Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




 Страница 1 от 1 [ 16 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: поучителна история
 Мнение Публикувано на: 18 Яну 2010, 12:23 
Offline

Регистриран на: 18 Яну 2010, 11:54
Мнения: 2
Местоположение: София
Надявам се историята която ще ви разкажа, ако не е толкова интересна, поне да бъде поучителна за да не изгорят и други хора като мен....

Та в края на изминалата година точно на 31 към 19-20 часа отиваме на вилата да празнуваме новата година. Спирам с любимата кола жена ми слиза и отваря багажника да си вземе нещата и в момента в който го затвори, все едно някой дръпна шалтера на колата. Аз останах в автомобила за да може да го преместя до паркинга и чувайки затварянето на капака на багажника видях как цялтото табло включително уредите за скороста, обороти, температура и гориво "умряха". Фарове не работят, колата е запалена, а ток няма вътре. Казах си явно на някой бушон му е дошло времето, но реших да го сменя на следващият ден, а и беше тъмно навън.
Късния следобед на 01.01.2010 след запоя ставам и викам време е да слеза до магазинът в селото да купя още пиене, че май сме си подценили възможностите и съответно трябва да сменя изгорелия бушон, понеже често се случва тама да има полицаи.
Вадя от багажника пакетче с резервни бушони купувани от Метро и поглеждам, 37 бушон изгорял, сменям паля фарове, всичко е ок и потеглям.
Още след запалването веатите на колата се заключват, а аз такава функция на алармата нямам и ги отключих отвътре, но колата мигновено заключи пак. Викам си явно нещо не е както трябва, но ще бистрим проблемите в София като се прибера.
Подкарвам по пътя към магазина, който е на не повече от километър и карайки забелязвам, че уредите пак умряха, спирам слизам и в този момент от най-лявата духалка на парното почва да пуши нещо. Пуши слабо с настиена миризма на бакелит. Изкачам като див от колата и отварям капака, със един замах махам и капака на кутията с бушоните и кво да вида, бушон 37 го няма!!!
Е такова чудо не бех виждал. Вглеждам се хубаво в гнездото и виждам някакво метално парченце на негово място почти на дъното на кутията, всимам една клечка и като бръкнах от върхът и се проточи разтопена пластмаса. Работата ясна, има късо във колата. ПОчистих гнездото и прибрах колата. След вотрата пиянска вечер се прибираме, звъня на един познат и му обясних за проблема. Човека не е електричар, но вика дай да погледнем.
От форума разбрах че късото обикновено става от снопа кабели влизащ в капака на багажника (про седан). Идва човека, отваря кабелите там, всичко слепено, вика нема страшно и за 10 мин с поялника всичко беше ок. Вика пускай фаровете, пускам ама нема, а таблото е дискотека и стрелките ритмично подрипват. Пича ми вика, нема да мога да го оправа явно е стопила кабели, требва си баш майстор. ВИкам ОК, изчаках първия работен ден и разрових интернет за сервиз с посещение на място защото излезеш ли без фарове с колата, куките се лепят като мухи на.......
Както и да е, намерх ето този сервиз http://www.**********.hit.bg/ където се обадих, приеха заявката ми и на следващия ден очаквах майсторите в 9 да ме посетят.
Разбира се в 9:30 ми се обадиха че щели да закъснеят и в 11:30 кацна една черна раздрънкана Мазда с монтанска регистрация от която слезнаха две надъхани момчета на по около 20-ина години.
Обясних им случая и те викат нема проблеми запоила ти се е инсталацията, но ще я оправим. Понеже бях на работа им оставих да се занимават с колата и газ по задачи със друга кола. Вечерта минах, те си бяха тръгнали и ми се обадиха че ще продължат, поглеждам колата и болка сковава сърцето ми, без арматурно табло е36-цата изглежда страшно (в лошия смисъл). На следващия ден казах на охраната да ми се обадят като дойдат да работят по колата и заминах една бърза комадировка до Чирпан, към 11:30 получих потвърждение, че момчетата пак са там и работят по колата.
Прибрах се към 17 часа и веднага да вида кво е станало с баварката. Междувременно ми се обадиха към 16 часа, че колата е готова. Отивам те ми демонстрират, фарове, къси дълги, абе всичко уж е ок, но аз забелязвам че като изгася колата и е с пуснати фарове, тя не остава на габарите както трябва, а остава на къси светлини.
Както и да е казах им, че това трябва да се оправи и се разбрахме да минат на следващия ден да го оправят за 10 мин, не било сложно и така. Викам ок, колко струва всичко. Амииии 200лв. ВИкам ок, плащам, оставям им бакшиш и им викам айде утре ви чакам да я свършите да си я карам спокойно. МОмчетата пбещаха и така започват мъките.
Честно казано мислех, че мъките ми свършват, но уви незнаех какво предстои. На следващия (петък) ден се обаждат, че били много заети и за събота да остане викам ок, сигурни ли сте, Да на 100% ми отговарят. Събота отивам и в уговорения час в 10 ги чакам ма нема никой, звъна и....еййй много работа имаме усложнения айде за неделя. Викам неделя аз немога, но нека в понеделник последно да остане ама задължително сутринта. Потвърдиха ми и понеделник аз балъка пак чакам, ама пак никой, ама нали съм прост викам чакай да се обада и се почва едно звънене от 11 до 14 часа никой не вдига. ТОгава един колега вика чакай обади се от моя номер. Звъним и вдигат.
Общо взето вече бях побеснял и викам абе дупета кво стана платих и сега кой от каде а? Така ли ще я караме? Те много любезни, ама извинявай не сме забравили днес ще гледаме да минем ама до 30 мин гаранция ще ти звъннем да ти кажем час, че незнам кога ше свършим с работата. Викам ОК и седам да чакам сслед час и полвина се обадих на един приятел и му викам звънни ти се разправяй и след малко той ми се обажда и вика изключиха си телефона.
Работата ясна, преебания съм аз. Обаждам се на един колега от форума и му обяснявам положението, как са ми казали че са изолирали някакъв модул на компютъра дето бил изгорял и как струвал майка си и баща си и затва са ги изолирали, че са ми взели 200лв и т.н. И колегата ми вика карай колата щот май са те взели за голяма шаран.
ОК, в края на седмицата карам колата, разтваря да гледаме и............пуснали си пичовете една жица от акумолатора, вързали си фаровете без бушон без нищо, вързали таблото на късо, късото съединение си стои. Омотавали стопени кабели с тиксо на килограм вместо да ги подменят, изпотрошили сумати щипки и сглобки по арматурното табло, хващали с рапидки за дърво и има хартисали една торба винтове и тампони които прибрали на топло в багажника. Изолирали горелите бушони и за капак ми откраднали копеленцата зарядното за кола на Нокиата (оригинално). ** ** *** майката ********, свещи да си купят с тва зарядно, ама толкова бели на едно.
Два дни сме я правили оказа се, че таблото с уредите е изгоряло, стопени са няколко кочета и ключа заедно с този на късите светлини, но накрая постигнахме крайния резултат наречен перфектно състояние. Всичките премеждия ми излезнаха около 800лв, а изводите са:

1. НИКОГА, АМА НИКОГА не си купувайте бушони от бензиностанции, магазини за хранителни стоки, бутки, павилиончета и тем подобни. Един оригинален бушон струва 1,20лв в Дару Кар и звучи много по добре от проблемите и сумата която дадох за да си оправя поразиите нанесени от китайския предпазител, който не гори, а се топи!
2. АКО искате да ви потрошат колата за много пари и да ви направят на кръгъл глупак отивайте право в този хубав сервиз http://www.avtorespect.hit.bg/ Всъщност и до сега никой не се обади повече...

П.С. В крайна сметка съм си виновен аз, аз съм шарана който плати 100% предварително, не поиска документ защото не му трябваше, а беше притеснен за колата си и искаше само да се оправи и аз съм тъпака който не поиска документ дори за обещаната гаранция след ремонта. Сега законово правата немога да си ги търся, но съм длъжен да предупредя вас колеги, които сте доверчиви като мен да не изгорите с пари и коли в този сервиз.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Яну 2010, 18:12 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Сега кофти случка наистина,съчувствам.Ама що трябва да си останеш шарана който реве по форумите а не направиш нещо по-въпроса? Сумати пъти се връщам по сервизи да се карам с тия глупаци,направи го и ти.

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Яну 2010, 20:36 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 08 Май 2006, 21:36
Мнения: 349
Местоположение: Плевен
Даа гадна историика. Ама все пак иди в тоя сервиз, виж се там с шефа или които трябва. Проведете един разговор на висок тон...
И между другото това че нямаш документ не значи че всичко е загубено. Все пак има свидетели които са присъствали наоколо при ремонта. Вярно че става по-сложно да им натриеш носовете но...
Даже е здължително да се иде в тоя сервиз, а не само да им теглиш една маина и да ги "похвалиш" по форумите(което е похвално и поне може да предпази и други от подобни приключения).
Това се отнася за всички ни. Такива "маистори", "търговци" и всякакви подобни елементи трябва да се гонят до дупка, а не само да прежалваме парите и да се чудим при други проблеми каде и какви сервизи или приятели да търсим за да не стане пак така. Пък "тарикатите" да чакат следващия шаран.

_________________
Kappa 2.0-20V-147HP-1996


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Яну 2010, 23:24 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 18 Яну 2010, 23:23
Мнения: 5
Местоположение: София
Здравей колега, аз отговарям за сервиза, за който пишеш.


Сега прочетох темата ти (18.01), в момента е 22:23 часа, не е стигнало до мен, че не си доволен от момчетата.
Това, което ми разказаха е, че си бил доволен, даже си им оставил и бакшиш.
Искам случаят да се изясни, защото фирмата ни е сериозна и не желаем работата на някого да вреде на името.
Нашият служебен телефон е 0878 89 88 61, нямам представа на кой номер си звънял, защото не е стигнало оплакването ти до мен !

Утре (19.01) ще ти се обадя, за да разрешим случая.
За развръзката ще следим тук, по писанията на форума !

Чао колега и до утре !


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Яну 2010, 19:29 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 19 Сеп 2008, 17:30
Мнения: 1322
Местоположение: София
Искрено се радвам, че някой взема отношение по въпроса. Очакваме развитие!

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2010, 13:13 
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2010, 12:26
Мнения: 1
След всичко написано до сега интересно защо няма развитие по темата? И в крайна сметка кой лъже?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2010, 14:33 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 21 Фев 2009, 11:14
Мнения: 309
Местоположение: Варна, Чайка
Кара: Lancia Kappa
Да, верно е кофти историята. Само че нещо не ми се връзва...Бесен клиент с БМВ се оплаква от сервиз във форума на Ланча :?: :!: Ок, човека иска да оплюе сервиза по всички форуми, кара БМВ и затова има само 1 мнение тук. Изведнъж представител от сервиза се включва в темата и той с 1 мнение. Тук интересното е как сервизът разбира, че клиент с БМВ се оплаква в Ланча форума и му отговаря точно тук а не във форума на колегите от БМВ, където е по-логично да е отрпавено оплакването. Изведнъж се намесва 3-ти човек, който чака развитие по въпроса, ама и той новичък с 1 мнение. Колеги, това някаква нова форма на самореклама ли е? Да се самооплювате и после да показвате някаква псевдозаинтересованост и вниманите към клиента :?: :!:

_________________
Lancia Kappa 2.0 20V VIS- големия кораб
Lancia Dedra SW 2.0 16V- старата любов


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2010, 15:02 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 07 Яну 2009, 15:40
Мнения: 192
Местоположение: София
packo84 написа:
Да, верно е кофти историята. Само че нещо не ми се връзва...Бесен клиент с БМВ се оплаква от сервиз във форума на Ланча :?: :!: Ок, човека иска да оплюе сервиза по всички форуми, кара БМВ и затова има само 1 мнение тук. Изведнъж представител от сервиза се включва в темата и той с 1 мнение. Тук интересното е как сервизът разбира, че клиент с БМВ се оплаква в Ланча форума и му отговаря точно тук а не във форума на колегите от БМВ, където е по-логично да е отрпавено оплакването. Изведнъж се намесва 3-ти човек, който чака развитие по въпроса, ама и той новичък с 1 мнение. Колеги, това някаква нова форма на самореклама ли е? Да се самооплювате и после да показвате някаква псевдозаинтересованост и вниманите към клиента :?: :!:

Много добра констатация :D Ако е вярна - маркетингът на този сервиз е под всякаква критика :mrgreen: защото след прочетено, никога не бих отишла там

_________________
Алфа Ромео 146 1.4 TS, 103 коня, 1998г.
Ex: Ланча Дедра 1.9 TD, 90 коня, 1990г.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2010, 16:37 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 07 Авг 2008, 15:39
Мнения: 138
Местоположение: Кърджали
packo84 написа:
Да, верно е кофти историята. Само че нещо не ми се връзва...Бесен клиент с БМВ се оплаква от сервиз във форума на Ланча :?: :!: Ок, човека иска да оплюе сервиза по всички форуми, кара БМВ и затова има само 1 мнение тук. Изведнъж представител от сервиза се включва в темата и той с 1 мнение. Тук интересното е как сервизът разбира, че клиент с БМВ се оплаква в Ланча форума и му отговаря точно тук а не във форума на колегите от БМВ, където е по-логично да е отрпавено оплакването. Изведнъж се намесва 3-ти човек, който чака развитие по въпроса, ама и той новичък с 1 мнение. Колеги, това някаква нова форма на самореклама ли е? Да се самооплювате и после да показвате някаква псевдозаинтересованост и вниманите към клиента :?: :!:


Много добра логика.Тази игра затова е велика :D :D :D .това на майтап.Иначе и аз си задавах същия въпрос.Къде е логиката?

_________________
LANCIA KAPPA 2.4JTD-99г.
FIAT PUNTO 55-97г.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2010, 17:59 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 08 Май 2006, 21:36
Мнения: 349
Местоположение: Плевен
Намирисва нещо работата. Интерестно в БМВ форума дали я има историята?

_________________
Kappa 2.0-20V-147HP-1996


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2010, 19:02 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Окт 2009, 17:08
Мнения: 159
Кара: No cars
packo84 написа:
Да, верно е кофти историята. Само че нещо не ми се връзва...Бесен клиент с БМВ се оплаква от сервиз във форума на Ланча :?: :!: Ок, човека иска да оплюе сервиза по всички форуми, кара БМВ и затова има само 1 мнение тук. Изведнъж представител от сервиза се включва в темата и той с 1 мнение. Тук интересното е как сервизът разбира, че клиент с БМВ се оплаква в Ланча форума и му отговаря точно тук а не във форума на колегите от БМВ, където е по-логично да е отрпавено оплакването. Изведнъж се намесва 3-ти човек, който чака развитие по въпроса, ама и той новичък с 1 мнение. Колеги, това някаква нова форма на самореклама ли е? Да се самооплювате и после да показвате някаква псевдозаинтересованост и вниманите към клиента :?: :!:


Беше ми доста интересно какъв развой ще имат събитията след включването на "човека отговарящ за сервиза" във форума. Както казва колегата packo84 работата обаче нещо ми намирисва на скалъпен бразилски сериал (не че ги гледам де :mrgreen: ).
Всичко има вътре - покъртителна история за едно бедно но красиво БМВ което един ден се разболява ненадейно и незнайно от какво (оказа се злият бушон китаец), следва несподелена любов с майстори от даден сервиз в резултат на което следва тотално окотване (разбирай преждевременен аборт) , разбиване на илюзията че някой ден може да се получи изцеляване на тази така коварна болест и щастливият почти разплакващ финал на красивото БМВ което някък си оздравява след като се намесва мним "колега" който всъщност е голям спец по БМВ-та . Финиш. Пердето пада! Всички са в захлас и следват бурни аплодисменти :mrgreen: .

П.С. Нищо лично но нека някой вземе отношение по въпроса (а именно msteforce или avtorespect) за да разберем в крайна сметка какъв е резултата (или поне ни излъжете нещо) защото темата в този и вид лично на мене ми се вижда ... с една дума паприкаш.

_________________
Кажи ми кои са приятелите ти, за да ти кажа кой си!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2010, 20:14 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 29 Юли 2007, 22:54
Мнения: 349
Местоположение: Ловеч
Етоя темата в правилния форум http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 2&t=185853 колегата там има 3700 поста,май наистина е изгорял :roll:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=o5GvK7pXGmE


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2010, 20:25 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Юли 2007, 01:49
Мнения: 756
Местоположение: София, Кърджали
Кара: AR 156
avtorespect написа:
Здравей колега, аз отговарям за сервиза, за който пишеш.


Сега прочетох темата ти (18.01), в момента е 22:23 часа, не е стигнало до мен, че не си доволен от момчетата.
Това, което ми разказаха е, че си бил доволен, даже си им оставил и бакшиш.
Искам случаят да се изясни, защото фирмата ни е сериозна и не желаем работата на някого да вреде на името.
Нашият служебен телефон е 0878 89 88 61, нямам представа на кой номер си звънял, защото не е стигнало оплакването ти до мен !

Утре (19.01) ще ти се обадя, за да разрешим случая.
За развръзката ще следим тук, по писанията на форума !

Чао колега и до утре !


дали ? :lol: :lol:

_________________
Lancia Dedra 1.6 i.e. MPI-Webber 65KW 835А1.000 1993г. A/C punk

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2010, 20:30 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 29 Юли 2007, 22:54
Мнения: 349
Местоположение: Ловеч
Е......... ли му м.......... :cry: може и да си прав,но след всичко написано в пьрвия пост кой нормален човек ще отиде в тоя сервиз нещо не се сещам

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=o5GvK7pXGmE


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Яну 2010, 01:23 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 10:43
Мнения: 888
Местоположение: Шумен
Историята си е баш реална, просто човека е с един пост, защото се регва по всички авто форуми за да "похвали" въпросните жиккаджии.
А шефа на въпросната фирма пък, върви след него да си чисти уж името... ама след историята с рапидките за дърво и тиксото... джийзъс.. НЕ БИХ СИ ЗАВЕЛ ТАМ КОЛАТА, ако ще да е и последния сервиз на света! :tweak: img187 jason2 machinegunner

_________________
Lancia Delta II, 1.6 i.e, 75 h.p , ZLA83600003008059 - ex
Alfa Romeo 156 2.0 TS [remapped] [twister exhaust system] 155++ abnormal horses
CUORE SPORTIVO
Изображение
рейтинг фотографов


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Яну 2010, 13:38 
Offline

Регистриран на: 18 Яну 2010, 11:54
Мнения: 2
Местоположение: София
Такаааа....ето и дългоочкваното продължение на моето приключение:
След като пуснах темата тук и по друготе авто форуми ми отговои един господн представящ се за шеф а сервиза. На следващия ден се оговорихме и кацнах в сервиза им на място. Любзно момче на не повече от 25-30 години видима възраст ме посрещна и изслуша моят разказ. Интересното е че онези двама хубостници дето ми окакатиха колата бяха там и той ги извика, като през цялото време те седяха и мънкаха, ми да така е, ок, ненам кво си и накрая.........признаха че са откраднали зарядното на телефона ми
Е тва честно не го очаквах. Шефът им ги накара да ми го върнат и след края на разказа ми ме попита как да ме реабилитира за нанесените щети. Аз в случая отговорих, че това той трябва да прецени, защото не съм някакъв изнудвач, така че както прецени така. Той ме увери че ще помисли и че до 2-3 дни ще ми се обади за да каже как ще ме реабилитират заради случката. В момента тече 10-ия ден и ни вест ни кост. С това моята история приключва, а изводите за автосервиз РЕСПЕКТ оставям на вас, за да си прецени всеки сам дали да ходи при тези "хора" и дали иска да му вземат парите осакатявайки колата му.
Успех!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 16 мнения ] 




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов