Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Моторно масло
 Мнение Публикувано на: 06 Ное 2018, 21:08 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Мар 2008, 20:02
Мнения: 126
Местоположение: Плевен
Здравейте колеги, извинявам се, ако има някъде темата, търсих но не намерих подобна за нашите автомобили.
Идва зима и наред с горивните филтри и гумите може би е време да се замислим и за моторното масло.
Моят двигател е 2,4 JTD - 150 к.с. Когато я купих не знам с какво масло е карана, аз и сипах CASTROL EDGE TURBO DIESEL TITANIUM 5W-40 но истината е,че изобщо не съм доволен, за горене - не го гори, но ми се струва,че двигателя е малко по - шумен, лятото в голямата горещина ( доколкото я имаше ) ми се случи на два пъти да изгасне в задръстване с червена лампа на маслото на дисплея, въртя ключа и веднага пали и тръгвам - маслото е на максимум на щеката - обяснявам си го, че става прекалено течно от високата температура и на свободен ход помпата не може да направи необходимото налягане ( едно време имах подобен проблем със старата Делта от Селения Голд, смених я със Селения 10W60 и проблема се оправи). От Плевен съм и на майтап попитах в няколко пункта за масла какво ще ми препоръчат и какво ще кажат за Кастрола. Всички препоръчаха различно, но се обединиха, че от 2 години качеството на Кастрола е под всякаква критика, дори БМВ се отказали от него, като официално масло ( за това не съм се интересувал - просто ми го казаха ) .
Та избора на масла на нашия пазар е голям, както и ментетата, та с какво карате вие и какво препоръчвате. Аз съм се спрял на Bardahl - XTEC 5W40 от официалния вносител http://www.bardahl.bg/bg/product/a/6123 ,та някой има ли наблюдения върху това масло и какви са те.
Благодаря.

_________________
Grande Signora,Grande Alex-!!!http://vbox7.com/play:7fb013d0-Има неща,които не се купуват с пари.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моторно масло
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2018, 15:47 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Много се заглеждаш и питаш. Карай си колата и не се филмирай излишно.
Със сигурност описаният проблем не е свързан с маслото.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моторно масло
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2018, 13:12 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
При тебе може да не е точно така,но на една 2.4ка само че 20клапана, охладителя да маслото го обдухва вентилатор и с течение на времето това моторче умира

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моторно масло
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2018, 23:02 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Мар 2008, 20:02
Мнения: 126
Местоположение: Плевен
Не ме разбрахте, аз го нямам за проблем по мотора или охладителя, защото проблема в случая е маслото. Може да не е от марката, може да е просто мент - но е от него. Не виждам, защо трябва да си търси под вола теле ?
Така или иначе не отворих темата за това, а за да споделим всички с какво масло караме, от кой доставчик и производител сме доволни.

_________________
Grande Signora,Grande Alex-!!!http://vbox7.com/play:7fb013d0-Има неща,които не се купуват с пари.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моторно масло
 Мнение Публикувано на: 10 Ное 2018, 09:40 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
delpi4a написа:
Не ме разбрахте, аз го нямам за проблем по мотора или охладителя, защото проблема в случая е маслото. Може да не е от марката, може да е просто мент - но е от него. Не виждам, защо трябва да си търси под вола теле ?
Така или иначе не отворих темата за това, а за да споделим всички с какво масло караме, от кой доставчик и производител сме доволни.

Аз лично карам с Comma Syn 5w40 вече няколко смени.Когато я взех беше с Mobil,след това с Total ,но не намирам разлика в работата на мотора

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Моторно масло
 Мнение Публикувано на: 10 Ное 2018, 19:12 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
delpi4a написа:
Не ме разбрахте, аз го нямам за проблем по мотора или охладителя, защото проблема в случая е маслото. Може да не е от марката, може да е просто мент - но е от него. Не виждам, защо трябва да си търси под вола теле ?
Така или иначе не отворих темата за това, а за да споделим всички с какво масло караме, от кой доставчик и производител сме доволни.

Май ти не разбра. Имаш проблем, който въобще не е свързан с маслото. Пък ти си мисли, че маслото ти е проблема.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов