Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa




 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Чудеса със педала на съединителя!
 Мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 22:14 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 16 Сеп 2017, 21:27
Мнения: 13
Кара: Lancia Kappa 2.4 TD
Колеги, наскоро купих Капа, и първото нещо което разбрах е, че имам проблем със съединителя! Когато моторът е студен - просто не влизаше нито първа, нито задна, май само 3та влизаше..Когато моторът позагрее, и след няколко километра се пооправяше проблема, но все пак можех да сменям само при напълно натиснат педал...Знам, тук има теми за това, тъкмо се канех да чета, и да потърся сервизи...и чудото стана!
Днес спрях да пия кафе, и докато гледах педалите, забелязах, че тоя на съединителя е на много по-ниска позиция от този на спирачката...Дръпнах го леко с ръка на горе, и тои се върна нагоре, като се изравни с този на спирачката...като леко изчука...Като изпих кафето, седнах да потеглям...и ЧУДО! Скоростите започнаха да се сменят, все едно колата е нова! НО, като вдигна кракът, педала или си остава на ниско положение, или се връща сам до горно положение, като леко изчуква! - А СКОРОСТИТЕ СЕ СМЕНЯТ, ВСЕ ЕДНО КОЛАТА СЕГА ИЗЛИЗА ОТ МАГАЗИНА!
Та бързо придобих навика да си го повдигам с крак в горно положение, и всичко е 6 !!!
Моля, някой да ми обясни, има ли този феномен научно обяснение, или да вярвам в чудеса?
Този, дето ми продаде колата, явно и той е мислел, че съединителя е "заминал", защото ми каза, че педала отделя много ниско!!!
Гледах течността - пулна е догоре!
Да се радвам ли, или сънувам просто??
Благодаря!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Чудеса със педала на съединителя!
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2017, 22:11 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 06 Юли 2006, 20:37
Мнения: 87
Местоположение: Ñîôèÿ
Може би проблем с помпата на съединителя?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Чудеса със педала на съединителя!
 Мнение Публикувано на: 14 Ное 2017, 15:58 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 21 Авг 2012, 18:49
Мнения: 85
Кара: Lancia Kappa 2.4 JTD
Егати колко съм тъп, пуснах нова подобна тема малко по-нагоре...
Така описано звучи като проблем с една от помпите, или просто въздух някъде.
Потърси пробката за обезвъздушаване (под акумулатора, на помпата, забодена на скоростната кутия, в горната тема колегите като потвърдят, че е тя - ще я знаеш и точно къде е :mrgreen: ) и обезвъздуши хубаво.
Освен това имаше една друга тема, в която се описваше докато обезвъздушаваш как да разбереш коя помпа е заминала :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Чудеса със педала на съединителя!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 20:21 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 16 Сеп 2017, 21:27
Мнения: 13
Кара: Lancia Kappa 2.4 TD
Истината излезе наяве! Явно изглеждаше като чудо...но не е! Просто явно предния собственик е бил Уникален!

Вчера, на път от Чехия за България, след малка двучасова почивка, потеглих и о...УЖАС - педала на съединителя просто падна до най-долно положение, и това е!
Шофирах няколко километра без съединител, отбих ( бях на магистралата в Румъния ), и когато видях отбивка, просто влязох в първото градче, и спрях на една безниностанция. Мислех да търся помощ и майстори, но реших преди това да огледам сам....
Ами буквално легнах под педалите, и установих, че липсва гайката на болта, който придържа педала към оста на помпата :)
Нямах такава гайка, но успях да намеря тел, и ги съединих по нашенски.
Издържах до първия град и купих гайка, с неимоверни усилия успях да я завия на ръка ( защото пластмасата на болта се беше разтекла с годините ), дори нямаше място за шайбата. И така, със завита на ръка гайка към болта изминах 1200 км. до България.

Без Коментар!!!

Явно не е чудо!

П.С. - системата на съединителя ( помпи и т.н. си е перфектна! ) . Когато купувах колата, собственика ми се оплака, че трябва да сменя съединителя, защото отделял много " долу". И заради това ми " чупи" 500 евро от цената!

Как може да знае завалията, че е липсвала гайката, а там всичко е било свободно и е работило на " магия " ?
С една гайка, и всичко е ок :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Чудеса със педала на съединителя!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 20:58 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Евала, че си запазил присъствие на духа и си се оправил в чужда държава. cheers

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Чудеса със педала на съединителя!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 21:55 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 16 Сеп 2017, 21:27
Мнения: 13
Кара: Lancia Kappa 2.4 TD
Благодаря!
След чистачките , проблема със скъсаното маркуче за обратната нафта ( срязах парче от маркучето на вакуума и понадих ), и големия шик с педала на съединителя...Вече си мислех, че мога да направя и основен ремонт на Капата на пътя....:)

Колкото и да е странно, за мен Капата е велик автомобил.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Чудеса със педала на съединителя!
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 22:55 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Gochen написа:
Благодаря!

Колкото и да е странно, за мен Капата е велик автомобил.


Защо да е странно - всеки ден се убеждавам в това punk

Това ми е втора капа. Като я купих, всички ме гледаха странно - защо ти е тази стара италианка :lol: А сега викат - брей, тя много върви и е супер удобна.

Решил съм - ще я карам, докато издържи. По отношение на обслужването - не правя компромиси, и това си струва пари, но това е в пъти по-малко от онова, което влагах в друг по-нов и по-мощен автомобил доскоро.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Kappa


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов