Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Ремонтен к-т горна помпа съединител?
 Мнение Публикувано на: 01 Мар 2016, 02:02 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2010, 17:14
Мнения: 291
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Lancia Thesis 2.4jtd
Някой знае ли дали такова нещо съществува? Питам тъй като на Тезиса се появи следния проблем точно 20мин. след като пуснах долната тема: При задържане на педала по дълго натиснат или при припомпване на полусъединител(пр. на кръстовище) педала остава потънал и трябва да се дръпне с крак за да сработи след което е ОК до следващото кръстовище при ерно, също и не може да излезе от скорост. Тъй като проблема вероятно е там но не е съвсем сигурно а 200+ лв. не ми се дават ей така за спорта, защото съм циция искам да пробвам да сменя само гумичките. Навява ме на мисълта, че има КБРЧ , защото самата помпа се разглабя буквално за една минута ,но не мога да намеря информация в интернет а в нашите магазини не са чували за такова нещо.
И задачка за математиците в кръга на шегата: можете ли да ми сметнете математически каква е вероятноста за една седмица и на двете ми коли да се появи проблем със помпите на съединителите им... аз до толкова много не мога да смятам :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

_________________
Lancia Lybra 2.4jtd
Lanncia Thesis 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонтен к-т горна помпа съединител?
 Мнение Публикувано на: 01 Мар 2016, 08:20 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
За съжаление не мога да ти помогна, но се надявам ти да прокараш пътя и да споделиш :) Като се замисля, най-вероятно и при мен не е идеално, защото скоро карах сравнително нов автомобил и видях как приятно работи съединителят. Педалът ми е съвсем наред, просто включването е малко по-трудно.
Не е ли най-лесно да я разглобиш и с гумичките в ръка да търсиш съвпадения - я от Москвич, я от Шкода и т.н.
Много се дразня от такива измислени цени, само защото колата е еди каква си! За горна помпа на Крома съм давал около 50 лв. преди повече от 10 години., а за Либрата (долна) нямаше 40. Вършат абсолютно същата работа!

По въпроса за съвпаденията - след като близо 20 години само бях слушал за счупени пружини (най-вече на Кадет), в рамките на една ми се счупи на Абарта, после на Либрата, а след това и на брат ми на 7 годишна кола от магазина с пробег 60 000 км.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонтен к-т горна помпа съединител?
 Мнение Публикувано на: 02 Мар 2016, 21:09 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2010, 17:14
Мнения: 291
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Lancia Thesis 2.4jtd
Няколко неща:
1. Няма гумички за точно тази помпа или поне в 10 магазина, интернет и при един майстор който се занимава само и единствено с това няяяма.
2. Тъй като действам изключително прибързано чак при сглабянето видях че гайките не са еднакви и явно помпата е сменяна.
3. Няма по глупаво изпълнение то това, защото е навряна на майната си и трябва да бъркам до лакет за да работя по нея.
4. Падна едно щифтче което държи тръбата на високото към долната помпа.... да се внимава с него защото ако се изпусне пада точно зад кечето за шумоизолация и няма пипане без да свалиш сервото на спирачната система (не знам от къде ще намеря по празниците работрщ магазин за да си купя).

П.С. Въпрос: някой да има представа от къде се обезвъздушава системата тъй като аз обезвъздушителка не открих никъде??

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

_________________
Lancia Lybra 2.4jtd
Lanncia Thesis 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонтен к-т горна помпа съединител?
 Мнение Публикувано на: 03 Мар 2016, 01:00 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Според мен някои проблеми се провокират от некаране...

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонтен к-т горна помпа съединител?
 Мнение Публикувано на: 16 Мар 2016, 01:02 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2010, 17:14
Мнения: 291
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Lancia Thesis 2.4jtd
Започвам да си мисля ,че моите са породени от откровенно малоумно ремапване. Съвсем скоро разбрах кой е пипал моята и я е докарал на цитирам " ~180hp " . Жалко за колите всички други които ходят при него тъй като в нашия регион е станал известен. От цялото това упражнение замина съединителя има шум в кутията който искрено се надявам, че е от лагер-помпата, още непотвърдено има разбито вътрешно каре. Да не говорим за другите мизерии които "мапъра" е сътворил: пуши ужасяващо много, педала на газта работи на два режима: при натискане на педала от 0 до 10% "като за в задръстане" и от 10% нагоре влиза в режим "400м на Кондофрей" което кара всички да се обръщат да ме гледат по кръстовищата. Има отвратителен лаг м/у 2600 и 3000об/м. За радост успях да намеря момчето от което купих колата и за моя радост пази заводските карти и мисля да върна колата на 150кс. поне докато оправя проблемите и ,след което да си я настроя сам.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

_________________
Lancia Lybra 2.4jtd
Lanncia Thesis 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонтен к-т горна помпа съединител?
 Мнение Публикувано на: 19 Мар 2016, 19:39 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2010, 17:14
Мнения: 291
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Lancia Thesis 2.4jtd
Димо изкарах я най-накрая от сервиза и на кратко мога да кажа следното:
Някой се беше постарал да я побългари по възможно най-негодния начин. Маховика беше занитен на три места. Реших че няма смисъл да се занимавам на този етап да пръскам пари в несвяст ,защото така или иначе ме хвана неподготвен така ,че смених долната помпа от която се оказа, че е проблема и теча. Наковах феродовия диск тъй като притискателя на първо четене не беше толкова зле. Оказа се обаче, че след като я събрахме не влизат първа и задна предавка. Както и да е след малко агресивно каране явно се наместиха нещата и сега само със задната имам малък проблем. Шума в кутията почти изчезна и мисля ,че с една смяна на маслото и проблема ще е елиминиран. Като разходи 150лв. помпата ; 150лв труд и 50лв за коването. За сега временно ще е така докато взема маховик и нов комплект съединител.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

_________________
Lancia Lybra 2.4jtd
Lanncia Thesis 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонтен к-т горна помпа съединител?
 Мнение Публикувано на: 19 Мар 2016, 22:17 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
Пожелавам ти по-малко подобни изненади в бъдеще!
Пиши и по-нататък за съединителя :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Ремонтен к-т горна помпа съединител?
 Мнение Публикувано на: 20 Мар 2016, 00:03 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2010, 17:14
Мнения: 291
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Lancia Thesis 2.4jtd
Благодаря за пожеланието. Надявам се да не изникне нещо ,защото планово за сега на дневен ред е предно окачване. След това трябва да сменя предния прозорец ако въобще намеря някъде да се продава нов тъй като за сега опитите ми да намеря удрят на камък. След това пълно пребоядисване тъй като имам малка разлика във цвета на шофьорската врата което ме побърква. След това може и да оправя съединителя и на Либрата за да имам някакъв бекъп, защото мразя градския транспорт.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

_________________
Lancia Lybra 2.4jtd
Lanncia Thesis 2.4jtd


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов