Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » A112/Y10/Y/Ypsilon/Musa




 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Помощ при покупка на Ипсилон
 Мнение Публикувано на: 17 Юни 2021, 00:16 
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2021, 23:53
Мнения: 1
Кара: Lancia
Здравейте, първо - извинявам се, за темата,знам че има и други такива, но мненията са много и противоречиви, затова реших да пусна една нова тема.
Та на кратко харесал съм си Ланчия Ипсилон 1.2 16в 80к.с, 1999г. Понеже за пръв път ще правя оглед на италиянска кола и все не ми върви с колите, може ли някой, който кара такава, да ме насочи към евентуални проблеми, за които мога да проверя аз, с неособено технически-грамотното си око? Като например гният ли и евентуално къде най-много трябва да гледам за ръжди освен под, прагове и вежди? Имат ли някакви характерни проблеми, които биха изисквали скъп ремонт и има ли начин да проверя за тях? Това, че има голям разход на гориво мит ли е или наистина гори доста? Като поддръжка скъпа ли е, тъй като си търся нещо малко и евтино/студент съм/, с което да пътувам ежедневно около 60км? Дали имат хидравлика на волана също ме интересува? Някакви особени недостатъци освен мястото и духането от багажника/които не са ми проблем, предната ми кола беше форд Ка и не беше по-различно положението/ И не на последно място - тъй като тази, която съм харесал е с обявена цена 900 лева, това нормална цена за такава кола ли е или е твърде ниска и има вероятност да е заради проблем? Извинявам се за дългия пост и многото въпроси,но на много от тях не намерих отговор. Ще съм ви много благодарен ако ми съдействате!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Помощ при покупка на Ипсилон
 Мнение Публикувано на: 21 Юни 2021, 16:40 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 10 Ное 2004, 01:18
Мнения: 181
Местоположение: София
Кара: Fiat Idea 1.9 8V(CF3) mJet 'Oro'
Niki9901 написа:
Здравейте, първо - извинявам се, за темата,знам че има и други такива, но мненията са много и противоречиви, затова реших да пусна една нова тема.
Та на кратко харесал съм си Ланчия Ипсилон 1.2 16в 80к.с, 1999г. Понеже за пръв път ще правя оглед на италианска кола и все не ми върви с колите, може ли някой, който кара такава, да ме насочи към евентуални проблеми, за които мога да проверя аз, с неособено технически-грамотното си око?
- Като например гният ли и евентуално къде най-много трябва да гледам за ръжди освен под, прагове и вежди?
- Имат ли някакви характерни проблеми, които биха изисквали скъп ремонт и има ли начин да проверя за тях?
- Това, че има голям разход на гориво мит ли е или наистина гори доста?
- Като поддръжка скъпа ли е, тъй като си търся нещо малко и евтино/студент съм/, с което да пътувам ежедневно около 60км?
- Дали имат хидравлика на волана също ме интересува?
Някакви особени недостатъци освен мястото и духането от багажника/които не са ми проблем, предната ми кола беше форд Ка и не беше по-различно положението/
И не на последно място - тъй като тази, която съм харесал е с обявена цена 900 лева, това нормална цена за такава кола ли е или е твърде ниска и има вероятност да е заради проблем? Извинявам се за дългия пост и многото въпроси, но на много от тях не намерих отговор. Ще съм ви много благодарен ако ми съдействате!

1. Относно корозията при Y, купетата са галванизирани и ако колата не е имала удар и последващ некачествен ремонт не би трябвало да има проблеми с ръжда.
2. За разхода на гориво на този двигател е съвсем нормално да харчи между 7.5-8.5 в града и 5.5-6.0 л. извънградско, но това зависи и от стила в който се кара и дали технически всичко е ОК например, ако термостата е за смяна това може да се отрази на разхода на гориво.
3. За поддръжката - цените на резервните части са съвсем поносими. В случай, че цените на резервните части са проблем по-малките 8 клапанови двигатели(1.2 60 к.с/1.1 55 к.с) си остават по-добрия вариант.
Тук може да погледнеш цените на основните :arrow: резервни части за модела.
4. Да, всички имат хидравлика си изключение на базовите версии с най-ниското ниво на оборудване (Steering - Rack and pinion with power assist (except base models)

http://www.carsfromitaly.net/LANCIA/index.html :arrow: Lancia Ypsilon
https://en.wikipedia.org/wiki/Lancia_Ypsilon#First_generation_(1995-2003)

_________________
Fiat Idea 1.9 8V(CF3) mJet 'Oro'
Fiat Bravo 1.4 Tjet 120(CF4) 'Oro'
Fiat Punto 1.2 16V(CF3) ELX Speedgear
Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"
:arrow: Търси се..


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » A112/Y10/Y/Ypsilon/Musa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов