Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Дек 2008, 20:37 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 05 Фев 2007, 13:41
Мнения: 371
Местоположение: Добрич-Град
Кара: Lancia Dedra 1.9 TDS SW Lancia Lybra 1.8 16v LPG Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v mjet
Благодаря!Радвам се,че има колеги,които ме разбират!Току що гледах новините-голяма пародия,ей!Полицейският форум го затвориха,защото там колеги говорят истината!Очаквам и мене да ме баннат за тези изказвания/от Русия пиша,от Русия :roll: ) А министъра твърди,че било на политическа основа-ДА АМА НЕ Е!Ще се пушат цигари в събота... :lol: .Недоволни сме били,че нямаме 13 заплата-ДА,ама не е само това.Недоволен съм,че патрулката няма бензин/100литра на месец/,недоволен съм,че карам без задни амортесьори 8 месеца,тампоните на предният носач ги няма,че аз си купувам крушки за фаровете,че няма и куп други.Е каква мотивация за работа да имам....Че мазният ромски сутеньор,който спрях без книжка звънна на...... и -"пуснете го",че собственика на голяма фирма-опаа той бил спонсор на полицията"пуснете го" и т.н.Въпроса с мотивацията....смятам,че отговорих.Защо не се спират лъскави коли-видно е!

_________________
Lancia Dedra 1,9TDS 91 Lancia Dedra 1,9 TDS SW-96 Lancia Lybra 1.8 16v VVT LPG


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Дек 2008, 21:19 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Ное 2005, 13:04
Мнения: 794
Местоположение: София, Лом
Кара: Citroen C5 III '11 2.0 HDI 163 HP
Ами това е положението. С чугунени глави на началници не можеш да се бориш, тия хора не са наясно, че щом не могат да си мотивират персонала, същия ще краде, ще се корумпира и т.н., според възможностите, които има. И това важи за всяка държавна служба.
За лекарите изобщо не ми се отваря дума. Там положението е трагично. Да не дава бог да се разболеете.

Изобщо цялата ни държава е толкова сбъркана, че и магьосник да си, пак няма да я оправиш.

_________________
Kappa '96 2.4TDS-ex
Lybra '03 2.4 JTD 150 HP-ex

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Дек 2008, 21:54 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Ное 2005, 13:04
Мнения: 794
Местоположение: София, Лом
Кара: Citroen C5 III '11 2.0 HDI 163 HP
Между другото, аз бих изпушил по цигара с полицаите пред МВР.

_________________
Kappa '96 2.4TDS-ex
Lybra '03 2.4 JTD 150 HP-ex

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Дек 2008, 22:08 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 11 Окт 2008, 13:40
Мнения: 907
Местоположение: София
Кара: мерцедес
Колеги предлагам в Събота(аз съм след ношна) да отидим в градинката на църквата до министерството и да пием кафе.
С моите колеги ше пием кафе там.


Ще ви кажа и защо ще хода да пия кафе защото от 5-години съм в МВР и в момента заплатата ми е 560-лв(от тях 300 лв заем към банка)
Работя по 170-204(рекорд) часа извънреден труд от които 50 ми се плащат,за мизерните условия в които работим(пишешта машина от 56-та година),баня и тоалетна правени когато е открито поделението(от тогава без ремонт),за грубото и гадното отношение от обикновенния граждани към нас Служителите на МВР....И още други мотиви които в момента не се сещам....


ПС:Предварително благодаря на колегите които ще дойдат да се видим на по кафенце :mrgreen:

_________________
мерцедес!!!


http://www.sofiawars.com/register/146367/


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Дек 2008, 22:28 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Сеп 2004, 10:01
Мнения: 1223
Местоположение: София
Кара: л ex Lancia Lybra 2.4 Jtd Intensa
ex Fiat Punto MK2 Srorting 6Speed 1.2 16V
на работа съм бате...ама ако преди 9.00 сте там ще мина да пална и аз една ;)

_________________
LANCIA LYBRA S.W. 2.4Jtd Intensa


Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Дек 2008, 22:47 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2007, 12:01
Мнения: 711
Местоположение: the entire fucking universe
Да вметна, досега от срещите с прадставителите на МВР хубаво не съм видял, като само един единствен път бях виновен и си го признах и не съм се моли за нищо ... както и да е. Вчера си говорех с един колега точно по тази тема ... трябва да се направи чистка, стари представители на власта вън (съжалявам БАМЗЕ :mrgreen: ) и най-важното - съобразени заплати с действителността. За мен един човек на власта за да си върши работа качествено и с убеждение в правотата си в днешно време трябва поне да взима хммм мисля че 5000лв. месечна заплата са напълно достатъчни. Когато те спре с превишена с 30 км/ч скорост или без свидетелство за правоуправление дали с тази заплата ще минем с 10-20-50 дори 100лв? Другото важно нещо е да няма този "чадър" над някой личности .... много набързо и без ред си нахвърлях мислите ...

_________________
http://hopenhagen.org/
Q: "So why did you buy it?"
A: "Because it's a Maserati"


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Дек 2008, 22:58 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Сеп 2004, 10:01
Мнения: 1223
Местоположение: София
Кара: л ex Lancia Lybra 2.4 Jtd Intensa
ex Fiat Punto MK2 Srorting 6Speed 1.2 16V
...не е проблема в кадрите ,проблема е в системата-каквото и да си говорим това е...като те натискат отгоре-всички около теб са такива...и ти малко или много ставаш...навсякъде-всеки от нас малко или много разчита на това...и 5000 да направят заплатите ,и глобите да са четирицифрени няма ли стриктно спазване на правилата за ВСИЧКИ И НАВСЯКЪДЕ...нищо няма да се промени!!!!!

_________________
LANCIA LYBRA S.W. 2.4Jtd Intensa


Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Дек 2008, 23:06 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 11 Окт 2008, 13:40
Мнения: 907
Местоположение: София
Кара: мерцедес
момчета не вярвам нищо да стане Ще видите че в Събота 13л12л2008 г Цялото МВР ще бъде дигнато по Учебна Тревога за да може никой да не отиде да "Пуши" никъде почти 100%-та съм сигорен.

Стария Койнов който е вече в "заслужена отпуска" 28-години е дал на родната "Милиция" знаетели какво ми каза
"преди има няма 10-на години имаше пак нещо от сорта на криза пак заплатите ни бяха мижави пак глад пак мизерия,тогава се организирахмв всички в МВР щяхме да ходим да "пушим" ама уви нищо не стана ,за ще ти кажа сине защо защото просто ни извикаха по тревога държаха ни 2-3 дни по РПУ-та само и само да не направим нищо,инициаторите сине се разбраха кои са и бяха ДИСЦИПЛИНАРНО УВОЛНЕНИ!!!!"
Така уважаеми колеги от форума какво повече да ви кажа началника ми вика "като не ти изнася подавай си рапорта за напускане в 30-дневен срок ще бъдеш усвободен" да да ама не му викам аз Аз съм дошъл да защитавам интересите на хорада,да ги пазя от престъпноста искам да работа ама вие не ми давате,нито пари нито условия за това.
Така че ... вие сами си правете изводите,а както каза колегата в предишния пост ако ще и 50000 лв да напраят заплатите ако ще и да те трепат за нарушения то като няма кой да ги прилага,закво да се спазват?
Ти би ли откраднал би ли убил би ли изнасилил ако знаеш че ще отидеш на "топло"???Не нали?!Но такава ни била и съдебната система не само полицията.
Фащаме бандит уличава ме го в престъпно деание и кво,той ми се смее и ми вика аз след 2-часа съм вънка,па ти пак ме гони и пак ме хвани....Всичко е една игра всичко е един фарс уважаеми колеги от Форума....

ПС:надявам се да не съм се увлякал много извън темата

_________________
мерцедес!!!


http://www.sofiawars.com/register/146367/


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Дек 2008, 00:38 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Юли 2006, 14:46
Мнения: 1330
Местоположение: London UK +447845319992 paunovwork@gmail.com
Кара: comming soon......:):)
the fan написа:
Ехххх колеги, пак ще го отнасяме само ние редовните данъкоплатци. Има дискриминация на пътя. Тези с лъскавите коли даже не ги и спират , а пък ако ги спрат или хвърлят яко кинти или го отнася шофьорчето на някой бизнесмен. Единственото решение за безпристранстно отсъждане е да се премахне човешкия фактор (камери) , като в Англия. Питай ги дали смеят да карат с превишена скорост или да не спазват знаци.


Ха камери радари пу.ки майни чудеса я ела да видиш ква анархия е тука :lol: на всичкото отгоре не могат и да карат плащат си глоби и не бръснат ни радари камери ни дявол като им свършат точките които между другото са 13 има си черен пазар на точки копуват си и продължават изродите та в БГ не е чак толкова зле . По принцип съм за затягането още повече

_________________
Изображение
///X-DELTA GT///X-DELTA HF///X-DEDRA 2.0 i.e///X-ZETA 2.0 turbo///COMMING SOON...///


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Дек 2008, 00:47 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2005, 15:21
Мнения: 1503
Местоположение: София
Кара: Lancia dedra HF turbo integrale
Евала и на двама ви тогава,че сте ме разбрали правилно.А именно,че закона не се прилага еднакво за всички това беше основната ми мисъл .Че ваши колеги които злоупотребяват да бъдат наказвани за това,а съвестните поощрявани.
Браво, Бамзе за актовете които си написал точно това имах в предвид ,че не трябва да си затваряме очите пред тежките нарушители пък нека са ти врагове.
Въобще не се нахвърлям върху вас,а съм за силна и авторитетна полиция.Като в белите страни .
ЗА "пушенето на цигара" в събота и високи заплати на полицайте също подкрепям с две ръце .Защото вие висите по мачове,митинги,концерти и други прояви да пазите лумпените да не си строшат главите.Но съм и ЗА всеки злоупотребил полицай да си отиде вкъщи и направи място на друг по-съвестен и отговорен от него.
А вашите началници и министър не искам да ги коментирам то май целия проблем е в тях.
:D

_________________
Изображение

ИТАЛФЕСТ-2007 Драг с две шапки.
Lancia Dedra HF turbo integrale
Тоyota Rav 4


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Дек 2008, 11:12 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2007, 12:01
Мнения: 711
Местоположение: the entire fucking universe
Тия 5000лв. няма как да ви дават ако условията в които работите не отговарят на тия 5000лв, при магистратите същата работа. Аз за какво казвам да се махнат старите кадри, щото те толкова са затънали горките в собствените си лайна (извинявам се) че хич не им е през хура за koinov_bg и БАМЗЕ. Лошото е че това са хората по върховете на това учреждение ....

_________________
http://hopenhagen.org/
Q: "So why did you buy it?"
A: "Because it's a Maserati"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: превишена скорост
 Мнение Публикувано на: 01 Ное 2010, 00:01 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Камерите трябва да станат 500 и гледайте как догодина смъртните случаи ще намалеят с 50%! Нооо нали тия от които зависи броя на камерите, нямат интерес всичко да е автоматизирано :D :D :D

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: превишена скорост
 Мнение Публикувано на: 01 Ное 2010, 21:09 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 11 Юни 2010, 19:27
Мнения: 158
Местоположение: София
alekssina написа:
Камерите трябва да станат 500 и гледайте как догодина смъртните случаи ще намалеят с 50%! Нооо нали тия от които зависи броя на камерите, нямат интерес всичко да е автоматизирано :D :D :D


да ти кажа чесно и да има и да няма камери все ще си има инциденти , останал съм с впечатление че кадето и да сложат камери или светофари броя на катестрофите се увеличава ( визирам специално светофарите по северната дъга на околовръстно "на требич и световрачане " от както ги сложиха всеки ден има по една или две катестрофи , преди не поня да имаше толкова често)

_________________
lancia kappa 2.4 tds


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: превишена скорост
 Мнение Публикувано на: 02 Ное 2010, 21:25 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2008, 23:57
Мнения: 406
Местоположение: Sachsen, Deutschland
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd
Разликата между преишена скорост и безопасна скорост е много голяма. Миналия месец ме изчакалиха полицаите, бех с на жена ми Лупото - трак акт за превишена скорост. Вика ми полицая ела да си видиш скороста, ко да я гледам? карал съм с 80 по един булевард, нема кьорава кола, светофарите са ми на 200 метра и де юре съм виновник. Все едно съм ебати престъпника -тез ограничения са от на дядо ми времето когато са карали файтоните по калдаръма. Не дай си боже да ме спрат по пътя Бяла - Плевен => София. Брат там пътя е по-прав от магистралата, и са като са заболи на некои кенефи знаците с 60 ??!! и аз както си карам там по принцип със 140 и ко требе да ми скъсат книжката баце. А лятото карам със супер изрядни гуми Sportiva 15/195/55, накладки феродо сменени наскоро - аз си преценявам, че тази скорост ми е безопасна и си карам. Са на такъв път как може ограничението да е 90? И тези дето четат да ми кажат на хубав път с малко трафик как спазват ограничението 90 - не е за вярване, и с жигули да съм пак нема да карам с толко. Според мене ограниченията трябва да се актуализират и да се затегне контрола по техническата изправност на колите, подготовката на шофьорите и качеството на пътищата. Не искам да ме дебнат с радари и да ме снимат и да ми искачат от храстите... Трябва да се промени и скалата на километража - скоростта трябва да е в метри за секунди - и тогава поговорката "миг невнимание цял живот страдание" ще придобие смисъл

_________________
Lybra 1.9 jtd и тя много гори!
Карам на Stanev Либрата - 1.9 jtd - много гори ... (открадната)
Lancia Dedra 1,8 V.V.T SW. Натокано комби на газ - много върви...
EX VW Lupo на жената колата замина за една либра
ЕХ Fiat Uno 1.4 с клима[/color]


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: превишена скорост
 Мнение Публикувано на: 02 Ное 2010, 22:10 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Днес сменях гуми (трети пореден ден) и съм виснал още от сабале. По едно време идват двама катаджии с един ситроен ксара пикасо и питат за цени на гуми... след като получиха отговор взеха да бъркат по джебовете и сбраха по седемдесе и някой лев и си взеха две гумета дебика фриго. Питах ги те ли си ги плащат, а те ми казаха, че от миналата година имат две гуми служебно предоставени, тази година не им се полагало :mrgreen: и всеки от тях купи по една гума... пък другите чакащи взеха да ги майтапят, че бързо ще си ги избият...
Жал ми стана (защо ли?) за момчетата - неловко изглеждаха в тази ситуация... някак нямаха нищо общо с образа на нахакания и арогантен катаджия, който издевателства с "невинния" шофьор.
Та щеше ми се да кажа за бюджета на МВР - няма проблем да е голям, но парите да се дават за техническа обезпеченост, но да отиват за фонд работна заплата на една камара чиновници - не съм съгласен. Това е някаква лудост... има бъг в системата. Не може да има гьонести лелки, които са скарани с компютъра и натискат по клавиш на минута, и да им се плащат заплати, а да няма пари за гуми и гориво ranting


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: превишена скорост
 Мнение Публикувано на: 03 Ное 2010, 14:39 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
D. Stanev написа:
Днес сменях гуми (трети пореден ден) и съм виснал още от сабале. По едно време идват двама катаджии с един ситроен ксара пикасо и питат за цени на гуми... след като получиха отговор взеха да бъркат по джебовете и сбраха по седемдесе и някой лев и си взеха две гумета дебика фриго. Питах ги те ли си ги плащат, а те ми казаха, че от миналата година имат две гуми служебно предоставени, тази година не им се полагало :mrgreen: и всеки от тях купи по една гума... пък другите чакащи взеха да ги майтапят, че бързо ще си ги избият...
Жал ми стана (защо ли?) за момчетата - неловко изглеждаха в тази ситуация... някак нямаха нищо общо с образа на нахакания и арогантен катаджия, който издевателства с "невинния" шофьор.
Та щеше ми се да кажа за бюджета на МВР - няма проблем да е голям, но парите да се дават за техническа обезпеченост, но да отиват за фонд работна заплата на една камара чиновници - не съм съгласен. Това е някаква лудост... има бъг в системата. Не може да има гьонести лелки, които са скарани с компютъра и натискат по клавиш на минута, и да им се плащат заплати, а да няма пари за гуми и гориво ranting


За съжаление си прав...но така е поне половината държавна андминистрация...пълно е с разни лелки, които са били компетентни по въпросите през 1985 г...например и разни шеметаци, които се питат "...от къде да си свържа winodws...". За съжаление голяма част от държавните служители са такива...като ги почнеш от данъчни...,военни ( цели две министерства и един куп агенции), МВР с всичките си агенции и оше един куп подобни. Пълно е с хора, които са там, за да редят пасианс и получават заплати... ranting . За всичко това плаща Българския данъкоплатец, които бачка от 8 до 8 ч. ranting

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: превишена скорост
 Мнение Публикувано на: 16 Ное 2010, 16:00 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 19 Сеп 2008, 17:30
Мнения: 1322
Местоположение: София
max2daybg написа:
тез ограничения са от на дядо ми времето когато са карали файтоните по калдаръма


По времето на дядо ти ако шибнеш човек със 70 километра в час, вероятността да оцелее е нищожна. Същото е и сега, затова си караме с 50!

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: превишена скорост
 Мнение Публикувано на: 16 Ное 2010, 16:23 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2008, 23:57
Мнения: 406
Местоположение: Sachsen, Deutschland
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd
jamesdavidso написа:
max2daybg написа:
тез ограничения са от на дядо ми времето когато са карали файтоните по калдаръма


По времето на дядо ти ако шибнеш човек със 70 километра в час, вероятността да оцелее е нищожна. Същото е и сега, затова си караме с 50!


В интерес на истината ми се случи да бутна едно хлапе с колело. Тогава още карах Уното и пак на същия булевард хлапето ми излезе от една пряка преди която има храст. Всичко стана за секунди, смачках спирачката и волана в дясно.. За щастие бутнах задната капла на велосипеда, лапето падна и изохка, аз 20 секунди не мога да се опомня - излизам да го видя дали е добре - онова като хукна да бега с колелото.. аз му викам добре ли си то ми отговаря - а, нищо ми няма. После две минути си стоях на място докато се оправя...
Та в закона има едно тъпо съждение : Водача е длъжен да се движи със съобразена скорост - да има възможност да спре пред предвидими препядствия. Тази постановка прави всеки участник в катастрофа виновник. Всъщото време пак те гепват и за превишена скорост, която няма нищо общо със съобразената - тъпо, много тъпо ... Във всички случаи си виновен. Ако спукаш гума по магистралата вследствие дупка и недай си боже се обърнеш - виновен - карал с несъобразена скорост, дори това да значи 10 км/ч за безопасно преминаване на дупката img189

_________________
Lybra 1.9 jtd и тя много гори!
Карам на Stanev Либрата - 1.9 jtd - много гори ... (открадната)
Lancia Dedra 1,8 V.V.T SW. Натокано комби на газ - много върви...
EX VW Lupo на жената колата замина за една либра
ЕХ Fiat Uno 1.4 с клима[/color]


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: превишена скорост
 Мнение Публикувано на: 16 Ное 2010, 23:10 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
max2daybg написа:
jamesdavidso написа:
max2daybg написа:
тез ограничения са от на дядо ми времето когато са карали файтоните по калдаръма


По времето на дядо ти ако шибнеш човек със 70 километра в час, вероятността да оцелее е нищожна. Същото е и сега, затова си караме с 50!


В интерес на истината ми се случи да бутна едно хлапе с колело. Тогава още карах Уното и пак на същия булевард хлапето ми излезе от една пряка преди която има храст. Всичко стана за секунди, смачках спирачката и волана в дясно.. За щастие бутнах задната капла на велосипеда, лапето падна и изохка, аз 20 секунди не мога да се опомня - излизам да го видя дали е добре - онова като хукна да бега с колелото.. аз му викам добре ли си то ми отговаря - а, нищо ми няма. После две минути си стоях на място докато се оправя...
Та в закона има едно тъпо съждение : Водача е длъжен да се движи със съобразена скорост - да има възможност да спре пред предвидими препядствия. Тази постановка прави всеки участник в катастрофа виновник. Всъщото време пак те гепват и за превишена скорост, която няма нищо общо със съобразената - тъпо, много тъпо ... Във всички случаи си виновен. Ако спукаш гума по магистралата вследствие дупка и недай си боже се обърнеш - виновен - карал с несъобразена скорост, дори това да значи 10 км/ч за безопасно преминаване на дупката img189


И същото хлапе като ти изскочи на точно 47.5 метра пред теб гонейки кучето си, което пресича пътя, чисто новите ти гуми в комбинация с чисто новите ти накладки "Феродо" ще ти помогнат ли да се изпариш от пътя?

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: превишена скорост
 Мнение Публикувано на: 16 Ное 2010, 23:41 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2008, 23:57
Мнения: 406
Местоположение: Sachsen, Deutschland
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd
BO написа:
И същото хлапе като ти изскочи на точно 47.5 метра пред теб гонейки кучето си, което пресича пътя, чисто новите ти гуми в комбинация с чисто новите ти накладки "Феродо" ще ти помогнат ли да се изпариш от пътя?


Не, но ще намалят общия риск за злополука. По тая логика комшията с галошките не трябва да излиза на пътя. Риск винаги има и той не може да е нулев, но може да е приемлив. Друг е въпроса какво значи приемлив, при батальонни занимания при военните приемлив риск е до три смъртни случая. Не знам в КАТ като правят статистиката за катастрофите далия правят по актове или по разследване - моабета за несъобразената скорост с пътните условия в закона е ясен и ако на тази база се прави и статистиката .... :?

_________________
Lybra 1.9 jtd и тя много гори!
Карам на Stanev Либрата - 1.9 jtd - много гори ... (открадната)
Lancia Dedra 1,8 V.V.T SW. Натокано комби на газ - много върви...
EX VW Lupo на жената колата замина за една либра
ЕХ Fiat Uno 1.4 с клима[/color]


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 3 от 4 [ 72 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов