Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Полезно!




 Страница 1 от 1 [ 17 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Почистване на инжектори
 Мнение Публикувано на: 31 Юли 2006, 22:11 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Колеги , отворих темата в помощ на ентусиастите които сами са решили да правят тази процедура.
Надвих мързела накрая и започнах с Делтата ми 1.6 16V. Днес стигнах до свлянето на инжекторите и се опулих като ги видях как изглеждат... за първи път виждам такава конструкция и направих снимки!

Изображение

Изображение

Утре ще направя снимки на самото промиване с коресилин и сглобяването... че голяма гадост се оказа за разлика от други мотори!:( Много са наврени!:(

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Последна промяна Delta на 31 Юли 2006, 22:22, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 31 Юли 2006, 22:17 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 23 Яну 2006, 22:14
Мнения: 541
Местоположение: София
Браво колега ти си един истински Ланчист
Аз се ходих омазан до лактите по едно проблемно време и свенливо казвах на мама
-Ми маме ко да прая то маслото по дрехите ми не е от хубаво
А тя нежно ми приказваше:
-Свиня поне не можа ли да не си слагаш дрехите дето вчера си ги купи
:roll:
bowdown

_________________
Dedra integrale май била:) ау и с Турбо


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 31 Юли 2006, 23:51 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 12 Юни 2006, 17:41
Мнения: 741
Местоположение: Горна Оряховица
Има приставки, които се добавят към горивото и си намаляваш грижите. Аз не вярвах, но има голям ефект от тях. Почистват перфектно дюзите, а пише, че запазва и гумените елементи, с които има контакт. Приставките не са скъпи(около 5лева беше за около 100литра гориво). има ги за дизелови двигатели и бензинови инжекциони, има и за карбураторни двигатели, ама нямам наблюдения върху карбураторен двигател, каран с такава приставка, така че за там не мога да кажа нищо.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 01 Авг 2006, 10:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2006, 19:07
Мнения: 1423
Местоположение: София/Перник
mitaka написа:
Има приставки, които се добавят към горивото и си намаляваш грижите. Аз не вярвах, но има голям ефект от тях. Почистват перфектно дюзите, а пише, че запазва и гумените елементи, с които има контакт. Приставките не са скъпи(около 5лева беше за около 100литра гориво). има ги за дизелови двигатели и бензинови инжекциони, има и за карбураторни двигатели, ама нямам наблюдения върху карбураторен двигател, каран с такава приставка, така че за там не мога да кажа нищо.


Може ли да дадеш име на продукта, защото аз искам да пробвам също с тези добавки. :idea:
От бензиностанция ли си го купил или авто магазин?

_________________
== Fiat Stilo 1.6 (103 hp) ==


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 01 Авг 2006, 10:57 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Моя опит пък сочи че трябва да караш само на бензин евентуално да усетиш ефект от добавките.... Сега вместо да си почистя инжекторите по трудния начин да изгоря 2-3 резервоара бензин ли?:)
Както и да е, с един резервоар с добавка ефект нямаше, когато опитвах на времето, свалих инжекторите почистих ги и готово!:)
Друг е въпроса че процедурата с коресилина си е чанч!:D Но е по-добрата!;)

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 01 Авг 2006, 13:39 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2005, 09:27
Мнения: 1066
Местоположение: София
Кара: Нек'вa Ланчa и Нек'ви Авдита!
Бе тия добавки са бошлаф работа. Ако е запушено - отпушване няма.
Аз ползвам на Кастрол добавката - но за профилактика.
Иначе е прав Delta - за да има ефект трябва да издумкаш 2-3 резервоара.
А колко пари са това. Дори да не Ви се чанчи да си ги чистите сами /Delta е отпускарче :wink: /
чистенето с утразвук е по 12 лв. на дюза.

_________________
ex. Lancia Dedra 1.8 8V SW - 1995
Lancia Lybra 1.8 16V SW - 2002
Audi Q5 3.0 V6 TDI - 2015
Audi Q5 Sport 40 2.0 TDI - 2019


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 01 Авг 2006, 16:32 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Окт 2004, 15:51
Мнения: 692
Местоположение: София
Аз си имам само един инжектор.Миналата седмица го накиснах в едно бурканче с ацетон и стана като чай(на цвят) Иначе карам само на бензин и чат-пат сипвам по някоя добавка.Обикновено черно STP или хелиус за 2,40 лв. С Хелиус отчетох 5,79 л/100 магистрално при пълна кола 8O Пише,че вдига октановото число.Може да го пробвам с Н 92 :lol:

_________________
Lancia Dedra 2000 turbo,170hp, 835A8000,VIN: ZLA83500000177028, 1991г.
http://i142.photobucket.com/albums/r98/vvv73/2000t2.jpg


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 01 Авг 2006, 19:06 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2005, 13:50
Мнения: 404
Местоположение: София, Гео Милев
Досега не съм си разглобявал дюзите , но периодично си сипвам от добавката на СТП , в черната опаковка , доволен съм от нея.

_________________
Lancia Dedra Integrale HF
Lancia Dedra 1.6 16v SW


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Авг 2006, 21:53 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Днес сглобих машината!:)
А ето и снимките от почистването:
1- постановката ми за промиване!:)
Изображение

2- Как разкарах смукателния колектор с минимум разглобяване, подпрян с много важна дъсчица.. ;)
Изображение

3- И сглобен както си беше...
Изображение

Имаше малко промяна в тактиката... попаднах на коресилин менте... и използвах ацетона за чистене на лак за нокти на жената!;) Разтваря всичко на минутата!!!:)
Обаче започна да ми се разтваря маркучето на спринцовката и щеше да стане една...

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Последна промяна Delta на 15 Ное 2006, 12:03, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Авг 2006, 22:07 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2005, 16:49
Мнения: 606
Местоположение: София
the fan написа:
Досега не съм си разглобявал дюзите , но периодично си сипвам от добавката на СТП , в черната опаковка , доволен съм от нея.


Четох и понеже заминавам за морето и резервоара ми е пълен реших да пробвам!И изненада, това същото СТП струва почти 14лв. :roll: За сега ще въздържа!

_________________
LANCIA DELTA LS 1.8VVT 16V


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Авг 2006, 22:12 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Окт 2004, 15:51
Мнения: 692
Местоположение: София
griom написа:
the fan написа:
Досега не съм си разглобявал дюзите , но периодично си сипвам от добавката на СТП , в черната опаковка , доволен съм от нея.


Четох и понеже заминавам за морето и резервоара ми е пълен реших да пробвам!И изненада, това същото СТП струва почти 14лв. :roll: За сега ще въздържа!


Даа,толкова е. Вземи си един Хелиус за от Лукойл. По-голямото е за цял резервоар и е 2,50 някъде.Според мене има ефект.
Пак там има и redeX малки разфасовки за един резервоар а за 3-4 лв. http://cmi.hit.bg/products/redex.htm

_________________
Lancia Dedra 2000 turbo,170hp, 835A8000,VIN: ZLA83500000177028, 1991г.
http://i142.photobucket.com/albums/r98/vvv73/2000t2.jpg


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Почистване на инжектори
 Мнение Публикувано на: 28 Сеп 2011, 21:46 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 27 Сеп 2011, 23:45
Мнения: 11
колеги в италия купих препарат за почистване на линиатори(не знам как е на български)и дузи ниакакъв немски за 20евро ефекта беше запушване на дюза и хилияди главоболия мислете преди да правитв нешто това е от от мои опит при вас може да е различно и се надиавам да е така


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Почистване на инжектори
 Мнение Публикувано на: 02 Окт 2011, 10:09 
Offline

Регистриран на: 02 Окт 2011, 10:04
Мнения: 1
И аз съм ползвала Хелиус и съм доволна за момента :)

_________________
Спално бельо


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Почистване на инжектори
 Мнение Публикувано на: 04 Фев 2013, 21:46 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 11 Юни 2012, 18:03
Мнения: 34
Кара: Lancia 838A6000
и аз мислих да направя с дюзите, както колегата, как разбираме на какво напрежение работят дузите ??

_________________
родени сме в рая майка...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Почистване на инжектори
 Мнение Публикувано на: 04 Фев 2013, 22:00 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
дюзите нямат проблем да работят от 11 до 14 волта


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Почистване на инжектори
 Мнение Публикувано на: 04 Фев 2013, 22:48 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:56
Мнения: 2632
Местоположение: Стара Загора
Кара: ше хубава Lybra Berlina 1.8 LX bifuel :)
Ако са по-сериозно подпушени искат налягане.На моите им спретнах една профилактика с 4 бара налягане


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Почистване на инжектори
 Мнение Публикувано на: 13 Мар 2013, 13:40 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Окт 2009, 17:08
Мнения: 159
Кара: No cars
Малко предистория. Колата е с обикновена газова уредба и си вървеше до преди близо 6 месеца и на газ и на бензин доста добре. В един прекрасен ден започна работейки на бензин да прекъсва. Това продължи около месец, но тъй като не карам много на бензин не му обърнах внимание. Почнах да се усъмнявам в помпата и евентуално в дюзите. За всеки случай първо реших да извадя клема на дюза на случаен принцип. Извадих клемата на дюзата на 4-ти цилиндър, но колата продължи да си работи все така неравномерно. Отказах се да си играя и предположих че са дюзите. В един прекрасен ден обаче, колата спря дори да пали на бензин. Тъй като бе паднал снега и бе студено не се наемах да почвам ремонти. Преди 2-3 дена почти, реших да я водя на майстор за който ми бяха казали че е факир. След като вкарахме колата, първо проверихме дали има подаване на бензин към рейката. Оказа се, че има подаване но е адски малко да не кажа нищожно. Такааа, викаме си проблема е в помпата. Отворихме заедно с майстора резервоара и извадихме кошницата с помпата. Решихме да я пробваме как и дали изобщо работи. Но разкачайки помпата ми се стори, че маркуча е нещо поокъсан. Погледнахме по детайлно и наистина маркучето подаващо гориво от помпата нагоре се бе скъсало и реално почти нищо не подаваше напред. Сменихме маркучето, но за всеки случай пробвахме и помпата дали върти. Закачихме я на 12в и пробвахме колко бара ще даде. Показа 2 и нещо. Върнахме помпата обратно с кошницата в резервоара. Прпбвахме пак да запалим на бензин. Ефект няма!
Следващото по ред бяха дюзите. Разкачихме кабелите и махнахме рейката (държи се на 2 болта в двата края). С рейката излязоха и дюзите със съвсем леко издърпване нагоре. Така изглеждаше без дюзите и рейката:
Прикачени файлове:
20130311_164342.jpg
20130311_164342.jpg [ 87.3 KiB | Прегледано 15593 пъти ]

Махнахме дюзите от рейката и ги сложихме в ултразвукова ваничка за да се почистят ако има замърсявания.След има няма 10 мин. започнаха да излизат едни бели мазнотии последователно от всяка една дюза (виждат се на снимките) :
Прикачени файлове:
20130311_154746_1.jpg
20130311_154746_1.jpg [ 92.37 KiB | Прегледано 15593 пъти ]

По едно време реших да погледна една дюза отдолу. И гледам аз, брех нещо като червейче се подава от дюзата (неква мизария) 8O :
Прикачени файлове:
20130311_164322_1.jpg
20130311_164322_1.jpg [ 56.99 KiB | Прегледано 15593 пъти ]

Как да е почистихме колкото можахме дюзите и под налагяне ги пробвахме дали "духат" равномерно. След това ги монтирахме обратно на колата. Този път колата запали и заработи, но прекъсваше адски много. Почудихме се с майстора и решихме да махнем кабелите за газовата и да пробваме както си е била едно време на бензин да я подвържем. За има няма 2-3 минутки работа върнахме кабелите както са си били и запалихме колата. О чудо! Замърка си дедрата и замириса на познатия добре изгорял бензин. Ясно! Почваме да търсим по кабелите значи. Отне ни още около час да подвързваме кабелаци към компютъра, да палим колата и отчитаме грешките. Най-накрая стигнахме до Симулатора на газовата уредба:
Прикачени файлове:
20130311_181437_1.jpg
20130311_181437_1.jpg [ 79.81 KiB | Прегледано 15593 пъти ]

Точно тук излезе и другия проблем. Проследихме кабелите и замерихме релетата. Оказа се, че 3 от възможни 4 релета бяха се сдухали тотално. Подменихме релетата, запечатахме симулатора обратно, подвързахме кабелите и стискайки палци завъртяхме ключа и ... заръмжа колата както едно време! Много се радвам в момента на колицата си.
Пиша мнението с цел ако на някой му се случи такъв проблем като моя да знае, че освен дюзи и помпа може да излезе и още нещо. Дано да е от полза и за други колеги. Поздрави!

_________________
Кажи ми кои са приятелите ти, за да ти кажа кой си!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 17 мнения ] 




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Полезно!


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов