Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




 Страница 1 от 1 [ 18 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Какво ми се случи...
 Мнение Публикувано на: 06 Мар 2009, 11:10 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 10:43
Мнения: 888
Местоположение: Шумен
Значи на тея които не са от Шумен, нищо няма да им говори, но на колегите от тук сигурно знаят.
Известните дюнери на пазара, където са малко по-нагоре от автобусната спирка.
Та спирам си аз там за един дюнер, естествено има знак спирането забранено, но понеже там няма къде да се спре, защото е забранено спирането по целия булевард, се наложи и аз като всички останали паркирали да съм в нарушение... като съобразявайки се със спирката, паркирах на сравнително отдалечено разтояние. На 5 метра от мен, една патрулка, от онея новите с камерите, дето нямат нито надписи, нито буркани... та неможе да я познаеш.
И излизам си аз от колата, купувам си дюнера и докато го ям, гледам как към колата ми се приближава мазно мазно едно ченге и я оглежда.
Викам си стана тя тука... и седя и си ям дюнера и ги чакам да отпътуват с патрулката, защото ако отида до колата ще ме глобят.
Мислех вариант да се прибера с такси, но я бях оставил отключена а ключовете на контакта и тоя вариант отпадна. Реших твърдо - ще чакам да се махнат.
Чаках чаках... не си тръгват копелетата, а то какво било - те ме видяли че съм аз и решили и те да чакат да тръгна. И така взаимно си се чакахме близо час и половина :)
Намръзнах аз едно хубаво, понеже бях по чехли и по една ризка... просто бях планирал да си взема дюнер и да се прибера, нямах намерение да вися навън с часове но уви...
И така, след дълго дебнене, полицаите решиха да се дръпнат от там, защото усетиха, че никога няма да се кача в колата докато стоят там с патрулката.
Направиха те една бърза маневра, да изценират, че се махат. И от мястото където бяха спрели - след спирката, се преместиха на 3 метра преди нея.
Естествено аз пак ги видях, че дебнат там, тъкмо се бях засилил да се качвам и се спрях.
Но неможех да чакам вечно де... реших като дойде автобус на спирката, така или иначе ще спре пред патрулката. И си помислих тогава да драсна.
Изчаках аз първия автобус... дойде, спря, взеха да слизат и да се качват пътниците и аз в това време влязох в колата и без да му мисля много направо излетях.
И несъм минал и 20 метра и ги гледам в огледалото... гонят ме :)
Само че, няма буркани колата, нито надписи... неможе да пуснат сирена нещо. Просто ме настигат и се мъчат да минат от средна лента, в която карах аз в лява, за да изравнят патрулката с мен и да ми махнат с палката. И виждам ги аз че пускат мигач и хоп и аз пускам и се престроявам с малко повече газ и заедно с тях в лявата лента, за да няма как да ме стигнат. После същата маневра само че за средната лента.
Накрая нямаше как, дойде светофара и трябваше да спра. Минаха те до мен с палката и се наложи да отбия, спряха ме.
И като ме метнаха... мале мале, такъв акт отнесох.
Тоя така се заяждаше, че не е истина. Не са ми проверявали никога колата така.
Фарове: къси, дълги. Габарити. Аварийни. Мигачи.
После багажника отворих. Искаха да видят техническо оборудване на автомобила... каквото и да значи това.
Показвах им там инструменти, резервни гуми.. квото се сетих :).
После аптечка и пожарогасител. Прегледаха ги. Пожарогасителя ми не отговарял по БДС (Бълг. Държавен Стандарт).
Светоотразителна жилетка ми искаха, но нямах.
Нямах и колан, защото всичко стана много бързо и при тръгването нямах никакво време да слагам колан.
И естествено неправилно паркиране на спирката. Всичко това го изпраскаха в акта. 4 или 5 нарушения.
И накрая ченгето ми вика - "Така е, като си играеш на котка и мишка с нас. Ако беше дошъл до колата да ти пишем глоба за неправилно паркиране, нямаше да стане така."
Е... как да отида до колата. Даже му го обясних, че и той не би отишъл до колата си в такава ситуация. Да несъм много богат, та да се правя на рамбо. Насила да се навирам да ми пишат актове.
Сега чакам да мине 1 месец и да видя каква ще ми е глобата.

Колко ли ще ме глобят според вас...
Такова заяждане не бях имал никога. Накрая измръзнал целия се прибрах с цял ферман акт.
Като заключение - изядох един мноого скъп дюнер. Колегите от Шумен - внимавайте, да не гризнете дръвчето и вие някъде :)
Номера на тази патрулка е "H 4442 ". Последните 2 букви не ги запомних, но това е достатъчно. Видите ли бяла астра, най-обикновена, с този номер, правете си сметката с колко карате, имате ли колани и къде ще паркирате, за да нямате моят късмет :)

_________________
Lancia Delta II, 1.6 i.e, 75 h.p , ZLA83600003008059 - ex
Alfa Romeo 156 2.0 TS [remapped] [twister exhaust system] 155++ abnormal horses
CUORE SPORTIVO
Изображение
рейтинг фотографов


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 06 Мар 2009, 18:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:19
Мнения: 1692
Местоположение: София, Младост1
Кара: Lancia Kappa 20 20V VIS '97
Rover 416 GSI - на жената
много кофти колега съжалявам обаче незнам колко ще ти е акта но си мисля че по малко от 100 няма да е и кум 10 точки
а това дет си написал номеар на "тайната" кола е добра идея да направим списък на тези коли за да ги познаваме по улиците :!:

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v VIS 97г.+ ГИ AG Zenit - SHIT
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 06 Мар 2009, 19:34 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 02 Юни 2007, 21:37
Мнения: 139
Местоположение: Стара Загора
жалко колега ама май много ще те одрусат
за колегите от Стара Загора ако някой още не ги знае тези са с номер CT5100.. незнам си какво сутрин обичат да дремят до гърбицата преди ел контрола (там надолу към кольо ганчево) преди стояха и пред залата на ДЗУ но много време не съм ги засичал там и се извинявам за спама само искам да помагам :evil:

_________________
[url=http://forum-lines.ru/]Изображение
[/url]интересное
http://mitkodobroto.mybrute.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Мар 2009, 10:53 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Мар 2006, 18:58
Мнения: 258
Местоположение: Русе
P 2895 ; C 3638 / Big Brother watching you :wink:

_________________
Lancia Delta 1 1.6 105к.с. НА ЧАСТИ


Последна промяна hypnotik на 23 Мар 2009, 12:50, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Мар 2009, 12:12 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 10:43
Мнения: 888
Местоположение: Шумен
Да, и помнете, че тези патрулки имат камера. Тоест, те са единствените с камера, така, че срещнете ли се с тях, отърване няма, защото така или иначе правят снимика. Минеш ли покраи тях без колан, после лошо. Заснет си и ти пристига честитката.
Така, че май е време за стриктно спазване на законите вече :)

_________________
Lancia Delta II, 1.6 i.e, 75 h.p , ZLA83600003008059 - ex
Alfa Romeo 156 2.0 TS [remapped] [twister exhaust system] 155++ abnormal horses
CUORE SPORTIVO
Изображение
рейтинг фотографов


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Мар 2009, 12:32 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:19
Мнения: 1692
Местоположение: София, Младост1
Кара: Lancia Kappa 20 20V VIS '97
Rover 416 GSI - на жената
вижте какво снимах на царево 2007 година едната снимка е с светкавица другата без и двете са правени с телефон при сравнително тъмно.
за съжаление тази без светкавицата не се вижда много обаче ако я увеличите ще видите с просто око какво се вижда от номера - а именно буквата А в началото на номера я няма с просто око но светкавицата я "хваща" !


Прикачени файлове:
Mooree1269.jpg
Mooree1269.jpg [ 116.27 KiB | Прегледано 13027 пъти ]
Mooree1270.jpg
Mooree1270.jpg [ 106.31 KiB | Прегледано 13035 пъти ]

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v VIS 97г.+ ГИ AG Zenit - SHIT
Изображение
Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Мар 2009, 13:04 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Това се получава като изтриеш черния цвят на символите и остане само основата, която също светлоотразителна и поради релефа, когато се освети пак се чете лесно. Вижда се, че е "отлепил" и част от фоновото бяло фолио :)
За това премахването на букрата трябва да се комбинира с тези прозрачните поларни панели, които се слагат с цел камерите да не ти видят номера.

Човека се е опитвал да надхитри системата, но явно не е знаел как :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Мар 2009, 00:35 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:19
Мнения: 1692
Местоположение: София, Младост1
Кара: Lancia Kappa 20 20V VIS '97
Rover 416 GSI - на жената
на живо се виждаше като се загледаш отблизо че е мацнат с бяла боя обаче отдолу светлоотразителното не прощава

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v VIS 97г.+ ГИ AG Zenit - SHIT
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Мар 2009, 12:03 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 10:43
Мнения: 888
Местоположение: Шумен
Абе стигне ли се до това, да се наложи да те отърва номера, който така или иначе е мн трудно да направиш да не си личи... значи си оакал положението достатъчно, пък и рано или късно, ще си имаш проблеми за това, че номера не се чете :)

_________________
Lancia Delta II, 1.6 i.e, 75 h.p , ZLA83600003008059 - ex
Alfa Romeo 156 2.0 TS [remapped] [twister exhaust system] 155++ abnormal horses
CUORE SPORTIVO
Изображение
рейтинг фотографов


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Мар 2009, 17:19 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2006, 21:11
Мнения: 940
Местоположение: София
а тия дето правят корекции на рег. табела са си за затвор бе!

_________________
we all have wings, but some of us don't know why

fulvia s2 coupe, delta HFturbo, T25 d4d
ex - 145 jr, Y 1.2, r 620 sdi, dedra 1.8, 126 p


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Мар 2009, 18:24 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 18 Сеп 2008, 15:02
Мнения: 703
Местоположение: София.Лозен
Кара: Lancia Kappa 2.4 JTD
Колеги,куките вече така са се оборудвали че няма мърдане.Лятото си карам с мотора по магистралата с около 180-200,и по едно време гледам в огледалото буркан,викам си тва не е истина!Да ама не,едно порше 911 и аре един акт 15 метра да ми доиде ъкъла.А някои ми обясняваше че не можело да ме спират,да ама разбрах че може,така че умната по пътищата и успех :D :D

_________________
LANCIA KAPA 2.4 jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Мар 2009, 22:56 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Мар 2006, 18:58
Мнения: 258
Местоположение: Русе
jeriko189 написа:
Колеги,куките вече така са се оборудвали че няма мърдане.Лятото си карам с мотора по магистралата с около 180-200,и по едно време гледам в огледалото буркан,викам си тва не е истина!Да ама не,едно порше 911 и аре един акт 15 метра да ми доиде ъкъла.А някои ми обясняваше че не можело да ме спират,да ама разбрах че може,така че умната по пътищата и успех :D :D


Еми вие софианци сте привилигировани с това порше , мене с мотора на връщане от Варна ме е гонил един шевролет курвет полицейски /е за първи път го видях това чудо/ . Но така е вече лека по лека се обурудват куките .

_________________
Lancia Delta 1 1.6 105к.с. НА ЧАСТИ


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Мар 2009, 10:49 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 18 Сеп 2008, 15:02
Мнения: 703
Местоположение: София.Лозен
Кара: Lancia Kappa 2.4 JTD
Дамммм,едно време не си и помисляха с ладичките да гонят бързите коли за мотори да не говорим,а сеа и коли имат и мотори мани.Ако вземат и заплатите да им вдигнат,ще взема да стана полицай! :D :D :D

_________________
LANCIA KAPA 2.4 jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 23 Мар 2009, 10:22 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 10:43
Мнения: 888
Местоположение: Шумен
Нямат право да те гонят, ако караш със скорост по-голяма или равна на 240 :!:
Тъй че другия път като ги видиш, газта до края и душата в рая :lol: :mrgreen: Само си намери после местенце къде да спреш, щото ще се обадят и ще те хванат някои от следващите патрули.

_________________
Lancia Delta II, 1.6 i.e, 75 h.p , ZLA83600003008059 - ex
Alfa Romeo 156 2.0 TS [remapped] [twister exhaust system] 155++ abnormal horses
CUORE SPORTIVO
Изображение
рейтинг фотографов


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 23 Мар 2009, 12:56 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Мар 2006, 18:58
Мнения: 258
Местоположение: Русе
delta2 написа:
Нямат право да те гонят, ако караш със скорост по-голяма или равна на 240 :!:
Тъй че другия път като ги видиш, газта до края и душата в рая :lol: :mrgreen: Само си намери после местенце къде да спреш, щото ще се обадят и ще те хванат някои от следващите патрули.


:lol: :lol: :lol: Тука само да вметна , те въобще нямат право да ме гонят , понеже не са магистрална полиция ;)
Че ме хванат следващите патрули , ма на най worry , те освен да спят , ровят в носа , мятат с палката да си махат мухите от лицето /нали се сещаш мухите на какво кацат ;)/ друго почти не можеш да ги видиш да правят :mrgreen:

_________________
Lancia Delta 1 1.6 105к.с. НА ЧАСТИ


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 23 Мар 2009, 19:24 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Ное 2007, 21:05
Мнения: 1247
Местоположение: Русе
hypnotik написа:
Че ме хванат следващите патрули , ма на най worry , те освен да спят , ровят в носа , мятат с палката да си махат мухите от лицето /нали се сещаш мухите на какво кацат ;)/ друго почти не можеш да ги видиш да правят :mrgreen:




Оооо, не си попаднал на точното място в точният момент и на тъп гаден полицай дет му са подава устава из под шапката, да видиш за кво иде реч, не го пожелавам на никого 8)

_________________
Lancia Kappa 2.0 20V Turbo :mrgreen:
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 23 Мар 2009, 19:43 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 05 Фев 2007, 13:41
Мнения: 371
Местоположение: Добрич-Град
Кара: Lancia Dedra 1.9 TDS SW Lancia Lybra 1.8 16v LPG Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v mjet
hypnotik написа:
delta2 написа:
Нямат право да те гонят, ако караш със скорост по-голяма или равна на 240 :!:
Тъй че другия път като ги видиш, газта до края и душата в рая :lol: :mrgreen: Само си намери после местенце къде да спреш, щото ще се обадят и ще те хванат някои от следващите патрули.


:lol: :lol: :lol: Тука само да вметна , те въобще нямат право да ме гонят , понеже не са магистрална полиция ;)
Че ме хванат следващите патрули , ма на най worry , те освен да спят , ровят в носа , мятат с палката да си махат мухите от лицето /нали се сещаш мухите на какво кацат ;)/ друго почти не можеш да ги видиш да правят :mrgreen:
Ей,че ги разбираш ама.....!10години си го работил,нали? Нима си изчел всички вътрешни инструкции,че знаеш кой какви права има?Или просто трупаш мнения? Нямах никакво намерение да пиша,ама като ще пишеш нещо-поне да бъде смислено.Гонил го "КУРВЕТ"- къде?В матрицата ли?Нищо лично колега,ама понякога мълчанието е........

_________________
Lancia Dedra 1,9TDS 91 Lancia Dedra 1,9 TDS SW-96 Lancia Lybra 1.8 16v VVT LPG


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 24 Мар 2009, 16:04 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Мар 2006, 18:58
Мнения: 258
Местоположение: Русе
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Нещо подобно на последните , но с наща разцветка ;) , не се бъзикам , само веднъж съм го виждал .

sacrum - аз не казвам , че няма кой да се заяде или няма как .

БАМЗЕ - ПОЗДРАВ
[url]http://pixdaus.com/pics/43Ee5NaMWx8G.jpg[url]
[url]http://www.s13.com/MotivationalPosters/Donuts.jpg[url]
[url]http://www.s13.com/MotivationalPosters/fun-police.jpg[url]
[url]http://www.s13.com/MotivationalPosters/Insanity.jpg[url]
[url]http://www.s13.com/MotivationalPosters/lane_split.jpg[url]
[url]http://www.s13.com/MotivationalPosters/leo.jpg[url]
[url]http://www.s13.com/MotivationalPosters/MIA.jpg[url]


ПП Чичо Google нищо не ми каза , след като го попитах за Bulgaria chevrolet corvette police car

_________________
Lancia Delta 1 1.6 105к.с. НА ЧАСТИ


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 18 мнения ] 




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов