPB грешка - губи сигнал понякога от датчика.
 Мнение Публикувано на: 22 Юли 2021, 09:32 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2012, 14:51
Мнения: 149
Кара: Lancia Thesis 2.4 JTD 2003г.
ЕХ: Lancia Kappa 2.4 JTD 2000г.
При мен се оказа стъпково моторче. Така каза Ники от Диабло.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов