Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




 Страница 1 от 1 [ 16 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Нов Thesis
 Мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 22:38 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Мар 2008, 20:02
Мнения: 126
Местоположение: Плевен
Здравейте, от днес съм нов собственик на Тезис. Автомобила е 2,4 - 150 к.с. Смея да кажа, че двигателя и ходовата част са в много добро състояние ( да не викаме дявола ). От разхода съм изключително доволен от Пазарджик до Плевен през София 4 на 100 по борд компютър с нормално каране 120 - 140 на магистралата и 100 тина след нея.
Сега разбира се ще започна с глупавите въпроси :D Езика ми е немски, което е сериозен проблем за мен, може ли да се смени на английски? Как се включват пръскалките на фаровете :D Поставям аудиодиск, но не тръгва - как се пуска и туй нещо. От къде мога да изтегля ръководство на колата - уви няма книжка.
Благодаря :)

_________________
Grande Signora,Grande Alex-!!!http://vbox7.com/play:7fb013d0-Има неща,които не се купуват с пари.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Thesis
 Мнение Публикувано на: 12 Яну 2018, 20:28 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
А да ти е честито и много да те радва!
Реалния разход е по-вискок от отчетения, но пак е много добър по принцип. Ако не можеш да пуснеш аудио диск на централната конзола, значи ще имаш затруднения с превключването и на езика - прави се със сетъп диск точно от там. Но пък ако имаш чейнджър в жабката, пускай си аудио диска в него. Пръскалки на фаровете не ти трябват :)
И да ти кажа - ти не си истински българин - искаш да четеш книжката преди да си опипал всичко по колата :))

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Thesis
 Мнение Публикувано на: 12 Яну 2018, 22:23 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Мар 2008, 20:02
Мнения: 126
Местоположение: Плевен
хаха :D ами на част от глупавите въпроси и сам намерих отговорите, но остават няколко много дразнещи неща. Ключа ми не е обучен - ясно ще трябва сервиз, успях да махна автоматичната ръчна след гасенето на двигателя. Чейнджър нямам, няма и окабеляване - ясно ще се побългарява нещо.
Как да се справя със запаметяването позицията на седалката ?
И най - големия проблем - всеки път когато включа задна скорост и огледалата се отварят до крайните си положения и съответно видимостта за мен е нулева. Намерих ръководство, но уви не разбирам и тях как да запаметя, за да не се местят.

Иначе по двигателя единствения проблем е една подгревна свещ, но предполагам, че е като на 1,9, което значи че имам 4 ,но сега ми е малко студено на ръчичките за смяна предвид " удобното" и място.

За разхода предполагам,че е малко по - висок, но за 400 км не го виждам да е със значителна разлика от старата ми Либра 1,9 - 115к.с.

_________________
Grande Signora,Grande Alex-!!!http://vbox7.com/play:7fb013d0-Има неща,които не се купуват с пари.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Thesis
 Мнение Публикувано на: 14 Яну 2018, 13:02 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
За запаметяването - настройваш си всичките позиции както ти харесват на запален двигател, настройваш си позициите на огледалата, включваш на задна и си настройваш ОТНОВО позициите на огледалата, както искаш да са ти когато включваш задна и тогава натискаш и задържаш 1, 2 или 3 копче за запаметяване на седалката за 5 секунди докато чуеш звук, който показва, че си запаметил позицията и си готов :)
Свеща най вероятно е същата, само бъди внимателен да не викаш после спец по оправяне на прецакани свещи и глави ;)

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Thesis
 Мнение Публикувано на: 14 Яну 2018, 13:50 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 23 Фев 2005, 15:59
Мнения: 552
Местоположение: Враца/Кабиле(Ямбол)
Кара: Lancia: Thesis & Lybra & Delta III + един Citroen C2 за разнообразие
delpi4a написа:
От къде мога да изтегля ръководство на колата - уви няма книжка.
Благодаря :)

На английски:
https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Thesis.pdf

На български за съжаление - няма.

А пръскалките на фаровете работят, когато при включени фарове дръпнеш лоста за измиване на стъклото.
Аз обикновено, преди да пръскам на стъклото, изключвам фаровете, за да не пръска на тях.
Не за друго, ами едната ми пръскалка като излезе напред, после не се прибира автоматично и трябва да я побутна на ръка.

_________________
Lancia Thesis 2.4 20v jtd/Lancia Lybra SW 1.9jtd/Lancia Delta III 1.6 mjtd
Lancia Dedra 1.8 SW (ex) / FIAT Bravo HGT (ex) / Lancia Delta HPE 1.8 VVT 16V (ex) / FIAT Tempra 1.8 i.e (ex) / Lancia Kappa 2.0 20LE (ex) / FIAT Croma 1.9 mjtd (ex)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Thesis
 Мнение Публикувано на: 14 Яну 2018, 13:54 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 23 Фев 2005, 15:59
Мнения: 552
Местоположение: Враца/Кабиле(Ямбол)
Кара: Lancia: Thesis & Lybra & Delta III + един Citroen C2 за разнообразие
Относно разхода... хм...4/100 няма как да се постигне.
Реалният ти разход ще е около 7-7.5 на дълъг път и около 9-12 градско.

Който ти казва друго - лъже.

_________________
Lancia Thesis 2.4 20v jtd/Lancia Lybra SW 1.9jtd/Lancia Delta III 1.6 mjtd
Lancia Dedra 1.8 SW (ex) / FIAT Bravo HGT (ex) / Lancia Delta HPE 1.8 VVT 16V (ex) / FIAT Tempra 1.8 i.e (ex) / Lancia Kappa 2.0 20LE (ex) / FIAT Croma 1.9 mjtd (ex)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Thesis
 Мнение Публикувано на: 14 Яну 2018, 18:39 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 08 Мар 2009, 12:55
Мнения: 22
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia Kappa 2.4tds
Lancia Thesis 2.4jtd 10v
Честито и само да те радва! При мен реалният разход е по-голям, до Пловдив и обратно по борд 4.7 , а на колонката 6 -това при 120-130.На отиване през повечето време беше 5.5-5, а навръщане падна до 4,7 и се задържа така до Бургас.Аз си мисля , че горе долу е верен просто на бензиностанцията послъгват;)

_________________
Lancia Kappa 2.4tds
Lancia Thesis 2.4jtd 10v


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Thesis
 Мнение Публикувано на: 14 Яну 2018, 19:36 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Мар 2008, 20:02
Мнения: 126
Местоположение: Плевен
Благодаря. Разхода за този автомобил едва ли е най - важното :)
За огледалата, запаметявам по описания начин позицията на седалката и огледалата, със седалката няма проблем, но уви огледалата си правят каквото си знаят. На този етап съм замислил да си ги настроя и да сваля бушона и, за да не мърдат, защото тези дни ме е страх от евентуално замръзване и счупване на някоя пластмаса или чопче при движението и.

Хах, сега прегледах ръководството и май се оказа, че огледалата нямат отделен предпазител. :oops:

_________________
Grande Signora,Grande Alex-!!!http://vbox7.com/play:7fb013d0-Има неща,които не се купуват с пари.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Thesis
 Мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 01:03 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Включваш задна и тогава ги настройваш?

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Thesis
 Мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 21:45 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Мар 2008, 20:02
Мнения: 126
Местоположение: Плевен
Колега, значи паля колата, настройвам си седалката и огледалата, натискам съединителя - огледалата се разместват - пак ги настройвам докато съм на задна с натиснат съединител, след това натискам бутона 1 за запаметяване позицията на седалката докато чуя звука , освобождавам от скорост . Позицията на седалката се запаметява, но огледалата при повторно включване на задна задна пак си застават както искат. Застават си и в някаква свободна позиция, когато угася колата и отворя вратата - разместват се с дърпането на седалката назад преди слизане. След това, като запаля - седалката си застава в позиция, но огледалата - не, така че преди всяко тръгване ги настройвам, както и при включване и изключване от задна скорост.

_________________
Grande Signora,Grande Alex-!!!http://vbox7.com/play:7fb013d0-Има неща,които не се купуват с пари.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Thesis
 Мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 23:51 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
Хм, да си кажа, май и моите са така - няма-няма и застанат както си искат. Честно казано, бих им изскубнал жичките за моторчетата. Супер досадно!
Между другото, открих как да мамя гадната "екстра" Easy entry/exit. След като спреш, трябва ръчно да побутнеш седалката малко напред-назад ( само колкото да избръмчи ). Лъже се, че си е изпълнила движението и като слезеш не ходи насам-натам. И това е досадно, но по-добре секунда бръм, отколкото цялото приключение...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Thesis
 Мнение Публикувано на: 19 Яну 2018, 23:30 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
delpi4a написа:
Колега, значи паля колата, настройвам си седалката и огледалата, натискам съединителя - огледалата се разместват - пак ги настройвам докато съм на задна с натиснат съединител, след това натискам бутона 1 за запаметяване позицията на седалката докато чуя звука , освобождавам от скорост . Позицията на седалката се запаметява, но огледалата при повторно включване на задна задна пак си застават както искат. Застават си и в някаква свободна позиция, когато угася колата и отворя вратата - разместват се с дърпането на седалката назад преди слизане. След това, като запаля - седалката си застава в позиция, но огледалата - не, така че преди всяко тръгване ги настройвам, както и при включване и изключване от задна скорост.


Явно има някаква нередност, по която не бих могъл да се произнеса. Обаче, понеже ми се намира един модул за настройка на седалките, най-вероятно и на огледалата и в който е паметта за позициите, бих ти го отстъпил за тест, ако ти се влиза в приключение да откачаш шофьорската седалка. Модула е отдолу под нея, закрепен върху седалката. През него минават също така и част от веригите за отопление на седалките - и по-конкретно тези които казват на основния компютър отоплението на коя седалка е включено в момента. Това само за инфо го казвам.
А след време ако всичко по тая система ти работи коректно, спираш да забелязваш местенето на седалката и свикваш с него и не те дразни.

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Thesis
 Мнение Публикувано на: 20 Яну 2018, 10:17 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Мар 2008, 20:02
Мнения: 126
Местоположение: Плевен
Ами със сигурност ще трябва да предприема някакви мерки :D но предвид сезона - няма да е сега. За този етап наистина съм се замислил по някакъв начин да спря захранването към тях след, като си ги застопоря. Така,че ще съм благодатен, ако някой сподели от къде да откача кабелите към тях, защото явно отделен предпазител нямат.

_________________
Grande Signora,Grande Alex-!!!http://vbox7.com/play:7fb013d0-Има неща,които не се купуват с пари.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Thesis
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2018, 12:43 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Пробвай вътре във вратата, има букса

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Thesis
 Мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 18:11 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2010, 17:14
Мнения: 291
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Lancia Thesis 2.4jtd
А прибираш ли ги? Питам защото аз си мсиелх че имам някакъв проблем, а се оказа, че просто не ми се отварят съвсем до края огледалата и от там идва проблем. При повторно затваряне-отваряне си застават коректно.
Честита придобивка. Скоро 100% ще се засечем някъде по улиците на Плевен cheers

_________________
Lancia Lybra 2.4jtd
Lanncia Thesis 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нов Thesis
 Мнение Публикувано на: 02 Фев 2018, 11:09 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Мар 2008, 20:02
Мнения: 126
Местоположение: Плевен
Прибирам ги понякога, зависи от това, къде съм паркирал. Дали се отварят съвсем до края не съм обръщал внимание. Иначе няма начин да не се засечем, града ни е малък, а автомобилите се забелязват. :D

_________________
Grande Signora,Grande Alex-!!!http://vbox7.com/play:7fb013d0-Има неща,които не се купуват с пари.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 16 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов