Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




Автор Съобщение
 Заглавие: добавка за нафта
 Мнение Публикувано на: 27 Окт 2007, 18:08 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 22:17
Мнения: 159
Местоположение: София
колеги,споделете,използвате ли добавки за нафта и какви,защото е широкоизвестно, че нафтата по нашите бензиностанции е с доста ниско качество.на мен ми препоръчаха на касторл, голдън игъл и ес ти пи.само че по бензиностанциите като питаш персонала и нещо не могат да ти обяснят много коя добавка точно за какво е,само рзкличават добавките за бензин от тези за дизел :D


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: добавка за нафта
 Мнение Публикувано на: 27 Окт 2007, 18:31 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 19:07
Мнения: 539
Местоположение: София
0809 написа:
колеги,споделете,използвате ли добавки за нафта и какви,защото е широкоизвестно, че нафтата по нашите бензиностанции е с доста ниско качество.на мен ми препоръчаха на касторл, голдън игъл и ес ти пи.само че по бензиностанциите като питаш персонала и нещо не могат да ти обяснят много коя добавка точно за какво е,само рзкличават добавките за бензин от тези за дизел :D


Вместо да слагаш разни добавки, просто наливай нафта от Еко.

Това е единствената нафта в България, която е получила одобрение от концерна Мерцедес за новите дизелови двигатели BlueTec. Доскоро моделите с тези двигатели не се доставяха в Бг заради лошото качество на нафтата, Еко (на 100%) и ОМВ Премиум дизел(но нафтата на ОМВ само донякъде) покриват изискванията.

_________________
Volvo XC90 D5 '06

Alfa Romeo Spider 2.0 '90

Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02

ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00

ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 27 Окт 2007, 19:14 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 17 Фев 2007, 20:51
Мнения: 461
Местоположение: Димитровград
Аз успях да си добавя една австрийска добавка(една капачка на 60 литра нафта).Либрата върви с реактивна скорост :D .Тази добавка се слага в премиума нафтата на ОМВ

_________________
LANCIA LYBRA INTENSA 2.4 JTD 110КW 2003


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Окт 2007, 12:35 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Разликата между премиума дизела на ОМВ и стандартния е единствено и само в добавката.
А за тестовете на нафта е показало, че най-добра е тази на Лукойл.
Говоря за независим тест, не за някакъв си правен по поръчка.
И аз скоро ще направя такъв и ще пиша резултата, че ми омръзна да чета платени статии.
Естествено, че не мога да направя химичен анализ, но ще направя такъв, който да има тежест за нас - обикновените потребители. Кога нафтата започва да "стяга" и си променя цвета и кога замръзва.
Точно на теста за замръзването, нафтата на ЕКО е била най-зле от всички! Това не е ли показател за мен обикновения потребител, че ако разчитам на "одобрената" нафта ще запаля зимата :lol:
Аз ще тествам, както казах и ще пусна снимки дори!

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Окт 2007, 16:34 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 22:17
Мнения: 159
Местоположение: София
аз вчера взех от ОМВ една добавка ,http://www.goldeagle.com/dieselpower/index.htmна долния ред средната опаковка с червената капачка Изображение ,която:
1.удължава живота на двигателя
2.повишава цетановото число
3.повишава мощността
4.подобрява ускорението
5.напълно почиства горивните инжектори и горивопровода
6.помага за предпазването от парафинови образувания при ниски температури в горивопровода и филтрите
7.улеснява стартирането при минусови температури
8.спомага за предпазване от скъпи ремонти
9.не съдържа алкохол
10.за всички дизелови и турбодизелови двигатели

това пише на етикета :D
аз сипах 200милилитра в резервоара и долях 55 литра нафта,реално разликата, която усетих за 150 изминати километра е,че работи някакси по-плавно двигателя в движение и ускорение и може би пали една идея по бързо
на следващия резервоар ще долея останалите 160 милилитра,а за след това ще взема една добавка на STP да пробвам с нея дали ще има разлика,което пак ще е относително,защото въпреки че сипвам на едно и също място едвали нафтата е една и съща.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Окт 2007, 12:14 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:13
Мнения: 5736
Местоположение: София
Кара: Lybra SW 2.4 JTD Executive
Колеги в далечните времена когато карах дизел разчитах на една добавка на Кастрол, бяло шошенце с зеленикакъв етикет - е това чудо е за 10 резервоара и вършеше перфектна работа, дори и при -25 мерцедеса палеше без грижи. Да добавя че единия цилиндър беше с 17 атмосфери и пак палеше. За мен това е добавката.

_________________
Изображение
Lancia Lybra SW Executive, 2.4JTD, 150 hp, 841C000 '03 Изображение
Lancia Kappa Coupe, 2.0t 16v, 205 hp, 838A4000 '97
Lancia Kappa, 2.0, 145 hp, 838A1000 '95
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 159B9000 '94
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 835A1000 '91
Изображение
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Окт 2007, 20:41 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 01 Авг 2005, 20:24
Мнения: 39
Местоположение: Варна
0809 написа:
аз вчера взех от ОМВ една добавка ,http://www.goldeagle.com/dieselpower/index.htmна долния ред средната опаковка с червената капачка Изображение ,която:
1.удължава живота на двигателя
2.повишава цетановото число
3.повишава мощността
4.подобрява ускорението
5.напълно почиства горивните инжектори и горивопровода
6.помага за предпазването от парафинови образувания при ниски температури в горивопровода и филтрите
7.улеснява стартирането при минусови температури
8.спомага за предпазване от скъпи ремонти
9.не съдържа алкохол
10.за всички дизелови и турбодизелови двигатели

това пише на етикета :D
аз сипах 200милилитра в резервоара и долях 55 литра нафта,реално разликата, която усетих за 150 изминати километра е,че работи някакси по-плавно двигателя в движение и ускорение и може би пали една идея по бързо
на следващия резервоар ще долея останалите 160 милилитра,а за след това ще взема една добавка на STP да пробвам с нея дали ще има разлика,което пак ще е относително,защото въпреки че сипвам на едно и също място едвали нафтата е една и съща.


Точно тази опаковка е за 2 резервоара и малко или око 130 литра. Малко повечко си налял ;)

_________________
146 JTD


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Окт 2007, 00:45 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 22:17
Мнения: 159
Местоположение: София
trustworthy написа:
0809 написа:
аз вчера взех от ОМВ една добавка ,http://www.goldeagle.com/dieselpower/index.htmна долния ред средната опаковка с червената капачка Изображение ,която:
1.удължава живота на двигателя
2.повишава цетановото число
3.повишава мощността
4.подобрява ускорението
5.напълно почиства горивните инжектори и горивопровода
6.помага за предпазването от парафинови образувания при ниски температури в горивопровода и филтрите
7.улеснява стартирането при минусови температури
8.спомага за предпазване от скъпи ремонти
9.не съдържа алкохол
10.за всички дизелови и турбодизелови двигатели

това пише на етикета :D
аз сипах 200милилитра в резервоара и долях 55 литра нафта,реално разликата, която усетих за 150 изминати километра е,че работи някакси по-плавно двигателя в движение и ускорение и може би пали една идея по бързо
на следващия резервоар ще долея останалите 160 милилитра,а за след това ще взема една добавка на STP да пробвам с нея дали ще има разлика,което пак ще е относително,защото въпреки че сипвам на едно и също място едвали нафтата е една и съща.


Точно тази опаковка е за 2 резервоара и малко или око 130 литра. Малко повечко си налял ;)


така де , ма резервоара е 60литра и аз го разделих по равно 200 на 160милилитра :lol:
ти пробвал ли си я и имаш ли впечатления?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Окт 2007, 03:00 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 06 Окт 2006, 11:48
Мнения: 442
Местоположение: Пловдив 01 Централен
Кара: Lancia Delta 3 1.6Mjet Selespeed
Аз съм много доволен от REDEX, макар че и Castrola не беше лоша..... Редекса май е една идея по-добре, но STP определено не я харесвам особено..... А най-добрата беше ХЕЛИОС, но сега доколкото разбрах, е разредена, но все пак ще видя дали все пак не са запазили качеството. Иначе преди я взимах наливна, колата ставаше друга, дизела си мъркаше, а е доооста по-евтина от Кастрол и Редекс :D Но все пак, може вече да са е развалили, както с повечето хубави български неща..... :|


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Окт 2007, 10:17 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 22:17
Мнения: 159
Местоположение: София
Me4oKyX написа:
Аз съм много доволен от REDEX, макар че и Castrola не беше лоша..... Редекса май е една идея по-добре, но STP определено не я харесвам особено..... А най-добрата беше ХЕЛИОС, но сега доколкото разбрах, е разредена, но все пак ще видя дали все пак не са запазили качеството. Иначе преди я взимах наливна, колата ставаше друга, дизела си мъркаше, а е доооста по-евтина от Кастрол и Редекс :D Но все пак, може вече да са е развалили, както с повечето хубави български неща..... :|

а от къде го зимаш тоя redex?аз като обикалях оня ден и избора се свеждаше до stp golden eagle и тва дето съм го зел аз.в някой бензиностанции нямаха изобщо.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Окт 2007, 10:44 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 06 Окт 2006, 11:48
Мнения: 442
Местоположение: Пловдив 01 Централен
Кара: Lancia Delta 3 1.6Mjet Selespeed
Ами Редекс има в Лукойл и ОМВ. Поне за тези съм 100% сигурен, защото от там взимам постоянно, че са ми и по път :)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Окт 2007, 17:10 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2006, 13:22
Мнения: 227
Местоположение: Пловдив
Е пак ти не караш ли вече тойотата....Митака също ми е говорил за този Редекс...че е много читав...


Me4oKyX написа:
Ами Редекс има в Лукойл и ОМВ. Поне за тези съм 100% сигурен, защото от там взимам постоянно, че са ми и по път :)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Окт 2007, 21:39 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 01 Авг 2005, 20:24
Мнения: 39
Местоположение: Варна
0809 написа:
...така де , ма резервоара е 60литра и аз го разделих по равно 200 на 160милилитра :lol:
ти пробвал ли си я и имаш ли впечатления?


Миналата зима цяла зима карах с нея. Сега съм си накупил 3 шишета, че понякога свършваше и не можех да я намеря във Варна. Ползвах я по препоръка от алфа-форума в комбинация с еко-елда евродизел2006. Не мога да кажа, че съм усетил някаква разлика, но щом казват хората, значи има ефект

_________________
146 JTD


Върнете се в началото 
 Заглавие: Препоръчват добавка на LIQUI MOLY
 Мнение Публикувано на: 13 Ное 2008, 23:14 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 15:56
Мнения: 351
Местоположение: Разград
Препоръчаха ми и LIQUI MOLY като доказано добра добавка за почистване на дюзите на дизелите. По принцип добавки, които обещават само почистване може и да свъряшат тая работа, но тези с по-дълъг списък от ефекти са малко съмнителни. Отскоро карам дизел и не знам нищо от опит, но за бензинов двигател мога да твърдя, че Redex -а имаше ефект, докато на LIQUI MOLY ползвах само добавка за масло със съдържанйие на MoS2, от която също имаше полза ! Сега ми предстои смяна на масло, така че мисля да добавя MoS2. Между впрочем, решил да потърся масло на AGIP - (пред)убеден съм относно безупречното му качество, пък и е италианско в крайна сметка !

_________________
LYBRA SW 2,4 JTD 839A5.000 2000 Nero PaganiniИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Ное 2008, 00:18 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 19 Авг 2007, 14:57
Мнения: 677
Местоположение: Перник
Сипвай РЕДЕКС изпитано е.При моята стара печка ефекта е страхотен.При вас с комън рейлите се надявам да е още по добре.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Ное 2008, 12:43 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 15 Апр 2008, 21:40
Мнения: 131
Местоположение: Варна 02 Приморски
Сипвал съм и Редекс и Хелиос и СТП, но разлика така и не усетих. Наскоро чух, че слагали 2-3 литра бензин за цял резервоар и не замръзвала нафтата, а колата по-добре ускорявала. После питах на една бензиностанция и мацката каза, че бая народ правел така зимата... още не съм го изпитал, двуумя се.

_________________
Lancia Kappa 2,4 jtd 99'


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Ное 2008, 14:07 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 07 Дек 2007, 11:32
Мнения: 630
Местоположение: София
Миналата година при минус 24 градуса (на боровец в 5 сутринта) бяьме 3 дизела. Само моят успя да запали. Бях сипал АЛПИН ДИЗЕЛ от ОМВ.
Беше случайно сипването щото нямаше СПРИНТ. От тогава зимата каарам само със АЛПИН ДИЗЕЛ

_________________
LANCIA LYBRA 2.4 JTD - 7 години вярна служба, продадена
Fiat - Croma II - 2.4 Multijet (200 Hp)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Ное 2008, 14:37 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Мар 2008, 19:30
Мнения: 1261
Местоположение: София
Колеги някой може с право да каже чи не ми е работа да вземам отношение по темата за добавките на дизелите щото моята е бензинка но съм чел някъде че на повечето инжекциони не се препоръчва от фирмите производителки използването на каквито и да било добавки в горивата. Да не говорим за автомобилите снабдени и с катализатори. Същото важи и за моторните масла. До колкото съм запознат няма и производители на масла които да предлагат подобрители за по добро смазване. :roll:

_________________
Comfortronic


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Ное 2008, 01:23 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 19 Авг 2007, 14:57
Мнения: 677
Местоположение: Перник
А някой пробвал ли е с газ за осветление.?Повишава цетановото число и разтваря парафините в нафтата.Това с бензина съм го пробвал но при моя пред камерен дизел ефекта не беше добър.Помислете -октановото число е точно обратно на цетановото.А за "виделото" 5-10% е нормално за зимата.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Ное 2008, 06:01 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
dzver написа:
Колеги някой може с право да каже чи не ми е работа да вземам отношение по темата за добавките на дизелите щото моята е бензинка но съм чел някъде че на повечето инжекциони не се препоръчва от фирмите производителки използването на каквито и да било добавки в горивата. Да не говорим за автомобилите снабдени и с катализатори. Същото важи и за моторните масла. До колкото съм запознат няма и производители на масла които да предлагат подобрители за по добро смазване. :roll:

159-та страница от ръководството.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 30 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов