Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Екскурзии




Автор Съобщение
 Заглавие: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 14 Май 2010, 16:15 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Здравейте.
Отдавна не бях писал в този раздел и реших да споделя някои уникални местенца за разходака около София (изключвайки тривиалните Златни мостове, Черни връх и т.н.), които посетих през почивните дни.
1. Единият ден ходих до Клисурския манастир. намира се на около 80 км. от София, в непосредствена близост до Берковица. Много красива природа, и уникален манастир. наистна там се наливат страшно много пари. Всичко е изпипано, наистина както трябва-дворчета градинки, беседки, пейки, хотелска част, поточе, което минава през целият двор на манастира и по него са направени декоративни мостчета...Наистина останах много впечетлен. В близост до манастира се намира гр. Берковица, където определено има какво да се види - музеля на Ив. Вазов, часовниковата кула на центъра... За хапване има едно уникално местенце, където правят много вкусна пастърва на направо смешни цени.Към заведението има рибарници и можеш да си уловиш рибата - намира се точно на около километър преди манастира отдясно. Единствения недостатък е пътя - тези 80 км. се минават за около 1,30 мин. спокойно каране през Петрохан - там е дупка до дупка.

2. Вторият ден се разходихме до ждрелото на река Ерма - намира се около 5-6 км. от гр. Трън или около 70-80 км. от София. Пътя е добър и се стига доста бързо. Също много добра идея за почивка. Има огромна поляна (когато бяхме имаше рокерски събор на поляната) точно преди ждрелото-около 300 м. която е до реката и е перфектна за барбекю. Ждрелото е много красиво, като има въжени мостчета по които се минава от единия на другия край на реката.За хората, които обичат разходките от там започва една екопътека, която доколкото разбрах излиза в някакви села преди Трън. Не си падам много хо денето пеш, но казаха, че е доста добра дестинация.
На връщане от ждрелото ни скимна да отидем до един друг манастир за който бях чул съвсем наското - Гигинският манастир Св. Кузма и дамян, ако не се лъжа беше. Преди 2 седмици даваха по телевизията, че Батман ( бат Бойко) ходил там да ревизира строителството. Наистина се строи сериозен комплекс, като всичко се реставрира и нова църква се прави.Ще има хотелска част и може би след 3-4 месеца ще готово всичко. Мисля, че тогава ще бъде по-добре за посещение, когато всичко е готово. Но пътя до там е отврат - до с.Гигинци ( Радомирско) се стига по нормален второкласен път, без много дупки, но от там до манастира - 5-6 км. си е черен път с насипан чакъл, който тепътва ще се асвалтира някога. Но пак си заслужава да се посети това местенце.

3. Един от дните, бяхме решили и до гр. Земен да отидем - там се намирала уж най-старата църква в БГ. - по лично мое мнение не ходете там. Останах доста разочарован. Първо манастира преставлява една зелена поляна, оградена със стени от всякъде и една стара църквичка в средата на поляната. За да влезнеш в манастира и плащаш вход - 3 лв. на човек, защото "уж било музей" ( след като е музей е нормално да ти покажат нещо, а там освен голата ливада няма какво друго да видиш). На вода, където се продават билетите ни посрещна дружелубна женица, която след като си платихме входа първото нещо, което започна да ни обяснява е ,че произвеждали собствено кисело мляко и халва и в кои магазини в София мога да си купя млякото им ( не струва, по-зле е от Данон). когато попитахме колко стара е църквата ни обясниха, че ако искаме, можем да си платим 5 лв. за беседа и тогава ще разберем повече неща...Много се издразних и си тръгнах. Та съвет от мен, не посещавайте това място - има предостатъчно други красиви местенца, където може да се отиде!!!

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 14 Май 2010, 23:28 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Да. Общо взето, колкото по-далеч от София, толкова по-добре :mrgreen: Аз когато ида до София, макар и за 3 часа ме заболява главата и ме боли цял ден.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 15 Май 2010, 09:53 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
А сега се сещам за още една добра дестинация за разходки до София...Това е Лакатник - има много добри местенца за пикник около Лакатник и се намира сравнително близо - 50-60 км от София.Освен това в нешпсредствена близост е Черепишки манастир ( заедно с малък музей на Вазов) - уникално красиво местенце, което се намира на брега на Искаро :) Много е готино. Ако искате, пък да минете още някой друг км, в региона, задължително посетете манастира Седемте престола за който има отбивка от с. Елисейа, ако не се лъжа в планината - прородата е много красива, а само на 5 км след манастира се намира едно много интересно ранчо - ранчото на чичо Пешо - има щрауси, лама, биволи, коне и много други животни - комплекса е доста голям. А ресторантчето към него - много добро. Ако отидете там, може да хапнете и омлет от Щраусово яйце - уникално вкусно е... Определено има какво да се види и в този регион и е една добра дестинация за разходка за 1 ден :)
Дано да са полезни тези писания :)

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2010, 11:17 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Аз само да споделя, че посетих това прословуто Щраусово ранчо но след поне 15 мин разглеждане на животните ,които си бяха интересни и забавни, не излезе никой на двора да ни посрещне или поне напсува. Та си се натоварихме обратно и си отидх на селото. Дядо ми е от Брезов дол - съседно селце на Осеновлаг (където се намират щраусите). Така, че не можахме да опитаме от екстрите за които споменаваш.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2010, 09:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
racer666 написа:
Аз само да споделя, че посетих това прословуто Щраусово ранчо но след поне 15 мин разглеждане на животните ,които си бяха интересни и забавни, не излезе никой на двора да ни посрещне или поне напсува. Та си се натоварихме обратно и си отидх на селото. Дядо ми е от Брезов дол - съседно селце на Осеновлаг (където се намират щраусите). Така, че не можахме да опитаме от екстрите за които споменаваш.


Да, спор няма, че там ако ти не попиташ за нощувка или не седнеш сам в ресторантчето няма кой да те посрещене :) img181

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2010, 09:37 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2006, 19:07
Мнения: 1423
Местоположение: София/Перник
sasho_n2 написа:
Вторият ден се разходихме до ждрелото на река Ерма - намира се около 5-6 км. от гр. Трън или около 70-80 км. от София. Пътя е добър и се стига доста бързо. Също много добра идея за почивка. Има огромна поляна (когато бяхме имаше рокерски събор на поляната) точно преди ждрелото-около 300 м. която е до реката и е перфектна за барбекю. Ждрелото е много красиво, като има въжени мостчета по които се минава от единия на другия край на реката.За хората, които обичат разходките от там започва една екопътека, която доколкото разбрах излиза в някакви села преди Трън. Не си падам много хо денето пеш, но казаха, че е доста добра дестинация.
На връщане от ждрелото ни скимна да отидем до един друг манастир за който бях чул съвсем наското - Гигинският манастир Св. Кузма и дамян, ако не се лъжа беше. Преди 2 седмици даваха по телевизията, че Батман ( бат Бойко) ходил там да ревизира строителството. Наистина се строи сериозен комплекс, като всичко се реставрира и нова църква се прави.Ще има хотелска част и може би след 3-4 месеца ще готово всичко. Мисля, че тогава ще бъде по-добре за посещение, когато всичко е готово. Но пътя до там е отврат - до с.Гигинци ( Радомирско) се стига по нормален второкласен път, без много дупки, но от там до манастира - 5-6 км. си е черен път с насипан чакъл, който тепътва ще се асвалтира някога. Но пак си заслужава да се посети това местенце.


В Трън задължително трябва да се посетят музеят на киселото мляко и скалната църква накрая на града. :idea:
Ако не сте го направили ще знаете за друг път :)

_________________
== Fiat Stilo 1.6 (103 hp) ==


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2010, 11:29 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Не, не сме фи посетили, защото и идея си нямах, че има такива места. За следващия път ще знам :)

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 08 Юни 2010, 19:03 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 19 Сеп 2008, 17:30
Мнения: 1322
Местоположение: София
Чудесна тема! Чакам с нетърпение още попълнения. За съжаление аз пътувам основно до морето или до Банско, затова нямам кой знае какво да споделя.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 10 Юни 2010, 13:12 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Мар 2008, 15:29
Мнения: 544
Местоположение: София, Бургас
Кара: Lancia Musa 1.4, 2008
jamesdavidso написа:
Чудесна тема! Чакам с нетърпение още попълнения. За съжаление аз пътувам основно до морето или до Банско, затова нямам кой знае какво да споделя.

Като пътуваш за морето, може да се отбиеш в Караново, там има праисторическа селищна могила и новоразкопана тракийска могила (не знам дали вече е отворена) или пък след Карнобат преди магистралата да се отбиеш към крепостта Маркели. Могилата не е кой знае какво, ама зависи кой от какво се интересува :wink:

П.С Сега се сещам и за крепостта Траянови врата, може и оттам да наминеш, от магистралата се отбиваш към Мирово (48-ми км). По пътя за крепостта има отбивка и за един манастир, ама не се сещам за името му.

_________________
Lancia Lybra 1.6, 2000, 182A4.000 - R.I.P.
Lancia Dedra 1.6, 1993, 835A1.046 - R.I.P.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 19 Юли 2010, 09:09 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
След като този уикенд посетихме Комплекс Кабей с приятели, мога да дам още една много добра идея за почивка през лятото в близост до София. КОмплекса се намира до с. Усойка, на 10 км след Дупница по главния път E79. Комплекса е на около 2 км. от главния път. Има сосбтвен басейн и нещо като езеро точно до басейна. Има хотелска част и студия в къщички. Като комплекс го препоръчвам, много добро място за почивка ( басейнчем чадъри, шазлонги), но ресторанта е отвратителен - обслужването е под всякаква критика на неоправдано високи цени. Ние затова хапвхме "При Миро", което е на около 1 км от комплекса - останахме доволни. Като цени на хотелската част не е никак скъпо - 50 лв. е двойната стая, със закуска, басейн, чадър, шазлонг. По желание може да ходите и на риболов в езерото, ако ви влече. Комплекса е нов и чист. Дано да си вземат поука и да обучават персонала, преди да го наемат. А щях да забравя...за пътя, има около 500 м., които са "черен път" и е доста неприятно.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 24 Юли 2010, 07:49 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
D. Stanev написа:
Да. Общо взето, колкото по-далеч от София, толкова по-добре :mrgreen: Аз когато ида до София, макар и за 3 часа ме заболява главата и ме боли цял ден.

а тия дето живеят тук питаш ли ги? :D :D

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 24 Юли 2010, 22:20 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
alekssina написа:
а тия дето живеят тук питаш ли ги? :D :D

Добре де, да попитам - как изкарвате по цял ден в София?
За мен лично висенето по кръстовища и светофари в София е едно от най-неприятните изживявания въобще... само като се сетя, че на редовия софиянец му се налага всеки ден минимум по час да се подлага на това ми прилошава, да не говорим за паркирането. Някои казват свиква се!!! Боже, защо да свикваме с лошото?! Дано скоро да се пуснат някои възлови мостове и прословутата магистрала Люлин, че да се облекчи малко трафика... Ако има начин ще я прелитап пущина и столица :mrgreen:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 25 Юли 2010, 08:31 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2006, 19:07
Мнения: 1423
Местоположение: София/Перник
Не се свиква. Аз съм все по-изнервен напоследък.

От доста време търся работа, която да НЕ Е свързана пряко със толицата, защото не се издържа. Намеря ли се махам оттук с 200 :)

Всеки удобен случай използвам, за да се махна от прекрасната ни столица и като се махам гледам да съм по-далеч :)

Исках да споделя и аз болката си :P И за да не е съвсем извън темата - други места близо до София са Костенец (90-100км.), планината Осогово към Кюстендил (80-90км.), Враца - пещера Леденика и Божият мост (90-100 км.)

Поздрави!
Слави :)

_________________
== Fiat Stilo 1.6 (103 hp) ==


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 30 Юли 2010, 12:19 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 19 Сеп 2008, 17:30
Мнения: 1322
Местоположение: София
D. Stanev написа:
само като се сетя, че на редовия софиянец му се налага всеки ден минимум по час да се подлага на това ми прилошава, да не говорим за паркирането


Малко драматизираш нещата. Работя на 15 км от къщи и стигам до работа за максимум 20 минути с колата.

EDIT: Честит ми пост 1000! img181

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 30 Юли 2010, 21:27 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2006, 19:07
Мнения: 1423
Местоположение: София/Перник
Зависи къде живееш :)

Аз работя на 7-8 км. (зависи откъде мина) и стигам минимум за 20 минути :D
Ама това се случва много много рядко :mrgreen: Обикновено са си 30, 40 мин и винаги може повече. Рекорда ми е час и половина wallbash

Сега лятото е добре - с колело, а зимата? hepl

_________________
== Fiat Stilo 1.6 (103 hp) ==


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 02 Авг 2010, 14:13 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:13
Мнения: 5736
Местоположение: София
Кара: Lybra SW 2.4 JTD Executive
Slav написа:
Зависи къде живееш :)

Аз работя на 7-8 км. (зависи откъде мина) и стигам минимум за 20 минути :D
Ама това се случва много много рядко :mrgreen: Обикновено са си 30, 40 мин и винаги може повече. Рекорда ми е час и половина wallbash

Сега лятото е добре - с колело, а зимата? hepl


Пак с колело. Отдавна се отказах от придвижването с кола в София. Освен ако разстоянието не е над 20 км в посока.

Джеймс към теб ще те помоля а се опиташ да отидеш от другата страна на София спрямо вас, например до горнобански път. Я кази за колко време ;-)

_________________
Изображение
Lancia Lybra SW Executive, 2.4JTD, 150 hp, 841C000 '03 Изображение
Lancia Kappa Coupe, 2.0t 16v, 205 hp, 838A4000 '97
Lancia Kappa, 2.0, 145 hp, 838A1000 '95
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 159B9000 '94
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 835A1000 '91
Изображение
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 04 Апр 2011, 16:55 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Малко да повдигна темата с нова дестинация, което лично според е изключително удобна и приятна за разходка, дори само за един ден, а именно - Сърбия - Димитровград, Пирот, Погановски манастир! :wink:
Та тръгнахме в неделя сутринта и буквално за 30-40 мин. бяхме на Калотина. Важно е да отбележа, че се минава без никакъв проблем гранциата само с лична карта, само зелена карта за автомобила се изисква. Първият град след границата е Димитровград ( както и да го гледаш си е едно селце), но хората имах чувството, че са доста различни от Българите - в Неделя към 10.30 ч. всички бяха по полетата и си обработваха земята. тук беше първият контраст който ми направи впечетление - много рядко можеш да видиш необработваемо парче земя. Подминахме Димитровгард и тръгнахме към Погановски манастир. След около 6 км си има табела и се отбива вдясно по едно малко пътче, успоредно на р. Ерма. Изключително красиво място - нявсякъде около теб са скали, минава се през тунелчета, през ждрелото на реката...въобще изключително красиво местенце. Стигнахме до манастира - сравнително малък и много стар като постройка, но за сметрка на това много поддържан - страхотен двор с интересна старинна и живописна църква. Точно пред двора на манастира има страхотна поляна, която е много подходяща за пикник - въпреки,че беше хладно имаше хора на пикник. Страхотно живописно местенце. След това поехме към Пирот - върнахме се на главният път ( 20 ина км) , като спирахме на няколко пъти покрай реката. От там се върнахме в Димитровград. Трябва да ви кажа, че цените в Сърбия са значително по-ниски от тези в БГ...значително. Ето и няколко примера - кутия цигари Марлборо там е 3,50 лв ( тук е 5,5 лв), 700 гр. кашкавал е 80 динара ( което е около 3 лв.)...В Димитровград седнахме да хапнем в ресторанта на единствения хотел в града на централната улица. Като обстановка не беше нещо особено, дори бих казал малко соц ресторантче. Но за сметка на това беше уникално вкусно....уникално наистина...4 човека обядвахме за 40 лв. - 3 салати, плескавици, някакви пържоли, няколко порции пържени картофки, 4-5 бири,2 безалкохолни, и 4 десерта...всичко това за 40 лв. Ако някой може да ми каже къде в БГ това може да стане.... :lol: При това хората бяха крайно любезни и вежливи - черпиха ни някакви типични за Сърбия допълнителни салати, хлебчета и пр. Пак казвам толкова усмухнат персонал и хора не бях виждал доста отдавна. Като цяло хората са много любезни - всичко обясняват с детайли, могат да препоръчат какво да се посети и какво не и т.н. Купихме си и домашна дюлева ракия по 10 лв. литъра - страхотен елексир drunk
Накрая да ви кажа, че попринцип, особено ако отивате с идеята да си напазарувате от Димитровград или пазара в Пирот е хубаво от БГ ( по-добре в София) да си обмените динари. Там иначе курсовете са доста брутални. Освен това е хубаво да знаете, че може да пренасяте не повече от три кутии цигари на човек на връщане. И така...на връщане отново на границата сръбските митничари бяха доста любезни...питаха ни откъде идваме, дали ни е харесала разходката, дали пак ще отидем до манастира...въобще много дружелюбни хора според мен. Но не така беше на БГ гранциата...Веднага след паспортната проверка ми беше наредено да отбия за проверка, като се държаха, все едно сме последните престъпници в идеята да открият някой стек цигари...Няколко пъти му обясних тъпата тъква, че сме ходили на разходка, той не та не..."отвори багажника...махни резервната гума...трябва да проверя под селката...." Накрая му викам..." Абе човек, не пуша...нямам ниакакви цигари...". Той ми вика "...не мука дали пушиш или не...кажи къде имаш стекове с цигари...тайници някъде има ли...?" Побеснях...След 30 мин. потропване по врати, калници, багажник...къде ли не накрая ни пусна да си се приберем... Та естествено макрая пак българие са готови да ти съсипят хубавото настроение след една подобна страхотна разходка за един ден.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 05 Апр 2011, 11:33 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2007, 00:54
Мнения: 950
Местоположение: Бургас
Кара: Камион
Аз мога да ви препоръчам друга дестинация...родния ми град Казанлък :oops: още повече че наближава празника на розата,който обикновено е първата събота и неделя на юни.Ако искате да го посетите обаче,ще са ви необходими поне 2,3 дни.Казвам толкова,защото освен коронясването на Царица Роза и парада воден от нея и цар Севт III,има да се видят мнооого неща.За начало-историко етнографския комплекс с неговата експозиция на старовремски розоварни казани.Мисля че можеше да се посети и съвременна розоварна(аз,въпреки че съм казанлъчанин,не съм посещавал)Музей на розата,историческия музей(забранено е снимането),Тракийската гробница(копието обаче,оригинала май беше забранен за посещения)могилите,в които откриха толкова много съкровища(голяма косматка,малка косматка,арсеналките и др.Снима се срещу заплащане),Храм паметника в гр.Шипка(златните кубета му казваме ние,да златни са наистина),както и паметника на връх Шипка(качете се и на терасата най-отгоре да видите панорама)Заслужава да се види и манастира в гр.Мъглиж на около 12км от Казанлък.Но за всичко това трябва да се организирате откъм резервации за хотели,хотелчета и т.н.Мога да ви препоръчам ресторант-механа Магнолия(мисля че имаше и няколко стаи,но не съм сигурен) http://www.magnolia-kazanlak.com/ ; http://www.hotel-vesta.com/ ; http://www.visitbulgaria.net/bg/kazanla ... hotel.html Има и още няколко ханчета и гостилници из околията,но ще ги посоча ако намеря инфо.И така,на решилите да се възползват им желая приятно изкарване в Казанлък и околностите.Мисля че ще останете доволни,но......вие ще кажете после.Очаквам коментарите ви :wink:
Аз забравих,че темата е за софийските околности и написах мнението си,но ако екипа сметне за необходимо нека го направи отделна тема


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 26 Апр 2011, 10:22 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Хайде да допълня с още една интересна дестинация - Крива Паланка, Осоговски манастир.

Това е много добра идея за разходка за един ден. Хем може да се разнообрази човек, като напусне границата, хем може да види една дора алтернатива на Рилският манастир, като дестинация. Пътя до там е не повече от 1.5 часа, без да бърза човек. Границата се минава да няколко минути ( може и с лична карта). манастира се намира точно преди Крива Паланка, по един доста тесен път. Изключително красиво е, защото е подреден "на етажи",а панорамната гледка отгоре е невероятна. Има много добри местенца за хапване. Интересното беше, че има една част, която енаправена с маси и барбекю за хора, които сами си носят храна. Не е проблем да се разплащате с BGN навсякъде. Самата църква на манастира е много близка като структура и архитектура на тази в Рилския Манастир.
Препоръчвам ви да посетите това местенце, като пак казвам че е идеална дестинация за еднодневна разходка.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Идеи за разходка в близост до София
 Мнение Публикувано на: 10 Май 2011, 16:14 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 26 Фев 2011, 15:08
Мнения: 319
Местоположение: София
В допълнение към писаното по-горе за Клисурския манастир и рибарника "Сталин" - Може да се мине през Лъкатник и Миланово - отбивката е веднага след водопада. Пътя е в доста сериозни серпентини до горе, като може да се прескочи и до паметника над Лъкатник, където се разкрива хубава гледка към искърското дефиле (има една отбивка в ляво след изкачването, после се преминава през едно селце или махала, не знам точно).
Относно "щраусовата ферма" след Седемте престола, наистина не е много отзивчиво обслужването, но има хубава беседка близо до реката :)

Ако се ходи по сръбско - Власинското езеро не е лоша дестинация.

Ако си падате по прясната рибка - има един рибарник след Говедарци (по пътя към Мальовица, в дясно), където може да си уловите или купите прясна пъстърва и после да си я изпечете на огън и да си я хапнете. Има полянки, дървени пейки и беседки, става за пикник.

_________________
Lancia Kappa SW 2.0 16V TURBO - Power Wagon punk


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 33 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Екскурзии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов