Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 17 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 19 Дек 2015, 18:41 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Дек 2015, 18:36
Мнения: 16
Кара: Lancia Delta 1.6 Mono 75HP
Здравейте нов съм тук.искам да ми дадете мнения,съвети относно покупката на ланчията.колата е на моя шеф и е на 88 хил по километраж(той върди реални) купувана е била от първи собственик.Иска ми за нея 1500лв.цената е много добра според мен,кажете ми какво да гледам и какво трябва да знам за тази кола,след време ще се слага и газ.Климатроника работи ,няма троп-хлоп,датчика за температурата е сменян но пак показва ту горе ту долу(евентуално уреда на таблото),датчика за бензина същата работа,разглеждам форума от няколко дни и добих горе долу представа за колата и разхода но още няколко мнения няма да са излишни.Благодаря предварително на отзовалите се.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 20 Дек 2015, 01:40 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 29 Мар 2015, 18:04
Мнения: 8
Кара: Lancia Dedra 1.6, 1995
Ако решиш да не я взимаш, обади се да я видя. Звучи доста добре, а и поддръжката е доста евтина. :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 20 Дек 2015, 11:16 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Дек 2015, 18:36
Мнения: 16
Кара: Lancia Delta 1.6 Mono 75HP
Vlasov написа:
Ако решиш да не я взимаш, обади се да я видя. Звучи доста добре, а и поддръжката е доста евтина. :)

Взех я :D,относно другите ми питания информация можеш ли да ми дадеш?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2015, 11:37 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
viewtopic.php?f=35&t=35114

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2015, 11:58 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Дек 2015, 18:36
Мнения: 16
Кара: Lancia Delta 1.6 Mono 75HP
simq написа:
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=35&t=35114

Благодаря колега за линка с темата,а относно проблемите с нивомера на бензина разбрах от друга тема за някакво цилиндърче под стелката за багажника,но за датчика темп. идея си нямам,ако можеш да ме насочиш защото мисля ,че това е най важния датчик в колата.Благодаря


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2015, 13:15 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
ilianiliev написа:
...но за датчика темп. идея си нямам,ако можеш да ме насочиш защото мисля ,че това е най важния датчик в колата.Благодаря

Ако говориш за темп. на двигателя - има един точно под инжекциона, към стъклото. Доста е обсъждан, но май още няма единно мнение ползва ли компа показанията му или е само за таблото. Има и за темп. на постъпващия въздух. Някъде четох, но не съм сигурен нашите дали го имат, за датчик за надморска височина. Да не забравяме детонационния, за кислородно съдържание в изг. газове (ламбда). А бе, датчици да искаш.
Лично аз мисля, че за правилната работа на двигателя всички вложени датчици са важни. С повреден някой от тях, колата може и да продължи, с друг - не. Представи си (не дай Боже) изгорял датчик положение колянов вал.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2015, 15:26 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Дек 2015, 18:36
Мнения: 16
Кара: Lancia Delta 1.6 Mono 75HP
simq написа:
ilianiliev написа:
...но за датчика темп. идея си нямам,ако можеш да ме насочиш защото мисля ,че това е най важния датчик в колата.Благодаря

Ако говориш за темп. на двигателя - има един точно под инжекциона, към стъклото. Доста е обсъждан, но май още няма единно мнение ползва ли компа показанията му или е само за таблото. Има и за темп. на постъпващия въздух. Някъде четох, но не съм сигурен нашите дали го имат, за датчик за надморска височина. Да не забравяме детонационния, за кислородно съдържание в изг. газове (ламбда). А бе, датчици да искаш.
Лично аз мисля, че за правилната работа на двигателя всички вложени датчици са важни. С повреден някой от тях, колата може и да продължи, с друг - не. Представи си (не дай Боже) изгорял датчик положение колянов вал.

Става дума за датчика на таблото който показва охл течност на каква темпрература е почти винаги стои на макс.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2015, 18:14 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
ilianiliev написа:
Става дума за датчика на таблото който показва охл течност на каква темпрература е почти винаги стои на макс.

На моята като се беше прецакал тоя под инжекциона, ми "играеше" стрелката на таблото, и беше записал грешка в компа, а и ми правеше въртели с вървежа и понякога с паленето. Потърсих в стари теми да видя номера му, ама не открих.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2015, 18:33 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Дек 2015, 18:36
Мнения: 16
Кара: Lancia Delta 1.6 Mono 75HP
simq написа:
ilianiliev написа:
Става дума за датчика на таблото който показва охл течност на каква темпрература е почти винаги стои на макс.

На моята като се беше прецакал тоя под инжекциона, ми "играеше" стрелката на таблото, и беше записал грешка в компа, а и ми правеше въртели с вървежа и понякога с паленето. Потърсих в стари теми да видя номера му, ама не открих.

Ще потърся ама няма да е тая вечер ,че съм на фирмен банкет :D
P.S. Трудно ли се сменя и колко парички да знам какво да приготвя и какво да пия тая вечер (Джони или Савой) :D


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 22 Дек 2015, 11:05 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
http://www.axm-auto.com/index2.php?bran ... subcat=357
по спомен - 25 лв. БОШ (преди 4-5 год.), смяната - 10-ина минути с цигарата. Желателно е на студен двигател. Преди смяната източи малко антифриза (може и от пробката за обезвъздушаване, ама я пипай нежно, че вече са много чупливи на тия години), да не олива, мисля, че като се изпразни казанчето беше достатъчно.
Ако я закачаш на комп. и има записана грешка - занули я, ако не - след 40 успешни старта на двигателя требе да се изчисти.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 22 Дек 2015, 12:43 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Дек 2015, 18:36
Мнения: 16
Кара: Lancia Delta 1.6 Mono 75HP
Ново 20 :( за 6 хил км 800 гр масло .Нормално ли е? На бензин се кара само.
П.С. Маслото е 10W40 Repsol


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 22 Дек 2015, 17:52 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Е, кога я купи, кога успя да й навъртиш 6 х. км?
Принципно ако е вярно това, не е много но не е и малко. Съвета ми е да й смениш малсото, сложи й хубаво масло, и я засечи тогава...моята Делта е със същия двигател, и не доливам ( а е на над 500 хил.км.) от смяна до смяха - 10 хил. км от макс, пада почти до мин. Карам я с Мобил 10W40.
Като цяло колата е с евтина поддръжка и не е проблемна, ако се поддържа като хората. Внимавай със слагането на газ, защото този двигател си е капризен и ако не се сложи като хората или има проблем със свещи/кабели/бубина ще гърми кутията за възд. филтър, които вече са сериозен дефицит.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 22 Дек 2015, 18:47 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
ilianiliev написа:
Ново 20 :( за 6 хил км 800 гр масло .Нормално ли е? ...

Все още си в норма - до 0,56 л./1000 км. Но все пак огледай и за течове/сълзене - гарнитури (особено на картера и капака на клапаните), семеринг колянов вал (поне от към шайбата се вижда), пробката на картера.
И докато си под нея, бих ти препоръчал да погледнеш и маслото на скоростите (пробката и шестограма са същите) дали е на ниво, и ако не си убеден, че е сменено навреме - смени си го - излиза по-евтино от ремонт на скоростна. Евентуално може да изпозваш случая да подмениш и вътрешните маншони - евтини са, но като разгледаш устройството, ще видиш колко скъпи проблеми могат да създадат.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 23 Дек 2015, 01:34 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 08 Ное 2012, 20:00
Мнения: 11
Местоположение: София
Кара: Lancia Delta II
simq написа:
На моята като се беше прецакал тоя под инжекциона, ми "играеше" стрелката на таблото, и беше записал грешка в компа, а и ми правеше въртели с вървежа и понякога с паленето. Потърсих в стари теми да видя номера му, ама не открих.


Колега, сигурен ли си че стрелката е "играела" заради този датчик - по принцип той изпраща информация към ECU-то и не би трябвало да има връзка с таблото - за стрелката на таблото има друг датчик.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 23 Дек 2015, 12:16 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
go6e написа:
Колега, сигурен ли си че стрелката е "играела" заради този датчик - по принцип той изпраща информация към ECU-то и не би трябвало да има връзка с таблото - за стрелката на таблото има друг датчик.

Абсолютно. Това беше месеци след като я взех, по това време и не знаех, че требе да има още един. Да не говоря, какви въртели правеше колата като почне да играе стрелката. Отделно от закачането на компа, момчето замери и с мултицет (не помня какви стойности показваше) ама пича беше сигурен. А и след смяната тия проблеми изчезнаха.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 23 Дек 2015, 19:12 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Дек 2015, 18:36
Мнения: 16
Кара: Lancia Delta 1.6 Mono 75HP
Относно датчика при мен не играе видимо рязко, нагоре надолу,просто като е студена колата показва най-долу като почне да загрява стига доста бързо до 130 градуса.Относно маслото ауспуха вътре е черен като сажди и доста изгнил(бръмчи като ремус),колата не пуши единствено забелязвам когато е студена(сутрин рано)като потеглям на първа се усеща едно предрусване(напомня ми на старата ми кола която беше със заминал маховик),но когато колата позагрее всичко е точно.Не пуши нито на студен мотор нито на загрял.Баща ми ми даде акъл когато е студена и не е работила цяла нощ да я запаля да работи 10 сек. след това веднага гася и давам на контакт за да видя след колко време(закъснение)ще светне лапмата на маслото.Той казва ,че е нормално да светне със 3-4-5 сек закъснение,демек там нещо помата(маслената) или лагери някакви били наред и харча на масло идва от гумички на клапаните.Кажете вашето мнение.Благодаря

П.С. Има сълзене от капака на клапаните и то е по цялата му периферия и мотора е доста олят особенно от към предната част под свещите,но не ми се вярва всичко да е от това сълзене иначе под нея няма нищо,слагал съм голям бял лист хартия под колата за цяла нощ и нямаше капчица.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Съвет за Lancia Delta 1.6 mono 75 HP
 Мнение Публикувано на: 24 Дек 2015, 21:18 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Мар 2009, 22:34
Мнения: 502
Местоположение: Пазарджик
Кара: Toyota auris 2014
Двигателя е железен както и колата,и като смениш гарнитурата на клапаните с гумена ще спре теча на масло.

_________________
Ланча тесис 175hp,бивша,сега Ланча капа.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 17 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов