Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Автомати, автомати
 Мнение Публикувано на: 22 Сеп 2015, 19:37 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
iva_f87 написа:
И аз по бих искала тезис , но просто не мога да си позволя колата ми да се прецака на сред път , а и автоматика на тезиса е по капризен, ако намеря тезис със сервизна история го взимам но ако не намеря , ще взема мерцедес , че там е по лесно да се намери със сервизна история.
Мерцедес съм имала точно модела W220 320CDI страшно здрава кола продадох го защото беше станал на 800 000 км, след това купих Либрата и с нея имах късмет, сега ще видим .
На родителите ми с тезиса пак уцелих добър екземпляр но той беше още в гаранция .
На марки не робувам купувам кола която ще ми върши работа.


То пък, ако си мислиш, че мерцедесите не се развалят, си в голяма грешка.
Развалят се и още как, а цените в сервизите са от хилядарка нагоре, особено, ако е след 2002 г Е или Ес класа. Е, вероятно тесисите са по-проблемни, но вземеш ли си кола, няма гаранция, че никога не би те оставила на пътя. Това е част от живота.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Автомати, автомати
 Мнение Публикувано на: 22 Сеп 2015, 21:49 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
iva_f87 написа:
Все още не съм взела кола , защото мисля да си я внеса от Италия и ако имам късмет да я намеря с сервизна история което е малко вероятно но все пак ще пробвам.
Просто ми трябва сигурна кола , която няма да ме предаде в най не подходящия момент, преди 2 години имах Мерцедес S320CDI , беше здрава и не претенциозна машина но остаря беше 1998г. , ако не намеря тезис маи пак ще взема Мерцедес S320CDI от 2004г или 2005 г.


Няма S 320CDI W220 - 98г!
Първият такъв двигател се вгражда след края на 99г....

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Автомати, автомати
 Мнение Публикувано на: 23 Сеп 2015, 00:16 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 08 Окт 2009, 17:42
Мнения: 466
Местоположение: Бяла Слатина
Кара: Lancia Lybra
http://forum-lines.ru/rez/ab261026.gif
Колата беше с първа регистрация 2000 г. но първия собственик ми каза че е модел 1998 г . това вече не знам колко е било истина, аз кола в сервиз не карам имам мои познат майстор , и честно казано не толкова скъпа за поддръжка колкото я изкарват.
Единственото скъпо е аирматика, но и той вече се рециклира , нямам против тезис , но искам автомат вие ми казвате че се чупел , и му била скъп ремонта , на старата S класа смених платката на скоростната кутия в собствения си гараж, не сложно и скъпо излезе ми 200 EUR до като при тезис ми казват че този ремонт се извършва във специализиран сервиз че била трудна процедура и за това било много скъпо.
Знам че всяка кола може да те зареже на сред пътя.
А и части по моргите колкото искате .
Просто ми трябва кола със сервизна история.

_________________
Lancia lybra 1,8i SW 99г.gazov injekcion
Lancia Thesis 2.4 JTD 2005г.
http://forum-lines.ru/rez/ab261026.gif
Mercedes S 320CDI 2001г. нова придобивка


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Автомати, автомати
 Мнение Публикувано на: 23 Сеп 2015, 07:33 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Просто се опитвам да ти кажа, че вземеш ли си 10-12 годишен мерцедес от Е-класа нагоре, цените за обслужване няма да са по-различни от на тесиса, че и по-солени ще са. Единственото предимство, което не е малко, е, че по моргите има сто пъти повече мерцедеси от тесиси, и така за доста части можеш да си намериш евтина алтернатива.
Автоматикът на тесиса не е лош, както вече споменах той не е италиански, а японски, поставя се на още 50 модела автомобили от различни марки. Проблемът при него е, че е направен като консуматив - минаваш 300 хил км и трябва да го смениш / като ангренажния ремък/, примерно. Нов ще ти струва 4-5 хиляди. Щом можеш да си позволиш ес-класа, едва ли 3-5 бона веднъж на 10-15 години са проблем.
Докато старите автоматици и полуавтоматици като на ес-класите 124 или седма серия на баварците от края на 90-те - те са направо вечни, ако ги обслужваш правилно.
Единственият сериозен минус на тесиса, заради който и аз се отказах, е неговата екзотика и липсата на наистина подготвени и знаещи майстори, които да го обслужват. От там идват основните главоболия: ще отидеш за нещо просто, а те, за да ти го сменят, ще ти разкачат още 20 неща и ще те накарат да платиш и за тях.
С тази електроника аз не бих бъзикал тесис в гаража си.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Автомати, автомати
 Мнение Публикувано на: 23 Сеп 2015, 11:01 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Реално в Тезиса няма кой знае колко електроника.
Да кажем едно БМВ от предишното десетилетие има много повече електроника.
Под електроника имам предвид протоколи и решения на софтуерно и микропроцесорно ниво.
Повечето системи на Тезиса са архаични и са едни от най-простите в този клас за тези години.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Автомати, автомати
 Мнение Публикувано на: 23 Сеп 2015, 14:07 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Имам предвид безбройните датчици и "глезотии", които в един момент започват да светват като коледна елха и не знаеш какво се случва. Или пък коментирания тук казус - да не можеш да си отвориш багажника ръчно :lol:

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Автомати, автомати
 Мнение Публикувано на: 23 Сеп 2015, 14:25 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 19 Юли 2014, 11:44
Мнения: 108
Местоположение: София
Кара: Lancia
+1 за автоматика :)
Безсмислено е да се вземат съединители, които се сменят на 2-3 години

_________________
Отслабвам с Мейзитанг


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Автомати, автомати
 Мнение Публикувано на: 23 Сеп 2015, 14:32 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Капа 205 конски сили написа:
Имам предвид безбройните датчици и "глезотии", които в един момент започват да светват като коледна елха и не знаеш какво се случва. Или пък коментирания тук казус - да не можеш да си отвориш багажника ръчно :lol:

Бих казал, че няма кой знае какви глезотии. А и повечето глезотии работят на принципа на чистата електротехника. Така, че не знам от какво се оплакваш в случая. А и багажника може да се отвори ръчно.
За тези години си е доста добре колата. Под добре визирам ниско внедряване на масово електронно управление, като при БМВ 5-та серия или да кажем един МБ Е клас. Иначе да, ако я сравняваш с Капа, то изглежда малко като космически кораб и с по-сложна електроника.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Автомати, автомати
 Мнение Публикувано на: 23 Сеп 2015, 16:32 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Хм. Приятел кара 18-годишно бмв седма серия, което реално е на милион километра. Нито автоматикът, нито двигателят, нито електрониката му са дали фира. Излиза, че хем е по-сложно, хем по-здраво cheers

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Автомати, автомати
 Мнение Публикувано на: 23 Сеп 2015, 18:06 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Капа 205 конски сили написа:
Хм. Приятел кара 18-годишно бмв седма серия, което реално е на милион километра. Нито автоматикът, нито двигателят, нито електрониката му са дали фира. Излиза, че хем е по-сложно, хем по-здраво cheers

Сравняваш несравними неща. Нито генерацията е еднаква, нито и класа автомобил.
Ако искаш да караш евтина 5-ца или Е-ка, караш Тезис. Въпроса е, че в последствие поддръжката не излиза толкова евтино, колкото самата кола.
И точно тук се разминават очакванията за колата спрямо цената ѝ, отнесена към цената на частите.
Горе долу все тая дали ще караш 5-ца или Тезис. Само където Тезиса е по-евтин първоначално. След това си си в същия джаз.
Та ако си се насочил към такъв клас кола, то си носиш и последствията от обслужването на въпросния клас автомобил.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Автомати, автомати
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2015, 11:54 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2007, 00:51
Мнения: 479
Местоположение: София
BO написа:
Сравняваш несравними неща. Нито генерацията е еднаква, нито и класа автомобил.
Ако искаш да караш евтина 5-ца или Е-ка, караш Тезис. Въпроса е, че в последствие поддръжката не излиза толкова евтино, колкото самата кола.
И точно тук се разминават очакванията за колата спрямо цената ѝ, отнесена към цената на частите.
Горе долу все тая дали ще караш 5-ца или Тезис. Само където Тезиса е по-евтин първоначално. След това си си в същия джаз.
Та ако си се насочил към такъв клас кола, то си носиш и последствията от обслужването на въпросния клас автомобил.


Абсолютно съгласен, но има едно предимство (поне за мен) в Тезиса, което ми допада повече - дизайна вътре и комфорта на возене. Нито Е39, нито Е60 возят като Тезиса :)

_________________
BMW 530D '09
Lancia Phedra 2.2 JTD (HDI) '06
Lancia Thesis 2.4 JTD '04
Lancia Kappa 2.0 20V 145HP '96


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Автомати, автомати
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2015, 12:13 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Зарежи тая работа Е60-ката да не вози като Тезиса.
Особено като си а бавна скорост вози доста по-меко от Тезиса. Особено като минеш със задния мост през един легнал полицай, разликата е като през 2 класа в ползва на БМВ-то.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Автомати, автомати
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2015, 13:48 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2007, 00:51
Мнения: 479
Местоположение: София
Не говорим за влачене, защото тогава тезиса е с вдървени амортисьори именно с идеята като минаваш през такива неравности да не се клатушка и закачи някъде. Но при нормално градско/извънградско каране си е по-меко от Е60. Не знам дали има различни варианти на окачване на Е60, но това, което карах возеше по-твърдо.

_________________
BMW 530D '09
Lancia Phedra 2.2 JTD (HDI) '06
Lancia Thesis 2.4 JTD '04
Lancia Kappa 2.0 20V 145HP '96


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Автомати, автомати
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2015, 17:22 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Качи се на Е38, 286 коня, автоматик и тогава говори :wink:

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Автомати, автомати
 Мнение Публикувано на: 30 Сеп 2015, 10:23 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2007, 00:51
Мнения: 479
Местоположение: София
Хах... е къде сега намеси Е38? Карал съм Е38 3.5 V8 - няма как Тезиса да го настигне по комфорт и ред други критерии. Все пак говорех за Е60, не за Е38.

_________________
BMW 530D '09
Lancia Phedra 2.2 JTD (HDI) '06
Lancia Thesis 2.4 JTD '04
Lancia Kappa 2.0 20V 145HP '96


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Автомати, автомати
 Мнение Публикувано на: 19 Мар 2016, 19:39 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:11
Мнения: 1381
Местоположение: София
Аз строших ръчна скоростна кутия на 250 000км. вие за автоматици се чудите :)))))

_________________
Lancia Kappa 2.0 /147 ЗЛАТКА бе!
Lancia Kappa Coupe 2.0 4.16 TURBO

http://www.indigodesignstudio.eu

http://www.indigodesign.eu

http://www.clubbulldog.com


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 3 от 3 [ 56 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов