Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Полезно!





От къде зареждате гориво?
Petrol 7%  7%  [ 27 ]
Lukoil 23%  23%  [ 91 ]
OMV 29%  29%  [ 113 ]
Shell 15%  15%  [ 60 ]
Tempo 1%  1%  [ 5 ]
EKO 13%  13%  [ 53 ]
EkoPetrolium 1%  1%  [ 5 ]
Dunev 0%  0%  [ 0 ]
Оpet 2%  2%  [ 6 ]
Други 9%  9%  [ 34 ]
Общо гласове : 394
 
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 25 Авг 2011, 21:20 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Мар 2011, 14:31
Мнения: 863
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia
Ланча Делта 1.6LX.G. 96г.103к/с. ZLA83600003018774 АГУ
двг.182А40009550568
Зареждам дето сваря.Бензин,газ в Ботунец най добре върви.

_________________
Ланча Делта 2
L'automobile italiana è un'arte !!!
http://www.youtube.com/watch?v=oyC2SlaAXuc


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 26 Окт 2011, 13:08 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 16 Сеп 2011, 10:06
Мнения: 344
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 2.0 20v 154 к.с. Comfortronic
ако на някой му се наложи да зарежда в Търговище ... Да ходи на бензиностанция ЮКЯ... най-добрите горива са там... независимо дали бензин или нафта , цените са с 1,2, до 5 ст. повече но разликата в горивата е ненормална, punk :auto:

_________________
Lancia Dedra 1.6 KAT. - GM (Белия Лебед)
Lancia Delta 1.9 TD (Совалката)-ex
Lancia Lybra 2.0 154 Comfortronic


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 28 Окт 2011, 21:11 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 16 Юни 2010, 22:25
Мнения: 170
Местоположение: Търговище/Русе
simo__ss написа:
ако на някой му се наложи да зарежда в Търговище ... Да ходи на бензиностанция ЮКЯ... най-добрите горива са там... независимо дали бензин или нафта , цените са с 1,2, до 5 ст. повече но разликата в горивата е ненормална, punk :auto:

Засега в Търговище май най добре са Пъргавината,ама секи си има избор

_________________
Lancia Kappa 2.4 JTD 07.2000


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 28 Окт 2011, 22:47 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 16 Сеп 2011, 10:06
Мнения: 344
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 2.0 20v 154 к.с. Comfortronic
Viva_LANCIA написа:
simo__ss написа:
ако на някой му се наложи да зарежда в Търговище ... Да ходи на бензиностанция ЮКЯ... най-добрите горива са там... независимо дали бензин или нафта , цените са с 1,2, до 5 ст. повече но разликата в горивата е ненормална, punk :auto:

Засега в Търговище май най добре са Пъргавината,ама секи си има избор


Не знам градски , на мен разхода ми пада с поне 0.5 литра на 100 км. като си зареждам от
там. Не правя някаква реклама ,нямам познати ,приятели или роднини които да работят там, казвам го от опит!

_________________
Lancia Dedra 1.6 KAT. - GM (Белия Лебед)
Lancia Delta 1.9 TD (Совалката)-ex
Lancia Lybra 2.0 154 Comfortronic


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 28 Окт 2011, 22:48 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 16 Сеп 2011, 10:06
Мнения: 344
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 2.0 20v 154 к.с. Comfortronic
не съм зареждал от Пъргавината , тя мисля ,че в Давидово беше ако не се лъжа ? img170

_________________
Lancia Dedra 1.6 KAT. - GM (Белия Лебед)
Lancia Delta 1.9 TD (Совалката)-ex
Lancia Lybra 2.0 154 Comfortronic


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 22 Окт 2012, 01:52 
Offline
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2012, 01:14
Мнения: 1
Кара: Lancia Libra
В София на Shell в ж.к. Надежда (на Ломско шосе и Христо Силянов) сипват повече въздух отколкото газ - имайте го предвид!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 15 Дек 2012, 15:52 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юли 2007, 10:38
Мнения: 1487
Местоположение: София, The Camp
Кара: Octavia 2016 2.0 tdi DSG
В софия, Шела на бул. България - нафтата е страхотна и не мамят с количеството - поне на 1-ва колонка. Тествано няколко пъти.

_________________
2016 Skoda Octavia 2.0 TDI DSG Combi
2015 Peugeot Vivacity 0.05 2V
2005 Mercedes-Benz C180 Kompressor Sportcoupe LPG
1997 Citroen Berlingo 1.8 LPG
Ex: W211, 147, 159 SW, Delta GT, Dedra, Lybra SW, C2, Vectra


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 16 Дек 2012, 19:38 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Някой колега зареждащ на ОМВ да каже защо зарежда там и от какво е доволен.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 23 Дек 2012, 11:30 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 18 Авг 2009, 19:56
Мнения: 200
Местоположение: София
Тук може би е единствения реален експеримент за горивата, който съм срещал за нашите бензиностанции
http://www.offroad-bulgaria.com/showthr ... 76&page=30
В общи линии най-добре се представиха горивата на OMV при теста за издръжливост на ниски температури и как преминават през филтърна хартия.
При температурите от -25 С миналия януари не съм имал никакъв проблем при запалването на Lybra-та и на едно Peugeot 206
Общо взето не съм имал проблеми когато съм зареждал от OMV
Колата също се държи добре относто вървеж и разход на гориво.
Впечатлението ми е за качествени горива, на който може да разчиташ при каквито и да е температури и през зимата се доверявам само на тях.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD 105


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 23 Дек 2012, 12:32 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
gopi, отново ще повтора, защото с такива мнения хората биват леко подвеждани.

Споменавайте конкретна/и бензиностанция/и, работещи под логото на дадена марка/и.
От OMV до OMV има разлика, както от LukOil до LukOil.

Като цяло на повечето марки горивата не са никак лоши, до момента в който не попаднат в бензиностанцията. От там нататък дали това ще остане така или ще съжалявате че сте заредили - това зависи само от конкретното място. Не слагайте чертата на дадена марка само заради някой от нейните партньори, които си носят личната отговорност, но използват марката за привличане на клиенти.

Та така - аз съм доволен от няколко различни бензиностанции, като марката им няма особено голямо значение, освен ако не броим отстъпки разни. Даже едната дори няма марка. :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 23 Дек 2012, 23:55 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 23 Ное 2011, 21:56
Мнения: 172
Местоположение: Близо до Пловдив
Кара: Караше Lancia Libra SW 1.9 jtd 85 kW
Сега - Хюндай Соната NF 2.0 CRDI 103kW
Alpina написа:
gopi, отново ще повтора, защото с такива мнения хората биват леко подвеждани.

Споменавайте конкретна/и бензиностанция/и, работещи под логото на дадена марка/и.
От OMV до OMV има разлика, както от LukOil до LukOil.

Като цяло на повечето марки горивата не са никак лоши, до момента в който не попаднат в бензиностанцията. От там нататък дали това ще остане така или ще съжалявате че сте заредили - това зависи само от конкретното място. Не слагайте чертата на дадена марка само заради някой от нейните партньори, които си носят личната отговорност, но използват марката за привличане на клиенти.

Та така - аз съм доволен от няколко различни бензиностанции, като марката им няма особено голямо значение, освен ако не броим отстъпки разни. Даже едната дори няма марка. :)

От ОМВ до ОМВ няма абсолютно никаква разлика колега . ОМВ не работят с франчаизинг както ШЕЛ и ЛУКОИЛ. Колегата трябваше да спомене от кой дизел е зареждал- от скъпия или евтвния. Скъпият е внос ,а евтеният е от нашата рафинерия.

_________________
Вече не искам да ги стигам "американците"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 24 Дек 2012, 00:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
От къде ти е информацията, че не са франчайз?
Аз знам точно обратното и всъщност бензиностанциите на OMV, които са на OMV са само няколко. Едната е първата им в България, която е в близост до дома ми.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 24 Дек 2012, 00:08 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
За ОМВ-то съм сигурен че са франчайзингови. На едната ми бележка от Благоевград пишеше името на някаква фирма ЕТ. Питането ми беше свързано с някои мои впечатления (не добри) специално за дизела - имах неблагоразумието да напълня догоре от скъпия и не усетих никакъв ефект (такъв за какъвто съобщават други потребители)... та почувствах се леко прецакан от този случай (въпреки че имам злощастен опит и с газ от ОМВ, но от Разград).


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 24 Дек 2012, 12:57 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 18 Авг 2009, 19:56
Мнения: 200
Местоположение: София
В повечето случаи зареждам в София - ОМВ на оковолвръстното между Симеоново и Бистрица, мисля че си е тяхна бензиностанции. Последно заредих на Студентски град от скъпия дизел и колата си върви много добре.
Общо взето това, че са франчайз не може да означава директно, че правят някакви шмекерии с горивата. Така или иначе са задължени да зареждат от техните горива, а наличието на други горива, трансформаторно масло или други примеси е въпрос на манталитета на хората, които я стопанисват.
Ако колата ти е в добро състояние и караш с качествени горива не може да очакваш кой знае каква промяна. На Peugeot 206 дълго време зареждах от петрол дизел и един път сипах V-power дизел след, което все едно карах друга кола, колата усезаемо вървеше много по-добре, но на Lancia-та чак такава голяма разлика във вървежа не съм усещал, защото в повечето време си я карам с такова гориво.
Определено разхода на гориво ми е по-нисък и колата се държи по-добре със скъпите горива и финансово си излиза едно и също. Общо взето икономия от 1 литър на 20 литра гориво и цената ти идва като на евтиния дизел.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD 105


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 12 Яну 2013, 21:08 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 23 Ное 2011, 21:56
Мнения: 172
Местоположение: Близо до Пловдив
Кара: Караше Lancia Libra SW 1.9 jtd 85 kW
Сега - Хюндай Соната NF 2.0 CRDI 103kW
Alpina написа:
От къде ти е информацията, че не са франчайз?
Аз знам точно обратното и всъщност бензиностанциите на OMV, които са на OMV са само няколко. Едната е първата им в България, която е в близост до дома ми.

Съжалявам за късния отговр. Работя във фирма която ги обслужва . За това знам. :o

_________________
Вече не искам да ги стигам "американците"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 13 Яну 2013, 15:24 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 23 Ное 2011, 21:56
Мнения: 172
Местоположение: Близо до Пловдив
Кара: Караше Lancia Libra SW 1.9 jtd 85 kW
Сега - Хюндай Соната NF 2.0 CRDI 103kW
За да не съм голословен ще ви кажа кои са франчаиз на Шел в региона , който обслужваме .
Пловдив- всички бензиностанции на ЕМКО-М: 1. Пещерско шосе до Лидъл, 2. бул. Санкт Петрбург до Метро в ЖК Тракия, 3. бул. Христо Ботев преди коматевския транспортен възел, 4. До моста на р. Мрица на бул. Васил Априлов, 5. До 1-во райнно на МВР в квартал Кичук Париш, 6. На карловско
шосе преди магистарлата (вече собствност на Газпром). На Лайт комерс: 1. 6-ти километър кръговото с околвръстното и пазарджишко шосе, 2. гр.Първомай до болницата, 3. Димитровград на изхода за Хасково, 4. На 5-ти километър от Хасково за Димитровград, 5. в гр. Карлово.
Итали груп: Асеновград , изхода на пътя за Първомай. В Кърджали на пътя за Момчилград след ОМВ - вече е Газпром. В Смолян единият се отказа , а другия е вече на Газпром. Мисля , че не съм пропуснал някой. На всички франчаиз на светлите горива се доставят от ШЕЛ - без пропан-бутана. Забравих един - Нова Загора , посока Сливен. Да добавя още нещо . След оттегляне от нашия пазар на ОПЕТ , ЕКО изкупуват техните станции.

_________________
Вече не искам да ги стигам "американците"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 25 Мар 2013, 11:12 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Аз да споделя скорошни впечетления - в последно време зареждам само от една така да се каже "квартална" бензиностания - Алекс 333, намира се на околовръстен път в София, на влизане в кв. Овча купел. Много съм доволен от газта там - и като качество и като цена - подържат винаги с 10-11 ст. по-ниска цена на пропан бутана и поне с 8-10 ст. на другите горива. Винаги им аопашка от поне 5-6 автомобила, което също е положителен признак за горивата им.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 23 Окт 2013, 16:30 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 30 Юли 2011, 14:42
Мнения: 107
Местоположение: София България
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd Lancia Kappa Coupe 2.0t -Новото попълнение в семейството.
Да взема и аз да споделя нещо интересно.От около година зареждам газ,бензин и дизел само на Ромпетрол и по конкретно жк.Суха река на ъгъла на бул.Ботевградско шосе и ул.Александър Екзарх и мога да кажа че горивата са без конкуренция в София!!! С една бутилка 30 литра газ минавам 50 км градско повече от която и да е друга бензиностанция тествано вече повече от 30000 км с нов таксиметров автомобил.За дизела също на Капата сипвам само там и резултата е повече километри,по добър вървеж и почти без пушек, а мотора работи все едно съм заредил в Словения.Бензина също е на ниво тестван многократно на различни бегачки.И накрая още една имформация на уше понеже имам вътрешен човек там горивата са от Казахстан и се карат от Румъния.Който има възможност нека опита да види за какво става въпрос.Поздрави на всички.

_________________
Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Kappa Coupe 2.0t
Chevrolet Aveo 1.4 16v
BMW E30 M3


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 24 Окт 2013, 08:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
niko kappa 2.4jtd написа:
Да взема и аз да споделя нещо интересно.От около година зареждам газ,бензин и дизел само на Ромпетрол и по конкретно жк.Суха река на ъгъла на бул.Ботевградско шосе и ул.Александър Екзарх и мога да кажа че горивата са без конкуренция в София!!! С една бутилка 30 литра газ минавам 50 км градско повече от която и да е друга бензиностанция тествано вече повече от 30000 км с нов таксиметров автомобил.За дизела също на Капата сипвам само там и резултата е повече километри,по добър вървеж и почти без пушек, а мотора работи все едно съм заредил в Словения.Бензина също е на ниво тестван многократно на различни бегачки.И накрая още една имформация на уше понеже имам вътрешен човек там горивата са от Казахстан и се карат от Румъния.Който има възможност нека опита да види за какво става въпрос.Поздрави на всички.


А имаш ли информация, дали горивата се внасят за всички бензиностанции на Ромпетрол или само за тази говорим?
Между другото, друга верига, които гарантирано си внасят горивата са бензиностанциите на Газпром ( Ниш петрол) - внасят се вече само от Сръбрката рафинерия ( доскоро купуваха от Лукойла). Аз лично съм доволен и от тях.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 24 Окт 2013, 10:28 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 30 Юли 2011, 14:42
Мнения: 107
Местоположение: София България
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd Lancia Kappa Coupe 2.0t -Новото попълнение в семейството.
Да колега за всички бензиностанции Ромпетрол в София за другите нямам информация.Поздрави.

_________________
Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Kappa Coupe 2.0t
Chevrolet Aveo 1.4 16v
BMW E30 M3


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 5 от 6 [ 105 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Полезно!


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов