Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Апел за благоразумие и самосъхранение
 Мнение Публикувано на: 14 Юли 2010, 10:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Здравейте! Карам от 12 години и съм имал доста драматични случки. Сега ще разкажа за една не чак толкова страшна :)
Карам си преди няколко години, в сред зима, около 12 ч на обяд от Дупница към Самоков. Вали сняг от 10 часа, натрупало е по пътното платно около 5-10 см. Температурата е около -3 градуса. Почти никой няма на пътя. Аз съм с Опел Астра комби от 96г. Карам много внимателно с около 40, макс 50 км км/ч на трета, не ползвам спирачки, равномерна газ. На около 7-8 км преди Самоков както си гледам напред усещам че задницата ми занася в насрешното!!!!! Докато осъзная и реагирам вече автомобила се движеше в настрешната лента почти, и то малко настреани с вратите! Реагирах с волана дадох газ умерено, както по книгите :) и резултата беше завъртане в обратната посока - надясно и желание на автомобила да се движи със задницата напред. В крайна сметка излязох от пътя в канавката, обърнат на 180 градуса в посока на движението. За мое щастие и голям късмет нямаше насртещно движение.
И какво е заключението - НАИСТИНА МОЖЕ ДА ВИ ДУХНЕ ВЯТЪРА ОТ ПЪТЯ! Като излязох навън, оказа се че има страничен вятър, не много силен, ноооо явно на пориви.
За следващите 5 км до Самоков видях още 2 коли в същото положение като моето.

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Апел за благоразумие и самосъхранение
 Мнение Публикувано на: 17 Юли 2010, 19:31 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2006, 19:07
Мнения: 1423
Местоположение: София/Перник
И аз се включвам в неприятната тема за съжаление...

От Сряда Делтата според мен е вече тотална щета. Един софииски пенсионер (нищо негативно нямам просто самата истина) удари баща ми. Не го бил видял...карал е поне с 80-90 в градски условия...какво да коментирам.
Не знаех, че при удар отзад кола може да бъде превърната в купчина безполезен метал, но вече знам...дори двигателят е скъсал тампон и е паднал :o Задните врати изобщо не се затварят, купето усукано, таванът сгънат....малоумен примат... :|

Сега се радвам, че баща ми е жив и здрав (пукната ключица и натъртвания, но както казват хората "малкият дявол") а на ламарините майната им.

В Понеделник най-вероятно ще я оглежда оценител и след огледа я пускам на части във форума...жал не жал.

Карайте разумно и пазете здравето и живота на останалите участници в движението - не се купуват! :idea:

_________________
== Fiat Stilo 1.6 (103 hp) ==


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Апел за благоразумие и самосъхранение
 Мнение Публикувано на: 18 Юли 2010, 20:09 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 19 Сеп 2008, 17:30
Мнения: 1322
Местоположение: София
Slav написа:
И аз се включвам в неприятната тема за съжаление...


Слава Богу, че баща ти е жив и здрав! Колата си е изпълнила предназначението и го е запазила невредим - това е най-важното.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Апел за благоразумие и самосъхранение
 Мнение Публикувано на: 25 Май 2011, 14:23 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 06 Юли 2008, 23:35
Мнения: 1149
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 3.0 V6
Наистина слава Богу колега... дано да не ви се случва повече !

Някой на предишната страница беше казал, че не можело да се спазват всички ограничения, еми съжалявам, но може !!!!

Първите ми една две години като шофьор не ги спазвах, но от тогава се старая и ги спазвам, естествено това не ми гарантира сигурност, но ми помага да си дам време за реакция !

В града карам над ограничението с 15-тина км в час, но това е... На извънградско до 100, на магистрала до 140, НО обикновено със 110. Много хора казват" е добре де, как караш кола 150 коня със 90-100 ?" Истината е, че така времето минава по-бързо защото не си под напрежение и пътуването е по-приятно, безопасно и икономично !

П.П. Естествено съм пробвал "колко ще вдигне", но това е инцидентно и е безсмислено да се превръща в правило !

_________________
Lancia Thesis 3.0 V6 - за сега много доволен
EX: Alfa 166 2.5 V6 Автоматик
EX: Lybra 5.20 155hp ComforTronic - прекрасна кола
EX: Kappa 5.20 147hp - любимката ми, но уви беше вече "баба"


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 3 от 3 [ 44 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов