Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




Автор Съобщение
 Заглавие: превишена скорост
 Мнение Публикувано на: 19 Ное 2008, 21:13 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 12 Сеп 2008, 23:49
Мнения: 26
Местоположение: София
на 8ми ми написаха акт за превишена скорост на пешаходния светофар на софиа ленд карах с 82 когато ми пишеха акта ми казаха, че за 1 месец ще ми вземат книжката и 150 лв акт . днес отидох в КАТ да си оставя книжката и се оказа че акта е 300 лв 3 месеца няма да ми я вьрнат и 13 точки .Защото ми било 2 ро такова нарушение за 1 година .Така че внимаваите с скороста много са сериозни санкциите


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2008, 15:27 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 04 Ное 2008, 20:10
Мнения: 39
Местоположение: София
И още по сериозни ще стават.Особено за алкохол и каране без книжка ,ако два пъти те хванат бе свидетелство вече е по наказателния кодекс и има лишаване от свобода до 2или 3 г.

_________________
Kappa-2.4TDS-Голяма сгодиика
Punto sporting-дървено ама върви


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2008, 17:15 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Авг 2005, 10:13
Мнения: 368
Местоположение: Казанлък
много лошо. На мен 1 път ми е взимана за скорост. 2 ри път имам акт пак за скорост. Докъто карам със акта пак акт пак за скорост и този път е над 30 в населено място. След това пак акт за изтекъл стар акт. Не знам какво следва вече. И в крайна сметка трябваше да ми пишат 3 акта за превишена докъто започна да спазвам ограниченията. В момента спазва абсолютно всички ограничения. Като се замисля преди съм бил опасен не само за себе си а и за останалите. Благодарен съм на гаспод за това че до сега съм нямал птп с фатален край. На човек като му се случи нещо лошо и тогава се замисля вреща лентата назад и дава всичко да се върне времето за да промени нещата. Не е геройство да караш бързо а е геройство да стигнеш здрав.

_________________
алфа 156 1.8т.с.
кадет ц16нз


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2008, 17:18 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 12 Сеп 2008, 23:49
Мнения: 26
Местоположение: София
така си е много е сериозно


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2008, 18:56 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Мар 2008, 19:30
Мнения: 1261
Местоположение: София
Абсолютно подкрепям затягането на дисциплината по пътищата (и особено в населените места). То в софето се напълни с дупета селяндурковци и трябва да ставаш разноглед, че не знаеш кой от къде ще те нападне...
За съжаление нямам доверие нито на боклуците дето правят законите, нито на "гладните" милиционерчета от кат.

_________________
Comfortronic


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2008, 02:04 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Юли 2007, 01:49
Мнения: 756
Местоположение: София, Кърджали
Кара: AR 156
и пак стигаме до контрола на затегнатите мерки, който по мое мнение ЛИПСВА

_________________
Lancia Dedra 1.6 i.e. MPI-Webber 65KW 835А1.000 1993г. A/C punk

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2008, 10:57 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2005, 13:50
Мнения: 404
Местоположение: София, Гео Милев
Ехххх колеги, пак ще го отнасяме само ние редовните данъкоплатци. Има дискриминация на пътя. Тези с лъскавите коли даже не ги и спират , а пък ако ги спрат или хвърлят яко кинти или го отнася шофьорчето на някой бизнесмен. Единственото решение за безпристранстно отсъждане е да се премахне човешкия фактор (камери) , като в Англия. Питай ги дали смеят да карат с превишена скорост или да не спазват знаци.

_________________
Lancia Dedra Integrale HF
Lancia Dedra 1.6 16v SW


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2008, 12:49 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Мар 2008, 19:30
Мнения: 1261
Местоположение: София
Не само в Англия... и в Германия е така. Не смеят да припалат колите си без да са турили колана, да не говорим за превишаване на скорост.
Но това според мен не е дисциплина както ние го тълкуваме, а точно страх от закона. Знаете ли кога германец ще посмее например да се вози гратис в обществен транспорт...

_________________
Comfortronic


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2008, 12:59 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
И какво с камери няма да го има човешкия фактор ли :D Предполагам имате познати из КАТ и знаете как се късат и губят актове :) Тук си имаме едно полицайче което само с това се занимава :)

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2008, 13:11 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 07 Дек 2007, 11:32
Мнения: 630
Местоположение: София
Dedra 2.0 написа:
И какво с камери няма да го има човешкия фактор ли :D Предполагам имате познати из КАТ и знаете как се късат и губят актове :) Тук си имаме едно полицайче което само с това се занимава :)

Да ви кажа нещо за камерие:
Ако са ви заснели (въпреки че половината камери не работят)
Според законите ни (за хубаво или за лошо) в съда не се приема като доказателство. Включително могат да ви филмират как крадете и това няма да помогне да ви осъдят.
Чл. 32. (1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.


В никой закон не е предвидено че може да те снимат по кръстовищата
Само ви трябва добър адвокат и в съда всичко отпада.
Казвам ви го от личен опит

_________________
LANCIA LYBRA 2.4 JTD - 7 години вярна служба, продадена
Fiat - Croma II - 2.4 Multijet (200 Hp)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Дек 2008, 17:50 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 10 Мар 2008, 02:26
Мнения: 564
Местоположение: София
cmok3 написа:
и пак стигаме до контрола на затегнатите мерки, който по мое мнение ЛИПСВА


Напълно вярно. Не е номерът да са чак толкова драстични мерките, важното е да има контрол на пътя и по-често да те хващат. Щото тия глоби от по 300 лв и нагоре, довеждат само до корупция. Друг е въпросът дали 300 лв. при заплата 500 не е прекалено. В Щатите глобите са големи, но не са колкото 3/4 от заплатата. Няма глоба 2000 $ за превишена скорост. Но там контролът е много голям...

_________________
Просто съм такъв - вечер ставам, сутрин лягам...


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Дек 2008, 21:38 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 11 Окт 2008, 13:40
Мнения: 907
Местоположение: София
Кара: мерцедес
ludavoda написа:
cmok3 написа:
и пак стигаме до контрола на затегнатите мерки, който по мое мнение ЛИПСВА


Напълно вярно. Не е номерът да са чак толкова драстични мерките, важното е да има контрол на пътя и по-често да те хващат. Щото тия глоби от по 300 лв и нагоре, довеждат само до корупция. Друг е въпросът дали 300 лв. при заплата 500 не е прекалено. В Щатите глобите са големи, но не са колкото 3/4 от заплатата. Няма глоба 2000 $ за превишена скорост. Но там контролът е много голям...



Абсолютно съм съгласен с теб за корупцията и големината на глобите,но в Финландия глобата за такова нарушение е %-ти от годишния доход.
Шефът на Нокиа го хванали с превишена скорост,от разрешена 130 тои с повече по спомени към 200 и нагоре.....
Глобата му е била 20% от годишният му доход или с 2 думи към 20-30 хил евра. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
мерцедес!!!


http://www.sofiawars.com/register/146367/


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Дек 2008, 21:42 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 11 Окт 2008, 13:40
Мнения: 907
Местоположение: София
Кара: мерцедес
dzver написа:
Абсолютно подкрепям затягането на дисциплината по пътищата (и особено в населените места). То в софето се напълни с дупета селяндурковци и трябва да ставаш разноглед, че не знаеш кой от къде ще те нападне...
За съжаление нямам доверие нито на боклуците дето правят законите, нито на "гладните" милиционерчета от кат.



Колега моите уважения ама точно "гладните" милиционерчета не са ти виновни.....Цитирам Българска поговорка
"Не е луд този кадето яде баницата,а тоя които му я дава"

Във връзка с това я като си толкова тарикат като караш с над 30 км превишена скорост като трява да те лишат за 3-и повече месеца от правооправление на МПС и от това ти зависи хляба КВО ШЕ НАПРАВИШ А?????Ша дадеш мило и драго ако можеш минеш метър НАЛИ????

_________________
мерцедес!!!


http://www.sofiawars.com/register/146367/


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Дек 2008, 21:45 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Господин Полицай тази поговорка в случая не важи.Айде моля ти се.Ако следваме все тази поговорка - тогава дай да не плащаме данъци - не е луда държавата че иска данъци,а ние че и даваме.Ми да вземем и държавата тогава да разкараме.

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Дек 2008, 21:53 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 11 Окт 2008, 13:40
Мнения: 907
Местоположение: София
Кара: мерцедес
Е те точно от това се упасявах че пак ша започнем някой глупав спор и пак ша си късаме нервите взаимно......



Точно това което казваш ти е така съгласен съм,но мисля че не е правилен примера ти.....
Прочети внимателно това което съм написал по горе и ще разбереш какво имам в предвид.....


ПС.... НЕ ОПРАВДАВАМ "КОЛЕГИТЕ" КОИТО ТЕ СПИРАТ И ПОЧВАТ ....... "а сеа пусни музика ха сеа лепни 5-лв на челото за тва че ти танцувам"
или с 2-думи спират те заяждат се с теб и почват да те врънкат за пари.ТОВА Е ТЪПО ПРОСТО И ГАДНО и никога не съм го толерипал такива неща
И за корупцията в КАТ НЕ МИ СЕ СПОРИ С НИКОГО дали е грешна или правилна.....

_________________
мерцедес!!!


http://www.sofiawars.com/register/146367/


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Дек 2008, 22:33 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 09 Май 2007, 17:46
Мнения: 684
Местоположение: Друг
Прав си е Койнов. Хем ревете че има корупция, хем бутате в джоба на другите, защото сте нарушители. Много си е права поговрката дето каза той. Ако не си в нарушение няма как да си направят устата за пари.

Ма то май се получава - Хем ме сърби, хем ме боли, хем ми е драго.

Или демек - Аз да си нарушавам, те да си искат да ме глобят, и накрая да си тръгна ненаказан.

ЗАПОМНЕТЕ, ЧЕ НИЕ, ОБИКНОВЕНИТЕ ГРАЖДАНИ СМЕ ВИНОВНИ ЗА КОРУПЦИЯТА. Като не ви изнася размера на глобите, не бутайте пари под масата, а спазвайте правилата. Не се правете на селски тарикати.

_________________
Ланча К 2.4 TD SW
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Дек 2008, 22:36 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 11 Окт 2008, 13:40
Мнения: 907
Местоположение: София
Кара: мерцедес
Илиян Илиев написа:
Прав си е Койнов. Хем ревете че има корупция, хем бутате в джоба на другите, защото сте нарушители. Много си е права поговрката дето каза той. Ако не си в нарушение няма как да си направят устата за пари.

Ма то май се получава - Хем ме сърби, хем ме боли, хем ми е драго.

Или демек - Аз да си нарушавам, те да си искат да ме глобят, и накрая да си тръгна ненаказан.

ЗАПОМНЕТЕ, ЧЕ НИЕ, ОБИКНОВЕНИТЕ ГРАЖДАНИ СМЕ ВИНОВНИ ЗА КОРУПЦИЯТА. Като не ви изнася размера на глобите, не бутайте пари под масата, а спазвайте правилата. Не се правете на селски тарикати.



bowdown bustedcop bowdown bowdown bowdown bowdown ЕВАЛА ЕВАЛА ЕВАЛА Иляне


Потвърждавам казаното от Илиян с една истинска случка

Седи ме си с колегата в Банкя след прелеза и си извършваме редовното спиране на МПС-та(след 00ч) в петък вечер беше датата не помна
и най вече следиме за хора употребили алкохол и седнали да карат(много често срещано явление).
Спираме с колегата една кола утиваме представяме се на лицето проверяваме го с контролно устройство тип дрегер и какво да видим
пробата от алкохол 1.21 .Човека много добре знае че е пил и почва да ни се оправдава как с колеги как е било петък след работно време,как само една бира пил и тем подобни глупости.До тук добре виждаме по ЛК(лична карта) че живее много близо има няма 200-300м от там кадето сме го спрели
и решаваме с колегата да му простиме да му се накараме и да го пуснем да си ходи по живо по здраво само с ПРЕДОПРЕЖДЕНИЕ.
Така до тук беше всичко ОК и какво става на другия ден утивам да си зема жената от МакДоналдц на бул М.Луиза и кво да вида(аз съм цивилен) същия "индивид"порка бирица с някав друг и си говорат.Лицето за което говора разправа следната случка "аз вчера се наковах като казах и се прибирам към вкъщи спря ме патрул видя че съм пиан скараха ми се ама много ми пука от това и ме пуснаха.....от там ХАХАХАХАХА тия са ебати тапаците що са те пуснали место искарат някой лев ....."


Е това ако не му се вика простотия кво е????


И другото което много ми е интересно КОЛКО колеги от вас които са сгрешили,и като ги спрът КАТ-ажии и след като са им казали че ще им пишат акт,колко от вас не са казали "аре де не може ли се опрайм по друг начин" ; "дай да почерпим нещо" или такива други работи.....
На всичкото отгоре след като ВИЕ колеги не сте искали НИЕ от КАТ(аз не съм от КАТ казвам го образно) да ви глобим дали сте ни рушвет и после ходите и викате "ма***та им да Е****А гадните к**и пак ме ощавиха с 10-20 или 50 лв,а акта ви е бил поне 10-орно повече.....

И тук колеги не говорим за заплатите в МВР щото са смешни и мизерни,но това си е друго .....

_________________
мерцедес!!!


http://www.sofiawars.com/register/146367/


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Дек 2008, 23:28 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 10 Мар 2008, 02:26
Мнения: 564
Местоположение: София
Илияне, да ме прощаваш, но аз не се чувствам виновен за коруцията в държавата и в частност в КАТ...

Както електричеството, така и живота тече по най-малкото съпротивление - ако мога да мина метър, ще мина. И в САЩ хвърлят фасове по улицата, ако никой не ги гледа! Затова се казва - "Контролен орган" - той "нас", а не ние "него" да следим. Това им е работата, да не допускат такива неща. Аз не ги избирам за да крадат, не се и чувствам виновен, когато го правят. КАТ са органите, аз ли им давам пример? Не се чувствам виновен и затова, че Ахмет Демир Доган ме управлява и има идея да ни изгонят от Е.С.

Все едно да се чувствам виновен, че вратата на мазето ми не е достатъчно здрава, че да устои на козият крак на крадците...

_________________
Просто съм такъв - вечер ставам, сутрин лягам...


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 08:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Илиян Илиев написа:
Прав си е Койнов. Хем ревете че има корупция, хем бутате в джоба на другите, защото сте нарушители. Много си е права поговрката дето каза той. Ако не си в нарушение няма как да си направят устата за пари.

Ма то май се получава - Хем ме сърби, хем ме боли, хем ми е драго.

Или демек - Аз да си нарушавам, те да си искат да ме глобят, и накрая да си тръгна ненаказан.

ЗАПОМНЕТЕ, ЧЕ НИЕ, ОБИКНОВЕНИТЕ ГРАЖДАНИ СМЕ ВИНОВНИ ЗА КОРУПЦИЯТА. Като не ви изнася размера на глобите, не бутайте пари под масата, а спазвайте правилата. Не се правете на селски тарикати.


Кой реве за корпупцията? Специално за корупцията в КАТ ,не вярвам нито един от потребителите тук да се оплаче.Всички се възползваме от предоставената ни опция да си платим,вместо да си изгубим книжката :)

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 08:41 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Ное 2005, 13:04
Мнения: 794
Местоположение: София, Лом
Кара: Citroen C5 III '11 2.0 HDI 163 HP
И аз не се оплаквам от корупцията в КАТ, друг е въпросът, че този начин на мислене-"Да бутна някой лев, добре за мен и за него, пък майната и на държавата"- е доста недалновиден. Така ще се въртим вечно в кръг, и ще се обвиняваме взаимно в корупция:
-Ти защо му даде?
-А той защо си поиска?

Знаете ли колко бързо всички ще започнат да спазват правилата за движение, ако катаджиите са стриктни и неподкупни? Не можем обаче да очакваме гражданите да подемат тази инициатива- тя трябва да започне от МВР. А каква е картинката в момента- редовия полицай отива на работа с мисълта да изкара кинти.Не да си върши работата- да ИЗКАРА КИНТИ! Е, има и изключения, но те само потвърждават правилото.

В България има 47000 полицаи- 2,5 пъти повече от нормалното за мирно време. Ако ги съкратят до 18000, колкото би трябвало да бъдат, и им увеличат заплатата 2,5 пъти, ще видим дали тогава няма да си вършат работата. Особено като знаят, че за мястото им чакат хиляди!

_________________
Kappa '96 2.4TDS-ex
Lybra '03 2.4 JTD 150 HP-ex

Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 4 [ 72 мнения ] Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов