Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading



Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Освежаване на джанти(алуминиеви лети)
 Мнение Публикувано на: 03 Юли 2006, 11:55 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 04 Ное 2004, 11:02
Мнения: 101
Местоположение: София
Kapoman написа:
Здравейте,

Днес ми искаха по 40-50лв на джанта да ми ги пребоядисат. Безумие!! Джантите ми са доста олющени и като цяло загрозяват целия фасон на колата. Ако някой знае как мога да ги освежа на по разумна цена нека сподели или даде телефон на някой майстор.


Колега аз си занесох моите 14" цолови за ДЕЛТА 2 /оригиналните италиянски/ за почистване пясъкоструй и боядисване и лакиране ми взеха 18 лева на джанта /това март месец 2006/. Станаха готови за два дена и определено съм доволен. Ако искаш мога да ти пратя снимки преди и след :P

За твоите, ако са по-голям цолаж може и малко да се вдигне цената, но май няма да е 40-50 лева.

адреса е София, ул Банско шосе 3; ИММ
тел. 9275637
GSM 0887 804884 и 0888 516357

Свързах се с тях на първия GSM, че на стационарния не отговаряха.

_________________
Lancia Delta II 1.6 l.e. 55kw 835C1.000
Bigas ELC'92 Lambda Control


Върнете се в началото 
 Заглавие: Освежаване
 Мнение Публикувано на: 05 Юли 2006, 18:23 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 05 Юли 2006, 18:17
Мнения: 14
Местоположение: Пловдив 01 Централен
Виж и тук
www.polirane.com

_________________
www.polirane.com
Шлайфане и полиране на всички видове метали, шлайфане и полиране на джанти, полиране на автомобилни и моторджийски аксесоари :-)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Освежаване
 Мнение Публикувано на: 06 Юли 2006, 11:01 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2006, 08:44
Мнения: 221
Местоположение: София
Anton74 написа:
Виж и тук
www.polirane.com


е до пловдив няма да ида ;)

_________________
Lancia Kappa 2.4 TDS 1995


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Юли 2006, 09:42 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 12:25
Мнения: 736
Местоположение: София
Кара: Škoda Octavia
ама па как са лъснали ланчовите джанти :respect:

_________________
Път без препятствия обикновено не води до никъде!
Имах Lancia Dedra 1,6 LE S.W. 159B9.000


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Юли 2006, 12:22 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 29 Сеп 2004, 21:59
Мнения: 633
Местоположение: Пловдив
Абе след няколко дена търкане с шкурки и накрая полиране с паста и пръскане с прозрачен лак заприличаха на тия от снимката. Пак повтарям заприличаха, защото тия са идеално направени. Ама много е трудоемко. Сега едва ли бих се хванал.

_________________
FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190+ hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
ex. LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
ex. LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`
ex. ALFA ROMEO 156 1.6TS 16V, AR67601, ГИ 97`
ex. LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Юли 2006, 12:40 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 05 Юли 2006, 18:17
Мнения: 14
Местоположение: Пловдив 01 Централен
Eee :wink: Тия от снимката не са правени на ръка!

_________________
www.polirane.com
Шлайфане и полиране на всички видове метали, шлайфане и полиране на джанти, полиране на автомобилни и моторджийски аксесоари :-)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Юли 2006, 23:07 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2004, 17:26
Мнения: 1127
Местоположение: Асеновград
ако искате джантите да станат като оригинални то аз направих следното.купих 2 буркана терминатор намазах и после с парцала махнах стария лак.с щкурка 2000 водна тръкнах кадето имаше черни черти от ударено.после облепих джантата с тиксо и вдлъбнотото на лъчите боидисах с близък до оригиналното графитено.после махнах тиксото и пръснах с безцветен лак.250 грама за 20 лева(лак убийс).ефекта е убийствен.просто за мен оригиналното е цено и мога да ви кажа че тва песокоструйване разгонва фасона на джантата.ако имам време ще постна и снимки и ще разберете за какво иде реч.предупреждавам че се мотках много но крайния резултат е на лице.джанта та дрънка

_________________
LANCIA DELTA II 1.6 ie 55kW/835 C 1.000
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Юли 2006, 07:53 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2006, 08:44
Мнения: 221
Местоположение: София
filter написа:
ако искате джантите да станат като оригинални то аз направих следното.купих 2 буркана терминатор намазах и после с парцала махнах стария лак.с щкурка 2000 водна тръкнах кадето имаше черни черти от ударено.после облепих джантата с тиксо и вдлъбнотото на лъчите боидисах с близък до оригиналното графитено.после махнах тиксото и пръснах с безцветен лак.250 грама за 20 лева(лак убийс).ефекта е убийствен.просто за мен оригиналното е цено и мога да ви кажа че тва песокоструйване разгонва фасона на джантата.ако имам време ще постна и снимки и ще разберете за какво иде реч.предупреждавам че се мотках много но крайния резултат е на лице.джанта та дрънка


Колега я дай снимки да видим, ако ми харесат да си поиграя 1 събота :)

_________________
Lancia Kappa 2.4 TDS 1995


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Юли 2006, 21:56 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2004, 17:26
Мнения: 1127
Местоположение: Асеновград
ами ето за кво става въпрос.само че да уточня че ти трябва бояджия.ако си играеш добре но като видях резултата от полирането бая се зачудих дали си заслужава търкането и мотането.пък и 10,15 кинта е добра цена.оставам сам да решиш
не мога да посна снимка за това ще я пратя на марио да я постне ако може.или дай имейл[/img]

_________________
LANCIA DELTA II 1.6 ie 55kW/835 C 1.000
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Боядисване и почистване на джанти
 Мнение Публикувано на: 28 Авг 2006, 18:46 
Offline

Регистриран на: 28 Авг 2006, 18:43
Мнения: 4
Местоположение: София
Прахово боядисване и почистване с песъкоструй има на бул. Европа 6, на около 150 метра от кръстовището на МакДоналдс на Орион. Тел е 0888524710 Симеон Митков


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Освежаване на джанти(алуминиеви лети)
 Мнение Публикувано на: 28 Авг 2006, 19:18 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Юли 2006, 14:46
Мнения: 1330
Местоположение: London UK +447845319992 paunovwork@gmail.com
Кара: comming soon......:):)
german написа:
newbie написа:
german написа:
Kapoman написа:
Здравейте,

Днес ми искаха по 40-50лв на джанта да ми ги пребоядисат. Безумие!! Джантите ми са доста олющени и като цяло загрозяват целия фасон на колата. Ако някой знае как мога да ги освежа на по разумна цена нека сподели или даде телефон на някой майстор.


Колега, 40-50 лв. е напълно нормална цена за боядисване /аз с това се занимавам/.
На джанта отиват към 100-150 гр. боя, която струва около 150 лв. литъра, значи по 20 лв. на джанта. Ако джантите са наранени е нужно да се китосват, после се шприцоват. Също така търкането е много трудоемко, защото не може да се използва машина по разбираеми причини/ не е като да търкаш калник/. Като удариш чертата накрая остават 6-8 лв. от джанта. Средно захабена такава се оправя за около 4 часа. Оставям на вас да сметнете тази цена дали е висока.

П.С. Когато някой клиент, който идва при мен за някаква услуга и му се вижда скъпичко като на теб му казвам да остане и да гледа каква е процедурата по боядисването. Едно е, че е интересно на хората как се прави и друго, е че разбират за какво става въпрос. После си плащат без да протестират.
Препоръчвам ти да направиш и ти така - да погледаш как ти боядисват джантите. После сподели с нас.


Какво търкане на ръка, какви са тези бои? Идеята си е пясък и после прахово боядисване... А на мен ми се виждаше много по 13 лв на джанта ;)


Според мен няма логика лята джанта да се боядисва прахово. За обикновенна съм съгласен на този вариант.


Напротив колега логиката е голяма!!!
Първо песъкоструя после праховото и накрая има и прахов лак !!!
Джантата става перфектна!!!
Ако ги боядиса с авто което е безумно и скъпо защото е много по меко от праховото и ще му се е... майката зверски бързо!!!
Само прахово за джанти!!! има всякакви бои и лакове металици и т.н. аз съм гледал картели за прахови бои
Има невероятни цветове а и става адски здраво!!!

_________________
Изображение
///X-DELTA GT///X-DELTA HF///X-DEDRA 2.0 i.e///X-ZETA 2.0 turbo///COMMING SOON...///


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Сеп 2006, 18:47 
Offline

Регистриран на: 28 Авг 2006, 18:43
Мнения: 4
Местоположение: София
Разбира се, че праховото боядисване е най-здраво иначе всички алуминиеви дограми, които с години стоят на външни условия щяха да се скапват много бързо, ако не бяха боядисани прахово...


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Окт 2006, 18:07 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2004, 17:26
Мнения: 1127
Местоположение: Асеновград
ей т'ва направих аз.значи първо терминатор после леко водно 2000 кадето имаше удряно и едни такива черни точки после боица(на отворите) и лак скъп мисля че на глазорит 250грама 25 кинта.ама според мен полиране и запечатване с лак и ще стане лудница


Прикачени файлове:
Коментар на файл: джанта
DSC00321.JPG
DSC00321.JPG [ 374.71 KiB | Прегледано 5667 пъти ]

_________________
LANCIA DELTA II 1.6 ie 55kW/835 C 1.000
Изображение
Изображение
Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Окт 2006, 22:00 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 13 Май 2005, 07:56
Мнения: 385
Местоположение: Пловдив
Праховото, което е по алуминиевите дограми не понася механични атаки, т.е. не е подходящо за джанти. Дилетантските опити сам да си помогнеш нямат траен резултат. Кажете фирма, която да свърши работата професионално.

_________________
Ланча Капа 2.0 20V, 155 к.с., '98, бензин/метан


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Юни 2008, 10:31 
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2008, 09:59
Мнения: 1
Местоположение: София
Не съм доволен от тия прехвалените дето бяха на бул. Европа и същите имат второ прахово и песъкоструй на стария път за Банкя. Занесох ги там на разклона за Банкя. После 1 седмица - Ела днеска, ела утре- писна ми да ме мотаят. Отидох там, където са се преместили тия от Орион. Те се оказаха същата фирма. И там няколко пъти ходих - все пият. И пак ела днеска, ела утре. Момчето само късно вечерта работело. И накрая какво - много пари, мотане и джантите не са кой знае какво, от пияници какво да очакваш..... Май тия в Горна Баня са по-добре


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Юни 2008, 13:26 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Юни 2008, 08:44
Мнения: 1423
Местоположение: София
Nedovolen написа:
Май тия в Горна Баня са по-добре

ти от тях ли си?


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 2 [ 36 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2





Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов