Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




 Страница 1 от 1 [ 13 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Зазимяване
 Мнение Публикувано на: 20 Ное 2015, 01:42 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2010, 17:14
Мнения: 291
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Lybra 2.4jtd
Lancia Thesis 2.4jtd
Здравейте,

Тъй като съм решил да зазимявам Тезиса, защото не искам да го блъскам по преспите и да го съсипвам и да му събирам корите по пътищата които за моя радост все още са си на мястото а и при положение че Либрата ми е подготвена за зимата пък и едни 1000лв. за зимни гуми в случая мисля че са излишни, имам няколко въпроса тъй като няма да имам достъп до него през тези 3-4 месеца:
Ако му сваля акумулаторите и стои така през цялото време, ще е проблем ли след това да го запаля имайки предвид, че нямам Код карти. Питам защото Либрата иска да въвеждам всеки път кодовете.
Проблем ли ще е да я поннадигна при точките за поставяне на крика за да намаля намаля тежестта върху гумите с цел да избегна деформацията им, а и не дай си боже някоя да спадне съвсем да я загубя, дори мисля да ги махна в краен случай, въпреки че не искам да стоят разпънати амортисьорите цяла зима.
И един малко извън темата. Ксенона нали е D2S ,защото ще поръчвам на сляпо.

Как сте решили проблема с ръчното отваряне на багажника ,защото на мен ми пречи пластмасовия държач на рег. табела да завъртя ключа, а ще го имам този проблем като реша да я отключвам на пролет.

Поздрави
Борис

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

_________________
Lancia Lybra 2.4jtd
Lanncia Thesis 2.4jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Зазимяване
 Мнение Публикувано на: 24 Ное 2015, 15:37 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2006, 20:22
Мнения: 51
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 3.2 V6 230hp
За малко повече от месец миналата зима колата ми стоя без акумулатор. Не ми е искала никакви кодове.

_________________
Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теслата Теси
http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Зазимяване
 Мнение Публикувано на: 24 Дек 2015, 21:09 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Мар 2009, 22:34
Мнения: 502
Местоположение: Пазарджик
Кара: Toyota auris 2014
Ксенона е д2с...

_________________
Ланча тесис 175hp,бивша,сега Ланча капа.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Зазимяване
 Мнение Публикувано на: 27 Мар 2016, 21:47 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 03 Дек 2015, 16:46
Мнения: 6
Местоположение: Варна
Кара: Lancia Thesis 2.0 20V
BMW 520i
Здравейте колеги,

Успяхте ли да решите проблема с отключването на автомобила при свален багажник?

Аз не го съобразих това и в момента не мога да отключа багажника, за да достъпя до клемите на акумулатора. Интересното е, че разглобих ключа с идеята пластмасата да не пречи и го завъртях с клещи, но багажникът пак не се отвори.

Имате ли някакви идеи?

Мерси предварително!

Поздрави,
Ангел


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Зазимяване
 Мнение Публикувано на: 28 Мар 2016, 01:00 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
Въпреки, че наистина допира гадната подложка на номера, с ключа отварям багажника най-спокойно. Правил съм го само за проба. Пък да са ви някакви по-дебели вашите, знам ли.
А какво значи "не се отваря" - изобщо не се завърта ключът или се върти, но без ефект? Малко смазка?

Хрумна ми и друга идея - ако няма ток в акумулатора, просто му подайте от някой друг източник из под капака. Плюсът излиза в една черна "кутийка" на левия ботуш мисля, че се падаше. Трябва да се отвори, има две зъбчета. Лесно се познава по дебелите червени проводници. Минус - от всякъде. Дори да не е достатъчно за палене, поне ще се задейства багажникът ;)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Зазимяване
 Мнение Публикувано на: 28 Мар 2016, 08:25 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 03 Дек 2015, 16:46
Мнения: 6
Местоположение: Варна
Кара: Lancia Thesis 2.0 20V
BMW 520i
Благодаря за идеята!

Довечера, като се прибера ще потърся кой може да ми пусне ток.

А иначе ключът се завърта на около 90 градуса, но нищо не се случва.
Понеже колата я имам от не повече от 6 месеца, не ми се беше налагало до сега да я отключвам така. Вече се чудех дали и нещо допълнително трябва да се натисне...

Отново благодаря!

Поздрави,
Ангел


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Зазимяване
 Мнение Публикувано на: 28 Мар 2016, 09:18 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
Ключа се завърта обратно на часовниковата стрелка, по-малко от 90 градуса. Одеве пак пробвах, за всеки случай :) Между другото, след това не сработи адекватно електрическото затваряне, наложи се да го раздвижвам няколко пъти пак с ключа. Възможно е да има разлика в хода при единия и другия вид задвижване. При всички случаи, мисля си, че малко смазка не би навредила.
От интерес прилагам снимка как изглежда при мен - има достатъчно място.


Прикачени файлове:
DSC_1643.JPG
DSC_1643.JPG [ 221.87 KiB | Прегледано 6858 пъти ]
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Зазимяване
 Мнение Публикувано на: 28 Мар 2016, 13:21 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 03 Дек 2015, 16:46
Мнения: 6
Местоположение: Варна
Кара: Lancia Thesis 2.0 20V
BMW 520i
Обратно на часовниковата стрелка, гледано от точката, от която е снимката? До колкото си спомням моят се въртеше по посока на часовниковата стрелка... може точно в това да е проблема.
Взел съм WD40, но се чудя дали това е най-подходящото мазило в случая...

Трябва да реша задължително проблема с ключалката, защото чувам някакво бучене след като изгася колата(не е от вентилатора на радиатора или парното) и ме е страх да я оставя на включен акумулатор така... а съм в София 2 седмици и докато се прибера във Варна трябва да намеря временно решение...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Зазимяване
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2016, 22:49 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Може да не е за качено всичко в бравичката на задния капак след някое разглобяване и затова да не работи. Трябва и леко да се натисне капака да се освободи напрежението в бравичката когато отключваш

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Зазимяване
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2016, 22:54 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
LSR написа:
Обратно на часовниковата стрелка, гледано от точката, от която е снимката? До колкото си спомням моят се въртеше по посока на часовниковата стрелка... може точно в това да е проблема.
Взел съм WD40, но се чудя дали това е най-подходящото мазило в случая...

Трябва да реша задължително проблема с ключалката, защото чувам някакво бучене след като изгася колата(не е от вентилатора на радиатора или парното) и ме е страх да я оставя на включен акумулатор така... а съм в София 2 седмици и докато се прибера във Варна трябва да намеря временно решение...


Прикачени файлове:
DSC_1643.JPG
DSC_1643.JPG [ 159.87 KiB | Прегледано 6805 пъти ]
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Зазимяване
 Мнение Публикувано на: 30 Мар 2016, 19:46 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
И от къде е това бучене?

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Зазимяване
 Мнение Публикувано на: 02 Апр 2016, 12:08 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 03 Дек 2015, 16:46
Мнения: 6
Местоположение: Варна
Кара: Lancia Thesis 2.0 20V
BMW 520i
Здравейте отново колеги

Съжалявам, но чак сега ми остана време да ви дам малко "ъпдейт" как премина всичко.
Последвах идеята на колегата Димо Генчев (за която отново му благодаря) и подадох напрежение от под предния капак и централното си свърши работата :)

Остана проблемът с въпросното бучене - нямах намерение аз да свалям таблото и да търся от къде идва, за това се насочих към ключалката на багажника, която до момента не се отключваше с ключа(с идеята всеки път като изляза от колата да разкачам акумулатора).

Свалих кората на задния капак и почнах да човъркам механизма - жилото, движещо отключващият механизъм се регулира с навиване/отвиване на една гайка. След многократни опити се оказа, че няма положение(на гайката), в което да се отключва с ключа - все "не достига ход на жилото" за да опъне достатъчно отключващия механизъм(с ключа - иначе с централното си отключва).

След като поогледах какво друго може да се направи, открих че жилото може да се закачи на още едно място. На прикачената снимка се вижда жилото (движещо се отляво надясно в снимката), регулиращият механизъм (в най-лявата част на снимката, без фокус е самият механизъм :D), както и механизмът за отключване - на който е закачено жилото. На снимката се вижда, че на отключващия механизъм има още един отвор на който може да се закачи жилото (всъщност то беше закачено там първоначално). Та - преместих жилото на другия отвор... и багажникът започна са се отключва с ключа. Разбира се, нямаше да бъде интересно, ако не се беше случило друго - спря да се отключва с бутона на капака(както и спря да работи електрическия механизъм за затваряне на капака (който прибира капака когато не е напълно затворен)). На този етап това ме устройва и ще я карам така докато я върна във Варна и я оставя в сервиз (дано майстора има повече късмет от мен с механизма).

Разбира се, покрай всичкото това разкачане/закачане на акумулатора на всяко слизане/качване в автомобила, всеки път се появява различна грешка(която обикновено малко след това изчезва). Това обаче започна да ме дразни. За това сега слизам да открия кой е бушона на тези клапани на парното (от които очаквам да идва това бучене) за да изключа само тях.

Това за сега от мен.
Дано не съм ви отегчил... прекалено много :D

Хубав уикенд от мен!

Поздрави,
Ангел


Прикачени файлове:
Коментар на файл: механизмът за отключване на багажника
trunk.jpg
trunk.jpg [ 282.92 KiB | Прегледано 6745 пъти ]
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Зазимяване
 Мнение Публикувано на: 15 Май 2016, 17:14 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 07 Сеп 2015, 07:59
Мнения: 21
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia Thesis 2.4 JTD 20v 175 hp + Renault Symbol 2007 1.4 8v газ/бенз. поръчкова (за в града)
"Бученето" най-вероятно е всъщност виенето на вентилаторчето на централната конзола. Тя си има едно такова, което с времето става по-шумно.
При мене като изключа всичко и го чувам и чак се плаша.
Заслушай се някой път, като изгасиш всичко по колата, включително централната конзола (радиото и всичко останало), след около 3 минути ако спре - това е.

_________________
Жените са добри шофьори, но лоши участници в движението!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 13 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов