Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Тръпка с баба Дедра
 Мнение Публикувано на: 18 Авг 2011, 16:32 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Оня ден се наложи да се прибирам от Разград с баба Дедра :mrgreen:
До там стигнах с Дедрата на брата, а за обратно трябваше да се боря с първата ми любов... Не бях се качвал на нея от няколко години... Боже! Тръпката беше много яка. Лесно се кара турбо дизел, но този 1.8 - 8V издишащ атмосферен мотор на газ си е баш майсторлък да го караш и особено да изпреварваш :mrgreen:
Честно бях забравил за какво става въпрос... като се сетя, че като я взех си мислех, че върви доста :lol:
Та за по-сигурно тръгнах аз на път още в 2.30 посред нощ с идеята да избегна трафика. Чудно пътуване - хладинка, птичките пееха... само дето поразпърдяната генерация ги заглушаваше. И по баирите... Бреее, че дълги скорости... чак на ІІІ се наложи да връщам!!! Криво-ляво излязох на Бяла на Русе-София и... там започнаха преживяванията - бая камиони имаше за този среднощен час... Иначе горе-долу за час стигнах Бяла (колкото и с Либра-та).
Настигам три камиона, които се движат с 80... Ами сега?! Тръгвам на ІV-та... ц - не ще да ускорява животното (пък багажника понапълнен), връщам ІІІ - рев до небесата... бреее стрелката на оборотомера мърда бавно като Либра-та на V :mrgreen: Със зор изпреварих първия тир... иде ред на другите два... нямам видимост, не знам правия участък колко е дълъг... Покарах така и по едно време гледам пак прав участък - плюя си в пазвата, ръгам ІІІ-та, мачкам коравия педал на газта... изпреварвам първия тир, включвам ІV-на на 100 и ахаа да изпреваря и втория (вече съм се изравнил с предницата му) и отсреща изскача друг тир... пуска ми тромби, присветка ми с фарове... Пак плюя в пазвата :mrgreen: Набирам... общо взето като вдигне над 2500 оборота на V-та се държи добре... На развиделяване стигам криво-ляво Златна Панега и... пак я втасвам - настигам колона циментовози... Добре че пъплят с 30 по нанагорнището към Ябланица... Последния пред мен ми цъка мигач - да, ама не смея... по едно време так - ІІ, газ... още не съм го презполвил и вече навлизаме в завой... припотих се на темето - късмет - нямаше кола отсреща... На ІІІ-та съм едвам ускорявам... На магистралата - газ - гледам да не падам под 3000 оборота, че на всяко катерене почва да губи скорост...
Както и да е в 8.20 бях вече в Благоевград. Стига толкова лоши работи! Иначе, като изключим мъките с изпреварванията колата се държа добре... като Ланча - даже по-удобна от Либрата в някои отношения, доста по-стабилна в завоите и с едно, доста по-първично, по-директно усещане от автомобила... много е странно. След повече от 250000 по родните пътища, този ветеран от 1994 година ме докара успешно... и то за горе-долу същото време като Либра-та, при това с голяма доза емоции img189
bowdown пред моята първа любов!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тръпка с баба Дедра
 Мнение Публикувано на: 18 Авг 2011, 18:04 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Мар 2011, 14:31
Мнения: 863
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia
Ланча Делта 1.6LX.G. 96г.103к/с. ZLA83600003018774 АГУ
двг.182А40009550568
"Колата не е лукс,а средство за предвижване"
Прикачени файлове:
300px-Lorraine-Dietrich_12_HP_Torpedo_1912.jpg

Първообраза на "Антилопа" на Остап.

_________________
Ланча Делта 2
L'automobile italiana è un'arte !!!
http://www.youtube.com/watch?v=oyC2SlaAXuc


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тръпка с баба Дедра
 Мнение Публикувано на: 18 Авг 2011, 22:51 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Май 2007, 22:31
Мнения: 1009
Местоположение: Кюстендил / NRW
Кара: Lancia
Станев, хич не ми хареса историята. Трябва да ти дърпа ушите някой. Другия път като тръгна на път ще ти звънкам да проверя дали и ти си по пътищата.. да не се засичаме, че ако пак си с дедрата и пак искаш да правиш рискови изпреварвания, то аз не искам да съм отсреща на завоя. Това с плюенето в пазвата няма да ни упази.
Мисля, че трябва да се съобразяваме с автомобила и начина на каране. Иначе те разбирам за тръпката да покараш нещо старо което усещаш като част от себе си.
Поздрави!

_________________
Изображение
EX - Lancia Delta 2 1600 , Kappa 2.0 - 146 PD
от 1991-ва до днес Delta 1.3LX+ Delta 1.6HF turbo - разглобена за части.
от 2020-та до днес с Delta 3 1.8di - Platino


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тръпка с баба Дедра
 Мнение Публикувано на: 26 Авг 2011, 16:46 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Окт 2009, 17:08
Мнения: 159
Кара: No cars
bowdown
А някой бе казал "не давам гаранция че ще изкара до там" :wink: .

_________________
Кажи ми кои са приятелите ти, за да ти кажа кой си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тръпка с баба Дедра
 Мнение Публикувано на: 31 Авг 2011, 13:08 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 06 Юли 2008, 23:35
Мнения: 1149
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 3.0 V6
За Станев слушам само истории за рисково шофиране :) И аз ще взема да се пазя, като се замисля, че аз със поддържана кола 150 коня често си се клатя за тировете и не ми дреме :) Иначе звучи наистина приятно преживяване, напомни ми колко ми липсва капата с ръчни скорости, ей така да я покарам и да си спомня колко е удобна ...

_________________
Lancia Thesis 3.0 V6 - за сега много доволен
EX: Alfa 166 2.5 V6 Автоматик
EX: Lybra 5.20 155hp ComforTronic - прекрасна кола
EX: Kappa 5.20 147hp - любимката ми, но уви беше вече "баба"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тръпка с баба Дедра
 Мнение Публикувано на: 08 Сеп 2011, 16:05 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Окт 2009, 17:08
Мнения: 159
Кара: No cars
Мдааа, Благоевград-София-Разград беше приятно пътуване. Колата се държа достойно на пътя за годините и километрите които е навъртяла по пътищата. Най-много ме изненада разхода на гориво. Бабката показа, че когато иска може да бъде доста пестелива. Разхода ми отиде нейде към 9/100. Е, климатика не беше пускан разбира се, скоростта беше макс 120 км/час по магистралата и духаше попътен вятър за мое щастие :mrgreen: . Изпреварвания имаше едва десетина на брой. Ако ме питате бих ли се доверил на тази кола за още един такъв преход бих отговорил - твърдо ДА.

П.С. Докато пътувах с Дедрата за момент се замислих "Какво ли чувство ще да е изпитал първият собственик когато си я карал чисто нова и все още девственна (разбирай на бензин)? Как ли е вървяла тогава? Салона миришел на ново, ДВГ-то реагирало мигновенно на докосването на педала за газ, конете били все още диви и неопитомени " ... Тази кола ме кара да се усмихвам докато я карам. Това предполагам е достатъчно описание. punk

_________________
Кажи ми кои са приятелите ти, за да ти кажа кой си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тръпка с баба Дедра
 Мнение Публикувано на: 31 Яну 2016, 23:12 
Offline

Регистриран на: 31 Яну 2016, 22:52
Мнения: 4
Кара: Lancia
Брутално диво изживяване за натискане на тез педали мааму стара :D


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов