Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 10:24 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Абсолютно на същото мнение като chenka.
Ако взимат големи заплати и знаят, че за подкуп от 5-10лв излитат на момента, заради това че има много които могат да ги сменят и имат глоба от 10 000 и съдебно гонене, едвали ще си помислят да рискуват.
Обаче заплатите им трябва наистина да са големи, защото това са хора рискуващи живота си, тогава ще се научат и на това, че са там не само да глобяват, ами и да помагат.
Ако почнат да глобяват наред, ще си докарат парите за големите заплати :mrgreen:
Колко ми се иска да видя 15 коли наредени една зад друга за глоби, за това че минават по бус лентата. Като свикнат всички да се движат по правилата, на 100% и задръстванията ще намалеят, защото всеки е бил свидетел, как една кола минаваща неправилно, може да спре 5 да чакат следващия светофар.

То и тука си имаме тарикатчета дето "аз карам в аварийната защото бързам и позанавам пътя"
Ами дано някой от тия да му се случи да гледа как линейка с умиращ негов роднина седи на едно място, защото някой друг бърза!!!
За това вече полицията не може да направи много, трябва и мисъл!

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 17:48 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 05 Фев 2007, 13:41
Мнения: 371
Местоположение: Добрич-Град
Кара: Lancia Dedra 1.9 TDS SW Lancia Lybra 1.8 16v LPG Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v mjet
Alpina написа:
Ако почнат да глобяват наред, ще си докарат парите за големите заплати
Де да беше така........ама не е.Докарваме заплати,ама на други.Процент от актовете вземат в НАП/за там знам/ и в други институции,но в полицията дали ще имаш 1 или100 акта е едно и също.Впрочем не е,ядовете са повече,колкото повече работиш.Вие не разбрахте ли.че на държавата/ако може така да се нарече/ и е по-изгодно от слаба,неработеща и пълна с малоумници/щото малко умни хора останаха тук/полиция.Колкото и голям мерак за работа да имаш,те ти го убиват.Не отричам,че корупцията е голяма,но при редовият полицай-този на пътя-е в пъти по-малка,отколкото ГОРЕ.Когато има ПРЕДЛАГАНЕ винаги ще има и ТЪРСЕНЕ!Проста закономерност!

_________________
Lancia Dedra 1,9TDS 91 Lancia Dedra 1,9 TDS SW-96 Lancia Lybra 1.8 16v VVT LPG


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 18:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Да де, не се изказах правилно, съгласен съм с теб :)

Ама да беше като при контрольорите в градския транспорт..., ех мечти... :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 18:12 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2005, 15:21
Мнения: 1503
Местоположение: София
Кара: Lancia dedra HF turbo integrale
Искам само нещо да попитам Бамзе и Койнов.
Вие от кога шофирате и колко акта са ви написали до сега вашите колеги.
Или никога не сте нарушавали правилата.
После ще ви кажа аз колко имам.

_________________
Изображение

ИТАЛФЕСТ-2007 Драг с две шапки.
Lancia Dedra HF turbo integrale
Тоyota Rav 4


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 18:39 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 05 Фев 2007, 13:41
Мнения: 371
Местоположение: Добрич-Град
Кара: Lancia Dedra 1.9 TDS SW Lancia Lybra 1.8 16v LPG Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v mjet
Шофирам от18год. и досега имам 1 акт за птп през 1993г. и 2 фиша през същата година.Оттогава досега слава богу-нищо.Смея да твърдя,че не е имало и повод.

_________________
Lancia Dedra 1,9TDS 91 Lancia Dedra 1,9 TDS SW-96 Lancia Lybra 1.8 16v VVT LPG


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 18:45 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Сеп 2004, 10:01
Мнения: 1223
Местоположение: София
Кара: л ex Lancia Lybra 2.4 Jtd Intensa
ex Fiat Punto MK2 Srorting 6Speed 1.2 16V
Колега а колко пъти сте минавал със служебната карта...и не вярвам да не е имало такъв случай-не го приемай лично ама повечето от тук знаеме как става ;)

_________________
LANCIA LYBRA S.W. 2.4Jtd Intensa


Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 18:54 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 11 Окт 2008, 13:40
Мнения: 907
Местоположение: София
Кара: мерцедес
sun4o написа:
Колега а колко пъти сте минавал със служебната карта...и не вярвам да не е имало такъв случай-не го приемай лично ама повечето от тук знаеме как става ;)


Шофиор сам от 2002-ра година 1-ви март,от 02.02. 2004-та полицай

Отговарям и на 2-ма та ви.


1-ви акт: когато бях войник един с един Джип ме размаза на Орлов Мост беше пиян и те така.Мен изкараха виновен ЩОТО САМ ВОЙНИК!!!И нямал сам бил право да карам лично МПС.
2-ри Акт:За каране без каска,минаване на червено и превишена скорост(падна поради липса на доказателства :mrgreen: )
3-ти акт за без колан.

Спира ли са ме много пъти колегите и ВИНАГИ СЪМ СЕ ЛЕГИТИМИРАЛ колегата БАМЗЕ може да ви обясни,защо се легитимираме...
След като се легитимирам те ми пожелават приятен път и това е,имало е и случаи в които са ми казвали "кво като си ми колега проверяват си ми докоментите,колата.лицата които са с мен и пак ме пускат.....

_________________
мерцедес!!!


http://www.sofiawars.com/register/146367/


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 19:17 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 05 Фев 2007, 13:41
Мнения: 371
Местоположение: Добрич-Град
Кара: Lancia Dedra 1.9 TDS SW Lancia Lybra 1.8 16v LPG Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v mjet
sun4o написа:
Колега а колко пъти сте минавал със служебната карта...и не вярвам да не е имало такъв случай-не го приемай лично ама повечето от тук знаеме как става ;)
Точно 3 пъти съм минавал с картата за толкова години.Както казах не е имало повод,просто наистина не ми се е налагало.Съгласен съм,че много хора знаят' КАК СТАВА',ама малко знаят защо става.В една друга тема се бях опитал да обясня защо!Наясно съм,че всеки глобен ще се нахвърли срещу мен и КОЙНОВ,но не сме ние виновните.90% от населението се отнася така с полицаите.Е-питам аз като по цял ден виждаш такова отношение към себе си/което в никакъв случай не съм заслужил/ какво трябва да е моето отношение..........?Добри сме като правим компромиси-има ли акт-веднага 'гадните ченгета,помияри'и куп други.Колега PACO_76 не се оплаквай колко акта имаш,надали са те гонели по пътя да ти ги пишат,а и за да ги пишат явно е имало защо.Нищо лично!Баща ми е шофьор от 40 год. и няма нито един акт.За толкова години дали не са го спирали..............!

_________________
Lancia Dedra 1,9TDS 91 Lancia Dedra 1,9 TDS SW-96 Lancia Lybra 1.8 16v VVT LPG


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 19:21 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 11 Окт 2008, 13:40
Мнения: 907
Местоположение: София
Кара: мерцедес
Мноооогоооо си прав колега Бамзе винаги е така....

Я повечето хора да почнат да карат нормално,да си спазват правилата за движение по пътя и ако случайно сгрешат или нарушат ЗДП...Да бъдат санкционирани и виш всичко как ще си дойде на мястото.

_________________
мерцедес!!!


http://www.sofiawars.com/register/146367/


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 19:54 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2005, 15:21
Мнения: 1503
Местоположение: София
Кара: Lancia dedra HF turbo integrale
Бамзе тя и майка ми е шофьор от 33год.но още не знае да паркира и бърка трета и пета скорост,а няма и нито един акт,а има златен талон.Та мисълта ми е че доста ваши колеги злоупотребяват с положението си и вие много добре го знаете.
Колко акта са написани на неправилно пресичащи пешеходци.После ревем,че има много сгазени.
Колко акта са написани на гъзарите с лъскавите коли.Помните ли оранжевото Ламбо дето беше запушило централно софийско кръстовище и полицайте се въртяха като девици около него.
Защо не беше написан акт на Стависки като няколко километра преди катастрофата са го спирали или може би им е дал автограф.
Защо не бяха отнети всичките контролни точки на оня селски депутат дето за пет километра направи с Аудито си нарушения за десет акта.
Колко акта имат местните бабаити по селата дето на всички е ясно че в което и село да отидем след кръчмата всички са пияни и си карат,обаче кварталния му е шура и нема проблем докато не се изтрепат някъде.
Защо в във всички молове и хипермаркети инвалидните места са заети със джиповете на мутрите и никоя патрулка не пише акт за това или не го виждат.
Когата законите започнат да важат за ВСИЧКИ,а не само за такива като мене и други средостатистически българи тогава ще се оправим
Койнов защо казваш "карат" а не "караме" по правилата нали и ти си един от нас хората които трябва да спазваме закона.
Просто каквито и промени в закона да има пак ще важат за редовия българин а не като в белите дръжави за всички .
п.с. Не се нахвърлям въху двама ви просто си лафим.И всичко е без лоши чувства. :D

_________________
Изображение

ИТАЛФЕСТ-2007 Драг с две шапки.
Lancia Dedra HF turbo integrale
Тоyota Rav 4


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 21:14 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Ное 2005, 13:04
Мнения: 794
Местоположение: София, Лом
Кара: Citroen C5 III '11 2.0 HDI 163 HP
Ама разбира се, на господа полицаите е най- тежка службата. Не искам да навлизам в подробности, щото и аз не съм цвете за мирисане, ама съм им ял попарата много пъти. Мога да кажа следното- при добро желание, и подходяща мотивация, голямата част от престъпността може да бъде спряна само с превенция. Но ако желанието го има при повечето полицаи, я няма мотивацията.

Когато един младок постъпи в полицията, той е готов за мижавата си заплата да рискува живота си за някакви идеи, които са му втълпени в школата, или там, където е завършил. Постепенно обаче този човек осъзнава на какво място е попаднал, и първоначалната му реакция, като на млад човек с принципи е, да се бунтува. Обаче тази система не позволява бунт и той или бива асимилиран, или изхвърлен. В повечето случаи се прилага асимилация, и младия принципен полицай се превръща в част от старата корумпирана полиция. Малко хора остават неопетнени, но си затварят очите за простотиите на колегите им, просто защото нямат никакъв шанс да се преборят с това.

_________________
Kappa '96 2.4TDS-ex
Lybra '03 2.4 JTD 150 HP-ex

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 21:53 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2005, 15:21
Мнения: 1503
Местоположение: София
Кара: Lancia dedra HF turbo integrale
А гледахте ли новините по Нова телевизия преди малко.
Казах ли ви аз ,че законите в тази страна не важат за всички.Полицаи паркират частните си автомобили на местата на синя зона и оставят на таблата им служебни карти и фуражки.От Паркинги и гаражи не ги закачат,защото така им е наредено,а хора в центъра които плащат сериозни данъци няма къде да спрат,защото седемте места на четири коопераций са заети с въпросните автомобили.Кварталния мрънка и гледа тъпо и не знае какво да направи ,а ако беше моята кола отдавна да е на наказателния паркинг.Нито паяк им вдигна колите нито скоби им сложиха.
Е затова говорех в предния си пост,че законите трябва да се спазват от всички а то не е така.Бамзе разбра ли сега защо аз имам много актове.Като никога не съм участвал в ПТП нито като виновен нито като невинен.Дори единия от полицаите си сложил служебна карта и карта за инвалид на стъклото.Полицая-инвалид. kill_myself
Моля Бамзе и Койнов да не ми отговарят.

_________________
Изображение

ИТАЛФЕСТ-2007 Драг с две шапки.
Lancia Dedra HF turbo integrale
Тоyota Rav 4


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 22:13 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Paco_76, нали знаеш http://www.ilmessaggero.it/articolo.php ... OMA&npl=N#

Код:
Шеф на КАТ уволнен за неправилно паркиране
Кметът на Рим Валтер Велтроне уволни началника на пътната полиция в града Джовани Катандзаро, след като катаджия №1 оставил автомобила си на място за инвалиди, което използвала 86-годишна жена. Скандалът избухнал, след като снимки с нарушителя били публикувани в италианските вестници. На фотосите ясно личало, че мъжът зад волана е именно шефът на пътната полиция.


Тука само ще си го преместо от левия крачол в десния :|

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 22:45 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 22 Ное 2008, 01:34
Мнения: 18
Местоположение: София
А някога спирали ли са ви за превишена скорост като радара е оборудван и с фотоапарат, така че в момента на засичането тази информация (регистрирана на радара) се предава в управлението и на края на деня полицаят на смяна трябва да даде обяснение за всеки засечен автомобил с превишена скорост, за който не е издал акт.

На мен ми се случи и полицая ми каза, "и брат да ми беше, пак не бих могъл да ти помогна". Звучи сигурна системата, но не съм виждал много от тези радари в София.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Дек 2008, 23:20 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Спряха ме, ама не беше с фото, ами с камера - показаха ми как излизам от завоя със 120 при ограничение 90.
Казаха първо че няма как, имало го заснето, в крайна сметка ме пуснаха без нищо, само с призив да не се повтаря повече.
Та явно има начин и това да се заобиколи.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Дек 2008, 17:00 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 11 Окт 2008, 13:40
Мнения: 907
Местоположение: София
Кара: мерцедес
Lanchini написа:

На мен ми се случи и полицая ми каза, "и брат да ми беше, пак не бих могъл да ти помогна". Звучи сигурна системата, но не съм виждал много от тези радари в София.


Да така няма начин но има и вероятност да стане :wink: според зависи от човека и от шишето :mrgreen:

_________________
мерцедес!!!


http://www.sofiawars.com/register/146367/


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Дек 2008, 19:36 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 05 Фев 2007, 13:41
Мнения: 371
Местоположение: Добрич-Град
Кара: Lancia Dedra 1.9 TDS SW Lancia Lybra 1.8 16v LPG Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v mjet
Не отговарям на никого!По принцип не исках да защитавам полицията-аз не съм кон с капаци.Виждам,че корупцията е навсякъде в министерството.Но такава има навсякъде-лекари,учители и т.н.ДА-има много колеги,които злоупотребяват с положението си,ДА-закона не се прилага еднакво за всички/в сила е лафа 'за кокошка няма прошка'/НЕ отричам всички критики,но за жалост е такава действителноста.Дразня се,че слагате всички под общ знаменател-повярвайте ми,все още се намират и принципни ченгета.И аз съм плащал рушвет на лекар/така ти извиват ръцете,че../,плащам и на частен учител/същият,който пише двойките,а после дава частни уроци/ и куп други,НО не казвам,че всички лекари и учители са гадняри.Забелязахте ли,че когато с Койнов се включим в подобна тема/имаше и един друг колега/много хора почват да бълват...........По принцип такава ми беше идеята-че не всички полицаи са едни и същи,но както винаги всички настръхнаха срещу нас.Както и да е аз съм наясно,че ще така...Уважавам колегите от форума,нищо лично към никого!Аз също искам да живея в нормална държава,с еднакви закони за всички и т.н,но за това май ще трябва да бягам от БУЛГАРИСТАН. P.S.-снощи включих още 3-ма в списъка с мразещите полицаите/съответно с 1,82,2.41 и 2,29 промила/.Потроших доста нерви с тях,като единия едвам не ме блъсна.Доста ме псуваха и заплашваха,но риска на професията.Обаче ми остана едно удолетворение-може би така спасих нечий живот-кой знае?

_________________
Lancia Dedra 1,9TDS 91 Lancia Dedra 1,9 TDS SW-96 Lancia Lybra 1.8 16v VVT LPG


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Дек 2008, 19:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Мар 2006, 11:41
Мнения: 1169
Напълно подкрепям колегите Бамзе и Койнов.

_________________
Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Дек 2008, 19:48 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 12 Сеп 2007, 22:47
Мнения: 284
Местоположение: Русе
Много добре казано колега БАМЗЕ !

_________________
Изображение
R.I.P. Lancia Lybra 1.8cm3 131hp V.V.T. 2002г.
Никога не е късно да откриеш себе си!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Дек 2008, 19:49 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Сеп 2004, 10:01
Мнения: 1223
Местоположение: София
Кара: л ex Lancia Lybra 2.4 Jtd Intensa
ex Fiat Punto MK2 Srorting 6Speed 1.2 16V
Колега Бамзе,евала ако наистина така разсъждаваш-ако всички мислят като теб ,държавата ни ще е много по добре...обаче истината е че такива като теб са малкото "черни овци" в стадото-и нещата тръгват от много нависоко-тука си лаеме а кервана си върви...щото сме си такива-вижте какво става в Гърция,за какви ли не неща всички са по улиците и протестират....имам приятел който се бори да влезе в кат-кара школата 6 месеца,работи още толкова и избяга...щото не му се плащаше да си купи "радар място" ...и като хване някой дето не може да си слезе от колата на два крака,обаче е VIP,да трябва да си затваря очите....според мен никой от колегите тук не изказва недоволство от вас ...просто вие с Койнов сте изключения от правилото-за съжаление....

_________________
LANCIA LYBRA S.W. 2.4Jtd Intensa


Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 4 [ 72 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов