Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




Автор Съобщение
 Заглавие: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 20 Сеп 2017, 20:09 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2010, 19:13
Мнения: 377
Местоположение: Пловдив
Кара: Alfa Romeo 147
Здравейте колеги, продадох си колата и май се насочвам към thesis, загледах тази обява http://www.cars.bg/offer/c1933213 някой гледал ли е колата или има ли информация за нея ?

_________________
Изображение
раскрутка сайтов


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 22 Сеп 2017, 01:39 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2010, 19:13
Мнения: 377
Местоположение: Пловдив
Кара: Alfa Romeo 147
Явно никой не я е гледал, да използвам темата да попитам, ще ходя да видя един 2,4jtd с автоматична скоростна кутия, някакви насоки за какво да внимавам, какво да проверя, също бих бил благодарен и за други насоки какво да гледам освен по скоростната кутия ?

_________________
Изображение
раскрутка сайтов


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 22 Сеп 2017, 03:13 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Не е ли малко рисково това с автомата?

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 22 Сеп 2017, 09:47 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2010, 19:13
Мнения: 377
Местоположение: Пловдив
Кара: Alfa Romeo 147
Ами виждам колегите че имат проблеми из форума с автомата, но кой е казал че с ръчната кутия не може да има проблеми, въпрос на късмет е според мен дали в мен ще се развали автомата, а и като се замисля цена за маховик и съединител на ръчната кутия си е кажи речи 1500лв, до колкото разбрах ремонта на автомата излиза около 2000лв. затова питам тези които са запознати за малко насоки, но явно форума доста е позападнал, надявам се все пак да получа някоя насока. И като разход на гориво извънградско ако някой знае реално колко гори тази комбинация с автомата може да сподели ?

_________________
Изображение
раскрутка сайтов


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 22 Сеп 2017, 20:46 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Не мисля, че е западнал. Просто сме писали доста по различни теми за тия коли. А и повечето с таква кола във форума са доста технически наясно и затова за дребни неща много не се приказва.

Продължавам да твърдя, че автомата не е много за препоръчване, като се има предвид, че на повечето коли които се продават в България, през първите 3-6-12 месеца им се налага пълна ревизия на окачването, което си е сравнително досадна и трудоемка процедура, трябва да бъдат обслужени и да им бъдат отстранени някои дребни досадни електро проблеми, да им се залепи това онова по интериора... И затова като имаш да оправяш и един автомат, за който трудно се намира кой да го калибрира както трябва и вече ти идва в повече да си собственик на тая кола, колкото и да е красива. Особено когато преди това си имал Либра.
За разхода можеш да погледнеш в техническите характеристики - изобщо не са излъгали.

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 23 Сеп 2017, 02:58 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
Какво да се гледа на автомата - най-общо казано - като превключва, не трябва да думка и/или придърпва. Трябва да превключва плавно, в идеалния случай - без да се усеща.

По принцип най-ефективния начин да тестваш автоматик е по някой баир, с цел да го натовариш добре.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 23 Сеп 2017, 09:12 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Автоматът си личи дали рита при каране в градско, когато е загрял. На място може да ти изглежда ОК. Затова преебавката в този случай е много честа. А точно асасинът е автомат, правен да се сменя като консуматив на 200-300 хил км /ако предишният собственик не е бил пълен мизерник/. Поправката обикновено ляга над 3 бона с труда. Ако вземеш читав тесис с всички екстри до 3-4 бона, си струва да инвестираш в реновиране на автоматика. Иначе, няма да ти излезе сметката. Но ти си решаваш.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 23 Сеп 2017, 12:49 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2010, 19:13
Мнения: 377
Местоположение: Пловдив
Кара: Alfa Romeo 147
За автомата ясно, въпрос на късмет и избор на риск. За окачването разбрах че носачите са скъпи и трудно се намират, 8 броя по 200лв, ако правилно съм разбрал, интересува ме като се сменят изкарват ли доволно време или да се готвя като на алфата- всяка пролет ново тропане и нови носачи ? Освен носачите друго проблемно по окачването има ли, амортисьорите разбрах, че са скъпи но не разбрах колко и често ли се налага смяна ?
Електрониката по колата която съм набелязал работи, не видях нещо неработещо, единствения проблем е че дясната ключалка са пробвали да я разбиват в следствие на което механичния бутон е заседнал и вратата се отваря само от вътре, мисля че с една нова външна дръжка ще се реши проблема ?
Колата не съм я карал, не съм я палил дори, защото вечерта преди да отида продавача ми каза че е счупила демпферната шайба, огледах колата само визуално вън и вътре, изглежда доста запазена и няма следи от удари. Шайбата я видях скъсала се е гумената част по средата, в неделя ще бъде сменена и пак ще ходя да гледам и пробвам колата, тогава ще я закача да я прочета и ще видим какво ще си каже, притеснява ме само единственото което светна на таблото като дадох на контакт- грешка в системата против завъртане на колата, но мисля е възможно и да е от слаб акумулатор.
Да попитам и за двигателя, 2.4jtd 175к.с карам в либра този който е 136к.с, има ли новият 175к.с вихрови клапи и дпф ?

Благодаря предварително на колегите отделили от времето си, тепърва навлизам в тези " опасни води" и искам да събера повече информация.

_________________
Изображение
раскрутка сайтов


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 23 Сеп 2017, 21:17 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Мисля че носач на цена под 320 лв няма от предницата. Амортисьорите са по около 1100-1200 лв, май. За по-малко със сигурност няма. Всеки си кара със старите, независимо че са омекнали и потропват малко. Няма вихрови клапи, би трябвало да има DPF.
Обаче това да караш колата докато и се разпадне демферната шайба надхвърля пълната незаинтересованост за състоянието на автомобила и граничи с откровена лудост :))

А избора на автомат не е нито късмет, нито риск. За мен е сигурна ситуацията - ремонт без колебание в първите 6 месеца, ако ли не си я караш с недостатъците, докато спре.

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 08:25 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
Преди бях питал в една тема каква е разликата между 175 и 185 версия - някой беше казал, че разликата е в това, че 185 има DPF и вихрови клапи.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 15:11 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Вихровите клапи, май, са след 2006 година. Заради по-високите евро-изисквания. Тоест има ги на много малко тесиси, ако ги има.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2017, 00:34 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Ако ви е мерак за вихрови клапи и филтър за твърди частици - FIAT или Alfa ;)

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2017, 00:34 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2010, 19:13
Мнения: 377
Местоположение: Пловдив
Кара: Alfa Romeo 147
За добро или лошо вече съм собственик на тесис 2,4jtd 175к.с. с автоматична кутия, 2004г.
Автомата за сега е добре, има потропване по предницата и някоя друга щуротийка за правене но едно по едно.На дневен ред ми е обслужване, и външната дръжка на предна дясна врата (вратата се отваря само от вътре поради опит за разбиване на патрона.
Някой ако е свалял кората на вратата може ли да даде инфо кое как ?
И също за навигацията имам диск за да сменя езика но не го чете, някой пробвал ли е да чисти окото и имам ли друг вариант за смяна на езика ?

_________________
Изображение
раскрутка сайтов


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2017, 20:36 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Честито!
Споделяй повече за автомобила - как върви, кое те кефи, колко ти излиза обслужването. За да можем и другите мераклии за тесис да попиваме от опита ти. cheers

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2017, 23:06 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
NoFeArr написа:
За добро или лошо вече съм собственик на тесис 2,4jtd 175к.с. с автоматична кутия, 2004г.
Автомата за сега е добре, има потропване по предницата и някоя друга щуротийка за правене но едно по едно.На дневен ред ми е обслужване, и външната дръжка на предна дясна врата (вратата се отваря само от вътре поради опит за разбиване на патрона.
Някой ако е свалял кората на вратата може ли да даде инфо кое как ?
И също за навигацията имам диск за да сменя езика но не го чете, някой пробвал ли е да чисти окото и имам ли друг вариант за смяна на езика ?

Честито :)
Стоя диск, но трябва четеца да работи. А даже и разбита дръжката, трябва да може да се отваря по нормалния начин с копченсето за електрическо отваряне.

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 27 Сеп 2017, 00:41 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2010, 19:13
Мнения: 377
Местоположение: Пловдив
Кара: Alfa Romeo 147
И аз това го мислих, че поне с копченцето трябва,ама не... и като сваля кората ще огледам какво се случва и може да се наложи да си взема и самата брава която закопчава... другия вафиант е да са окъсили нещо при опита за отваряне... нямам идея какво се случва, механичния бутон е заседнал навътре.
Трябва да сваля кората но се притеснявам да не я изпочупя, а в интернет не намирам инфо как се сваля.

_________________
Изображение
раскрутка сайтов


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 27 Сеп 2017, 22:43 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
4 болта трябва да развиеш - 1 под гумената тапичка на дръжката за отваряне, 2 и 3 под дръжката която се хваща при затваряне на вратата/първо трябва да се махне пластмасата облеченена с черна кожа, на щипки е/ и болт 4 - под хоризонталната част на вратата, маха се на горе - пак е на щипки. След като махнеш 4 те болта си готов да махнеш кората - все още се държи на пласмасови щипки. Обаче ако се затрудниш до тук, не знам дали да продължаваш нататък ;)

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 28 Сеп 2017, 00:41 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2010, 19:13
Мнения: 377
Местоположение: Пловдив
Кара: Alfa Romeo 147
bowdown благодаря много, това ми трябваше къде има болтчета, да няма някой скрити и да изпочупя нещо, че на либрата ейтака имаше една на кофти място и спуках една пластмаска. През почивните дни ще гледам да я сваля да видя какво ще трябва да купя.

_________________
Изображение
раскрутка сайтов


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 29 Сеп 2017, 10:00 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
Колега дай снимки да видим колата :)

Да не би случайно да си гепил тази, че изглежда доста добре - https://www.mobile.bg/11504967214010216


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 01 Окт 2017, 01:44 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2010, 19:13
Мнения: 377
Местоположение: Пловдив
Кара: Alfa Romeo 147
alekssina написа:
NoFeArr написа:
За добро или лошо вече съм собственик на тесис 2,4jtd 175к.с. с автоматична кутия, 2004г.
Автомата за сега е добре, има потропване по предницата и някоя друга щуротийка за правене но едно по едно.На дневен ред ми е обслужване, и външната дръжка на предна дясна врата (вратата се отваря само от вътре поради опит за разбиване на патрона.
Някой ако е свалял кората на вратата може ли да даде инфо кое как ?
И също за навигацията имам диск за да сменя езика но не го чете, някой пробвал ли е да чисти окото и имам ли друг вариант за смяна на езика ?

Честито :)
Стоя диск, но трябва четеца да работи. А даже и разбита дръжката, трябва да може да се отваря по нормалния начин с копченсето за електрическо отваряне.



Днес се заслушах при натискане на копченцето чувам ел моторчето в бравата но не се отваря, явно нещо в нея се е случило и ще трябва нова.

Колега не е тази от линка, светло сива е, снимки нямам сега, ще кача тези дни.

_________________
Изображение
раскрутка сайтов


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 4 [ 64 мнения ] Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов