Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




 Страница 1 от 1 [ 17 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Уното ли спаси жена ми?
 Мнение Публикувано на: 17 Сеп 2009, 18:45 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Повода да пусна тази тема е, че вече мога да си взема останките от "мулето" с което жена ми катастрофира (Фиат Уно 1.4 1994 г.)
Та от него вместо два трупа извадиха две помлени жени..., ударени челно от заспал за момент шофьор. Ето останките от колата:


Прикачени файлове:
photo_verybig_355054.jpg
photo_verybig_355054.jpg [ 100.81 KiB | Прегледано 12156 пъти ]
Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Сеп 2009, 19:29 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:11
Мнения: 1381
Местоположение: София
Съжалявам приателю много лош инцидент , едва ли уното ги е спасило важното е че са живи и да се надяваме ще бъдат здрави.

_________________
Lancia Kappa 2.0 /147 ЗЛАТКА бе!
Lancia Kappa Coupe 2.0 4.16 TURBO

http://www.indigodesignstudio.eu

http://www.indigodesign.eu

http://www.clubbulldog.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Сеп 2009, 20:17 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Яну 2007, 20:10
Мнения: 177
Местоположение: София 11 Красна Поляна
Ужасс колега :!: :!: :!: Господ е бил с тях, при такъв удар и поражения няма значение с каква кола си - всичко си е късмет :idea: Дано се възстановят на 100%, въпреки че като гледам снимките си мисля че имат сериозни наранявания :( Скорошно и успешно оздравяване и за двете :!:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Сеп 2009, 21:09 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 09 Апр 2007, 12:28
Мнения: 627
Местоположение: София
Кара: Lancia
Направо не е за вярване как са оцеляли при такъв жесток удър :( .дано се оправят бързо и всичко да мине нормално. :roll:

_________________
Lancia Dedra SW 1.8 16V VVT 131hp 1998г. LPG FOBOS EX
Lancia Lybra SW 1.8 16V VVT 131hp 2000г. LPG ROMANO EX
Lancia Lybra Berlina 1.9jtd 115hp 2003г. EX
Lancia Lybra SW 1.9jtd 115hp 2002г
Lancia Ypsilon 1.4I 95Hp Platino 2004 Selespeed
Chrysler Voyager 2.5CRD 143hp 2002г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Да
 Мнение Публикувано на: 17 Сеп 2009, 22:39 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
В такива случаи човек не знае да се радва ли, или да съжалява..
Съжалявам само, че не беше с една от другите коли (две дедри и една либра)...


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Сеп 2009, 08:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:19
Мнения: 1692
Местоположение: София, Младост1
Кара: Lancia Kappa 20 20V VIS '97
Rover 416 GSI - на жената
аууу това е ужастно но ми е интересно с какав скорост ориентировъчно са се движели преди удара? питам защото на една приятелка баща й и братовчетка й ги удариха по подобен начин челно с едно пежо и мисля, че пежото се бе смляло доста повече като двете коли са се движели с не повече от 60 - 70 км/час и е имало много време за спирачен път! мога да пусна снимки на пежото но мисля че вобще не беше смятано и само навреди на пътниците!!
Надявам се пораженията върху пътниците да са мнооого по малко от на споменатите двама по нагоре в поста ми!!

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v VIS 97г.+ ГИ AG Zenit - SHIT
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: 65
 Мнение Публикувано на: 18 Сеп 2009, 22:24 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
По техническа експертиза жена ми (с уното) се е движила с 65 км, а този с мицубишито с около 100, но той преди да ги връхлети се удря в мантинелата и рикошира към тях, докато жена ми се опитва да го избегне в ляво.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Сеп 2009, 00:07 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Скорощно оздравяване на пострадалите!!!

Моето мнение е, че живота на двете е запазен от факта, че да се блъснали челно, както това, че и другата кола е с челен удар + Огромната доза късмет.
При по-малък % на застъпване при удара, най-вероятно едната от двете щеше да загине (пак уточнявам че са лични предположения) поради факта, че деформацията щеше да е значителни по-силна в дадената част.
Сега просто по видимото от снимката удара е поет равномерно от предниците и за това купето на Уното е сравнително "добре" ако може така да се каже запазено.

И все пак - късмета има основна роля. Независимо от колата - винаги някоя съвсем малка ламарина може да убие човек, без да има какъвто и да е начин да бъде спряна.

jorometala написа:
...питам защото на една приятелка баща й и братовчетка й ги удариха по подобен начин челно с едно пежо и мисля, че пежото се бе смляло доста повече като двете коли са се движели с не повече от 60 - 70 км/час и е имало много време за спирачен път! мога да пусна снимки на пежото но мисля че вобще не беше смятано и само навреди на пътниците!!
Надявам се пораженията върху пътниците да са мнооого по малко от на споменатите двама по нагоре в поста ми!!


Не смятам че можеш да правиш каквито и да е аналогии просто така, за това колко една кола се е смляла и какво е състоянието на пътниците.
Ама никакви. Най вече разполагайки само с тази снимка и още повече с предоставените до момента данни.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 20 Сеп 2009, 10:43 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:19
Мнения: 1692
Местоположение: София, Младост1
Кара: Lancia Kappa 20 20V VIS '97
Rover 416 GSI - на жената
Alpina написа:
Скорощно оздравяване на пострадалите!!!

Моето мнение е, че живота на двете е запазен от факта, че да се блъснали челно, както това, че и другата кола е с челен удар + Огромната доза късмет.
При по-малък % на застъпване при удара, най-вероятно едната от двете щеше да загине (пак уточнявам че са лични предположения) поради факта, че деформацията щеше да е значителни по-силна в дадената част.
Сега просто по видимото от снимката удара е поет равномерно от предниците и за това купето на Уното е сравнително "добре" ако може така да се каже запазено.

И все пак - късмета има основна роля. Независимо от колата - винаги някоя съвсем малка ламарина може да убие човек, без да има какъвто и да е начин да бъде спряна.

jorometala написа:
...питам защото на една приятелка баща й и братовчетка й ги удариха по подобен начин челно с едно пежо и мисля, че пежото се бе смляло доста повече като двете коли са се движели с не повече от 60 - 70 км/час и е имало много време за спирачен път! мога да пусна снимки на пежото но мисля че вобще не беше смятано и само навреди на пътниците!!
Надявам се пораженията върху пътниците да са мнооого по малко от на споменатите двама по нагоре в поста ми!!


Не смятам че можеш да правиш каквито и да е аналогии просто така, за това колко една кола се е смляла и какво е състоянието на пътниците.
Ама никакви. Най вече разполагайки само с тази снимка и още повече с предоставените до момента данни.

съгласен съм с теб !!
обаче за пежото мога да кажа, че въобще не беше смятано както трябва - първо двигателя не беше си и "помислил" да слиза надолу както трябва да е, а беше мръднал назад прага не се беше сгънал другаде а точно при шофиора и беше станал на хармоника. Волана не се беше събрал и изместил нагоре както се прави обикновено а беше стигнал до 1-2 педи от облегалката на седалката, заради което счупен нос ударен в волана при сложен колан, да не говорим за глупавите пластмасарии и джобчета под волана които са били притиснали краката на шофиора и заради това счупени капачки стъпала тазобедрена става, абе мазало !! аз с пежо не бих тръгнал на път !!!!
дано всики се възстановят бързо!!!
Пускам една снимка, че другите не са за пускане, че са брутални!!


Прикачени файлове:
Untitled-4.jpg
Untitled-4.jpg [ 478.46 KiB | Прегледано 12100 пъти ]

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v VIS 97г.+ ГИ AG Zenit - SHIT
Изображение
Върнете се в началото 
 Заглавие: Относно удара
 Мнение Публикувано на: 20 Сеп 2009, 11:29 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Удара не е съвсем фронтален. Жена ми се е опитала да го избегне с маневра в ляво (в насрещното) но той прави контакт с мантинелата и ги връхлита. Ударът е поет повече с дясната страна на колата (уното) при което се преобръща. Затова спътничката на съпругата ми беше по-тежко пострадала. Както се вижда и от снимката колата е рязана от пожарникарите за да могат да извадят другата жена.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 20 Сеп 2009, 11:48 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:11
Мнения: 1381
Местоположение: София
Към колегата Жоро , не смятайте кое как е било смятано , всяко нещо има срок на годност , както и при другите неща така и при автомобилите има умора на метала, корозиа, слаби заварки така че кола на над 10 години както и да е смятана единствения фактор за оцеляване е късмета.

_________________
Lancia Kappa 2.0 /147 ЗЛАТКА бе!
Lancia Kappa Coupe 2.0 4.16 TURBO

http://www.indigodesignstudio.eu

http://www.indigodesign.eu

http://www.clubbulldog.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Сеп 2009, 21:16 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2008, 01:40
Мнения: 238
Местоположение: Варна
Започвам да си мисля, че Фиат Уно наистина има много добра защита при удар. Аз също катастрофирах с Уно преди време, движех се с около 60км/ч и при удар отпред вдясно на мен ми нямаше нищо, освен леко протриване от колана. Спътничката ми обаче, понеже беше без колан счупи ръка и още дребни наранявания. Пожелавам на двете пострадали бързо оздравяване !

_________________
Lancia Delta HPE 96"


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Сеп 2009, 21:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:11
Мнения: 1381
Местоположение: София
Шофирането не е само газ спирачка а и предвиждане на това което може да се случи и съобразяване с обстановката , най вече с предвиждане и осторожност, лошото е че по някога се случват и непредвидими неща. Инфаркт на тираджия зад волана на претоварен камион , заспал шофйор, някой си разлял кафето , друг се пудрил. Просто трябва да следиме не само нащо движение а и поведението на идващите автомобили тези от страни и тези зад нас , системнно и постоянно , защото това не е шега работа. И последиците по-някога са фатални и невъзвратими.

Виждаш бабичка на ръба на тротоара зяпа сметката за ток , винаги намаляш и отиваш леко в ляво защото както се е отплеснала директно ще тръгне пред колата.

Гледаш деца играят между колите , веднага намаляш дори спираш , защото не може и да го видиш малкото циганче като изхвракне пред гумите.

Гледаш автомобил които плавно се приближава към осевата и към твойто платно, НЕ това не е моментно това може да е заспал шофйор, припаднал или с инфаркт.

Шофирането е война в която по добрия стратег побеждава примерите са 1000 живота е един.

_________________
Lancia Kappa 2.0 /147 ЗЛАТКА бе!
Lancia Kappa Coupe 2.0 4.16 TURBO

http://www.indigodesignstudio.eu

http://www.indigodesign.eu

http://www.clubbulldog.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Сеп 2009, 13:18 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2008, 01:40
Мнения: 238
Местоположение: Варна
В тая връзка се сетих за тоя клип. Кара те да се замисляш...
Една секунда невнимание,цял живот страдание !!!
http://www.youtube.com/watch?v=3749h_uxS0o

_________________
Lancia Delta HPE 96"


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Фев 2010, 20:20 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 14 Фев 2009, 20:31
Мнения: 272
Местоположение: Габрово
брато стига ве направо ми докара инфаркт :execute:

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Да
 Мнение Публикувано на: 28 Фев 2010, 20:54 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Последната снимка на Уното - от моргата


Прикачени файлове:
PIC_0116.JPG
PIC_0116.JPG [ 123.54 KiB | Прегледано 12092 пъти ]
Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 01 Мар 2010, 11:58 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 21 Яну 2010, 17:18
Мнения: 1034
Местоположение: София
Да всъшност колата е една от причините да са живи, а също така и разликата в теглото на двата автомобила, по лекото уно е дало откат и удара е бил по лек - а рогата се сгъват при удар за да слезе ДВГ под купето а не вътре - това ми спаси и на мен живота след като бутах едно грандчироки челно с 27 м спирачен път

_________________
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
http://forum.italauto-bg.net/index.php
FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
(\\\)[___////___](\\\)


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 17 мнения ] 




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов