Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: EOL Error . Помощ моля.
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2023, 22:10 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2012, 14:51
Мнения: 149
Кара: Lancia Thesis 2.4 JTD 2003г.
ЕХ: Lancia Kappa 2.4 JTD 2000г.
Imhotep написа:
Здравейте, имам следния проблем, круиз контрола ми работи когато си иска, избирам куриз контрол светва ми на дисплея и натискам бутона за сетване на скорост от левия лост, след което коригирам скороста с потенциометъра на въпросния лост ( това когато работи ). Както съм избрал круиз контрол ( но не го ползвам ) изведнъж индикацията изчезва от таблото и дори да го изключа и пусна пак, не се появява, докато не загася и не запаля отново. Понякога работи друг път не, няко с подобен проблем и съвет ?

п.п. ( писах в тази тема, защото и на мен ми светва от време на време тази грешка и ако загася двигателя и пак стартирам, изчезва )


При мен беше стъпково моторче. Може да се получи и от неправилна позиция на волана (реглаж), но тогава светва и ESP.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: EOL Error . Помощ моля.
 Мнение Публикувано на: 15 Дек 2023, 16:28 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 26 Окт 2023, 12:03
Мнения: 21
Кара: Lancia Thesis
Здравей Ganchev, къде се намира това стъпково моторче за което говориш? При мен нещата не са добри, от време на време светва това E0L error и само се маха при рестартиране, ако пусна диагностика на колата, не показва нищо по случая.
До момента намалих грешките на
Двигател
P0530 - липса на налягане в климатичната инсталация
P1773 - Koгато загрее колата, показанията от Ламбда сондите стават 0 и след това скачат до 600400mv което са си 600волта и е нереално показание. Тогава изписва грешката.
Скоростна кутия
P1714 - Engine Torque ( from CAN ) -кутията изпада в авариен режим и трябва да се загасси и стартира отново двиггателя. - При показание на живи данни, с Multiecuscan параметрите Engine torque Requested engine torque - стават нула - също валидно за загрряването на автомобила, обикновено темепратурата тогава показа 95градуса на двигателя, в двигателния отсек е значително горещо. Голямата перка се включва за малко и се изключва, когато температурата падне на 93градуса. Малката перка не съм я виждал да се включва въобще.
В един от форумите четох, да се смени ЕКУто на двигателя, но от фиат стило абарт 2.4, защото е по евтино и да се намери някой, който да качи файла с настройктие за Ланчия Тезис ( нямам си на представа какво е това и как става ) - Някой ?
Dashboard - Скоростомер ? - U1602 Can line error


Върнете се в началото 
 Заглавие: EOL Error . Помощ моля.
 Мнение Публикувано на: 15 Дек 2023, 16:52 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2012, 14:51
Мнения: 149
Кара: Lancia Thesis 2.4 JTD 2003г.
ЕХ: Lancia Kappa 2.4 JTD 2000г.
Васко от Диабло Моторс ми каза какво е правил като го попитах какъв беше проблема.
При мен като е топло и колата е загряла, стартерът често е мъртъв. Въртя ключа, но той не реагира. Предполагам, че са остарели ел. връзки, които не дават добър контакт след определена температура. Но майстор може да каже. Чувал съм добри отзиви за Тихомир 0899818576, но нямам пълни преки наблюдения.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 2 [ 23 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов