Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra




 Страница 1 от 1 [ 20 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: ланча "ЛИБРА"
 Мнение Публикувано на: 11 Авг 2008, 19:37 
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2008, 19:09
Мнения: 1
Местоположение: София
Здр!Необходим ми е съвет.В момента карам едно старо рено клио,но искам да си взема нещо по класно.Много се зарибих по Ланча Либра!Предлагат ми една на 5600 лв./1,8 99г./Искам да знам дали за тази цена е удачно да я купя и ,ако я купя колко ще трябва да се изръся да я стегна


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ланча "ЛИБРА"
 Мнение Публикувано на: 11 Авг 2008, 20:20 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2004, 17:26
Мнения: 1127
Местоположение: Асеновград
touchee написа:
Здр!Необходим ми е съвет.В момента карам едно старо рено клио,но искам да си взема нещо по класно.Много се зарибих по Ланча Либра!Предлагат ми една на 5600 лв./1,8 99г./Искам да знам дали за тази цена е удачно да я купя и ,ако я купя колко ще трябва да се изръся да я стегна
Ми за тая цена трябва да е орязана от към екстри и да очакваш някви изненади.Брат ми си взе за 11000лв преди9 месеца и до сега е нямал сериозни грижи.Колата му е много запазена и е 2002г.Поразгледай я много добре за да не псуваш после.Успех с покупката колата е много хубава.Това е един от най-добеите предложения в тоя клас.Последно по нета хубави се въртяха около 8-9к

_________________
LANCIA DELTA II 1.6 ie 55kW/835 C 1.000
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Авг 2008, 20:45 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 01 Юни 2008, 19:47
Мнения: 167
Местоположение: Бургас
За 99 мисля, че е нормална цената.
Става дума за 9 годишна кола все пак.
Колко да струва?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Авг 2008, 22:41 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Мар 2008, 19:30
Мнения: 1261
Местоположение: София
Ами моето мнение не е много по различно от това на филтър. Най-вече зависи какво е състоянието на колата. За тези пари лично аз мисля че е абсурдно да е в отлично състояние, освен ако наистина е лишена от глезотиите които предлага модела. Ако можеш прекарай я през сервиз преди това.

_________________
Comfortronic


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Авг 2008, 09:18 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 26 Юли 2007, 16:05
Мнения: 467
Местоположение: София
Либра под 8000 лв в отлично състояние не ми се струва реално! Ако наистина имаш голямо желание за тази, която си намерил за тия пари ЗАДЪЛЖИТЕЛНО я закарай на диагностика и сервиз да замерят компресии и така нататък. Иначе либрите са превъзходни коли, но за 5000 - 6000 лв няма как да е в отлично състояние. Само за сравнение да ти кажа, че моята дедра преди 1 година я взех в наистина перфектно състояние за 5000 и малко нереално ми се струва Либра да струва толкова.

_________________
Lancia Dedra 1.6 16v 103hp 1998


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Авг 2008, 11:44 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 20 Окт 2006, 11:59
Мнения: 181
Местоположение: София
Клега докато се чудиш аз я купих и е много добра.Лошо е пребоядисана малко стои на петна боята.Но пък за тази цена е такава......Салона е в
перфектно састояние предишния и единствн собственик по талон собственик е 44 набор :o Няма захабено няма скъсано.И съм много доволен от
покупката.Малко ме наплашиха с цена на обслужване но ще видим....


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Авг 2008, 12:46 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 26 Юли 2007, 16:05
Мнения: 467
Местоположение: София
А защо е пребоядисвана?

_________________
Lancia Dedra 1.6 16v 103hp 1998


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Авг 2008, 12:55 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Stan_P написа:
Либра под 8000 лв в отлично състояние не ми се струва реално! Ако наистина имаш голямо желание за тази, която си намерил за тия пари ЗАДЪЛЖИТЕЛНО я закарай на диагностика и сервиз да замерят компресии и така нататък. Иначе либрите са превъзходни коли, но за 5000 - 6000 лв няма как да е в отлично състояние. Само за сравнение да ти кажа, че моята дедра преди 1 година я взех в наистина перфектно състояние за 5000 и малко нереално ми се струва Либра да струва толкова.

Е тук пък аз не съм много съгласен. Понеже и аз си търся някоя запазена Либричка, но искам да е бензинка и да бъде 2.0, та питах някъде из форумите колегата richi . Той съвсем наскоро си взе неговата с абсолютно всички екстри за модела +DVD+автомат и му е излезнала BGN 6 800, почти 7 000 за такава кола. Така, че много зависи на какъв екземпляр ще попадне човек.... Относно сервиза, обаче мисля, че е задължителжно да я вкараш там преди попупка и по възможност при твой човек или някой, който си знае работата.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Авг 2008, 13:13 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 08 Авг 2007, 18:57
Мнения: 124
Местоположение: Асеновград
Stan_P написа:
А защо е пребоядисвана?
Ами мисля че този набор са 'доста добри шофери' вече ,така че това е нормално.Моли се по окачването да няма много проблеми.Аз като взимах мойта,ми предлагаха 2.0 бензин за 6500 ,но няма да ти казвам какво беше състоянието на цялото окачване.Продавача ми викаше ''ще си я оправиш за разлика в цената''мерси на моята ми се наложи да сменям носачи,120лв единия.Прави си изводи.

_________________
LANCIA LIBRA INTENSA SW 1.9JTD 115коня.EX-Вече се продава на части.
LANCIA PHEDRA 2,2JTD с мнооого екстри
http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab59598.gif[/img
[/url][url=http://porosenki.ru/]интересное[/url]
[url=http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab270948.gif[/img][/url]
[url=http://agu-agu.com.ua/search.html?tag=kinsmart]модельки kinsmart[/url]


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Авг 2008, 13:19 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 26 Юли 2007, 16:05
Мнения: 467
Местоположение: София
И аз това се опитвам да обясня. Няма как да намериш читава либра за под 8000 лв. А на колегата Ричи либрата наистина е невероятна, но до колкото си спомням я е взел от Швейцария. А аз имах предвид родния ни пазар. Естествено, че може да изкочи нещо интересно някъде по света :roll:

_________________
Lancia Dedra 1.6 16v 103hp 1998


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Авг 2008, 15:39 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 01 Юни 2008, 19:47
Мнения: 167
Местоположение: Бургас
Колеги,
Установих, че се продават Либри без оригинална аларма.
Който ще купува да гледа по-внимателно :D


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Авг 2008, 16:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Alex_BS_NEW написа:
Колеги,
Установих, че се продават Либри без оригинална аларма.
Който ще купува да гледа по-внимателно :D

Е то обратното е по-вярно.
Почти няма Либра с оригинална аларма, много са рядко.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 20 Авг 2008, 01:20 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 27 Юли 2008, 21:48
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив 04 Северен
Моята я взех преди месец за 8800 дотук ми легна 11000 и нагоре само за климатика,съединителя,ролки и ремъци.Ама сега е перфектна.Макс разход който съм видял по борд и засякъл на 3 пъти вече на бензиностанция е 7.6 нафтица.Това с 160 на автопилот по магистралата и после от 90 до 140 по другия път до морето.Градско почти не я карам нея.За месец около 4000км съм и врътнал вече.Ама в първите дни се изнервих доста като дадох над 2000 лв почти накуп за ремонти.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 20 Авг 2008, 16:26 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2004, 17:26
Мнения: 1127
Местоположение: Асеновград
BOEGRIUS написа:
Моята я взех преди месец за 8800 дотук ми легна 11000 и нагоре само за климатика,съединителя,ролки и ремъци.Ама сега е перфектна.Макс разход който съм видял по борд и засякъл на 3 пъти вече на бензиностанция е 7.6 нафтица.Това с 160 на автопилот по магистралата и после от 90 до 140 по другия път до морето.Градско почти не я карам нея.За месец около 4000км съм и врътнал вече.Ама в първите дни се изнервих доста като дадох над 2000 лв почти накуп за ремонти.
Еми за тия парички брат ми си взе интесата и допълнително от редовните неща е сменил носачи и термостат всичко друго си е перфектно

_________________
LANCIA DELTA II 1.6 ie 55kW/835 C 1.000
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Авг 2008, 22:38 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 25 Авг 2008, 21:12
Мнения: 10
Местоположение: Бургас
здравейте,на скоро и аз влезнах в клуба на ланчите /либра 1,9jdt/ докарах си я от италия ,излена ми 6000лв,взех я от една жена 49набор,мноо свясна дама ,колата наистина е подържана в ланча сервиз и със сервизни документи,е вярно е че в момента не и работи климатроника и трябва да и смения всички ремаци,макар че имах уверенито и че всичко е сменено,но все пак аз да си ги сменя,от всичко това ме притеснява само едно че колата е на истински 180,000хл.км. от скоро съм на дизел и ме притеснява това ,ако някои може да ми каже нещо по въпраса дали тези киометри са мношко за либра и то дизел? и сажелявам ,но искам да питам нещо друго незнам обаче дали е в темата затова моля да ме извините,търся си копчето което регулира огледалата страничните моето просто е счупено ,ето ви някоя друга снимка :)


Прикачени файлове:
4.jpg
4.jpg [ 77.07 KiB | Прегледано 5229 пъти ]
1.jpg
1.jpg [ 77.24 KiB | Прегледано 5229 пъти ]
Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Авг 2008, 15:45 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Мар 2008, 19:30
Мнения: 1261
Местоположение: София
По въпроса за притесненията ти... не си и помисляй че Либрите дето идват в БГ втора ръка са на по-малко километри. Е... възможно е да има и по малко карани, но това е голяма рядкост. Иначе не мисля че 180 000 са някакъв проблем за съвременните дизеларки, стига колата да е добре подържана. В смисъл да и е сменяно маслото навреме а да не е само доливано, защото имам информация че в Италия това е често явление.
Джойстика за огледалата е най-добре да си го поръчаш щото ако тръгнеш да го издирваш втора употреба не е ясно колко време и нерви ще ти отнеме.
За поръчка може да се пробваш в Аутоплюс ЕООД - кв. Победа -Промишлена зона Юг ( няма и 500 м. в ляво на последния светофар на изхода посока Приморско да речем)

_________________
Comfortronic


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Авг 2008, 16:18 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 25 Авг 2008, 21:12
Мнения: 10
Местоположение: Бургас
преди малко излезнах от сервиза на ланча :) значи пална диагностика на ком. смяна на всички ремаци ролки въздушни филтри и горивни ,едно маркуче към турбото на стоиност цялата работа 516лв. и се оказа че колата е наистина в перфектно състояние по двигател скоростна кутия и ходова част,имам самоедин маншон за смяна с ремонта 70лв. доволен съм от колата на този етап :) .но проблема ми е с климатроника оказа се че левия датчик който е на гадно място трябва да се сменя ,а това ми изглежда доста работа и тука не искат да го сменят,варянта е да бъде само с единия,което ме води на мисалта че няма да има хубаво обдухване ,като не работи втората зона.имало варянт като се напални климатика евентуално да "зацепи"което ще е много добре за мен но малко ме самнява .


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Авг 2008, 12:11 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 01 Юни 2008, 19:47
Мнения: 167
Местоположение: Бургас
Ако питаш мен отиди в Ямбол на сервиз.
Там са много по-добри и се хващат на всякакви работи.
В Бургас в сервиза на Кафеджиев ги мързи много.
С мен се случи подобно нещо на климатроника и ми изкараха от десет кладенеца вода, как не можело да го сменят, нямало смисъл и т.н. вместо да ми приберат парите и да си свършат работата.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Авг 2008, 13:42 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 27 Авг 2007, 12:40
Мнения: 117
Местоположение: Ямбол
Кара: Lancia Lybra 2.4 JTD
Кой точно сервиз в Ямбол ?

_________________
Lancia Lybra 2.4JTD, 2000


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Авг 2008, 15:02 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 01 Юни 2008, 19:47
Мнения: 167
Местоположение: Бургас
На официалния п редставител на марката.
Този който има сайт.
http://www.axm-auto.com


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 20 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Lybra


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов