Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 31 Яну 2018, 21:37 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2008, 22:45
Мнения: 715
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
Кара: Lancia-Y10 AGU Zavoli Голф 3 1.8
Колеги, човеко казва че колата няма да се кара всеки ден, за какви засилвания, ковани бутала, нов КВ говорите? За мен най евтиния вариант е да се премери КВ и да се прецени дали да се шлайфа или само лагери,надрания цилиндър си остава надран или се шлайфа на ремонт според майстора. Защо сте против шлайф на КВ? Какво ще му стане ако се намали с няколко стотни или десети? И последно какво им харесвате на тези грозотии Каппа купе? Поне да е с двигател на ферари та кат дигнеш капака да зимаш акъла на мало и голямо а то? САМО ЛАНЧА ИГРЕК 10!

_________________
Жигули-74г. под навеса
ЗАЗ 965 SKrap
Жигули-73
Опел капка-85 екс
Лада Самара SKrap
LANCIA Y10-93 1.1i mono


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 31 Яну 2018, 21:52 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юли 2007, 10:38
Мнения: 1487
Местоположение: София, The Camp
Кара: Octavia 2016 2.0 tdi DSG
Абе колега Любо ти си на всяка манджа мерудия. Тука от години ти чета мненията по темите и все си от тия дето искат с пръдня боя да правят. Не може така да се случват нещата. Ходи си там в някой Жигула форум или за Y10 да си настройваш карбуратори и да се чудиш какъв взаимозаменяем лагер да си намериш от Лада Самара за 3.50.

Човекът иска да строи турбо мотор за кола за кеф, която едва ли ще кара с 60 както най-вероятно си караш ти твоя скраб...

П.С. Извинявам се за офф-топика. За автора, колега послушай хората, които ти казват да потърсиш блок - може и от атмосферна кола, друг вал от някой 1.9тд на части например и сглабяй с едни нови сегменти :)

_________________
2016 Skoda Octavia 2.0 TDI DSG Combi
2015 Peugeot Vivacity 0.05 2V
2005 Mercedes-Benz C180 Kompressor Sportcoupe LPG
1997 Citroen Berlingo 1.8 LPG
Ex: W211, 147, 159 SW, Delta GT, Dedra, Lybra SW, C2, Vectra


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 31 Яну 2018, 23:23 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2008, 22:45
Мнения: 715
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
Кара: Lancia-Y10 AGU Zavoli Голф 3 1.8
Тва коментарче би предишното с гилзите като евтин и надежден ремонт, взаимозаменяемоста на лагерите,радиалния луфт на турбината а връхта е ''построяването на турбо мотор''. Автора ти е казал; имам Мерцедес, с тази кола /капата/ ще се разкарвам на празник-укендите на Велик ден на Коледа, счупила е маслена помпа вала е надран и е даден за шлайф. И аз не по темата;гледам знайш за карбуратора на жигула и ипсилончо да ти кажа че и москвича е с ризи /втулки, гилзи/. Ай лека!

_________________
Жигули-74г. под навеса
ЗАЗ 965 SKrap
Жигули-73
Опел капка-85 екс
Лада Самара SKrap
LANCIA Y10-93 1.1i mono


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 07:37 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
Любо прочети и другите постове на колегата! Написал е че на единия цилиндър има здрава деруга, както и няма налични никъде ремонтни бутала.

_________________
Lancia Dedra Integrale


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 09:59 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2007, 11:09
Мнения: 2560
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra SW Integrale 16VT
Piaggio mp3 250ie
S203 OM612
lubo_Y10 написа:
...за какви засилвания...


Не знам, колко си карал бързи коли, но след време, като те напляска някое TDI, неминуемо се замисляш за повече коне. Не познавам човек да си държи сток, турбо колата... сигурно има и такива. :roll:

lubo_Y10 написа:
...ковани бутала...

Намери нови стандартни бутала, ремонтен размер, сравни цената им с тази на JE ковани примерно и пак пиши с резултат.

lubo_Y10 написа:
...За мен най евтиния вариант е да се премери КВ и да се прецени дали да се шлайфа или само лагери,надрания цилиндър си остава надран или се шлайфа на ремонт според майстора. Защо сте против шлайф на КВ? Какво ще му стане ако се намали с няколко стотни или десети?


Чувал ли си за циментация? След шлайф таково животно няма. Точно при този мотор вала изкарва 5-10к км. пряко сили след като си минал тънко с шлайфче и пак отваряш и правиш. Проверено многократно и обсъждано от хора, които се занимават с това от десетилетия и разбират много повече от теб и мен.

lubo_Y10 написа:
И последно какво им харесвате на тези грозотии Каппа купе? Поне да е с двигател на ферари та кат дигнеш капака да зимаш акъла на мало и голямо а то? САМО ЛАНЧА ИГРЕК 10!

Тука коментар нямам... надявам се да не пишеш повече в форума под влиянието на алкохол :lol:

Човека си е взел кола за кеф и предполагам иска да я кара, ние му казваме варианти как да я направи правилно и да няма подобни проблеми с нея дълго време. Всеки сам си решава как да постъпи и дали иска паметник пред блока сравнително скоро, след като е изпитал удоволствието от ниската цена.

Казах :D

_________________
Non e una macchina, e un Integrale.
Изображение
Имало едно време Dedra TDS SW, Y10 GT, Kappa SW 16VT, Delta GT.i.e, Lybra SW Comfortronic, Musa 1,4 DFN


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 10:29 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Авг 2017, 01:12
Мнения: 17
Местоположение: Сливен
Кара: Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Mercedes C 220 cdi
Lancia Lybra 1.8 - бивша
Вчера занесох главата да проверят за пукнатини, защото е смесила малко вода и масло. Предполагам, че проблема е на първи цилиндър, защото се виждат отлагания по стената , а изпускателния колектор е омазнен. Най- вероятно е от гарнитурата, но за всеки случай ще я надуят. Ако всичко е ОК ще сменят гумичките и продължаваме с другите неща за оправяне. В момента търся друг блок, реших да пробвам този вариант. За сега е това, хубав ден на всички.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 11:13 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Авг 2017, 01:12
Мнения: 17
Местоположение: Сливен
Кара: Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Mercedes C 220 cdi
Lancia Lybra 1.8 - бивша
Току Що се обадиха за главата, валовете са станали точилки. Май ще трябва да търся цял двигател, че така края няма да му излезе, той направо е тоталка. Даже не знам дали има такива двигатели да се продават. Започвам да обмислям поставянето на друг мотор. Благодаря от сърце за помощта ви, но явно този двигател няма да го бъде. Жалко. Ще се заинтересувам какви мотори пасват в това купе. Пак ще пиша какво се случва


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 11:23 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2007, 11:09
Мнения: 2560
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra SW Integrale 16VT
Piaggio mp3 250ie
S203 OM612
За съжаление е напълно нормално разпределителните валове да са дроб. Правени са от кашкавал 2-ро качество. Аз 3ти комплект сменям вече... Принципно стават и от атмосферен мотор, но при теб фазовия датчик е на всмукателния и нямам представа дали шпонката му е същата като при изпускателния на атмосферките.
Ако слагаш друг мотор ще трябва да смениш кутията и полуоските, защото това е единствения 4 цилиндров мотор монтиран на Капа, останалите са 5 и 6 цилиндрови.

_________________
Non e una macchina, e un Integrale.
Изображение
Имало едно време Dedra TDS SW, Y10 GT, Kappa SW 16VT, Delta GT.i.e, Lybra SW Comfortronic, Musa 1,4 DFN


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 11:44 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Авг 2017, 01:12
Мнения: 17
Местоположение: Сливен
Кара: Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Mercedes C 220 cdi
Lancia Lybra 1.8 - бивша
Разбирам за моторите но не се сещам какво друго да направя в момента. Не че изобщо се предлагат такива двигатели де, но по моя буквално няма здрава част. Не ми се ще да се правя на инженер и да се амбицирам да възстановявам нещо, което може да се превърне в безкраен и финансово безлимитен проект


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 17:22 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Rankas написа:
Разбирам за моторите но не се сещам какво друго да направя в момента. Не че изобщо се предлагат такива двигатели де, но по моя буквално няма здрава част. Не ми се ще да се правя на инженер и да се амбицирам да възстановявам нещо, което може да се превърне в безкраен и финансово безлимитен проект


Намират се, но трябва да си по-упорит. Преди месец мернах такъв - искаха му 900 евро. Търговецът е от Италия.
И в Бг има, но си искат пак кинти. Рядкост е да попаднеш на някоя тоталка от катастрофа и да ти дадат двигателя за 900-1000 лв.
Но във всички случаи ще си иска значителна сума.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 02 Фев 2018, 11:39 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
Мисля че това ти е много добър вариант:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 02 Фев 2018, 18:45 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Авг 2017, 01:12
Мнения: 17
Местоположение: Сливен
Кара: Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Mercedes C 220 cdi
Lancia Lybra 1.8 - бивша
Благодаря ти за линка. Аз днес говорих с човека и ми се струва много добър вариант. Дано да може да стане работата


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 03 Фев 2018, 10:37 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Авг 2017, 01:12
Мнения: 17
Местоположение: Сливен
Кара: Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Mercedes C 220 cdi
Lancia Lybra 1.8 - бивша
Колеги ако сменя мотора с 220 коня ще трябва ли да минавам технотест? Питам защото колата още не е регистрирана на мое име в КАТ, тъй като от момента на покупката не е била в движение.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 03 Фев 2018, 13:21 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Извинявам се, но не се сдържах:

Що за компелксарщина е да сравняваш естетически капа купе с някаква ниско-бюджетна сапунерка?!!! И аз съм поддържал ланча ипсилон 10 години, добър градски автомобил за времето си е бил, но като качество на изработката и като клас - няма място за сравнение с обикновената капа, камо ли с луксозната и спортна капа купе. Затова запазените капи купета вървят по 5-6 бона в евро, а ипсилонките и Y струва колкото закуска в квартала пицария в Палермо :lol:

Стига глупости и тролски заяждания.

Човек, който не е карал турбо-бензин, не разбира тръпката: чарът на такъв автомобил е точно в "натискането". Иначе, за какво ти е? Само харчове и главоболия.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 03 Фев 2018, 20:42 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2008, 22:45
Мнения: 715
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
Кара: Lancia-Y10 AGU Zavoli Голф 3 1.8
И аз се извинявам ама не се здържах-благодаря че ми пишеш името на колата с главна буква. В Италия и викат Аутобианки а в останалия свят Lacia Y 10 и е била в челната тройка в класацията на не знам си кое списание. И са и викали ''боксониера с обзавеждане от Лувъра. Сапуниерка се е викало единствено на Трабанта.
Ся по темата; Ранкас, колегите със зелените имена са част от софийската групичка фенове и собственици които знаят всичко за Ланчия. Има още една група от Русе ама те нещо се разсърдиха и не се включват в ефир. Ай чао че жената ме вика да фиркаме.

_________________
Жигули-74г. под навеса
ЗАЗ 965 SKrap
Жигули-73
Опел капка-85 екс
Лада Самара SKrap
LANCIA Y10-93 1.1i mono


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 04 Фев 2018, 10:54 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2007, 11:09
Мнения: 2560
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra SW Integrale 16VT
Piaggio mp3 250ie
S203 OM612
Rankas написа:
Колеги ако сменя мотора с 220 коня ще трябва ли да минавам технотест? Питам защото колата още не е регистрирана на мое име в КАТ, тъй като от момента на покупката не е била в движение.

Според мен -да ще трябва, защото е двигател различен от оригиналния.
Обаче би трябвало да нямаш никакъв проблем със самия тест, тъй като има заводски такива купета.
Съветвам те да попиташ в местния КАТ за да знаеш, какво ти предстои.
Успех!

_________________
Non e una macchina, e un Integrale.
Изображение
Имало едно време Dedra TDS SW, Y10 GT, Kappa SW 16VT, Delta GT.i.e, Lybra SW Comfortronic, Musa 1,4 DFN


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 04 Фев 2018, 19:24 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
lubo_Y10 написа:
И аз се извинявам ама не се здържах-благодаря че ми пишеш името на колата с главна буква. В Италия и викат Аутобианки а в останалия свят Lacia Y 10 и е била в челната тройка в класацията на не знам си кое списание. И са и викали ''боксониера с обзавеждане от Лувъра. Сапуниерка се е викало единствено на Трабанта.
Ся по темата; Ранкас, колегите със зелените имена са част от софийската групичка фенове и собственици които знаят всичко за Ланчия. Има още една група от Русе ама те нещо се разсърдиха и не се включват в ефир. Ай чао че жената ме вика да фиркаме.


Важното е да те кефи. Не ща да се заяждаме излишно. Така или иначе, всички караме ланчи.

Естетиката нали знаеш е субективна величина. Човек, който си купува рядък автомобил, трябва да е наясно, че той не е евтин за поддръжка. Капата купе е такъв автомобил. Но кефът цена няма punk

Ако търсиш евтино и безпроблемно, търси друг вид и клас кола.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 05 Фев 2018, 16:23 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Авг 2017, 01:12
Мнения: 17
Местоположение: Сливен
Кара: Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Mercedes C 220 cdi
Lancia Lybra 1.8 - бивша
А според вас глава и валове от Фиат купе 2.0 16 дали са съвместими с моя мотор, защото като оригинални номера не съвпадат


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 05 Фев 2018, 17:50 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Rankas написа:
А според вас глава и валове от Фиат купе 2.0 16 дали са съвместими с моя мотор, защото като оригинални номера не съвпадат

Би трябвало да са съвместими. Аз съм вземал части от фиат купе турбо за моята бивша капа турбо - всичко беше идентично. Двигателят е един - слагат го на капа - седан, комби и купе, на фиат купе и на някои редки версии на фиат мареа турбо.

На дедрата, на тема и на делта две турбо, май, е различен. Но не съм сигурен.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Сдобих се с кола - мечта - Капа купе 2.0 16v turbo
 Мнение Публикувано на: 05 Фев 2018, 18:41 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Авг 2017, 01:12
Мнения: 17
Местоположение: Сливен
Кара: Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Mercedes C 220 cdi
Lancia Lybra 1.8 - бивша
Не съм го написал, но става въпрос за Фиат турбо, не атмосферен. Сигурно има значение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 3 [ 45 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов