Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 24 Ное 2020, 16:20 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
След първите около 1000км запазвам положителното си мнние за този вариант на Голф. Все пак колата още мирише на ново. На 5 години е. Разход по колонка ми даде 4,7/100. Като това е движение предимно Ихтиман-София-Ихтиман. VAG са дали предписание за смяна на ремък и ролки на 210 000км. Което за мен е страшно много. На други места казват 5 години или 210 000км (което дойде първо). Та започнах да се оглеждам как вървят частите. Изненадата, е че само водната помпа струва колкото цели ангренажен комплект при Либра. Вагините са измислили някакво електронно шунтиране на лопатките докато колата е студена. Да няма циркулация. Допълнителна изненада е изпълнението на маслената помпа. А именно задвижване с зъбен ремък от коляновия вал. Този зъбен ремък се къпе постоянно в масло. VAG не го дават да се сменя за целия живот на колата, но четох че е имало случай на разтегнати ремъци. Та това са някои дребни неща, които не ми развалят общото впечатление. Усетих и предимството на допълнителния подгрев. Толкова пъти четох темата на Yorri и все не се навивах да го направя. Но тук изпълнението не е електрическо. Чиста нафтова печка като при големите камиони. Която при пуснато парно и студено купе се включва. Може да се пусне и отдалечено с дистанционно. Още не съм засякъл разхода на гориво на тази екстра, а и какво причинява на акумулатора.

За сега толкова. Като събера още впечатление ще споделя пак.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 10 Яну 2021, 22:54 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 08 Юли 2016, 20:40
Мнения: 67
Кара: LYBRA 2.4 JTD
LYBRA 2.0 154
ALFA 166 2.5 Sportronic
И аз да се включа в темата.След раждането на втората ми дъщеричка либрата ни отесня срашно много и с много болка се наложи да я пусна за продажба.На третия ден от решението ми (недомислено до някъде) либрата имаше нов дом.Купих си федра.Знам, че не е италианска, но беше колата която отговаряше на изискванията ни.Месеците минаваха а аз бях доволен от новата кола която е идеална за голямо семейство, но тази либра си остана в сърцето ми.Не спрях да си мисля за нея и да ми е супер мъчно, все едно съм се раделил с близък роднина.Преди няколко седмици обаче моята либра се оказа в моите ръце отново по много дълго стечение на обстоятелствата.Старата любов се запали на ново и не можах да се разделя отново с нея и вече си е при мен и тя.И може би ще е последния неудошевен предмет с които бих се разделил.
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... U0b0w4TkhB


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 07:35 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 15 Мар 2010, 17:20
Мнения: 29
Местоположение: Костинброд
Аз избрах субару легаси Н6 2005г за заместник на либрата. В някои отношения е супер, но е доста по-постна отвътре. Автомата е малко муден, а динамиката, въпреки по-мощният двигател е по-кофти. Иначе е широка, удобна и маневрена. Въпреки всичко и либрата си седи вкъщи и се подкарва от време на време.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 22:58 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 12 Ное 2015, 23:34
Мнения: 110
Местоположение: Пазарджик
Кара: Lancia lybra 1.9jtd 116hp [url=http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab286350.gif[/img][/url]
колкото и да ми е неприатно и аз смених любимата либра с много мъка ,и след много дилеми размисли и страсти се насочих към френската секта а именно рено лагуна 2 фаза 2 комби.Няколко бяха причините да избера тази марка и модел а именно заради това че е много широка удобна и с голям багажник и заради мотора защото смятам че след jtd-то именно dci-то е най добрия вариант на дизела ,моят мотор е най мощният в гамата на лагуна 2ра генерация 2.0 173 коня но мотора е муден и тромав ускорява плавно и няма динамиката на жтд-то няма го и ефекта на така нар.кик даун при който турбината те лепи за седалката , возията е много по твърда и директна от на либрата няма я тази мекота и еластичност но пък е много по тиха , dci-to е много по обезшумен двг от жтд на празен ход въобще не се чува и усеща че работи

_________________
Lancia Lybra 1.9 jtd 116 hp (шосеен бегач) Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 23:03 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
stoian55 написа:
колкото и да ми е неприатно и аз смених любимата либра с много мъка ,и след много дилеми размисли и страсти се насочих към френската секта а именно рено лагуна 2 фаза 2 комби.Няколко бяха причините да избера тази марка и модел а именно заради това че е много широка удобна и с голям багажник и заради мотора защото смятам че след jtd-то именно dci-то е най добрия вариант на дизела ,моят мотор е най мощният в гамата на лагуна 2ра генерация 2.0 173 коня но мотора е муден и тромав ускорява плавно и няма динамиката на жтд-то няма го и ефекта на така нар.кик даун при който турбината те лепи за седалката , возията е много по твърда и директна от на либрата няма я тази мекота и еластичност но пък е много по тиха , dci-to е много по обезшумен двг от жтд на празен ход въобще не се чува и усеща че работи

Щом смяташ че е куц кон пред 1.9,представям си ако караше 2.4 :D .Петака ако е в кондиция до 120-140 почти не се чува вътре

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 01 Апр 2021, 00:29 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 12 Ное 2015, 23:34
Мнения: 110
Местоположение: Пазарджик
Кара: Lancia lybra 1.9jtd 116hp [url=http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab286350.gif[/img][/url]
viktorsterev написа:
stoian55 написа:
колкото и да ми е неприатно и аз смених любимата либра с много мъка ,и след много дилеми размисли и страсти се насочих към френската секта а именно рено лагуна 2 фаза 2 комби.Няколко бяха причините да избера тази марка и модел а именно заради това че е много широка удобна и с голям багажник и заради мотора защото смятам че след jtd-то именно dci-то е най добрия вариант на дизела ,моят мотор е най мощният в гамата на лагуна 2ра генерация 2.0 173 коня но мотора е муден и тромав ускорява плавно и няма динамиката на жтд-то няма го и ефекта на така нар.кик даун при който турбината те лепи за седалката , возията е много по твърда и директна от на либрата няма я тази мекота и еластичност но пък е много по тиха , dci-to е много по обезшумен двг от жтд на празен ход въобще не се чува и усеща че работи

Щом смяташ че е куц кон пред 1.9,представям си ако караше 2.4 :D .Петака ако е в кондиция до 120-140 почти не се чува вътре

ами да за 2.4 съм слушал че наистина е много бръз мотор за съжеление нямах удоволствието да го карам но със сигурност жтд е много по добър мотор от дци откъм здравина и еластичност а може би най добрия дизелов агрегат за времето си просто разликата в двата мотора е в концепсията лагуната голяма широка и тежка кола даваща усещане на лукс и комфорт и няма как да искаш да ти откъсне главата дет се вика, мотора започва да се развърта на много по виски обороти,тягата започва да се усеща едва след 140-150км ,предавките са дълги и ускорението е равномерно и плавно за разлика от жтд където има рязко и бързо ускорение,но извода е че по добра кола от либра няма това е :auto:

_________________
Lancia Lybra 1.9 jtd 116 hp (шосеен бегач) Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2023, 13:30 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 21 Яну 2006, 02:54
Мнения: 158
Местоположение: Костинброд
Aз смених либрата преди месец и нещо с пежо 508 комби гт 2011г.
Наблъскано е с екстри като цяло - печка ,стъклен таван музика jbl 500вата.автоматик айсин 6скорости парктроници отпред отзад ,кожени седалки с погряване с памет и масаж на шофиорската седалка.4 зонен климатроник.евро 5.Та има глезотийки ,вози си добре.
Не ми се разделяше с италянските коли ,ама нямат нищо читаво.Либрата ще я пускам за продажба :?

_________________
Lybra 2.4jtd 06.2002 intensa


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 05 Юни 2023, 13:06 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
Лошото е, че италиаското автомобилопроизводство много се сви. Почи не излизат нови модели. А от съществуващите няма кой знае какъв избор. Много се старая да поддържам моята Либра в добър вид. Нотова ще става все по-трудно. Частите изчезват прогресивно. И защото отскоро съм във ВАГ отбора си задавам въпроси. Защо немците си подържат части за коли отдавна снети от производство, а италианците не могат?

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 10 Юни 2023, 18:40 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
Щото, както каза един познат, "ВАГ не са в бизнеса с автомобили, а в бизнеса с авточасти" img181
Ще си търкаляме либрите докато можем и докато има донори по моргите - после нз, сигурно ще сменяме през 2-3 години колите (като телефоните) щото ще им се скапват батериите.
Може би е добре да почнем лека полека да споделяме какво не сме успяли да намерим.
Аз лично до момента не съм имал проблеми с намирането на конкретни части, освен с прахоуловителите за предните амортисьори, но все пак след няколко телефонни разговора - успях да си ги намеря (благодарение на Виктор). Пък и нищо друго не ми се е налагало да правя последните 2-3 години освен обслужване.

Най-странно ми е че тая година станаха 10 години от както търкалям либрата :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 15 Юни 2023, 17:41 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
KoCMoHaBTa написа:
Щото, както каза един познат, "ВАГ не са в бизнеса с автомобили, а в бизнеса с авточасти" img181
Ще си търкаляме либрите докато можем и докато има донори по моргите - после нз, сигурно ще сменяме през 2-3 години колите (като телефоните) щото ще им се скапват батериите.
Може би е добре да почнем лека полека да споделяме какво не сме успяли да намерим.
Аз лично до момента не съм имал проблеми с намирането на конкретни части, освен с прахоуловителите за предните амортисьори, но все пак след няколко телефонни разговора - успях да си ги намеря (благодарение на Виктор). Пък и нищо друго не ми се е налагало да правя последните 2-3 години освен обслужване.

Най-странно ми е че тая година станаха 10 години от както търкалям либрата :)

Те бяха супер лесни за намиране

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 09 Авг 2023, 22:11 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Пък аз още съм с опела :mrgreen: ...щото сега и на него не мога да намеря достоен заместник 8O


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Накъде след Либра?
 Мнение Публикувано на: 14 Авг 2023, 14:28 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005, 10:54
Мнения: 1795
Местоположение: София 06 Подуяне
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
А аз пък съм пак с Либра :)

Е то скоро ще стане година де ама ...

_________________
Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Изображение - Lybra
Изображение - Alfa 147


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 20 от 20 [ 392 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов