Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Zeta/Phedra




 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: RT3eV Проблем с резолюция на дисплея
 Мнение Публикувано на: 13 Апр 2021, 21:48 
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2021, 23:38
Мнения: 3
Кара: Lancia Phedra 2009 2.2 170hp
Здравейте,

Купих Федра 2009 без радио. Днес сложих RT3eV Mp3 HDD, каквото четох, че е трябвало да бъде оригиналното...Свалено е от Ситроен Ц4 2007...Всичко пасна откъм кабели, обаче иконите на дисплея са огромни.. Някой знае ли това софтуерно може ли да се конфигурира, да се промени резолюцията?
Ситроена е бил с друг дисплей с оптичен кабел по принцип...
Благодаря!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: RT3eV / RT4 - Проблем с резолюция на дисплея
 Мнение Публикувано на: 15 Апр 2021, 22:46 
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2021, 23:38
Мнения: 3
Кара: Lancia Phedra 2009 2.2 170hp
Само да споделя: във форума на Пежо 2 пъти пускам тази тема и изобщо не ми излиза никъде, явно не им е интересна...писах на още доста места, никаква инофрмация, никой не може да даде...както и да е...

Ако случайно на някой тук му е интересно успях да се справя сам с проблемите си.

Първо като поставих чуждото радио РТ4 се чуваше бипкане, което отстраних с Launch OBD, като в telematics...смених VINa, вкарах на моя автомобил.

Второ, понеже резолюцията не отговаряше на моя дисплей, с помощта на mirascript (link - http://www.mira308sw.altervista.org/en/index.htm), който може и на CD да се запише и на флашка (само че си взех кабел за РТ4 за USB за да вкарам флашката, от магазина на Пежо - 65 лв). Когато се вкара флашката, автоматично на екрана излизат скриптовете, които са описани в предният линк и с помощта на бутоните се активират.... Може да оставите само този , който искате да активирате и да изтриете всички останали от папката CMD, както аз направих, защото иконите ми бяха супер големи и не виждах какво натискам...Резолюцията я оправих с командата (LRDISPLAY: to set video in Low Resolution mode)...

Трето - успях да отключа видеото в движение без закупуване на допълнителен интерфейс за около 150 евро....пак с mirascript - тук е показано как -https://www.youtube.com/watch?v=T_vn9zuSig4...всъщност се променя заложената скорост от 5-255 км/ч на 0-255 км/ч...по подразбиране, когато вдигнеш повече от 5 км/ч видеото изключва...

Надявам се да съм бил полезен!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Zeta/Phedra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов