Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » За нашите братя и сестри... » www.fiat-bg.org




 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Фиат Типо 1.6DOHC посъветвайте ме какво да правя?
 Мнение Публикувано на: 12 Окт 2006, 21:17 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Окт 2005, 17:22
Мнения: 1348
Местоположение: София
Hаправо ми е пламнала главата :(Оня ден вечерта на цариградско почна да пуши бая,масло течеше по колектора и пушеше,прибрах се много бавно и на следващия ден ставам,запалих я лампата не светеше (майстора ми е на 1км от нас),качих се лекичко лекичко и започна да премигва лампата на маслото и я пуснах на свободна и я загасих,като бях вече близо я запалих замалко и лампата започна да свети постоянно и започна да щрака,оставих я и днеска си я взимам (за смяна на масло беше и лепене на картера) и я паля и тракането си го има (точно като дизел) и незнам какви поражения има и ме е страх да я карам.... мастеро вика,че са повдигачи и вал,ама нищо не ми каза само "бегай бегай карай я па кат се счупи ше я прайме..." :evil: Та незнам какво да правя,нов мотор ли да търся или да правя този.Какво ще ме посъветвате?

_________________
ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Окт 2006, 23:54 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
тракането няма как да е от повдигачи

ако чукането е от главата на двигателя, може да ти е прескочил и ангренажният ремък
обаче това че се е разляло масло по колекторите не е на добре

това че не вдига масло ме навежда на мисълта, че може да се е прецакало нещо
по маслената помпа и от това да е прескочил ремъка

П.П. и според мен си смени майстора


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Окт 2006, 00:35 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 06 Окт 2006, 11:48
Мнения: 442
Местоположение: Пловдив 01 Централен
Кара: Lancia Delta 3 1.6Mjet Selespeed
Ако беше от Пловдив веднага те карах на моя майстор.... много отворен пич, квото е фанал го е направил и няма грижи! А да не споменавам, че е луд фен на италианските....то и той беше главния виновник сега да карам италче.... Ако искаш мога да го запитам за някой познат негов в София ако има да те препратя, че стигне ли до двигател - на никой освен него не вервам :D На шега на майтап ама Брадата има златни ръце.... така се казва майстора :) Кажи да знам да го питам ли и той да разпитва....че да се намери някой на който да оставиш Типчо.... не може току така на всеки :D


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Окт 2006, 09:11 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Окт 2005, 17:22
Мнения: 1348
Местоположение: София
hf hpe написа:
тракането няма как да е от повдигачи

ако чукането е от главата на двигателя, може да ти е прескочил и ангренажният ремък
обаче това че се е разляло масло по колекторите не е на добре

това че не вдига масло ме навежда на мисълта, че може да се е прецакало нещо
по маслената помпа и от това да е прескочил ремъка

П.П. и според мен си смени майстора

Теча на маслото беше от картера...както и да е оправен е теча и е сменено маслото,но трябва да открия откъде е тракането,а по важно е да открия читав майстор :( да ти идва на ум кой може да я види ... :cry:

_________________
ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Окт 2006, 09:12 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Окт 2005, 17:22
Мнения: 1348
Местоположение: София
Me4oKyX написа:
Ако беше от Пловдив веднага те карах на моя майстор.... много отворен пич, квото е фанал го е направил и няма грижи! А да не споменавам, че е луд фен на италианските....то и той беше главния виновник сега да карам италче.... Ако искаш мога да го запитам за някой познат негов в София ако има да те препратя, че стигне ли до двигател - на никой освен него не вервам :D На шега на майтап ама Брадата има златни ръце.... така се казва майстора :) Кажи да знам да го питам ли и той да разпитва....че да се намери някой на който да оставиш Типчо.... не може току така на всеки :D

Точно фен на италианки ми трябва :)

_________________
ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Проблем
 Мнение Публикувано на: 06 Окт 2008, 21:04 
Offline

Регистриран на: 06 Окт 2008, 20:45
Мнения: 3
Местоположение: София
Здравейте колега.Не ми се иска да съм лош пророк,но ако имаш възмжност не карай автомобила докато не си ремонтираш двигателя.Вероятността да ти е изтропал биелен лагер от липсата на масло е голяма.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 06 Окт 2008, 21:05 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2007, 11:09
Мнения: 2560
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra SW Integrale 16VT
Piaggio mp3 250ie
S203 OM612
Как ги изравяте тия теми отпреди 2 години незнам. Гришата вече 2 коли смени от тогава...

_________________
Non e una macchina, e un Integrale.
Изображение
Имало едно време Dedra TDS SW, Y10 GT, Kappa SW 16VT, Delta GT.i.e, Lybra SW Comfortronic, Musa 1,4 DFN


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 06 Окт 2008, 23:13 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Бе така и така е изровена тая тема... и аз бях спукал картер на предишната и го лепнах ,налях масло,тропаше.Мислехме че е от помпата за маслото или както там се води,ама потрака потрака и се оправи :) Айде и аз се разписах :)

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Окт 2008, 01:37 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 23 Окт 2005, 17:22
Мнения: 1348
Местоположение: София
Тогава се оказа биелен лагер,вала отиде на 3ти ремонт биелни и 1ви основни кофти работа бая пара излезе всичко и голям филм,месец и нещо ремонт...не ми се припомня,а всичко от без масло,така че колеги следете си добре маслото и карайте с хубави масла да няма олеле,после след ремонта го карах година и го шитнах,няма типо отдавна вече :mrgreen:

_________________
ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 




Начало форум » За нашите братя и сестри... » www.fiat-bg.org


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов