Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Газови уредби за LANCIA




 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Бензинови дюзи
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2009, 19:30 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 05 Юли 2009, 14:28
Мнения: 29
Местоположение: Ямбол
Колеги,често се случва преди започване на зимния сезон да се сетим че колата ни е имала и бензинова система,даже някой иска да си е направи да работи на бензин както едно време.Тогава и идват проблеми за повечето съфорумци.Ще споделя личния си опит,от близо 1.5 години Темпрата я карам и паля само на газ.Резервоара е свален с надеждата като си намеря помпа за по-бързо.Помпа си намерих скоро след това обаче така и не се наканих да я монтирам.Наканих се най-сетне и почнах ама здравата да се ядосвам.Първо помпата която взех е втора употреба от катастрофирала кола,проверих я че работи и я потопих в бензин.Сега година по късно помпата не тръгна.Принудих се дая разглобя и зглобя на ново зада тръгне.Монтирах я и веднага нов проблем колата неще на бензин въпреки изправната помпа и налягане в рейката.Разбирасе дюзи са запушени.Тук е мястото да кажа че напомощ се притече ХИТ-КО и неговите момчета.Занесох му дюзите,между другото много имат ултразвукови вани но никой няма стенд за изпитване на дюзи какъвто има ХИТ-КО.И така вече имам нова помпа и нови дюзи ,появи се проблем при монтажа на дюзите протекоха от уплътненията,смених ги с нови.Колата заработи перфекно и тъкмо си мислех че вече се свърши с мъките и се почна едно неравномерно прихълцване на около 5-10 секунди веднъж(говоря за празен ход на мотора).
Съответно на газ този проблем го няма и се започна едно умуване защо и откъде е проблема.До отговора стигнах малко случайно и в същото време беше въпрос на време.Първо си проверих свещите имам си тестер едната нещо неми допадна
и за това ги смених всичките ,но проблема остана.Закачих я на Визата-всичко си е наред нама грешки.Няма да ви мъча повече оказа се че има пукната мембрана на регулатора на бензина,на същия на който му правех замерване и корекция на работата.През вакумния маркуч който управлява регулатора постъпва бензин в смукателния колектор и от там в следствие на нерегламентираното преобогатяване на сместа се получават тези претрисания.Първото което направих е да променя захранването на релето на горивната помпа,т.с да я управлявам от ключа на АГУ-то,защото ако се върти помпата ще ми вкарва бензин докато работи на газ.Сега съм на тема търсене на регулатор нещо втора употреба и на изгодна цена.
Поздрави и дано съм бил полезен с патилата си и на други колеги!!!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2009, 22:10 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Мда това сме го яли с регулатора и го давам за пример ... Но на тестера не виждаше ли богатата смес?

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Бензинови дюзи
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2009, 22:49 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 26 Фев 2006, 11:26
Мнения: 1273
Местоположение: Русе
Колега тези регулатори са костелив орех.Аз съм с Тема с мотор 834 В000. която е с регулатор Bosch 0280 160 235.Моя също се скапа и пускаше постоянно излишното гориво.Смених го с втора ръка и работата на бензин коренно се промени/значително по-добро ускорение/.Но всичко това продължи около 1 година.Сега усещам че и тоя също започва да се скапва/придръпва понякога зверски при потегляне от студено състояние/.След помпата и дюзите тоя регулатор влияе най-силно върху работата на бензин и тъй като нов е сериозна цифра съм наумил да го разпробия по периферията/стария де/ и го прихфана с 5-6 болчета като фланец и да го дам на стругар да челоса валцофката та да пробвам може ли да се ремонтира.И още нещо като караш постоянно на газ при неизключена бензинова помпа регулатора е постоянно натоварен-отваря клапана и връща всичкото излишно гориво и по-бъзо излиза от строя.Затова съм направил разделно управление само на помпата/мога да я вкючвам самостоятелно т.е. да върти или не при работа на газ/ и задължително паля и гася само на бензин.

_________________
Lancia Thema 834B000-стара класика


Върнете се в началото 
 Заглавие: Бензинови дюзи
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2009, 10:26 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 26 Фев 2006, 11:26
Мнения: 1273
Местоположение: Русе
Добро утро!И аз съм в групата с пробитите мембрани на регулатора. :mrgreen: Сега имам два- единия пуска постоянно излишно гориво/не затваря/ но не му е пробита мембраната, а другия затваря но е със спукана мембрана/дърпа ми бензин през вакуума/.Май ще връщам стария/по-добре по-ниско налягане в рейката отколкото да ми дърпа бензинец постоянно.Гледам че колегата в Ямбол ги предлага/Хофер на цена 160лв/ но този на снимката се отличава от моя свързва се с рейката с резба а не с ушите и с двата болта и уплътнителните пръстени.Май ще търся отново втора ръка от Тема,Крома но да е поне 94г.Извинявам се за спама колега! :oops:

_________________
Lancia Thema 834B000-стара класика


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2009, 12:33 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 05 Юли 2009, 14:28
Мнения: 29
Местоположение: Ямбол
Първо да отговоря на колегата защо не съм видял богата смес.Моята кола е от моделите без сонда.А нямам газоанализатор.
Незнам дали ще е от полза но ви показвам и по-ефтини регулатори,само дето на мен пак сами скъпи.
http://tuning-parts.bg/browse/category/id/27/
Ако някой си купи нека сподели резултатите.
Успех!!!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 23 Ное 2009, 09:46 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Купих си от topspeed.bg, изкара малко време и после натегнат на макс държеше 2 бара на празен ход.... седи ми още в гаража. Предполагам може да се направи да работи но не ми се занимава. Иначе казано - боклуче за 75 лв.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Яну 2010, 08:43 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 07 Яну 2010, 08:26
Мнения: 5
Местоположение: София
аз съм с Ланчиа 1.6 и.е.
тя май няма такива неща.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Апр 2010, 17:16 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 19 Мар 2009, 15:19
Мнения: 108
Местоположение: София
Извинете че се намесвам но утрепете ме не мога да се сетя къде е при мен този бензинов регулатор. И аз имам Фиат Темпра с 2.0 мотор

_________________
Where we're going we won't need eyes to see


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 20 Апр 2010, 17:47 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 21 Юли 2008, 22:36
Мнения: 58
Местоположение: София
D1sturbed написа:
Извинете че се намесвам но утрепете ме не мога да се сетя къде е при мен този бензинов регулатор. И аз имам Фиат Темпра с 2.0 мотор

Като отвориш капака и наведеш очи към дюзите, регулатора се пада най-вдясно на рейката, която снабдява дюзите с гориво. Подчертавам - вдясно, ако си пред колата и гледаш мотора.
Ако темпрата ти е 2.0 i.e., значи има вероятност да е с мотор като на моето типо.

_________________
FIAT Tipo GT 2.0 i.e. 159A6.046
Alfa Romeo 156 1.8 TS


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензинови дюзи
 Мнение Публикувано на: 01 Май 2010, 22:19 
Offline
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2010, 21:57
Мнения: 1
Местоположение: Dimitrovgrad
На моята Крома 91г. е същият , но преди години ми се скапа и сложих от BMW, същият е на 3 бара налягане. Имам и от Ланчия и сега съм с него , но си търся уплътнение и голям проблем по магазините не намерих.Взех ги втора употреба по 10лв.Днес видях на BMW 325 , че също го има но не ми го дадоха, че да не разваляли двигателя.Сменял съм и рейката с дюзите която е от Ланчия и е 1 към 1 с моята.Така ,че има голям избор.Е успех и повече от 10лв. за втора употреба не давай.


Прикачени файлове:
234.jpg
234.jpg [ 169.5 KiB | Прегледано 4483 пъти ]
123.jpg
123.jpg [ 72.59 KiB | Прегледано 4483 пъти ]

_________________
Croma 2000IE CHT,/154C3.046/Компютър в колата с 3 операционни систими- Dos6.22 , WIN98,WINXP-SP3,Дъно-MS6156.Процесор Пентиум 650МHz,Хард диск30G/лаптопски , Видео карта 64М/B,Ram 256М/,Bтори акумулатор и UPS, Принтер Canon S-600 и трансвертер 150W.


Последна промяна ivka-1 на 05 Ное 2011, 19:40, променена общо 1 път
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Бензинови дюзи
 Мнение Публикувано на: 04 Май 2010, 19:55 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 26 Фев 2006, 11:26
Мнения: 1273
Местоположение: Русе
И аз имам три такива регулатора/Bosch 0280 160 235/ вземани са за около по 10-тина лева броя,но от тях стабилно работи само последния/взех го от колега от форума/.За уплътнителните пръстени/гумения и пластмасовия/-те са същите като тези на върха на дюзите на Бош.Отиваш в Даскалов кар и искаш ремонтен комплект за дюзи на Бош и ще ти дадат комплект с не помня вече 3-4 гумени пръстена,един пластмасов и калпаче/жълто/ за върха на инжектора при това оргинални за 8лв.май беше комплекта.

_________________
Lancia Thema 834B000-стара класика


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Газови уредби за LANCIA


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов