Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




 Страница 1 от 1 [ 15 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Садист на пътя
 Мнение Публикувано на: 05 Мар 2011, 22:00 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Днес (преди има-няма час) се прибираме от Дупница, бяхме на прошки и естествено аз пих и жената кара... Добре, но застигаме някакъв който кара с 60, а на правото със 70 (?!!!) Пълен садист! А в насрещното колоната е ужасна... софианци бяха започнали да се прибират от родните села :mrgreen:
Взех да се изнервям... Вече на входа на Благоевград на двупосочното жената посмя да го изпревари... не се сдържах бипнах му и му направих неприличен жест... И о, ужас! Жената ми се скара на мене :roll: Какво толкова бил направил човека... Нищо - само километрична опашка зад него...
После се почувствах малко виновен наистина... може човека да е бил зле, болен или пиян... знам ли...
Как реагирате вие в такива ситуации?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Садист на пътя
 Мнение Публикувано на: 05 Мар 2011, 22:49 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 07 Яну 2009, 15:40
Мнения: 192
Местоположение: София
Ами извинявай, че го казвам, но си направил простотия. Плюс това всеки шофьор почти всеки ден се среща с такива хора.
Аз ще посоча пример: Значи, аз миналото лято трябваше да стигна до морето с един много дърт москвич. Той не можеше да вдигне повече от 50 на нагорнище, повече от 70 на равен път, а надолу не вдигах повече от 100, защото само някаква мижава част от спирачките работеха. Това пътуване до морето беше цяла одисея за мен. Беше невероятно изживяване, което продължи доста часове :lol: . Правех опашки след мен и на няколко пъти спирах, за да пускам колите зад мен. Хората въобще не се ядосваха, тъй като с мойте спътници бяхме такива скици в този москвич, че хората искренно ни се радваха и ни махаха. И честно да ти кажа, ако някъв такъв като теб, ми беше показал "неприличен жест", щях да сляза от москвича, да го настигна пеш :lol: и да му обясня "'що е то москвич и има ли то почва у нас" :mrgreen:
Така, че... имайте търпение към шофьорите, които по някаква причина не могат да карат бързо.
И между другото - после всички пускате теми, как някой тъпак изпреварвал рисковано и карал бързо. Значи - не може бавно, не може и бързо...

_________________
Алфа Ромео 146 1.4 TS, 103 коня, 1998г.
Ex: Ланча Дедра 1.9 TD, 90 коня, 1990г.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Садист на пътя
 Мнение Публикувано на: 05 Мар 2011, 22:59 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Абе тоя баш садист си беше... видях му физиономията :mrgreen:
И не караше Москвич, а Пасат.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Садист на пътя
 Мнение Публикувано на: 06 Мар 2011, 00:07 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
А трябва ли да кара със 120 на правия път ако умения или кола не му позволяват и да затрие някого?
Защото точно на Дупница-Благоевград съм виждал най невероятните безумия - изпреварвания в завой без видимост (трябваше да си излезна от лентата в завой защото имах късмета да видя че колата зад тира изчезна и се сетих че ще изскочи пред мен) изпреварвания точно в правите при които е трябвало почти да спирам за да ко*елето се прибере обратно.... при последното ми пътуване на там имаше линейка на правата след Мурсалево към отбивката към Рилския и се изнесох в банкета, така че да изпревари колоната понеже бях единствена кола и като се разминахме с нея връщам се на пътя и един ка*ут ми излиза челно и хайде обратно и за малко в канавката... Едно време като 2-3 пъти седмично минавах и двете посоки на това място ми е било най-неприятно макар пътя да е беше супер именно защото всеки се сили колко може и още повече не може....

Може да е карал с 70 поради десетки причини, и на мен ми се е случвало/налагало да карам на магистралата със под 100 въпреки че за мен това си е ерес дето се вика...

Просто никакво уважение към никого на пътя... само псувни, средни пръсти и нерви, после защо се обърна колата...

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Садист на пътя
 Мнение Публикувано на: 06 Мар 2011, 00:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Alpina написа:
А трябва ли да кара със 120 на правия път ако умения или кола не му позволяват и да затрие някого?

Едното няма нищо общо с другото. Карането със скорост различна от 60-70 не е = на каране със 120 и въобще рисково каране. Съгласен съм, че е пълно с безумци и всякакви изроди по пътищата, но и ма и такива дето направо ти късат нервите... тоя беше от тия...
Сега не си мисли, че летя със 120 и повече по Е79 - карам най-много със 100-110... просто правя елегантни и бързи изпреварвания... но го закъсвам когато софийската колона е срещу мене :mrgreen:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Садист на пътя
 Мнение Публикувано на: 06 Мар 2011, 00:31 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
В България има едно много грешно мислене, че "ограничение 90" значи задължително да караш с 90 и не по-малко, а от там... ... абе няма какво да навлизаме в тази полемика cheers
Това че е карал с 70 при ограничение 90 си е негово право и още повече задължение, ако преценката му и обстоятелствата в които е бил са го изисквали.

Представи си само за момент, че предна дясна гума му е била патерица, с ограничение 80 - с такава аз не бих карал и с 60 ако трябва да съм честен...

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Садист на пътя
 Мнение Публикувано на: 06 Мар 2011, 00:39 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Да. И аз съм изпадал в ситуаци да карам на ІІ-ра предавка без газ поради скъсано жило на педала на газта... и то на 6-7 км от петолъчката... Но карах на аварийки и с десните гуми на чертата или на банкета за да пропускам възможно най-лесно колте зад мен...
Всъщност това е много интересен феномен - когато човек се качи на колата и сякаш се променя... съдейки по себе си и по някои други познати. Въобще не бих се определил като агресивен или арогантен човек, но по някога много се дразня от някои неща когато съм кола... особено когато не карам аз...
Наздраве и нека прощаваме на другите... Прошки са cheers


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Садист на пътя
 Мнение Публикувано на: 06 Мар 2011, 01:04 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
A, аз съм същия - на моменти съм ужасно арогантен, агресивен и правя неща, заради които даже съм спирал в страни от пътя да си бия шамарите сам едва ли не, или поне да се осъзная... друг път се е случвало чак като се прибера да си кажа "аз съм баси нещастника, за малко да затрия човек днес от тотална простотия и безумие"...
Просто всичко е на момента :)
За това са казали умните глави, някой/нещо като те подразни да броиш поне до 10 преди да действаш :)

Макар че го знам и във вида: "Като някой те ядоса се спри, преброй до 10 и след това счупи главата на нещастника" :mrgreen:

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Садист на пътя
 Мнение Публикувано на: 06 Мар 2011, 06:20 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Мар 2011, 14:31
Мнения: 863
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia
Ланча Делта 1.6LX.G. 96г.103к/с. ZLA83600003018774 АГУ
двг.182А40009550568
И аз не пропускам да ги "изблагославя" такива.Моето мнение е ,че след като не можеш да шофираш колата съобразено с обстановката,ти си опасен на пътя.Да ли караш с 150 или 40 това няма значение.Каква е разликата между пиян,болен и неадекватен на пътя.Все си опасен.А оправдания винаги ще се намерят. ranting

_________________
Ланча Делта 2
L'automobile italiana è un'arte !!!
http://www.youtube.com/watch?v=oyC2SlaAXuc


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Садист на пътя
 Мнение Публикувано на: 06 Мар 2011, 14:10 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
От кога карането със 70 по пътищата стана неадекватно...
Бахти спрелия народ....

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Садист на пътя
 Мнение Публикувано на: 06 Мар 2011, 14:30 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Alpina написа:
От кога карането със 70 по пътищата стана неадекватно...

...откакто се появиха бързаци с Ланчи :lol: img189


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Садист на пътя
 Мнение Публикувано на: 06 Мар 2011, 16:39 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 02 Сеп 2007, 09:26
Мнения: 548
Местоположение: Варна
Кара: Lancia
Аз също съм карал с ниска скорост ~40-50km//h с една лада, но правих път да минат другите и пусках аварийните. Опитвах се да не преча и карах плътно в дясно около 350км-ужасно беше, тъмно, дъжд..


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Садист на пътя
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2011, 10:43 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2008, 23:57
Мнения: 406
Местоположение: Sachsen, Deutschland
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd
Имам подобен случай, пича беше с опел астра, кара си пича с 50 и си зяпа настрани и така поне 2 км. Обаче аз съм с жената и децата и естествено карам зад него. По едно време ми писна, прещрака ми нещо и го изрязах, влезнах пред него и бам карам с 30 - 40. Тогава оня взе да бърза нещо и да се натиска само дето не позна :mrgreen: . След третия неуспешен опит да ме изпревари така го изръга тоз опел, че мина като стрела покрай мене - значи можело ... :D . Понеже карам и на жената Лупото, което е с мъртво роден двигател (дизел без инхалатор) и поради технически причини не мога да се движа що годе бързо си карам плътно в дясно и се мъча да улесня трафика, въпреки че за мене викат ебати садиста.

_________________
Lybra 1.9 jtd и тя много гори!
Карам на Stanev Либрата - 1.9 jtd - много гори ... (открадната)
Lancia Dedra 1,8 V.V.T SW. Натокано комби на газ - много върви...
EX VW Lupo на жената колата замина за една либра
ЕХ Fiat Uno 1.4 с клима[/color]


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Садист на пътя
 Мнение Публикувано на: 13 Мар 2011, 17:11 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2004, 19:25
Мнения: 2036
Местоположение: София
Кара: Lancha Dedra 1.8VVT 136k.c 97г - ( бившата)
Lancia Lybra 2.4JTD 150k.c Intensa ( 2003)-вярната
Lancia Delta III twin turbo 190к.с (2009) - палавата
Станев, след последното ми идване по вашия край преди 2 дни , вече знам за какво говориш. Тия наистина са садисти. Карат с 20км/ч , правят колони и задръстване. Направо е ужасно. Но ужасното беше че повечетобяха с регистрация "E". Съчуствам ти.

_________________
Lancha Dedra 1.8VVT 136k.c 97г - ( бившата)
Lancia Lybra 2.4JTD 150k.c Intensa ( 2003)- вярнатa
Lancia Delta III twin turbo 190к.с (2009) - палавата


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Садист на пътя
 Мнение Публикувано на: 14 Мар 2011, 01:10 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 19 Сеп 2008, 17:30
Мнения: 1322
Местоположение: София
www_ написа:
Но ужасното беше, че повечето бяха с регистрация "E". Съчувствам ти.

Тъй, тъй, вярно е! :mrgreen:

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 15 мнения ] 




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов