Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини




 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Нови изисквания за автомобили с газови уредби
 Мнение Публикувано на: 24 Апр 2012, 10:04 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Ето на какво попаднах : http://dnes.dir.bg/news/gazova-uredba-i ... 07676?nt=6
Много ми е интересно от къде ще търсят документите за произход и монтаж на уредбата, след като моята например е монтирана преди 8 години в Италия, преди да се внесе в БГ... Какво правим в този случай?

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нови изисквания за автомобили с газови уредби
 Мнение Публикувано на: 24 Апр 2012, 12:10 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Лошо... много взеха да трещят тия бутилки. А контрола както на всички ни е известно е... по български. А това си е бомба и рискът не е за подценяване.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нови изисквания за автомобили с газови уредби
 Мнение Публикувано на: 24 Апр 2012, 12:13 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 07 Авг 2009, 08:44
Мнения: 101
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
Lancia Dilta III 1.6 120hp
Като всеки гледа да сложи по-евтина уредба и ако може бутилката да е втора употреба, "Какво може да и стане нали е метална?". Срока на годност кой го гледа.

_________________
Изображение
свободная энергия


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нови изисквания за автомобили с газови уредби
 Мнение Публикувано на: 24 Апр 2012, 13:03 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Дек 2009, 09:47
Мнения: 751
Местоположение: Русе Lancia Lybra 1.9JTD SW 105 hp
Кара: 1.9 JTD SW 105 hp
Абе ,който си е мърляч си е мърляч.Дори де се сложат 100 проверяващи пак ще гръмне нещо.Този теч на газ не станал изведнъж,явно е мирисало много отдавна,но кой да обърне внимание.Аз съм карал от 1986 г до 2009г. на газ различни коли и никога не съм допускал да замирише на газ и съм нямал никакви проблеми.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нови изисквания за автомобили с газови уредби
 Мнение Публикувано на: 27 Апр 2012, 11:34 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Окт 2009, 17:08
Мнения: 159
Кара: No cars
Ами тъй като типично по нашенски първо правим и после мислим, се получават и такива ми ти неща. Някои, за да направят една моментна икономия примерно, спестявайки някой лев си купуват бутилката на старо или дори цялата уредба на старо. Колко му е да се "плесне" в колата уредбата. При монтажа също имаш алтернативи на пазара - може да ти я монтира някой "вещ" в областта приятел във своя гараж и после да си я узакониш срещу някой лев или пък да отидеш в сервиз за газови и да ти монтират и узаконят там на място. Тук разбира се някой може да запита : "Ами това че ти я слагат в сервиз каква гаранция е? Ами ако и там са некадърни майсторите?". Е да, няма гаранция, но пък нали уж там работят специалистите в областта си. То изискванията са хубаво нещо, но колко ще бъдат спазени е друга тема на разговор и всеки един от нас си го знае. Колко примерно са ходили хидравлично да изпитват своята бутилка при условие че имаше такова изискване? Дано вкарат малко ред, че инак както гледам всяка втора кола е на газ и си е потенциална "пиратка" на пътя.

_________________
Кажи ми кои са приятелите ти, за да ти кажа кой си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нови изисквания за автомобили с газови уредби
 Мнение Публикувано на: 27 Апр 2012, 13:38 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
Здравейте, колеги
Според мене проблема и решението му не в изискванията, а в съзнанието и самоконтрола, както на собствениците, така и на отговорните лица - монтьори, техници, контролиращи, бензинджии, и т.н. И особено на вторите. Ама как да стане работата, и мърлявите собственици да се вкарат У релси, като останалите са по-големи мърлячи и от тях. Ще дам пример - тоя дето ми слага уредбата е изкарал курс, лицензиран е (от държавата), и т.н. (за това и отидох при него) ама тва не му попречи да натвори куп глупости - вместо на сондата прекъсна кабелите на детонационния датчик, снадките на кабелите усукани и не особено успешно запоени (и "изолирани" с по един оборот изолирбанд), симулатора захванат върху изпарителя с един от винтовете му (с тоя пластмасов симулатор нали се сещате колко ще може да се стегне винта), тръбите за и от бутилката минават през пробити в дъното на багажника дупки (ама да не мислите, че баха изолирани и стабилизирани), захващането на самата бутилка няма да коментирам.
Година по-късно, точно на датата за явяване на следващ преглед на бутилката, рано сутринта съм в пункта за преглед, разчистил багажника да се стига удобно до бутилката (в легена за резервната е). Проверяващия дойде с прилично закъснение, писа в некъв дневник, надписа и стикера, и понеже го мързеше да дойде до колата (10 метра, а тя е на вратата на халето, интересно там ли трябваше да е) та щеше да залепи стикера в паспорта на бутилката. Взех си стикера и сам си го залепих върху бутилката. И понеже го питам това ли е само, той ми се чуди - "Е, ти кво мислиш че е. Да не искаш да ти сваля бутилката. Тва са прай на 5 год, ей го там апарата, ама да не мислиш, че съм го ползвал досега (тука вече звучеше горд от себе си). Даже нямам и намерение. Ама искат да имаме." Миналата година картината беше подобна, само без тъпите въпроси от моя страна.
Другото - всеки от нас е виждал и чувал някой да псува бензинджия, като откаже да зареди кола без стикер, преглед, или паспорт.
И накрая - имам приятел с внесена с уредба кола, както и колегата sasho_n2, ама няма никакви документи за тая уредба. Първо - що на митницата са я пуснали да влезе така? И после - как такива коли да се вкарат в ред? Досега и тоя пич, и аз съм разпитвал - смислен отговор няма.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов