Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Какво мислите за тази?
 Мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 08:48 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 21 Авг 2012, 18:49
Мнения: 85
Кара: Lancia Kappa 2.4 JTD
Здравейте Колеги,
Напоследък се оглеждам за втори капоход.
Какво мислите за този:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5rmmtt

И по-скоро исках да ви питам да не би да е на някой от форума, че е толкова "перфектна"?
Благодаря Ви предварително.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво мислите за тази?
 Мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 09:59 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
kaloqn4ev написа:
Здравейте Колеги,
Напоследък се оглеждам за втори капоход.
Какво мислите за този:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5rmmtt

И по-скоро исках да ви питам да не би да е на някой от форума, че е толкова "перфектна"?
Благодаря Ви предварително.



Интериорът е запазен, но 7500 лв е лудост wallbash , при условие, че може да намериш в що-годе прилично състояние за 3 и под 3 бона. Тази би си струвала парите, ако е на реални под 100 хил км. А тя не е. По-вероятно собственикът си я харесва и с тази цена казва, че би я продал само в краен и извънреден случай cheers

Но е вярно също и това, че вече що-годе запазени капи трудно се намират. Преди година един италианец продаваше jtd на 60 хил км за 5 хил евро, но не знам дали се появи някой мераклия. По-скоро не. Макар че за тези пари, капа на 60 хил км си струва всеки лев.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво мислите за тази?
 Мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 10:28 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
kaloqn4ev написа:
Здравейте Колеги,
Напоследък се оглеждам за втори капоход.
Какво мислите за този:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5rmmtt

И по-скоро исках да ви питам да не би да е на някой от форума, че е толкова "перфектна"?
Благодаря Ви предварително.


На колега от форума е:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=2571

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво мислите за тази?
 Мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 21:17 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2005, 13:36
Мнения: 2804
Местоположение: Русе - 0898 477 656
Кара: KAPPA 2.0 VIS - ZLA83800002053545 - 838А6000268799
http://carendar.com/public.php?offset=5 ... ic=0&name=
Може би това е съпоставимо ...

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... DESCENDING

_________________
Изображение
Изображение
ЕХ - DEDRA 2.0 i.e. - 835A5.000 - 120hp - BRC - "СТАНКА НЕВЕРОЯТНА"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво мислите за тази?
 Мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 22:35 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2008, 22:45
Мнения: 715
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
Кара: Lancia-Y10 AGU Zavoli Голф 3 1.8
Капата е снимана в махалата и тук Ланчата въри много скъпо, аз на мойта и искам минимум 1 000, до Хлебозавода има една с 3-4 год по стара ама щот е боядисвана и иска много. над хиляда.Германката от мобилето е 5 пъти по ефтина дори и с включен транспорт а е с алумин,теглич седалките по хубави...

_________________
Жигули-74г. под навеса
ЗАЗ 965 SKrap
Жигули-73
Опел капка-85 екс
Лада Самара SKrap
LANCIA Y10-93 1.1i mono


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво мислите за тази?
 Мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 22:50 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 21 Авг 2012, 18:49
Мнения: 85
Кара: Lancia Kappa 2.4 JTD
Знаете ли, ако намеря наистина перфектна капа, дето да няма никакви ама никакви забележки, със сигурност по бих дал за нея отколкото за някое беемвенце или някоя друга тънкоп*шковска машина.
Но както казахте по-горе вече много рядко се намират запазени капи.
Фен съм на моя мотор (JTD) - като заредя на Калотина следващото ми сипване е преди Виена...Има една в Русе пусната, може би скоро ще отида да я видя.
Мокрия ми сън е запазена капа SW с JTD мотора, но гледайки какво има на пазара не мисля, че скоро ще мога да си намеря такава.
Както и да е, извинявам се за офтопика.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво мислите за тази?
 Мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 22:57 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Читава капа, пък била и вече 20 годишна, ако се експлоатира правилно, може да надживее много по-нови от нея коли. Оказаха се, освен удобни и комфортни, доста здрави коли.
Спомням си едно време преди 10-12 години, когато хората си купуваха капи как се притесняваха, че еди какво си можело да стане, щото били италианки, и т.н. - пък капите надживяха много по-скъпи от тях немски и японски кокошарници. :lol:

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво мислите за тази?
 Мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 10:47 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Капа 205 конски сили написа:
Читава капа, пък била и вече 20 годишна, ако се експлоатира правилно, може да надживее много по-нови от нея коли. Оказаха се, освен удобни и комфортни, доста здрави коли.
Спомням си едно време преди 10-12 години, когато хората си купуваха капи как се притесняваха, че еди какво си можело да стане, щото били италианки, и т.н. - пък капите надживяха много по-скъпи от тях немски и японски кокошарници. :lol:

Аха, за това сигурно вече по улиците в месеца ако срещнеш една жива Капа, то ще е чудо.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво мислите за тази?
 Мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 16:00 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
BO написа:
Капа 205 конски сили написа:
Читава капа, пък била и вече 20 годишна, ако се експлоатира правилно, може да надживее много по-нови от нея коли. Оказаха се, освен удобни и комфортни, доста здрави коли.
Спомням си едно време преди 10-12 години, когато хората си купуваха капи как се притесняваха, че еди какво си можело да стане, щото били италианки, и т.н. - пък капите надживяха много по-скъпи от тях немски и японски кокошарници. :lol:

Аха, за това сигурно вече по улиците в месеца ако срещнеш една жива Капа, то ще е чудо.


Само в нашия квартал има 5 jtd-та.
Капите никога не са били масови коли. 70 хиляди бройки всичко произведени.
Заминават за скрап по две основни причини: 1.карани са от мундари-цинции, на които не им се дават пари за обслужване на автомобил от е-класа размерите 2. колкото и да са хубави, овехтяват - много хора се разделиха с капите си точно по тази причина, и после съжаляваха. Защото по-новите им коли им струваха в пъти повече като поддръжка

По селата карат капи, макар това да не са автомобили за черни пътища, заради ниския картер. Товарят ги с дърва, въглища, зелки. И пак ги има. :lol:

При капата няма гнило. Загиват най-вече двигатели, карани с гадно евтино масло. Повече висове.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво мислите за тази?
 Мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 17:27 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 21 Авг 2012, 18:49
Мнения: 85
Кара: Lancia Kappa 2.4 JTD
Изместихме се, но не мога да се сдържа :D
Капата е кола, която според мен си заслужава да се кара ако е поддържана в добро състояние.
Не ги разбирам тея дето товарят прасета в багажниците, или пък три кубика дърва и тръгват да ярат капите по междуселските пътища.
Че после и пускат обяви за продажба тип "сичко платено качваш се и караш".
Поддръжката на капата обаче е по-дебела, и затова и самите коли държат относително ниска цена, и затова мурдарите ги купуват, но почти никой не иска да поддържа.
А истината е, че всеки лев даден за тая кола си заслужава. С нея съм ходил в цяла европа (буквално, до Португалия съм стигал до брега на Океана) и силно се съмнявам, че с нещо друго за тия пари ще ми бъде по удобно.
Та затова и отворих тема за запазените капи :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво мислите за тази?
 Мнение Публикувано на: 12 Яну 2018, 09:03 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
kaloqn4ev написа:
Изместихме се, но не мога да се сдържа :D
Капата е кола, която според мен си заслужава да се кара ако е поддържана в добро състояние.
Не ги разбирам тея дето товарят прасета в багажниците, или пък три кубика дърва и тръгват да ярат капите по междуселските пътища.
Че после и пускат обяви за продажба тип "сичко платено качваш се и караш".
Поддръжката на капата обаче е по-дебела, и затова и самите коли държат относително ниска цена, и затова мурдарите ги купуват, но почти никой не иска да поддържа.
А истината е, че всеки лев даден за тая кола си заслужава. С нея съм ходил в цяла европа (буквално, до Португалия съм стигал до брега на Океана) и силно се съмнявам, че с нещо друго за тия пари ще ми бъде по удобно.
Та затова и отворих тема за запазените капи :)


Абсолютно точно мнение cheers

Когато капите са били при първи по-платежоспособни собственици, с тях не е имало проблеми при експлоатацията. Когато тези първи по-платежоспособни собственици са ги продали - къде заради овехтяване на колата, къде заради тотално обезценяване - капите в повечето случаи /тези, които вървят по 1000-1500 лв/ се взимат от хора, които ги карат, докато се скапят, без да вложат един лев в тях. Логиката е - защо да давам за обслужване като цялата кола струва толкова.

Капи, които са експлоатирани нормално и с любов от собствениците им, нямат никакви проблеми - просто сипваш гориво и караш.

А, че са сравнително скъпи за поддръжка коли, дори сега - факт. Моята втора капа я купих преди година. Вече й навъртях 38 хил км. Първите 17 хил км не съм я обслужвал - само масло и филтри. Но дойде време да се сменят шарнири, биалетки, спирачки, да се сменя ангренаж и да се сменя о-пръстен, заради теч на масло отдолу - дадох едни над 1000 лв. Ако беше някой друг, щеше да каже: "ебати, цялата кола струва 1000 лв, за какво да давам толкова?!" Но дори и с такъв тип вложения, колата не е никак скъпа за класа си и се отплаща стократно на пътя, защото е надеждна и удобна, въпреки възрастта си.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов