Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини




 Страница 1 от 1 [ 16 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: КАПА ли е?
 Мнение Публикувано на: 05 Фев 2011, 18:04 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2005, 13:36
Мнения: 2804
Местоположение: Русе - 0898 477 656
Кара: KAPPA 2.0 VIS - ZLA83800002053545 - 838А6000268799
http://carendar.com/public.php?offset=5 ... ic=0&name=
Това ... според мен е КАПА!

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3593251

Голям срам - особено ако е някой от .. форума.

_________________
Изображение
Изображение
ЕХ - DEDRA 2.0 i.e. - 835A5.000 - 120hp - BRC - "СТАНКА НЕВЕРОЯТНА"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: КАПА ли е?
 Мнение Публикувано на: 05 Фев 2011, 18:45 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Мар 2009, 21:53
Мнения: 302
Местоположение: Русе
Кара: Delta 2
Мхм

_________________
Има ли бензин, има и адреналин.
2.0 16v - Delta2 - продава се: http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=51&t=24045
Тише едешь - хрен приедешь !
http://www.3na100.com/ - за всеки, който иска да пътува ефтино.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: КАПА ли е?
 Мнение Публикувано на: 05 Фев 2011, 20:12 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 02 Сеп 2007, 09:26
Мнения: 548
Местоположение: Варна
Кара: Lancia
беше капа img183


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: КАПА ли е?
 Мнение Публикувано на: 06 Фев 2011, 12:08 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2004, 19:25
Мнения: 2036
Местоположение: София
Кара: Lancha Dedra 1.8VVT 136k.c 97г - ( бившата)
Lancia Lybra 2.4JTD 150k.c Intensa ( 2003)-вярната
Lancia Delta III twin turbo 190к.с (2009) - палавата
тоя ни вкара в новините.Капа е разбира се , още снощи в анонса подскочих като я видях

_________________
Lancha Dedra 1.8VVT 136k.c 97г - ( бившата)
Lancia Lybra 2.4JTD 150k.c Intensa ( 2003)- вярнатa
Lancia Delta III twin turbo 190к.с (2009) - палавата


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: КАПА ли е?
 Мнение Публикувано на: 06 Фев 2011, 13:57 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2010, 12:25
Мнения: 156
Местоположение: София
Добре я е подредил! Добре че, до колкото разбрах, няма жервти.

_________________
Lancia Kappa, 2.0 20v, 147hp, 1996г. - бивша
Lancia Kappa, 2.0 20v, 155hp, 2000г. - настояща =)
Mercedes C350, W203, AMG пакет - страшен кеф!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: КАПА ли е?
 Мнение Публикувано на: 16 Юни 2011, 07:21 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:19
Мнения: 1692
Местоположение: София, Младост1
Кара: Lancia Kappa 20 20V VIS '97
Rover 416 GSI - на жената
Не знам как тея от шкодата са живи то сигурно шкодата е още по зле и от капата - капата е като танк. Не искам да си представям на какво прилича шкодата. Статията обаче е изключително неразбираемо написана. Не се разбра какво е станало с хората в капата както и кой е виновния.

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v VIS 97г.+ ГИ AG Zenit - SHIT
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: КАПА ли е?
 Мнение Публикувано на: 16 Юни 2011, 09:23 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Кое не и се разбира - един човек в Kappa-та и трима в Шкодата
"Пиян шофьор блъсна кола със семейство в центъра на София" - демек колата на семейството е блъсната от някого.
"...При инцидента са пострадали трима души - мъж, майка и дете. Те са извадени от една от колите - марка Шкода..." Демек те са се возили в шкодата.
"Шофьорът се движел с несъобразена скорост. Когато решил да изпревари колата пред него, навлязъл в насрещното движение и ударил отпред и отляво идващия автомобил, в който пътувало семейството." - демек колата на семейството е блъсната от навлезнал в насрещното -> установихме, че семейството се е движело вече в Шкодата -> значи Kappa-та е навлезнала в насрещното - > значи шофьорът на Kappa-та е бил пиян и виновен. :mrgreen:

И бива вече пристрастия, бива, ама пък все едно всяка кола, изправила се срещу нашите "танкове" нямала шанс...

Аз също съм на мнение, че е доста сигурен автомобил, но едва ли има особено големи шансове срещу доста по-нови такива, пък били те и "паянтови"

Само две снимки ще пусна от тази катастрофа и си прави сметка кола е пострадала повече:


Прикачени файлове:
30_tbgv2w.jpg
30_tbgv2w.jpg [ 51.12 KiB | Прегледано 13594 пъти ]
30_phxwj7.jpg
30_phxwj7.jpg [ 47.32 KiB | Прегледано 13594 пъти ]

_________________
Изображение
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: КАПА ли е?
 Мнение Публикувано на: 17 Юни 2011, 09:10 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:19
Мнения: 1692
Местоположение: София, Младост1
Кара: Lancia Kappa 20 20V VIS '97
Rover 416 GSI - на жената
Не става дума за пристрастия. Попринцип колата движеща се с по висока скорост обикновено е по малко пострадала - физика. Като гледам в случая май шкодата се е движела по бързо. Друго опитвал ли си да кривиш ламарина на капа аз съм и е доста трудно да знаеш.
Друго също не ми е ясно защо когато единия шофьор е пиян то автоматично е виновен за произшествието. Може човека да си е пиинал и да си е карал леко и спокойно а този с шкодата да се е натресъл в него. Варианти много.
Никой не защитавам но ми се струва неправилно като разсъждение.
Истината е че има много връзкари, които не им пука и като стане белята изкарват друг виновен - примери колкото искаш. В повечето случаи който даде повече пари е невинен.
Но съм сигурен че шкодата се е движела по бързо. Също така у нас изследванията на такива катастрофи са като единия казва че се е движел така другия казва така колата му е така ясно е. Няма мерене няма разследване - еи така си решават!
Примери: На жената баща й и братовчедка и един със сеат излиза от завоя с вратите напред и дефакто те се удрят челно в неговата гума. Е ако нямаха малко връзки полицаите щяха да забавят протокола за да не могат да заведат гражданско дело. Разкарваха ги до перник (цялата ситуация става на старо село) няколко пъти и нищо. Накрая с малко връзки и им го донесоха на крак в София.
Още един: Жената седи и чака за ляв завой на разрешено място за завой а някакъв я изпреварва от ляво в насрещното и тя няма как да го види и го удря. Познайте кой изкараха виновен? Ми нея странно нали особено че той се е движел в насрещното.
Та кой е бил виновен може да се спори - не винаги е употребилия алкохол. Той е виновен че е карал пиян но не задължително и за ПТП-то.

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v VIS 97г.+ ГИ AG Zenit - SHIT
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: КАПА ли е?
 Мнение Публикувано на: 17 Юни 2011, 10:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Иде ми да кажа само "Ха-ха-ха" Изображение

Първо - за ламарините - кога ще се научите, че за сигурността на колата не се мери по здравината на ламарините й. Даже обратното. Само виж рамката на вратата на Каппата и тази на Шкодата... Коя е запазила формата си? Виж как се е смачкала преднацата на Шкодата и как на Каппата - колкото повече деформация има в зоните извън купето - толкова повече енергия е абсорбирана и толкова по-малко е усетен удара от пътниците.
Второ - това с Физиката Изображение Добре че пък ще да е така... То във физиката сигурно винаги се взима за пример само един елемент от системата и се изкарва постулат. Даже по тази логика - като някой се прасне с 130 в стълб или дърво - на колата не трябва да й стане нищо, а дървото например да е на клечки :D Основното правило при катастрофите е че щетите за хората са толкова по-малки, колкото по-дълго е продължило движението на колата след удара. Т.е. колкото повече време е отдавала енергията си, дори това да значи десети от секундата.
Трето - катастрофата е станала заради движещата се в насрещното Каппа - това че е бил пиян е следствие, ама нали винаги ще се хванеме за нещо друго - "Това че е бил пиян нищо не значи - нищо че се е движил и в насрещното". А най-смешното е, че малко по-долу даваш пример за това, че някой друг, който се е движил в насрещното бил виновен когато това е в ущръб на твой познат.
Четвърто - хайде най-накрая да се изясни, че когато има инцидент - това че едната страна е получила глоба, не значи че и другата не е. Това че някой се движи по правилата, ако ще да е и по най-педантичния начин, не значи че не е виновен. В случая с левия завой и насрещно движещият се - той има основната вина за катастрофата, но това не значи, че .

А това за разследващите - що не ходиш да им се изплюеш в лицата направо, понеже ти си имаш някаква си теория, макар че вероятно грам не знаеш нищо за тях, работата им и още по-малко учил. Всъщност изказванията ти с "Физиката" изобщо не навеждат на тази мисъл - ама грам :)

На мен десетки пъти ми е идвало нарочно да причиня инцидент с насрещно движещ се автомобил, но това ще значи да си отнеса не по-малката глоба, а вероятно и съдебен процес, защото именно разследващите, дето ти ги смяташ за някакви льольовци ще разберат веднага, че аз съм го напавил нарочно.

Когато си взимаш книжката се съгласяваш с това, че независимост от обстоятелствата, ако ще да е в разрез с най-важни закони, си длъжен на първо място да направиш всичко възможно да не стане инцидент. Освен това си длъжен да реагираш във всеки един момент, независимо от всичко в рамките на част от секундата за решение и може би секунда за физическо действие. Точно този момент "забравят" всички участващи в инцидентите и после "следователите били виновни".
Употребилите алкохол не са виновни за това, че като имат 0,6 но карат супер безопасно, ами че с това количество кръв няма да вземат адекватното решение в рамките на тези да кажем 7 десети от секундата.
За да няма "ама какви са тези глупости" - така е навсякъде - главният виновник за инцидента си получава съответната глоба за това, но ако другият участник е можело да го избегне, а това не се е случило - е виновен за това. Когато правиш ляв завой, независимо че си подал сигнал, независимо че не би трябвало накой да се движи в насрещното, независимо от всичко - трябва да си сигурен, че някой отзад няма да направи нещо такова.

Аз също никога не бях учаквал, че такова нещо може да ми се случи, но след един такъв инцидент на кръстовището до блока и при положение че почти всеки ден правя такъв завой си изкарах навика да не гледам само насрещното движение, ами и потока зад мен, за да елиминирам по възможност такъв инцидент, а не "ама то ако стане нещо такова, няма да съм виновен".

Нищо лично към теб, но доворите ти са абсурдни.

Това е като "абе сипаха ми 45л газ в 40 литрова бутилка" - ако на някой не му е ясно как става номера - ще обясня cheers

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: КАПА ли е?
 Мнение Публикувано на: 17 Юни 2011, 12:53 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2005, 13:01
Мнения: 694
Местоположение: София
Кара: Alfa Romeo 166 2.0TS & BMW E39 Touring tds
Колега, да взема и аз да се посмея малко.
При ляв завой и някой тръгне да изпреварва и стане птп.
Няма закон на земята, който да постанови, че си виновен.
Ама трябвало да го избегнеш, трябвало да го видиш.
Глупости на търкалета. А пък това, че полицаите ще резберат,
че нарочно си направил птп няма да го коментирам.

А за това, колко са корумрирани полицаите ще дам пример.

Спряха ме за свидетел по едно птп. Неправилно изпреварване
и удар в насрещното в бус. Опитаха се да изкарат шофьора на буса
виновен, защото не е влязъл в полето и да му направи път на другия.
Виновният и полицаите бяха първи приятели, съдейки по разговорите.

_________________
Alfa Romeo 166 2.0TS & BMW 525tds Touring


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: КАПА ли е?
 Мнение Публикувано на: 17 Юни 2011, 15:43 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Сигурен ли си?

http://www.kat.mvr.bg/zdp.txt

Цитат:
Раздел V. Маневри

Чл. 25. (1) Водач на пътно превозно средство, който ще предприеме каквато и
да е маневра, като например да излезе от реда на паркираните превозни средства или да
влезе между тях, да се отклони надясно или наляво по платното за движение, в частност
за да премине в друга пътна лента, да завие надясно или наляво за навлизане по друг
път или в крайпътен имот, преди да започне маневрата, трябва да се убеди, че няма да
създаде опасност за участниците в движението, които се движат след него, преди него
или минават покрай него, и да извърши маневрата, като се съобразява с тяхното
положение, посока и скорост на движение.


Законът е пределно ясен - няма значение от ляво, дясно, пред, зад него или каквото и да е - преди да предприеме маневрата, водачът на превозното средство трябва да е сигурен, че няма да последва инцидент.

Както казах - дори в такъв случай, когато си в най-лявата лента, правиш ляв завой ако ще да има и светофар, който да разрешава само завиването наляво, а не направо, абе каквото ще да е - стане ли инцидент ще са виновни и двамата. Единия, че не е спазил цитирания от мен закон, другия за движение в насрещното, създаване на ПТП, може и други... И преди да почвате с "това го няма никъде по света" - така е по цял свят - строшете пода от тропане с крак - така е.

Изключение може да се получи, в случай че се докаже, че водача завиващ наляво не е имал никакъв шанс да види идващото превозно средство.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: КАПА ли е?
 Мнение Публикувано на: 17 Юни 2011, 15:52 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2005, 13:01
Мнения: 694
Местоположение: София
Кара: Alfa Romeo 166 2.0TS & BMW E39 Touring tds
Много точно си отбелязал. А сега ми кажи, ако си забелязъл
малумника, който те изпреварва обикновено с превишена скорост,
дали ще предприемеш маневрата? При положение, че полицаите се
опитат да те изкарат виновен, дали след това актът няма да отпадне в съда?

_________________
Alfa Romeo 166 2.0TS & BMW 525tds Touring


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: КАПА ли е?
 Мнение Публикувано на: 17 Юни 2011, 16:12 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
T.e. по твоята логика, ако някой не е забелязал семейтвото което пресича на пешеходната пътека, или детето изскачащо на улицата - то той е невинен за тяхната гибел?

Това че не си погледнал в лявото или централното огледало за обратно виждане - си е твоя вина, понеже е задължение, което трябва да изпълниш според закона.

Както казах - от както станах свидетел на такъв инцидент - постоянно гледам колите зад мен - ако някой се е засилил - чакам да се прибере в дясно и тогава започвам да завивам, защото винаги има вероятност да реши да ме изпреварва от ляво...

Същото е и при спиране - след инцидент при който ме блъснаха - вече когато спирам си гледам огледалата, защото така или иначе какво става отпред не ме интересува и както се казва не мога да направя повече там. Вече съм избегнал няколко инцидента заради това, а един път не спрях на знак "STOP" пред погледа на полицаи и познай - извикаха този зад мен, въпреки че не спазих един от най-важните знаци, но ако го бях сторил - щеше да стане ПТП.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: КАПА ли е?
 Мнение Публикувано на: 17 Юни 2011, 16:29 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2005, 13:01
Мнения: 694
Местоположение: София
Кара: Alfa Romeo 166 2.0TS & BMW E39 Touring tds
Пак даваш прекрасен пример. Блъскаш майка
с дете на пешеходна пътека. Виновен си, спор няма.
По твоята логика, виновна е и майката, защото видиш ли,
могла е да избегне инцидента като те е видяла какъв
джигит си. На нея ще и пишем ли акт?

_________________
Alfa Romeo 166 2.0TS & BMW 525tds Touring


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: КАПА ли е?
 Мнение Публикувано на: 17 Юни 2011, 17:07 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Примера беше за друго, но като не ти изнася, така ще отговориш :mrgreen:

Както и да е - в по-горния пост дадох причината за вината. От там въртете, сучете - това е.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: КАПА ли е?
 Мнение Публикувано на: 20 Юни 2011, 07:33 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:19
Мнения: 1692
Местоположение: София, Младост1
Кара: Lancia Kappa 20 20V VIS '97
Rover 416 GSI - на жената
та сега ако кажеш и как се побират 45 литра в 40 литра бутилка.
Нека оставим следователите да се оправят/ вземат подкупчетата.

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v VIS 97г.+ ГИ AG Zenit - SHIT
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 16 мнения ] 




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов