Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 20 Ное 2017, 17:50 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 30 Апр 2006, 16:19
Мнения: 98
Местоположение: Бургас
freezy79 написа:
Приятел ходи да го гледа, каза, че кутията му била тръгнала, имало ритане леко. Вътре и вънка била 11 от 10 точки :D
Но не пречи да хвърлиш едно око. Търговеца казал, че за 5 щял да я даде..

А окачване... Нещо друго... В смисъл да знам какво ме очаква, че доста път е до там


Ти за тази черната, която споделих аз ли коментира по-горе?

Иначе за тази в Сливен 3.0 ми сподели, че може би като загрее маслото на кутията, можело и да изчезне ритането.
За окачването нищо не каза, май не са я карали.

_________________
LANCIA KAPPA,2.0 20v 838A1000


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 20 Ное 2017, 18:56 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 20 Окт 2006, 11:59
Мнения: 181
Местоположение: София
Да черната в Пловдив 2.0 бензин. Изришно попитах по телефона продавача дали има ожулени детайли и смачкани лайсни, а той каза, че колата е сякаш от магазин, досега такава не била влизала в автокъщата му. Ня място гледката е потресаваща, сякаш нещо я е дъвкало и накрая с коректор я е поправял слепец,а лайсните са нахвърляни като отдалече. След огледа на външния вид се отказах от нея. Технически може и да е здрава, не съм я карал. А по повод куткята аз до скоро карах ситроен c5 с такава кутия и той подритваше. По скоро грубо превключваше. Карах го около 20000километра без промяна. От това което съм чел тази кутия е малко по груба, като навсякъде отбелязват това като слабост


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 20 Ное 2017, 22:27 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Автоматична кутия тръгне ли да рита, я пиши бегала. Въпрос на време е да издаде изцяло багажа, ако не бъде поправена тотално. На асасина обаче поправката е приключение с неизвестен край, в повечето случаи. Защото тази кутия се води консуматив, който след 250-300 хил км трябва да се смени тотално. Един познат се мъчи да оправи такава кутия вече трета година, и все си рита, какво ли не й прави - слага й допълнителен кулер, праща я на различни спецове. Но ритането си остана. И се примири, след като наля два бона по майстори.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 20 Ное 2017, 23:21 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Капа 205 конски сили написа:
Автоматична кутия тръгне ли да рита, я пиши бегала. Въпрос на време е да издаде изцяло багажа, ако не бъде поправена тотално. На асасина обаче поправката е приключение с неизвестен край, в повечето случаи. Защото тази кутия се води консуматив, който след 250-300 хил км трябва да се смени тотално. Един познат се мъчи да оправи такава кутия вече трета година, и все си рита, какво ли не й прави - слага й допълнителен кулер, праща я на различни спецове. Но ритането си остана. И се примири, след като наля два бона по майстори.


Ааа 2 бона не стигат и на един майстор да ги дадеш за автоматика :) А обикновено май на студено по-добре се държат, на топло почват да се проявяват симптоми. И никакъв допълнителен охладител не върши работа, почне ли да загрява маслото, вече има проблем в кутията.

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2017, 16:19 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 20 Окт 2006, 11:59
Мнения: 181
Местоположение: София
Приятел ходи да го гледа, каза, че кутията му била тръгнала, имало ритане леко. Вътре и вънка била 11 от 10 точки :D
Но не пречи да хвърлиш едно око. Търговеца казал, че за 5 щял да я даде..



E тя тази в Плевен е със сгънат калник, явно хората имат различни критерии за добър външен вид. Представям си и тя какъв чиреп ще е наживо. Добре, че се вгледах в калника и се обадих на човека да го попигам да не бия път и е супер ще човека каза действително какво и е на колата. Както и да е май наистина тфябва да си отварям очите :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 28 Ное 2017, 19:01 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2013, 16:20
Мнения: 13
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.0 20v
NoFeArr написа:
Здравейте колеги, продадох си колата и май се насочвам към thesis, загледах тази обява http://www.cars.bg/offer/c1933213 някой гледал ли е колата или има ли информация за нея ?

Бягай далеч от тази гробница и от тия джамбази! Гледах колата преди година, много е зле и още си е там. Да не говорим за отношението!

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 29 Ное 2017, 19:34 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2010, 19:13
Мнения: 377
Местоположение: Пловдив
Кара: Alfa Romeo 147
vincio написа:
NoFeArr написа:
Здравейте колеги, продадох си колата и май се насочвам към thesis, загледах тази обява http://www.cars.bg/offer/c1933213 някой гледал ли е колата или има ли информация за нея ?

Бягай далеч от тази гробница и от тия джамбази! Гледах колата преди година, много е зле и още си е там. Да не говорим за отношението!


Друга взех в крайна сметка, за отношението да само по телефона се чух с него и думите му бяха "имам над 100 коли мислиш ли че знам за коя ми говориш"

_________________
Изображение
раскрутка сайтов


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 06 Апр 2018, 01:34 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 06 Апр 2018, 01:30
Мнения: 6
Кара: Peugeot 406 HDi
Здравейте колеги! Отдавна и аз се точа на тезис и оглеждам малкото обяви из нета. Какво ще кажете за тази?
https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11509811719497358&page=1&searchres=2zdo49x1

Изглежда наистина като нова поне на снимките и гледам, че е с оригиналните си гуми от 2002-ра, което също е знак, че може да е на 32к. Някой дали я е гледал на живо? Този двигател добър избор ли е? Прост бензин би трябвало да е надежден, пък и става на газ без проблем доколкото виждам. С ръчни скорости е, което не отговаря много на концепцията на колата като цяло, но като гледам кви драми са айсините и май ръчни е доста по добре. Дано не е само с демпфер маховика. Цената е доста дебела на фона на останалите, но ако километража е реален, то взимаш почти нова луксозна кола която е струвала 120 бона на времето!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 06 Апр 2018, 09:12 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
night_pz написа:
Здравейте колеги! Отдавна и аз се точа на тезис и оглеждам малкото обяви из нета. Какво ще кажете за тази?
https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11509811719497358&page=1&searchres=2zdo49x1

Изглежда наистина като нова поне на снимките и гледам, че е с оригиналните си гуми от 2002-ра, което също е знак, че може да е на 32к. Някой дали я е гледал на живо? Този двигател добър избор ли е? Прост бензин би трябвало да е надежден, пък и става на газ без проблем доколкото виждам. С ръчни скорости е, което не отговаря много на концепцията на колата като цяло, но като гледам кви драми са айсините и май ръчни е доста по добре. Дано не е само с демпфер маховика. Цената е доста дебела на фона на останалите, но ако километража е реален, то взимаш почти нова луксозна кола която е струвала 120 бона на времето!



Дори да е на 32 хил км, произведена е преди 16 години - материалите застаряват с времето - мисълта ми е, че не е сигурно дали след тези 9 хил лв, няма да ти се наложи да налееш още. Със сигурност още 1000 лв за хубави гуми и други до 1000 лв за обслужване.

Иначе, колата изглежда много добре. Този двигател е доста издържлив.

Ако може някой да ти даде 100% гаранции, че пробегът е реален, тогава парите си струват.

Но всичко е много относително. Тук имаше един колега, който внимателно избира тесис, намери такъв на реални 62 хил км с уж лек проблем с автоматика - три години по-късно разправяше, че освен 3-те бона за ремонт на автоматика, е дал още 3-4 бона за други ремонти. Накрая колата му излезе над 12 бона. Продаде я за около 6-7. Новият собственик сега е щастлив печеливш, тъй като кара много пазен и изрядно обслужван тесис.

А други колеги са си купили тесиси за по 4-5 бона и са доволни - нямат особени оплаквания.

Всичко е късмет в тази работа.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 06 Апр 2018, 09:42 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 06 Апр 2018, 01:30
Мнения: 6
Кара: Peugeot 406 HDi
Да, достатъчно истории сме чували за чисто нови коли на по 10-15 хил. км. да хвърлят я скоростна кутия, я турбо, я цял двигател...
В тези случаи колата обикновено е в гаранция и всичко се поема от нея, но с този тезис гаранцията е изтекла преди има няма 12-13г :) Всички гумени неща трябва да се сменят, че каучука старее, но писах тук с идеята ако някой е ходил да я види да каже дали и на живо изглежда като нова? Все пак кола на 30к не трябва да няма дори белег от износване по волан, скорости, педали, салон и т.н. Ако наистина е в състояние "като нова" дори и като инвестиция е добра колата, защото има шанс след 10-15 години ако се запази в този вид да е една от много малкото бройки в това състояние и би придобила колекционерска стойност. На мен идеята ми е да си я взема и да си я карам де, за сега нямам възможност да поддържам колекция, въпреки че хич не бих отказал ако имах :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 09 Апр 2018, 13:06 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Колата от обявата е наистина като нова. Огледах я отблизо. Никакви следи от употреба не се забелязват, явно е стояла през цялото време в гараж. Даже и 32 хил км да не са реални,няма да са повече от 70 истинските. Дървените лайсни и изглеждат като нови, топката на скоростния лост все едно не е хващана с ръка. Волана все още има оригинални бръчки по кожата където се държи най-често. Емблемите на предния и задния капак са като нови. Решетка и фарове без никакви следи от употреба, аз поне не видях едно надуто балонче по металното покритие. Фаровете са кристално чисти, джантите без нито една драскотина. Пали си нормално, работи равномерно. Реално не съм виждал Ланча която даже да се доближава до това състояние. Важно е да се отбележи, че и по детайлите не купето не се виждат намеси. Има леко невидима забележка на ъгъла на предната броня отдясно от някакво стръвно куче. Цената на която би я дал била 8500, но ако му застои още малко може да свали с още 500 или 1000, кой знае :) Има някаква странна лепенка от сребристо фолио над капачето на бутона на ръчната върху символа за ръчна спирачка, което не разбрах защо са го лепнали. CD на централната конзола не чете дисковете и няма телевизия, което естествено няма никакво значение :) както и "Bluetooth система DVD,
Steptronic, Tiptronic USB, audio\video, IN\AUX изводи" както и Контрол на налягането на гумите :) или система за проследяване. Ключовете са два в отлично състояние. Страницата от книжката която ми показаха за сервизна книжка ми е странна и на мен лично никак не ми прилича на сервизна книжка. Мигар тая кола е влизала в сервиз един единствен път за 16 години? Че и нищо написано няма и тогава :)
Все пак заключението е - на малко километри и в отлично състояние от където и да погледнеш

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 09 Апр 2018, 15:18 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 06 Апр 2018, 01:30
Мнения: 6
Кара: Peugeot 406 HDi
Мерси за информацията!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 23 Апр 2018, 19:33 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Честито на новия собственик! cheers

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 23 Апр 2018, 20:51 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 06 Апр 2018, 01:30
Мнения: 6
Кара: Peugeot 406 HDi
А кой е той?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 23 Апр 2018, 21:50 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
night_pz написа:
А кой е той?


Нямам представа. Но обявата, която упорито стоеше една година, вече не я намирам.

Предполагам, че с дискусията тук сме помогнали на автотърговеца да продаде тесиса. punk

Ако някой я купил за 8500 лв, направо е ударил 6-ца от тотото.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 24 Апр 2018, 10:49 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 06 Апр 2018, 01:30
Мнения: 6
Кара: Peugeot 406 HDi
Тя обявата и преди периодично изчезваше, но може би този път наистина някой е отнесъл. Ако е помогнала тази тема, нека се похвали :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 25 Апр 2018, 13:41 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
Хм, подозирам, че знам кой е, но няма да го коментирам, ако той сам не пожелае да пише тук.
Все пак, може да не съм разбрал нещо.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 21 Авг 2018, 09:00 
Offline

Регистриран на: 21 Авг 2018, 08:57
Мнения: 4
Кара: Alfa Romeo
Здравейте.
Оглеждам се за кака на моята Алфа. :auto:

Ето този Тезис някой гледал ли го е?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=7y9lce


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 21 Авг 2018, 18:49 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Не съм я гледал, но изглежда страхотно! punk

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Оглед на Thesis
 Мнение Публикувано на: 21 Авг 2018, 23:56 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 06 Апр 2018, 01:30
Мнения: 6
Кара: Peugeot 406 HDi
Липсват и оригиналните джанти, които са доста рядки и скъпи, така че може това да го използваш за отбивка от цената.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 3 от 4 [ 64 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов