Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Чудене и питане.
 Мнение Публикувано на: 07 Май 2020, 20:35 
Offline

Регистриран на: 15 Авг 2019, 14:05
Мнения: 2
Кара: Lancia Thesis
Краят на юли си взех Lancia Thesis. Приятел много ме убеждаваше да го купя, знаеше за моят афинитет към марката.

Оказа се един не гледан автомобил. Нямаше здрав детайл, външния му вид е фамозен - за боя и тенекиджия е.

Интересното е, че е Keyless, отзад седалките имат масаж и подгрев, настройки (за разлика от 2 бутона по тези в Mobile, моята има 16 в подлакътника)

Подозирам, че е рядък екземпляр. Срещат ли се често такива тезиси?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Чудене и питане.
 Мнение Публикувано на: 08 Май 2020, 02:28 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 01 Май 2018, 10:37
Мнения: 14
Местоположение: София
Кара: Lancia
Колега, наистина си попаднал на рядък екземпляр, особено щом е с keyless.

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD 20V
FIAT Croma 1.9 MJet 16V


Върнете се в началото 
 Заглавие: Чудене и питане.
 Мнение Публикувано на: 09 Май 2020, 12:22 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2012, 14:51
Мнения: 149
Кара: Lancia Thesis 2.4 JTD 2003г.
ЕХ: Lancia Kappa 2.4 JTD 2000г.
Ако решиш този негледан автомобил да го продаваш на части някой ден и салонът е бежава алкантара, съм му много навит :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Чудене и питане.
 Мнение Публикувано на: 09 Май 2020, 14:16 
Offline

Регистриран на: 09 Май 2020, 13:56
Мнения: 1
Кара: Lancia Dedra 2.0 i.e.
Друже, да не би да е черна, с шибедах и автоматични скорости? Че, точно миналият юли се бях огледал в една такава, като описаната от теб.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Чудене и питане.
 Мнение Публикувано на: 10 Май 2020, 08:08 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Аз веднъж съм виждал такава, може би е твоята :)

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Чудене и питане.
 Мнение Публикувано на: 10 Май 2020, 15:02 
Offline

Регистриран на: 15 Авг 2019, 14:05
Мнения: 2
Кара: Lancia Thesis
В интерес на истината вероятно всички сме срещнали точно нея. От търсенето ми на Lancia Thesis (2018 зимата насам) само тази изпадна такава.
Салонът е кожа цвят 410 TOBACCO LEATHER, самата тя е черна 657/A Grigio Tiepolo Met.

Минах през много неща с Берлусконито.

Когато го взимах беше панаир. Познат на приятел има собствен автосервиз. Убедително ми обясняваха, че частите за нея са без пари - особено втора употреба. Взех, че се навих.
Последва Вавилонска Тодоровица.
Сменихме тампони на макферсон, амортисиори, навигация (целия компютър на таблото и разхлопващите се части от него - пепелничето и горната част покриваща СД-то), полуоски, дискове, радиатор, шилата на електропрозорците (В рамките на 2 седмици 4 от 4 електрически прозореца се късаха жилата и потъваха във вратите). Сменихме парктроници, няколко пъти се разглабя за грешката на Airbag-a (Фиксваха я за около месец и сега отново свети), смених всичките лампички по плафони и номерата на купето...
Най-интересната ми история за това кратко време с нея е Опитът за убийство от страна на електронната ръчна спирачка (EPB). Два пъти докато пътувах блокираха задните колела. Първият път и двете, та с конско влачене я докарах до парко място. Вторият път блокира само дясното - и така си остана. Та трябваше да сменим и това.

В момента е "сравнително" здрава кола. Изключвайки това, че още не съм намерим тампон на двигателя и много рядкото влизане от 2 на 3-а скорост с приритване - автомобила го стегнах. От време на време вози безобразно заради тоците, още не съм намерим време да сменя кондензаторите на модула за окачването (прави возията мания).


Не смятам, че мога да разчитам на Берлусконито просто защото за тези месеци половината време беше в сервиз, от мен са навъртяни 8000 км. Първата половина на 300-400 се чупеше по нещо, което са няколко шофирания. Фактът, че задните седалки не се сгъват често създава и проблем с багажа.

От там имам две посоки на размисъл - кога и къде да я продам. Да я стегна и запечатам за след 10-20 години и да я продам за "ретро" автомобил :D Цените на частите са височки. При смяна на предния радиатор бяхме в шок защото искаха много по-висока цена и от радиатор на S класа.

Много ме кефи автомобилчето, но не знам какво да го правя. Не съм очаквал, че с автомобил от такъв клас могат да се берат такива ядове.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Чудене и питане.
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2020, 22:31 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Тоя твой приятел явно не ти е никакъв приятел. Взел си някакъв кошник и си решил да го възкресиш от вечните ловни полета :lol:

И аз съм имал такъв неприятен опит с уж много здрава шведска кола. Продадпох я, след като за 2 години налях към 12 бона wallbash След това се оказа, че и следващият "късметлия" е налял още толкова :lol: Та, от личен опит - бягай и продавай, ако щеш на части. Не марката е виновна, а това, че си избрал кола за скрап.

Не знам как са те излъгали, че тесисът е евтин за поддръжка. Аз именно заради поддръжката и екзотиката не си взех такава кола, макар да оглеждам тесиси от 2007 г. И чисто естетически много ми харесват. Но нямам нерви да си правя сам колите. А и нямам излишни пари за такъв тип хоби.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Чудене и питане.
 Мнение Публикувано на: 19 Май 2020, 09:56 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Ай са

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов