Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Подгрев на предното стъкло?
 Мнение Публикувано на: 12 Юни 2019, 23:24 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 23 Фев 2005, 15:59
Мнения: 552
Местоположение: Враца/Кабиле(Ямбол)
Кара: Lancia: Thesis & Lybra & Delta III + един Citroen C2 за разнообразие
За лош късмет ми се счупи предното стъкло, от изхвръкнало от предна кола камъче.
Една голяма пукнатина от горе до средата на стъклото.
Бях решил да карам така, но само десетина дни след това ми написаха фиш за това, и ме заплашиха, че ще ме спрат от движение, а местните козлодуйски катаджийчета са си заядливи, пък колата ми се помни, че е единствена в града.
И така - скоростно поръчах стъкло в Кобра - Сливен, дадоха ми приемлива цена за стъкло-китайче (265 лв с монтажа) и изрично ми казаха, че е с нагреватели за подгрев.
Монтараха ми го като дойде, и като отидох да си взимам колата, ги питах къде са буксите за подрева, че да го вържа към този на задното стъкло, а те казаха, че си е имало букси и оригиналното стъкло и то е било с подгрев.
Даже ми показаха къде са нагревателчетата (долу в черната част на основата на стъклото).
Тъй като не бях чувал да има подгрев на предното стъкло на Тезис, реших че са се заблудили и това е антена за радиото, но сега се сетих да проверя, и гледам в eLearn, че и двете антени за ФМ и АМ са на задното стъкло. Тази за телефона и навигацията е на покрива...
Никъде обаче в описанията или в ел.схемите на системите не виждам да има какъвто и да е нагревател на предното стъкло, нито някакви кабели или букси. Пък на практика - има.
Някой знае ли дали наистина е подгрев това?
Ако е, най-вероятно се включва с дефрост функцията, макар в нейното описание да не пише такова нещо.

_________________
Lancia Thesis 2.4 20v jtd/Lancia Lybra SW 1.9jtd/Lancia Delta III 1.6 mjtd
Lancia Dedra 1.8 SW (ex) / FIAT Bravo HGT (ex) / Lancia Delta HPE 1.8 VVT 16V (ex) / FIAT Tempra 1.8 i.e (ex) / Lancia Kappa 2.0 20LE (ex) / FIAT Croma 1.9 mjtd (ex)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Подгрев на предното стъкло?
 Мнение Публикувано на: 13 Юни 2019, 01:12 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Всички имат, за размразяване на чистачките е ппдгрева и е на едно със задното и огледалата

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов