Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




 Страница 1 от 1 [ 13 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Аварирал ангренажен ремък-без последствия
 Мнение Публикувано на: 07 Авг 2019, 22:55 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 23 Дек 2018, 19:24
Мнения: 20
Местоположение: Русе
Кара: Lancia Lybra 1.8 16V (131 Hp) седан
Здравейте колеги искам да ви споделя какво ми се случи предната събота. Пътувам за Стара Загора на едно кръстовище спрях на знак СТОП и колата изгасна. Имаше сериозно движение и първата ми реакция беше да опитам да запаля, пробвах пет шест пъти не пали, развъртя се двг-то но едно такова тромаво! Изтикахме колата с жена ми извън пътя, и тогава се замислих дали не е скъсала ангренаж, защото беше ред да се обслужва. Агренажните ремаци трябва са на около 35к километри, но не съм сигурен защото я купих от приятел, и аз лично не съм ги сменял. Накарах жена ми да завърти стартера, капака на ангренажа леко зяпя и познайте...ремъка не се върти.
Направо ми прилоша бях тръгнал по-много важни задачи, но както и да е...репатрак и обратно в Русе в сервиза на един приятел. Бутнахме ремъка през процепа на капака с една отверка, беше леко хлабав. Моя човек каза 5% има шанс да няма нищо, и 95% да е станало мармалад. Не трябвало да въртя на стартер, да ама тя угасна на кръстовище без никакви странични шумове, как да зацепя, че е тоя шибан ремък. Днес ми звъни и вика "Пич в 5%-те си, ремъкът не беше скъсан но има изронени зъби и затова не се е въртял, сложих нов ремък завъртях и замърка като коте." Направо ми идваше да заиграя някъв танц, ама съм много лявокрак...и нямаше да ми се получи. Та се питам как извадих късмет да няма нищо огънато, посрещнато и оакано при положение, че тези двигатели нямат никакви защити (ако въобще съществуват такива) поне така ми казаха? Поздрави и много безаварийни км. И дано имате моя късмет :D


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Аварирал ангренажен ремък-без последствия
 Мнение Публикувано на: 08 Авг 2019, 23:07 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 23 Дек 2018, 19:24
Мнения: 20
Местоположение: Русе
Кара: Lancia Lybra 1.8 16V (131 Hp) седан
Стана ми любопитно каква е причината да няма последствия след този инцидент с ангренажния ремък! Дали имат няква защита тези двигатели или е просто див късмет! Моля колеги ако някой от вас е по наясно с устроиството на този двигател, да даде мнение, ще съм много благодарен... Lancia Lybra 1.8 16V (131 Hp)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Аварирал ангренажен ремък-без последствия
 Мнение Публикувано на: 11 Авг 2019, 16:03 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 14 Яну 2009, 20:39
Мнения: 421
Местоположение: Русе Област
tu6ana написа:
Стана ми любопитно каква е причината да няма последствия след този инцидент с ангренажния ремък! Дали имат няква защита тези двигатели или е просто див късмет! Моля колеги ако някой от вас е по наясно с устроиството на този двигател, да даде мнение, ще съм много благодарен... Lancia Lybra 1.8 16V (131 Hp)

Каква защита :lol: ,това да не е Лада 5!
Майстора какво е видял като е свалил капака на ремъка и той би трябвало да ти обясни защо си се отървал .


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Аварирал ангренажен ремък-без последствия
 Мнение Публикувано на: 11 Авг 2019, 16:22 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
късмета е в ниската скорост и обороти на двигателят при което се е случило това

въпреки всичко може да има някакви последствия за клапаните, но двигателят да работи привидно добре
това се измерва елементарно с един манометър


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Аварирал ангренажен ремък-без последствия
 Мнение Публикувано на: 11 Авг 2019, 23:48 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 23 Дек 2018, 19:24
Мнения: 20
Местоположение: Русе
Кара: Lancia Lybra 1.8 16V (131 Hp) седан
Вальо, ако разбирам няма да питам! Майстора ми е обяснил каквото ме интерисува, и направи каквото трябва. Това, че искам друго мнение лошо ли е? Благодаря на колегата hf hpe за разяснението!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Аварирал ангренажен ремък-без последствия
 Мнение Публикувано на: 12 Авг 2019, 06:11 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 14 Яну 2009, 20:39
Мнения: 421
Местоположение: Русе Област
tu6ana написа:
Вальо, ако разбирам няма да питам! Майстора ми е обяснил каквото ме интерисува, и направи каквото трябва. Това, че искам друго мнение лошо ли е? Благодаря на колегата hf hpe за разяснението!

Ивчо ,това имах впредвид което е написал колегата,майстора ти е трябвало да ти обясни че двигателя все пак след прескачане на зъбите(зависи колко са прескочили) неминуемо някой клапан се е посрещнал с бутало,последствията ще ги разбереш,но щом върви и те вози не се кахъри cheers


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Аварирал ангренажен ремък-без последствия
 Мнение Публикувано на: 12 Авг 2019, 14:35 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 23 Дек 2018, 19:24
Мнения: 20
Местоположение: Русе
Кара: Lancia Lybra 1.8 16V (131 Hp) седан
Абе за сега пали и работи дори по-добре от преди инцидента, ама ще видим! Нямам понятие какво трябва да очаквам за напред ако е имало някакви последствия от случката. Аз за това и пуснах темата, ако някой нещо подскаже да бъда хаберлия. При възможност ще и измеря компресията на цилиндрите. cheers


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Аварирал ангренажен ремък-без последствия
 Мнение Публикувано на: 12 Авг 2019, 14:54 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 28 Май 2012, 11:58
Мнения: 108
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra 1.8 VVT 2000 г.
Каква марка беше ремъка?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Аварирал ангренажен ремък-без последствия
 Мнение Публикувано на: 12 Авг 2019, 17:00 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 23 Дек 2018, 19:24
Мнения: 20
Местоположение: Русе
Кара: Lancia Lybra 1.8 16V (131 Hp) седан
Стария ремък беше DAYCO, сега новия е TOPRAN! Направих обстойно разследване (понеже познавам предните двама собственици на Либрата). Оказа се, че ремъка е на над 80000км и предния собственик от който я купих не го е сменял, и ми е дал погрешно инфо. Това не ме оправдава, че не я обслужих като я купих, принципно съм отговорен към колите ми, ама...както и да е. Итересното в случея е, че и майстора който я обслужва се учуди, защо няма последствия и колата си работи перфектно при положежие че я въртях доста пъти след като изгасна! Сега двигателя работи по тихо от преди, а и пали по бързо 8O . Дано не е на лошо това :mrgreen: Забелязвам, няма във форума за Либра, почти никакви теми теми свързани с подобни проблеми с ангренажните ремъци...интересно!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Аварирал ангренажен ремък-без последствия
 Мнение Публикувано на: 13 Авг 2019, 21:34 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
Чукай на дърво,преди години на Ритмото му правих ревизия на главата,нови клапани,пулове, гарнитури,обаче в бързането не превъртяхме мотора на ръка и фал wallbash .4 нови клапана отидоха в боклука

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Аварирал ангренажен ремък-без последствия
 Мнение Публикувано на: 13 Авг 2019, 22:14 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 23 Дек 2018, 19:24
Мнения: 20
Местоположение: Русе
Кара: Lancia Lybra 1.8 16V (131 Hp) седан
Абе чуках аз img181 на дърво, на керемида, че и жената намаза img189. Лошото е, че сега, като седна да я карам не смея да я сгазя...а преди не беше така! Притеснява ме да не стане :fu:, че покрай тази история олекнах с 360лв. за репатрак и 500лв пълно облужване ( на патерици малко де). Направи ми впечатление, че и вариатора спря да се чува, а преди при стартиране на двигателя от време на време причукваше за 5-6 секунди! Абе странна история, ама я предпочитам такава да е, щот можеше и така wallbash, то още гаранция няма де...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Аварирал ангренажен ремък-без последствия
 Мнение Публикувано на: 13 Авг 2019, 22:33 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
С този ремък Topran не знам, въпреки че сигурно е някакъв пакетаж.Митака по може да каже

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Аварирал ангренажен ремък-без последствия
 Мнение Публикувано на: 14 Авг 2019, 19:55 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 23 Дек 2018, 19:24
Мнения: 20
Местоположение: Русе
Кара: Lancia Lybra 1.8 16V (131 Hp) седан
viktorsterev написа:
С този ремък Topran не знам, въпреки че сигурно е някакъв пакетаж.Митака по може да каже


То вече гаранция за качество в България....рядкост. Синът ми работеше известно време в магазин за авточасти и смята, че Топран като цена и качество...средна хубост!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 13 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов