Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




Автор Съобщение
 Заглавие: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 28 Фев 2017, 14:34 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2013, 16:20
Мнения: 13
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.0 20v
Здравейте колеги,
От повече от 20 години карам италиански автомобили, в момента съм с бензинова Капа, а жена ми с Либра. Сега съм се замислил за Тезис, допадат ми много както външният вид, така и интериора. За оборудването не говорим изобщо, там парагон няма. Четох доста тук, но имам 2-3 въпросчета за батмобила, на които не намерих отговор.
1. Системата за адаптивно окачване или Skyhook серийно ли е на всички тезиси или има и такива без, и ако да, как се разпознават?
2. Тези кодове за които чета -1,2,3 за какво са? При 166-цата която имах са за ICS -a. И тук ли е така? Заедно с автомобила ли трябва да вървят?
3. Добър ли е варианта газ-бензин за този дзвер? Досега не съм имал кола на газ, дори и капандурата я карам на бензин, но почва да идва дебело в един момент.
Благодаря предварително!

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 28 Фев 2017, 21:42 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Окачването е такова на всички без изключене.
За кода за обучението на ключа ли питаш?
Газ си е нещо нормално за мен. Аз бензинова кола без газ не съм имал до сега.

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 01 Мар 2017, 00:51 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2010, 17:14
Мнения: 291
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Lancia Thesis 2.4jtd
Skyhook-a до колкото и аз знам е серийно на всички Тезиси. Изключително приятно вози и поне по мое мнение амортисьорите са издръжливи на нашите пътища. Имат проблем с едни кондензатори на модула за които е писано в раздела.
Аз кодове нямам но до сега не ми е искало никога, дори и след като съм махал акумулаторите със месеци така ,че не мисля това за някакъв проблем. Това на Либрата разбира се не е така та нейните ги знам на изуст и за всеки случай си нося копия във портмонето ако нещо се случи да мога да си я запаля.
Колкото до газовото, също съм на мнение, че не е никакъв проблем да се сложи. В днешно време толкова модерни ги направиха ,че не можеш да разбереш на какво караш.
Друг е въпроса дали ще си намериш свястна в България. Поне моя опит в търсенето показа ,че трябва да си истински късметлия и ,че всичко което е по автокъщите е тотално амортизирано и на края на живота си.

_________________
Lancia Lybra 2.4jtd
Lanncia Thesis 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 01 Мар 2017, 11:23 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2013, 16:20
Мнения: 13
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.0 20v
Благодаря за отговорите, в тези долу съм се огледал, някой да ги е виждал отблизо?
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=211and
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=211and
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=211and

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 01 Мар 2017, 11:46 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
alekssina написа:
Окачването е такова на всички без изключене.
...

Както и преди съм писал - не:
Изображение
Изображение

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 01 Мар 2017, 12:15 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2010, 17:14
Мнения: 291
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Lancia Thesis 2.4jtd
Имаш ли някъде схема на окачването на тези които са без Skyhook тъй като захващането амортисьорите, поне като гледам моите резервните които са вкъщи нямат нищо общо със тези от снимката. Интересно ми е да видя как са го направили :)

_________________
Lancia Lybra 2.4jtd
Lanncia Thesis 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 01 Мар 2017, 15:48 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
vincio написа:
Благодаря за отговорите, в тези долу съм се огледал, някой да ги е виждал отблизо?
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=211and
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=211and
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=211and


И аз съм мераклия и вероятно ще се сдобия с тесис, ако попадна на читав. Но това ще е като заделя сума, засега, в близките месеци, едва ли.

Според мен, ако търсиш икономия, по-добре си вземи jtd ръчка. Доказано добър и лесен за обслужване двигател. Ако искаш по-добра динамика - стейдж едно - без натоварване на съединител и двигател, дава едни 30 к.с. отгоре, само с правилна софтуеърна намеса.

Ако гледам коли, независимо дали тесис или друга марка, винаги бих започвал с обявите от частни лица. Защо? Защото частното лице все е вложило вече някакви средства в поддръжка и обслужване и, ако е свестен, може да ти обърне внимание къде да очакваш евентуални бъдещи изненади. Докато при автокъщите всичко е пълна мъгла - там да намериш читава кола е като да участваш в тото-теглене. Имам предвид, че не се знае хубавата на пръв поглед кола колко е пудрена, какви пари ще ти трябват да я обслужиш и доооправиш и т.н.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 01 Мар 2017, 16:08 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2010, 17:14
Мнения: 291
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Lancia Thesis 2.4jtd
Аз също съм ЗА ремапа. Наиситина е важно обаче да се направи от някой който наситина си разбира от работата, тъй като аз заради некадърен мапър сенях съединител, а следващия месец ще отварям скоростна кутия тъй като има шум. В моя защита искам да кажа ,че я взех ремапната обаче много късно се усетих да и върна стоковите карти и вероятно съм съсипал лагер. След ремонта на кутията ще я пипна пак но този път ще ми я прави човек който наистина си разбира от работата.
Иначе 150-те коня са и малко и е мудна щом стане въпрос за ускорение.
Моята я упих на късмет след като обиколих половин България в огледи на боклуци. Оказа се ,че комшия на мой колега има не я кара и му стои в гаража, като не мислеше да я продава но след известно нахалстване от моя страна се споразумяхме и я взех. Беше наситина гледана и пазена. Има забележки като всяка 13-годишна кола но е в пъти по-добре във техническо и визуално състояние от тези които са по сайтовете.
Такава кола се купува с много търпение и чакане, иначе ако се бърза после ти излиза през носа докато уж "перфектната" и "като нова"-та стане на автомобил годен за шофиране cheers

_________________
Lancia Lybra 2.4jtd
Lanncia Thesis 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 02 Мар 2017, 08:03 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
BO написа:
alekssina написа:
Окачването е такова на всички без изключене.
...

Както и преди съм писал - не:
Изображение
Изображение


Добре де, аз от 8 години имам Тесис, доста съм гледал, но такъв без кабели в амортисьорите не съм виждал. Ако някой има такъв, моля да снима и да го постне тук. Защото нещо за което се носят само някакви предания от уста на уста трябва ли да се коментира? :)

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 02 Мар 2017, 12:08 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
Този номер амортисьор го дават само за: LV5 - SPECIAL VERSION : COMPANIES
Не съм сигурен,но би трябвало да е за някакъв тип Лимузина ли или нещо такова... :D

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 02 Мар 2017, 12:26 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
И аз да вкарам малко размисли. Имам доста голямо желание да си взема и аз Тезис, някой ден :), но съм се насочил към дизел автоматик.
Изчетох една тема по този въпрос в раздела, схванах горе-долу за какво да се внимава, но това което не можах да разбера е каква е тънката разлика между 175к и 185к.
Ясно ми е, че втория е Multijet, но освен броя клапани, други разлики има ли. Има ли осезаема разлика във вървежа.
Това което се опитвам да си отговоря е, дали си заслужава да търся точно 185к и какъв е компромиса спрямо 175к.
Това което ме дърпа към 185к е, че е след 2006г - тоест всички бройки са по-нови и има шанс да са по-читави. Отделно по-новата генерация двигател ме чопли отвътре, че все нещо по-добро ще има.
Знам, че 185к имат DPF, което като цяло не ме притеснява - вече се махат лесно, ако не работи.
Също някой има ли реална представа за разхода на дизеловия автоматик?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 02 Мар 2017, 15:03 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
KoCMoHaBTa написа:
И аз да вкарам малко размисли. Имам доста голямо желание да си взема и аз Тезис, някой ден :), но съм се насочил към дизел автоматик.
Изчетох една тема по този въпрос в раздела, схванах горе-долу за какво да се внимава, но това което не можах да разбера е каква е тънката разлика между 175к и 185к.
Ясно ми е, че втория е Multijet, но освен броя клапани, други разлики има ли. Има ли осезаема разлика във вървежа.
Това което се опитвам да си отговоря е, дали си заслужава да търся точно 185к и какъв е компромиса спрямо 175к.
Това което ме дърпа към 185к е, че е след 2006г - тоест всички бройки са по-нови и има шанс да са по-читави. Отделно по-новата генерация двигател ме чопли отвътре, че все нещо по-добро ще има.
Знам, че 185к имат DPF, което като цяло не ме притеснява - вече се махат лесно, ако не работи.
Също някой има ли реална представа за разхода на дизеловия автоматик?


Май, важи за всички дизели с вихрови клапи - с тях набира по-добре в градски условия, тоест при ниски обороти. Махнеш ли ги, едва ли ще върви по-добре от версията 175 к.с. Но пък да не ги махнеш - си е чиста лудост, с оглед на евентуалните последствия.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 02 Мар 2017, 18:11 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
Те пък ако правят такава разлика във вървежа - едно хубаво почистване + затапване на ЕГР = няма проблеми.
Те се прецакват точно заради ЕГР-а - като натрупат сажди.
Другия вариант е едно леко чипче за тяхна сметка, да компенсира 10-те коня :)
Има ли начин да се диагностицират дали работят все пак - механично или чрез MES?

Забравих да попитам, относно Skyhook-a - осезаема ли е разликата ако не работи и има ли начин да се тества на място.
Също четох, че имало случаи на прецакани чипове в модула - @alekssina мисля, че имаше такъв случай - как се диагностицира и оправя?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 02 Мар 2017, 21:41 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Рядко се прецаква компютъра на окачването и затова не струва скъпо втора ръка. Диагностиката е - палиш и гледаш на екранчето между оборотомера и километража да не изписва "Avaria skyhook" с един символ за амортесьор отдолу. Тая грешка не трябва да се появява и в движение - 30, 50, или 100км/ч например. Вози твърдо ако не работи - друса осезаемо. Ако работи, до 10км/ч вози твърдо и след като премине тая граница, започва да вози меко.

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 05 Мар 2017, 21:03 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
Всички тезиси ли са с Bose, че на някои снимки не се вижда емблемата на вратите или не са снимани.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 06 Мар 2017, 21:36 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2010, 17:14
Мнения: 291
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Lancia Thesis 2.4jtd
KoCMoHaBTa написа:
Всички тезиси ли са с Bose, че на някои снимки не се вижда емблемата на вратите или не са снимани.

Има такива и без

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

_________________
Lancia Lybra 2.4jtd
Lanncia Thesis 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 07 Мар 2017, 00:17 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
Четох, че има вариант с адаптивен круиз контрол, който е допълнителна опция - имате ли идея по какво може да се разбере дали го има?
Прдполагам ако се знае къде се намират и как изглеждат сензорите?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 07 Мар 2017, 08:27 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
KoCMoHaBTa написа:
Четох, че има вариант с адаптивен круиз контрол, който е допълнителна опция - имате ли идея по какво може да се разбере дали го има?
Прдполагам ако се знае къде се намират и как изглеждат сензорите?


Има, но е като извънземните - всеки говори за тях, но никой не ги е виждал :) То по принцип и Фиат Стило има такова, ама...
Иначе датчикът (радарната антена) трябва да е разположен в долната част на бронята, мисля, че до десния халоген. Май така съм виждал по някакви книжки.

А някой виждал ли е с масаж на седалките?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 07 Мар 2017, 12:50 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 30 Апр 2006, 16:19
Мнения: 98
Местоположение: Бургас
vincio написа:
Благодаря за отговорите, в тези долу съм се огледал, някой да ги е виждал отблизо?
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=211and
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=211and
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=211and


Последната кола от линк-а я гледах тази седмица. ПЪЛЕН ДРОБ. Скъсано, виене, тампона горе на двигателя беше само болт, без гума отстрани, а продавача ми вика, че нищо му нямало :D :D E, как да няма, то няма никакъв тампон, само болта от тампона :D Вътре беше под всякаква критика.

_________________
LANCIA KAPPA,2.0 20v 838A1000


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мераклия за Тезис!
 Мнение Публикувано на: 07 Мар 2017, 15:03 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
totkominchev написа:
vincio написа:
Благодаря за отговорите, в тези долу съм се огледал, някой да ги е виждал отблизо?
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=211and
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=211and
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=211and


Последната кола от линк-а я гледах тази седмица. ПЪЛЕН ДРОБ. Скъсано, виене, тампона горе на двигателя беше само болт, без гума отстрани, а продавача ми вика, че нищо му нямало :D :D E, как да няма, то няма никакъв тампон, само болта от тампона :D Вътре беше под всякаква критика.


Честно казано, не съм чувал да има 150 к.с. бензин тесис. Нещо не е наясно с двигателите.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 28 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов