Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




Автор Съобщение
 Заглавие: Апел за благоразумие и самосъхранение
 Мнение Публикувано на: 27 Сеп 2004, 02:53 
 
Здравейте колеги,
съжалявам че първата тема тук ще е по повод на този ужасен и трагичен инцидент, но се чувствам задължен, а и изпитвам необходимост от това да разкажа на какво станах свидетел /и неволен участник с леки последствия/ днес!!!
Прибирах се от работа по новия булевард в Люлин - посока центъра. Малко след кръстовището при Била и Технополис, джип Мерцедес, летейки с бясна скорост по мокрия булевард /валеше дъжд/, помете такси с трима души. Удари го зверски, след което литна странно и се стовари върху предницата на таксито. Беше ужасна катастрофа. Предницата на таксито просто не съществуваше, а от шофьора се виждаше само притиснатата му глава между остатъците от вратата му. Навсякъде висяха хора, най вече от мерцедеса. Не можехме почти нищо да направим, защото повечето бяха зверски затиснати. В безпомощността си, единственото, което можех да направя е да държа ръката и главата на таксиметровия шофьор - човека първо беше в шок, после започна да вика за помощ, в един момент изпадна в истерия, крещеше и виеше силно, след което утихна. Почти през цялото време го държах за главата и ръката, говорех му как линейките идват и се мъчех да го успокоя. Не искам да ви казвам как се чувствах, съзнавайки че държа в ръцете си умиращ човек, който най-вероятно вече е починал........главата му беше силно деформирана след като махнаха капака.........Прибрах се целия в пот, вода и кръв.
Съжалявам че описвам случката в такива подробности, но понякога наистина трябва да се замислим за стойността на човешкия живот, за другите, за това че ако на нас не ни пука, може би бихме могли да навредим на невинни хора.
На фона на всичко, което се случва в момента по света - атентати, екзекуции, отвличания... едва ли можем да променим с нещо мисленето си, манталитета и чувството на безотговорност в някой хора...
Просто се надявам поне ние, някой ден, натискайки здраво педала, да имаме куража и смелостта да си дадем сметка колко струва човешкият живот и струва ли си да се губи по този начин...


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Окт 2004, 14:25 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Окт 2004, 13:11
Мнения: 203
Местоположение: Пловдив
:( живота е гаден и най-лошото от всичко ,е че тези идиоти с хубавите коли никога не умират сами ,а винаги УБИВАТ невинни хора.Понякога и аз карам бързо ,но винаги се съобразявам с пътната обстановка.И все пак хора пазете се ,по пътищата се води истинска война и всеки го отнася ,виновен или невинен. ГОСПОД да ни пази и по-малко такива случки. :!: :!: :!:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2004, 21:53 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 21:58
Мнения: 66
Местоположение: Пловдив
Скоро четох във някакъв вестник за катастрофа във София с такси и Mercedes G class. Мерцедеса карал "със несъобразена скорост" и убива на място един 18 и един 20 годишни момчета(в таксито). И после пише, че джипа бил на някъв мазен чалгаджия и "късмет било, че него го нямало в джипа и не можал да пострада" :evil: :evil: :evil:
Тия журналисти са...за момчетата никой не го ебава ама чалгаджията бил отървал кожата... :evil:

_________________
Изображение
...the typical Benz or Bimmer buyer was more interested in listening to Mozart on the stereo than to the Modena orchestration under the hood...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Е гати....
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2004, 22:17 
 
Това за пръв път го чувам.....
Въпросния чалгаджия е "певицата" Рени - джипа бил неин.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Наистина е ужасно...
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2004, 10:18 
 
Аз съм виждал 3-4 тежки катастрофи и наистина усещането е много неприятно...Последният път беше това лято, пътувайки за морето...
Карах доста бързо през цялото време, средно 140-150 км/ч....
След Петолъчката, когато оставаше вече малко до Бургас, изведнъж движението спря...натрупаха се много коли, забелязахме, че на около 200-300 метра отпред имаше патрулки, хора, почнаха да прииждат линейки...Стояхме около 20-ина минути, стана невероятно задръстване...
Малко по малко започнаха да ни пускат и карайки с 10 км/ч. не беше трудно да видя резултата от катастрофата, макар и да не исках...
Две Лади, комби-та....едната се връщала от морето, майка, баща, малко дете....другата отивала за морето....същото...смачкани до неузнаваемост...навсякъде кръв, дрехи, ламарина, части от тела... :(
Не мога да изразя с думи начина, по който се почувствах...и не само аз...
До Бургас не съм вдигал повече от 90 км.......
В конкретния случай не разбрах кой е бил виновен и тнт., видях само резултата...и това ми стигаше....

Но най-гадното е, че много пъти ти дори можеш малко да направиш, защото просто не зависи от теб...Гадни пътища, пълни с изненади, с лоша маркировка и объркана сигнализация,...коли, които отдавна е трябвало да бъдат претопени и не са минавали прегледи с години...,шофьори, които нямат никаква представа какво правят: една част "професионалисти", друга част "турбо-гъзари", трета част "баровци", които си мислят, че пътят е техен и това, че с грешни пари са купили лъскава кола за стотици хиляди левове, ги прави неуязвими, четвърта част "еманципирани" жени, които както знаете, карат 3 пъти по-добре от нас, :lol: и трябва да го демонстрират, да не споменавам изнервените шофьори на тежкотоварните автомобили и автобусите, които ти правят път само ако са в настроение....въобще до утре мога да говоря по темата...да не споменавам полицаите, които по-скоро пречат, отколкото помагат...
Картинката е страшна:нулева култура на движение + опасни пътища...
Какво благоразумие....Единственото, което можеш да направиш, е да запалиш свещ за здраве преди да пътуваш нанякъде...И да си отваряш очите на 4...
:evil:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2004, 10:35 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 21:58
Мнения: 66
Местоположение: Пловдив
Точно по същото време аз се връщах от морето, хвана ме същото задръстване, но не видях катастрофата(и по-добре) само разбрах за нея. И наистина като се замислиш колко хора тръгват за морето и не стигат до там...гадна работа. Аз мисля, че дори не съм бил в кола, която да катастрофира, обаче имам чувствоте, че съм и ме е шубе. Веднъж пак на връщане от морето видях как лада кара точно срещу нас(шофйора беше заспал) и ми стига. Абе гадост. И всички имат вина за тия работи. И полицаите които за 10-20лв направо продават човешки жовот.

_________________
Изображение
...the typical Benz or Bimmer buyer was more interested in listening to Mozart on the stereo than to the Modena orchestration under the hood...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Положението е страшно
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2004, 10:42 
 
Често ми се случва да направя забележка на шофьор който е минал през насрещното за да се нареди пръв на светофара изпреварвайки 3 ленти от чакащи коли. И какъв резултата? Познатото българско "Абе ти що не си ......" и също толкова познати жестове. Такава ни е културата. А тези дето чакаме по 3 светофара за да минем сме балъци ли? :evil:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2004, 10:50 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 01 Ное 2004, 16:41
Мнения: 28
Местоположение: София
КОлеги, защо трябва да се принизяваме до простотията на много от новоизлюпените шофьори. Мен също ме дразнят когато на светофара си мислят, че единствената ми цел в живота е да се състезавам с тях...
Доскоро имах доста пипната HF turbo, с която често наказвах разни пикльовци с голфчета. И точно, когато миналата зима бях решил да карам нормално, при около 140 км.ч на магистралата един дрисльо с Ауди ме изпреварваше и ме удари отзад и отляво...
Завъртях се и се качих на една мантинела, на която единя край е заровен в земята - направо трамплин... След доста дълго премятане се приземихме в едно дере. Като изключим разцепената ми вежда - невредими. Колата нямаше незасегнато място но работеше за всеобщо учудване. И сега се сещам за коланите. Таванът беше натиснал облегалката и я беше изкривил. Ако бях с колан най-вероятно щях да съм със строшен врат.. Приятелката ми, обаче беше с колан и е абсолютно без драскотина, но таванът е смачкан само от моята страна.
Бях влюбен в тази кола, но нямах време и нерви да я ремонтирам...
След доста дълго търсене се спрях на Дедра 1.8.
Много е готина, но не върви като делтата. Между другото пробвах няколко делта 2, но честно казано, като динамика и управление старата делта ме кефи повече. Е има и много "убити" екземпляри, но моята беше наистина перфектна във всяко едно отношение...
Беше направена от 1.6 HF turbo на 2.0 HF turbo

_________________
:)


Върнете се в началото 
 Заглавие: сопата да играе!
 Мнение Публикувано на: 04 Ное 2004, 10:50 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
За съжаление е истина че сме като едно стадо овце.... и само сопата може да ни оправи!:(
Ама те овчарите със сопите .... айде до тук... другото на ум!:)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 06 Ное 2004, 11:44 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 29 Сеп 2004, 21:59
Мнения: 633
Местоположение: Пловдив
Съвсем на скоро участвах в катастрофа. На баща ми вуичото от Добрич беше дошъл на гости. Отидох с него по автоморгите да види за сенник и други такива дреболии. Става въпрос за Аstra. Тръгваме ние от едната морга към другата на отсрещната страна на шосето и огледа се тоя човек и тръгна и изведнъж дум и колата подскочи цялата и гледам автобус, който след като на удари нас отнесе и едно паркирано БМВ.
За щастие само смачкани ламарини(Астрата още я правят). Как вуичото не го е видял тоя автобус си нямам на идея. Добре, че само на отклони, защото бяхме почти успоредно. Ако бяхме перпендикулярно щеше да мине през нас. Честно ви казвам вече внимавам при кой се качвам, макар че никога не може да бъде човек застрахован. И аз да карам пак всичко може да стане.
По пътищата много внимание и винаги с изправна кола. Поне това което от теб си зависи да го направиш. Другото палиш свещ и се молиш да не ти се случват такива неща.

_________________
FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190+ hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
ex. LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
ex. LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`
ex. ALFA ROMEO 156 1.6TS 16V, AR67601, ГИ 97`
ex. LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2004, 22:04 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 03 Дек 2004, 20:47
Мнения: 16
Местоположение: София
Простено да ми е, че моето мнение драстично ще се различава от другите.
Жалко е наистина за хората след катастрофата, но обикновено такива гадости стават след като някой гъзар засече цялата колона. Аз карам доста бързо, макар и да се опитвам да не е рисково.
Та на въпроса все пак - какво мога аз да направя. Не съседа, не партията и правителството, не силно неопределените "те", ами точно аз. Единственото до което съм достигнал като извод е - гази идиотите. Имам страхотно Tipo, но фасона му е доста смачкан: такси, такси, ченге (което ме заплашва, заплашва, и накрая избяга), маршрутка. Всички без ченгето (познайте защо) отнеха предимство на неправилния човек. Малки удари, в града, при ниска скорост, нарисувани като на филм. Сега вече и SL600, и A8 ми правят път, но пак ще му оправя тенекиите.

Та въпроса ми е: какво е то "гражданско общество" и само възмущението ни пред ракийката или във форума ли ни е оръжието?

П.П. не съм анонимен, който е дошъл на Италфеста може и да видял кандидата за най-лош външен вид. Това беше железния Фифчо!

_________________
Фиат или Ланча, това е въпросът!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Дек 2004, 02:06 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 07 Дек 2004, 00:41
Мнения: 9
Местоположение: София
Ако мога и аз да се жключа с една история пример как глупаците си получават заслуженото но за сметка на друг...

Аз живея уча и работя в София но съм от Варна ниямам личен автомобил и като се прибера взимам колата на бащами.
Един такъв ден лятото във Варна прибирам бащами от работа и почти пристигнал пред блока минажам по една много тиясна улица (пълна със спрели ажтомобили) навлизам аз и отсресхта се появява един ГОЛФ2 и вместо да ме изчака на широкото влиза срещу мен.. АЗ спрях нема куде да ходия ония почна да ме натиска още малко да ме удари....
Аз страшно се ядосах но бащами вика пусниго тоз убиец и аз назаден 20м докат му освободя място да мине и ОНЗИ пилигуми едвам уцели завоя и избега....
Ето и развръскатаа Късно вечерта излизам с приатели (без колата щях да пия) тръгвам кум болеварда да взема такси и какво да видя на сфетофара които вече минал на Внимане катострофа Въпросния ГОЛФ2 незнам с ква скорост е карал но беше решил че ще пресече Главна без да спира на стоп явно и беше се забил отпред в лявата гума на едно такси... Удара е бил силен определено защото на таксито ( опел кадет ) почти му нямаше предницата...
Невидях Голфаджиата но ми казаха че идвала линеика преполагам за него защото Таксиджиата го видех да седи до колата си и да плаче как ше я оправя и как ще свърже 2-та края ....
Тогава си казах дано нияма сериозно пострадали ламарини да са само но като се сетих за Голф-а по рано и съм почти сигорен че беше същия Си викам тоз си го е търсил.

Най-изненадващото за мен беше че Голфаджията не беше ниякое лапе а ми зрял мъж на около 30-40. Та в този дух АКЪЛА при некои не идва с Годините...

П.С карайте внимателно, ПАЗЕТЕ СЕ!!! и да ви пожелая само безавариини пътуваня

_________________
Карай и да не ти пука


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Дек 2004, 20:46 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 21:58
Мнения: 66
Местоположение: Пловдив
goldie написа:
...Единственото до което съм достигнал като извод е - гази идиотите....

И аз имам такъв навик...като се правят на отворени обикновено остават отзад...и куки съм избутвал като ми с еправят и гъзари с Мерцедеси....Дори си бях написал лепенка" Мерцедес(емблемата) Killer" и да ви кажа чесно имаше резултат :D
Но трябва да се внимава и да сме разумни де!

_________________
Изображение
...the typical Benz or Bimmer buyer was more interested in listening to Mozart on the stereo than to the Modena orchestration under the hood...


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Дек 2004, 02:37 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2004, 19:04
Мнения: 1893
Местоположение: Варна, Ямбол
Аз сум малко суеверен.Пазя си една ''богородица на календар4е''в колата която една ''циганка'' ми я подари.По4ти бяхме катастрофирали с нея /циганката/:)))На косам се отървахме.От тогава календар4ето стои под задната седалка.Мисля 4е наистина ми носи късмет.

_________________
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!



Lancia Delta HF turbo
Lancia Thema хубава ама дърта
Lancia Дедра друсаща доста 159B9000
Lancia Delta2 835C1000
Lancia Kappa 838А1000 това е колата за мен
ALFA ROMEO 166 2,4 JTD сегашната любовница


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Яну 2005, 00:20 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2004, 19:04
Мнения: 1893
Местоположение: Варна, Ямбол
Погледнете този саит,за някои може би е известен но все пак!!!
www.wreckedexotics.com
Страшно се удивлявам на смачканите ламарини,но замисляте ли се за хората коита са били вътре?Можете ли да си го представите.

_________________
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!



Lancia Delta HF turbo
Lancia Thema хубава ама дърта
Lancia Дедра друсаща доста 159B9000
Lancia Delta2 835C1000
Lancia Kappa 838А1000 това е колата за мен
ALFA ROMEO 166 2,4 JTD сегашната любовница


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Яну 2005, 00:34 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2004, 19:04
Мнения: 1893
Местоположение: Варна, Ямбол
За феновете на Lancia вижте какво открих:),то не е за смях:(
http://www.freeforumzone.com/viewmessag ... 945&idd=47

_________________
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!



Lancia Delta HF turbo
Lancia Thema хубава ама дърта
Lancia Дедра друсаща доста 159B9000
Lancia Delta2 835C1000
Lancia Kappa 838А1000 това е колата за мен
ALFA ROMEO 166 2,4 JTD сегашната любовница


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Яну 2005, 21:26 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2005, 01:30
Мнения: 60
Местоположение: Монтана
А между другото саитчето е номер 1 - само така - вече 1 час не мога да спра да свалям-сега спирам и отивам да ям - супер снимки :-) :-)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2005, 11:26 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 05 Окт 2005, 22:01
Мнения: 368
Местоположение: София
мале къде ги намираш тея саитове бе човек :?

_________________
Изображение
Lancia Dedra 1.6.i.e 90ph

Някои живеят по правилата,други ги пишат!!!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Окт 2005, 15:22 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2004, 19:04
Мнения: 1893
Местоположение: Варна, Ямбол
Да живеят търсачките....:)

_________________
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!



Lancia Delta HF turbo
Lancia Thema хубава ама дърта
Lancia Дедра друсаща доста 159B9000
Lancia Delta2 835C1000
Lancia Kappa 838А1000 това е колата за мен
ALFA ROMEO 166 2,4 JTD сегашната любовница


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 31 Окт 2005, 13:23 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 12:25
Мнения: 736
Местоположение: София
Кара: Škoda Octavia
Страшно ми хареса израза на колегата 8.32 за полицаите, които за 10-20 лв. продават човешки живот. Може би е по-вярно, че продават смърт!!! Ако си вършеха работата и озаптяваха айляците по улицата, а не мислеха за джоба си и за лесния начин, много хора щяха да са живи! Но у нас няма дисциплина - а ако някой спазва правилата (макар и не 100 %) му се присмиват, а ако се забави на улицата, спукват тъпанчетата на всичко живо от надуване на клаксони, което никому не помага - до сега не съм видял колоната да се задвижи от звуковото налягане :)

_________________
Път без препятствия обикновено не води до никъде!
Имах Lancia Dedra 1,6 LE S.W. 159B9.000


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 3 [ 44 мнения ] Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов