Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Полезно!





От къде зареждате гориво?
Petrol 7%  7%  [ 27 ]
Lukoil 23%  23%  [ 91 ]
OMV 29%  29%  [ 113 ]
Shell 15%  15%  [ 60 ]
Tempo 1%  1%  [ 5 ]
EKO 13%  13%  [ 53 ]
EkoPetrolium 1%  1%  [ 5 ]
Dunev 0%  0%  [ 0 ]
Оpet 2%  2%  [ 6 ]
Други 9%  9%  [ 34 ]
Общо гласове : 394
 
Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Окт 2009, 15:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:11
Мнения: 1381
Местоположение: София
След като и аз се интересувах и четох мнения тук , смених Шела с Ромпетрол в Враца , искам да кажа че заслужено си печелят клиенти и всички суперлативи за тази верига не са напразни , от 2 месеца карам само с техния 98 и мога да кажа че е перфектен , Динамика, Изгаряне и Октан!

_________________
Lancia Kappa 2.0 /147 ЗЛАТКА бе!
Lancia Kappa Coupe 2.0 4.16 TURBO

http://www.indigodesignstudio.eu

http://www.indigodesign.eu

http://www.clubbulldog.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Окт 2009, 18:09 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:19
Мнения: 1692
Местоположение: София, Младост1
Кара: Lancia Kappa 20 20V VIS '97
Rover 416 GSI - на жената
iskrendg написа:
След като и аз се интересувах и четох мнения тук , смених Шела с Ромпетрол в Враца , искам да кажа че заслужено си печелят клиенти и всички суперлативи за тази верига не са напразни , от 2 месеца карам само с техния 98 и мога да кажа че е перфектен , Динамика, Изгаряне и Октан!

ще се сетитеее :wink:
еййй ако не съм аз да ви светна :mrgreen: :lol:

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v VIS 97г.+ ГИ AG Zenit - SHIT
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 02 Сеп 2010, 12:38 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2007, 09:33
Мнения: 131
Местоположение: София
Не е писано скоро в тази тема ама аз да си се оплача :oops:
Та тръгвам аз за морето от София с пълна газова бутилка.......заредена на ЛУКОИЛ,жега не се трае и естествено клима на мах , в Нова загора до безиностанция ПЕТРОЛ гледа съм врътнал 300 км и си викам аре да напълня бутилката да видим какво ще покаже /знам че не точно но..../та пълня бутилката-300 км - 31 литра газ....ок приемливо но.......стигнах до морето размотавах се насам-натам и.........изненадаааааааааа на 250 км колата ми изгасна за газ????? :?: пък бутилката ми събира 42 литра газ img187 .Напълних я на ЛУКОИЛ и отново изненадааа минах 480 км.......... wallbash не искам да се втелявам много ама тези на ПЕТРОЛ мярка нямат !!!!

_________________
Lancia Dedra 1.8 SW
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 02 Сеп 2010, 12:48 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Какво ми се случи вчера?! :evil:
Отивам на Лукойла и там имаше доста коли, понеже щях да зареждам до горе поставих пистолета и я оставих да се пълни... да, обаче ако не извадиш пистолета и не го поставиш на колонката не ти излиза сумата - така излязох и извадих пистолета - оня ме пита какво (бензинджията) аз му викам "до горе но се оправих" връщам пистолета и влизам да плащам. Този идиот да вземе в това време отново да ми набута пистолета в резервоара без аз да знам и съответно се качвам, паля и тръгвам с пистолета в резервоара... Ебати тъпотията - слизам оня ми излиза на скандал (?!!!) Щях да го убия ако не беше се появил управителя. Егати говедото - хем ме вижда, че излизам с фактура и от тия новите листовки за промоции... Мани другото, ами оня (управителя) ми повдига въпроса за някакви 3.80 които била отчела колонката - кой щял да ги плати (?!!!) Аз му изкрясках, че ме боли к...ра кой ще ги плати и му предложих да извика полиция ако има претенции към мен. Пълен ужас! Сега колата ми е издрана отзад от шибания пистолет :evil: ranting


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 02 Сеп 2010, 15:07 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 08 Авг 2007, 18:57
Мнения: 124
Местоположение: Асеновград
Niki^ написа:
Напълних я на ЛУКОИЛ и отново изненадааа минах 480 км.......... wallbash не искам да се втелявам много ама тези на ПЕТРОЛ мярка нямат !!!!

Да ама на ПЕТРОЛ-а им е блу форс , така че нормално е да върви повече колата и да гори повече.
Това беше в кръга на шегата ,разбира се.

_________________
LANCIA LIBRA INTENSA SW 1.9JTD 115коня.EX-Вече се продава на части.
LANCIA PHEDRA 2,2JTD с мнооого екстри
http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab59598.gif[/img
[/url][url=http://porosenki.ru/]интересное[/url]
[url=http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab270948.gif[/img][/url]
[url=http://agu-agu.com.ua/search.html?tag=kinsmart]модельки kinsmart[/url]


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 03 Сеп 2010, 01:45 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2009, 17:11
Мнения: 1079
Местоположение: Пловдив 05 Южен
Кара: Lancia
Един приятел миналата седмица ми я хвалеше на Петрол блу форса и точно тва викаше - "Бързо свършва ама и много върви" img181

_________________
Lancia Delta 2.0 16V GT /// Alfa Romeo 166 2.4JTD /// ex. Lancia Kappa 2.0 /// ex. Mercedes-Benz W124


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 07 Сеп 2010, 12:09 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2007, 09:33
Мнения: 131
Местоположение: София
Peakone написа:
Един приятел миналата седмица ми я хвалеше на Петрол блу форса и точно тва викаше - "Бързо свършва ама и много върви" img181

Такаа.Нали съм си тъп и упорит.......... :lol:
Патувах до Елена почивните дни и.......аре пак на ПЕТРОЛ да се пробам отново /бе ненаиграл се :lol: / та сипвам газчица до горе и потеглям стигнах Елена там иху-аху........и си тръгваме обратно,на бензиностанцията на В.Търново пак Петрол разбира се ще сипвам газ със свито сърце си викам Николайчооо какви ги вършиш,обачееее за 300 км. ми сипаха 27 литра газ ........?!?!
а дедрона върви не се спира на магистралата реших да я пробам колко ще вдигне на газ,не бях пробал до сега........ 180 ги залепи без да се замисля :mrgreen:
И стигнах до извода че проблема не е в газта а в конкретната бензиностанция....мисля...... :roll:

_________________
Lancia Dedra 1.8 SW
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 07 Сеп 2010, 12:34 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Това е казвано десетки пъти... ама продължавате да правите генерални изводи...
За това се посочва точно коя бензиностанция, от която не сте доволни... а не от конкретна марка...

Зареждам основно от OMW, LUK Oil и Петрол... и от трите винаги съм бил доволен с много малки изключения...
Причината може би е в това, че сипвам основно от по няколко техни и мноооого рядко на някоя нова (само ако се наложи)

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 07 Сеп 2010, 13:01 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2007, 09:33
Мнения: 131
Местоположение: София
Alpina написа:
Това е казвано десетки пъти... ама продължавате да правите генерални изводи...
За това се посочва точно коя бензиностанция, от която не сте доволни... а не от конкретна марка...

Зареждам основно от OMW, LUK Oil и Петрол... и от трите винаги съм бил доволен с много малки изключения...
Причината може би е в това, че сипвам основно от по няколко техни и мноооого рядко на някоя нова (само ако се наложи)


Прав си cheers ,аз зареждах само на ЛУКОИЛ но вече знам и къде да сипвам на ПЕТРОЛ

_________________
Lancia Dedra 1.8 SW
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 15 Дек 2010, 17:01 
Offline

Регистриран на: 18 Ное 2010, 19:34
Мнения: 3
Карам Ланча Либра 2,4 дизел ,преди време зареждах от шел и ОМВ...от една година зареждам само на ЕКО или Ромпетрол...разликата е чуствителна! :D


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 10 Фев 2011, 18:29 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 27 Яну 2011, 12:50
Мнения: 8
Местоположение: София
Кара: Lancia Fedra
Нека малко да разясня за фирмените бензиностанции в БГ, като Шел, ОМВ и други. Те се дават на български фирми, като франчайз, т.е да използуват името им, външното и вътрешното оформление. За това удоволствие българските търговци, които работят под дадане име, плащат на ОМВ или Шел комисионни. Повечето от фирмите, които си дават името, т.е. франчайза, не се интересуват от качеството на бензините, които предлагат българските търговци. Те от своя страна са задължени единствено да спазват българските разпоредби.А как се спазват те, всеки от нас знае. Нашата държава се интересува сега само от парите на бензиностанциите. Затова им сложиха връзка с НАП. Друго държавата не я интересува. Досега тези бензиностанции успяваха да скриват приходи. Сега вероятно е по-трудно, но може вече да са му намерили цаката. И как да компенсират тази ситуация? Отговора е, като добавят в горивата евтини добавки,с които увеличават количеството, но развалят качеството. По тази причина има огромни разлики в качеството на горивата на Шел/ОМВ в БГ и чужбина. Има и малко читави фирмени бензиностанции, но и те са до време. Аз съм минал почти през всичките, но в Шел не стъпвам, откакто като ми сменяха горивния филтър /а той си беше марка/видяха, че същия е ръждясал отвътре, където само гориво влиза. На такива,които са никому неизвестни, не спирам, защото там положението е още по-страшно.Има случай от един такъв, от който трябваше да източа цялото гориво и то изобщо огън го не хващаше. Може да си направите малък експеримент - ако идвате от Сърбия, налейте 10 л. в ОМВ, което в Сърбия на 1 -2 км от нашата граница и ще разбете за какво става дума. Може да дадете малко по-вече пари, но ще карате по-дълго. Гарантирано!

_________________
Федрата


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 05 Мар 2011, 19:01 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2010, 16:33
Мнения: 1285
Местоположение: Пловдив
Кара: Lybra Emblema 2.4
Двама колеги които карат на газ (не са с Ланча, едва ли е от значение) ми казаха едно и също. От 3-4 месеца зареждат САМО на Петрол бензиностанцията която е на пътя между Пловдив и Асеновград.
Резултатът според тях - колата върви повече, а разхода е с около 1 на 100 по нисък при градско каране.

Не е лично моя информацията, но вярвам. Ако има колега на газ да пробва и да сподели.

_________________
Lancia Lybra 5.20, V.I.S., Автоматик, Метанов инжекцион, 154кс
Lybra SW 1.9 JTD 110кс
Punto 1.9D 60кс
Lybra SW 2,4JTD 150кс... 2 броя


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 05 Мар 2011, 22:03 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
koceto_8 написа:
Двама колеги които карат на газ (не са с Ланча, едва ли е от значение) ми казаха едно и също. От 3-4 месеца зареждат САМО на Петрол бензиностанцията която е на пътя между Пловдив и Асеновград.
Резултатът според тях - колата върви повече, а разхода е с около 1 на 100 по нисък при градско каране.

Не е лично моя информацията, но вярвам. Ако има колега на газ да пробва и да сподели.

Отдавна е изпробвано - вярно е. Блуфорс-а е добра газ.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 07 Мар 2011, 20:28 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 14 Авг 2010, 20:38
Мнения: 49
Местоположение: Враца
Аз съм доволен от бензина на ОМВ и ще продължавам да сипвам от тази верига бензиностанции.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 07 Мар 2011, 20:34 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Колега, от бензиностанция на OMW до друга такава разлика от земята до небето понякога ;)

И понеже това не важи само за OMW ами за всяка друга марка, трябва да се казва конкретна бензиностанция, а не верига ;)

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 07 Мар 2011, 20:41 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 14 Авг 2010, 20:38
Мнения: 49
Местоположение: Враца
Бензиностнацията е във Враца и съм работил на нея през последните 3 години.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2011, 12:34 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 17 Окт 2008, 21:01
Мнения: 85
Местоположение: Перник
Мога да споделя следното:
1.Във Враца съм доволен и зареждам само от Еко,ОМВ,Топливо и Газтрейд.От останалите вериги бензиностанции само лъжат в количеството на сипаното гориво,а за качеството нямам думи.
2.В София си заслужава на Шел-Казичане.На ония по Ботевградско шосе лъжат като дърти цигани в количеството без изключение.
3.В Перник зареждам само на Леото - №1 са.
4.Във Велико Търново съм зареждал и съм доволен само от Еко.
5.В Бургас ОМВ и Еко,другите са мошенници.
6.В Ботевград недейте да зареждате никаде-там са уникални гадове.Нито количеството отговаря на зареденото а пък качеството е гола вода-колата не върви,няма мощност абе мъчи се!

_________________
Lancia Dedra 1.6 16V 90 h.p.:)
Lancia Kappa 2.0 20V VIS 155 h.p.:)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 11 Юли 2011, 11:32 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 05 Юли 2011, 09:09
Мнения: 18
Кара: Alfa Romeo 166 2.4 JTDm
Lancia Phedra 2.2 JTD
Аз мога да ви споделя следното: От 6 години карам на нафтичка - ОМВ - след едно зареждане цялото ми табло се размига като коледна елха! Внимавайте с тях. Също и с Лукойл - до скоро го смятах за добър втори вариант, но и при тях ми се получи подобен проблем. Чувам добри отзиви за ЕКО то, аз не съм зареждал често там и не съм имал проблеми с тях. НОМЕР ЕДНО според мен за дизел е РОМПЕТРОЛ. След проблема с ОМВ, докато си пътувах и псувах наум и на глас /тогава смятах, че колата ми е за ремонт.../ спрях на РОМПЕТРОЛ, и сипах от техния дизел като ги помолих и за някаква добавка /отчаян опит за да променя нещо/ - хората ми казаха че добавка не ми е необходима - в тяхното гориво си имало всичко необходимо... След 10 тина километра колата се оправи, тръгна както винаги си е вървяла спря да тресе на място - направо камък ми падна от сърцето! Препоръчвам ги на всички! Аз поне само там зареждам.

_________________
Alfa Romeo 166 2.4 JTDm
LANCHIA PHEDRA 2.2 BLUE PEARL


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 05 Авг 2011, 11:09 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2007, 09:33
Мнения: 131
Местоположение: София
montes написа:
Мога да споделя следното:
1.Във Враца съм доволен и зареждам само от Еко,ОМВ,Топливо и Газтрейд.От останалите вериги бензиностанции само лъжат в количеството на сипаното гориво,а за качеството нямам думи.
2.В София си заслужава на Шел-Казичане.На ония по Ботевградско шосе лъжат като дърти цигани в количеството без изключение.
3.В Перник зареждам само на Леото - №1 са.
4.Във Велико Търново съм зареждал и съм доволен само от Еко.
5.В Бургас ОМВ и Еко,другите са мошенници.
6.В Ботевград недейте да зареждате никаде-там са уникални гадове.Нито количеството отговаря на зареденото а пък качеството е гола вода-колата не върви,няма мощност абе мъчи се!

Ако може да добавя колега:
В.Търново Петрол на входа на града посока Варна - София :wink:

_________________
Lancia Dedra 1.8 SW
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензиностанции +/-
 Мнение Публикувано на: 25 Авг 2011, 16:57 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 18 Авг 2009, 19:56
Мнения: 200
Местоположение: София
Относно бензиностанциите на франчайз.
Може да ги разпознаеш по касовата бележка, въпреки, че е цялата в реклама на бензиностанцията, отгоре за данни на фирмата си пише фирмата, която я стопанисва.
Поне така е при Лукойл, за Омв не съм обърнал внимание.
В младост 4 има един лукойл, на него на касовата си пише Лада България ООД и на други бензиностанции съм го забелязъл. Тези, които са на Лукойл си пише Лукойл България.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD 105


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 4 от 6 [ 105 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Полезно!


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов