Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




Автор Съобщение
 Заглавие: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 01 Апр 2015, 15:26 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 24 Юни 2007, 23:56
Мнения: 60
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 2,4JTD
Здравейте колеги !

След двугодишно "изменничество" на марката (поради трагичната кончина на либрата ми ) днес огледах една ланча тезис : http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11424354006087787&slink=99q35z .

Моля ако някой е оглеждал колата и има някакви впечатления да ги сподели.

Поздрави !

_________________
Изображение
Lancia Thesis 2,4 JTD; ex Lancia Lybra LX SW 2,4 JTD; ex Alfa 145 1,6 TS; ex ........ ; Yamaha XC300 Versity


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 01 Апр 2015, 15:49 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
По снимки в обявата изглежда страхотно

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 01 Апр 2015, 16:02 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 24 Юни 2007, 23:56
Мнения: 60
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 2,4JTD
И на живо изглежда добре, но все пак ако някой колега е виждал колата - да сподели ...

_________________
Изображение
Lancia Thesis 2,4 JTD; ex Lancia Lybra LX SW 2,4 JTD; ex Alfa 145 1,6 TS; ex ........ ; Yamaha XC300 Versity


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 01 Апр 2015, 17:32 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 06 Апр 2014, 15:38
Мнения: 50
Кара: Lancia Thesis
Не съм я виждал на живо, но обявата стои в сайта около година,ако не и повече (не че е гаранция за некачествен автомобил,само отбелязвам)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 01 Апр 2015, 18:01 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 24 Юни 2007, 23:56
Мнения: 60
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 2,4JTD
Съгласен ! Така или иначе утре я взимам :)

_________________
Изображение
Lancia Thesis 2,4 JTD; ex Lancia Lybra LX SW 2,4 JTD; ex Alfa 145 1,6 TS; ex ........ ; Yamaha XC300 Versity


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 01 Апр 2015, 19:37 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 17 Яну 2014, 22:51
Мнения: 57
Кара: Lancia
беше хубаво някои да ти каже колко ще ти излезне този автомобил нека някои ти каже колко му е излезнал неговиа ти явно не следиш форума и не знаеш че никои няма да направи тази грешка да си купи същиа автомобил отново мислиш че като има лъснато салонче и това е твоят автомобил изкараи го от там пък после ще видиш за тези пари ще си купиш автомобил същиа клас евтина подръжка и ще го продадеш когато си поискаш този боклук е вечно твои


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 01 Апр 2015, 21:08 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
Gospodin написа:
беше хубаво някои да ти каже колко ще ти излезне този автомобил нека някои ти каже колко му е излезнал неговиа ти явно не следиш форума и не знаеш че никои няма да направи тази грешка да си купи същиа автомобил отново мислиш че като има лъснато салонче и това е твоят автомобил изкараи го от там пък после ще видиш за тези пари ще си купиш автомобил същиа клас евтина подръжка и ще го продадеш когато си поискаш този боклук е вечно твои

Колега, не мои така с лошо,нали знаеш че няма лоша кола има кофти подръжка,но уви сме бедни и искаме да ловим с трици маимуни.За тези пари няма какво да се вземе от по-високия клас,миналото лято когато взех Либрата за 3хил. можеше да взема някои вехт и гол като пушка Голф 4,но и за минута не съжалявам за избора си,а тогава беше една от най-скъпите.Колкото до проблемите,всяка кола ги има дори и чисто новите

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 01 Апр 2015, 22:05 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 24 Юни 2007, 23:56
Мнения: 60
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 2,4JTD
:)
Преди 7 год. въпреки всички негативни мнения на мои познати относно италианските красавици взех либра 2,4 JTD за 10000 лв. След 6 г. вярна служба и безаварийни километри в една есенна сутрин , се случи сблъсък между нея и едно така прехвалено немско возило. Либрата я изоставих, за което в момента доста съжалявам и се сдобих с нещо наречено здрав немски автомобил. Е няма такова нещо - за година съм престоял в сервизите почти 3 месеца и въпреки дадените доста пари за ремонти все още нямам нормално работещ автомобил, дори и колкото един италиански "боклук". Така, че никой не може да ме убеди, че за тия пари ще си взема супер кола, която не е италианска.

_________________
Изображение
Lancia Thesis 2,4 JTD; ex Lancia Lybra LX SW 2,4 JTD; ex Alfa 145 1,6 TS; ex ........ ; Yamaha XC300 Versity


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 01 Апр 2015, 22:43 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
Колега, днес нямах време да пиша, а сега виждам, че вече се хвърляш. Затова ще го кажа с две думи - нормално уморена и напудрена кола, но според мен много по-скъпа, отколкото трябва. Преди няма и половин година взех моята за 4600 лв. По-ниското изпълнение е, но много по-свежа. Чак пък да шият волана... И дупка под петата на крака. Няма я кората над двигателя, а някои превключватели са много износени... Аз залагам на + 200 000 км, за съжаление.
Приготви се за неприятни "електронни" изненади, засягащи основно немски блокове и те така. Пък ние скромно ще помагаме с каквото можем :)
Двигателя трябва да ти е познат, там ти ще помагаш :)

Изцяло те подкрепям за Либра-та и за истинските коли изобщо!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 01 Апр 2015, 23:19 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Gospodin написа:
беше хубаво някои да ти каже колко ще ти излезне този автомобил нека някои ти каже колко му е излезнал неговиа ти явно не следиш форума и не знаеш че никои няма да направи тази грешка да си купи същиа автомобил отново мислиш че като има лъснато салонче и това е твоят автомобил изкараи го от там пък после ще видиш за тези пари ще си купиш автомобил същиа клас евтина подръжка и ще го продадеш когато си поискаш този боклук е вечно твои

Аз лично малко се уморих от вечните негативни мнения на този "Господин", не знам за Вас, когеги!?
В подкрепа на нашите автомобили, искам да кажа че скоро търсих друг, по-нов, с който да заменя моя Thesis и познайте какво открих - няма автомобил под 20 000 лв, който да даде същото ниво на комфорт и уникалност на дизайна. Така, че харесва ли ви външния вид и интериора, купуваш си автомобила и си го подържаш както се наложи. Аз моя продължавам да си го карам и ако някой се интересува, какво съм направил до момента като детайли, мога да поставя тук линк към място в нета, в което съм описал всичко доста подробно. Не съм писал цените, защото ми се губят в голяма степен. При интерес от съфорумниците, мога да се опитам да направя една публична калкулация за разходите до момента.

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 02 Апр 2015, 10:17 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Направи една нова тема, като темата в Либра раздела "Ремонти и подобрения с цени!".
До сега много нямаше смисъл от такава тема, но ето, че все повече престрашени има и такава тема вече може да бъде като ориентир и за бъдещите купувачи, и за настоящите такива.
Без мрънкане от други потребители, че им е скъпо, без интриги. Всеки да си види кое колко струва, какво се прави често и т.н. и всеки да си прави сметката лично за себе си. :wink:

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 02 Апр 2015, 11:04 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
http://tvrapair.com/thesis/

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 02 Апр 2015, 14:45 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Успех, колега!
Погрешно е обаче да сравняваш либра с тесис. Различни класове са, съответно и парите за поддръжка са различни.

Иначе, аз съм "за" тесис. Стига да не му е взета душата вече.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 03 Апр 2015, 11:12 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Фев 2014, 14:30
Мнения: 2
Кара: Lancia Thesis 2.0 turbo
За година и 3 месеца съм сменил:
Комплект съединител и помпа и масла и филтри и ремонт на скоростите/синхронизатори/ 2000 лв
предни дискове и всички накладки около 600 лв
летни гуми 600лв
6 от 8 носача някой нови някои рециклирани ремонт на колектори, смяна масла и филтри 2200 лв
ремонт на стъклоповдигач 100 лв
ремонт на пепелник 100 лв
... това си спомням.
Като я взех колата беше почти без проблеми...
Много ми харесва, но е малко скъпа за подръжка...
По трудния начин се научих, че трябва само във Вентура да се прави....


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 03 Апр 2015, 13:44 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
vasoniago написа:
За година и 3 месеца съм сменил:
Комплект съединител и помпа и масла и филтри и ремонт на скоростите/синхронизатори/ 2000 лв
предни дискове и всички накладки около 600 лв
летни гуми 600лв
6 от 8 носача някой нови някои рециклирани ремонт на колектори, смяна масла и филтри 2200 лв
ремонт на стъклоповдигач 100 лв
ремонт на пепелник 100 лв
... това си спомням.
Като я взех колата беше почти без проблеми...
Много ми харесва, но е малко скъпа за подръжка...
По трудния начин се научих, че трябва само във Вентура да се прави....


Така е.
Вземи си една ес-класа или А6-ца и виж какви са цените само за консумативи годишно. Пък и те се развалят. С такъв автомобил трябва винаги да имаш 2-3 бона заделени настрани. Не е за всеки.
Е, може да караш и докато се разпадне, познавам и такива хора - пари за ремонти не дават :lol:
Друг е въпросът дали две трети от всички глезотии в такава лимузина са ти реално необходими. От цялото оборудване смисъл има в кожения салон, хубавата возия, широкото купе, климатроник, сд и радио и системи за безопасност. Евентуално и в подгряването на седалките и запаметяването на позициите им. Другото, в реалния живот - едва ли има някакво значение, освен главоболия по светещи лампички на дисплея.

Вярно е също, че при препродажба пари няма да й вземеш. Но пълен кеф в този живот - няма :wink:

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 03 Апр 2015, 14:56 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
Капа 205 конски сили написа:
...От цялото оборудване смисъл има в кожения салон, хубавата возия, широкото купе, климатроник, сд и радио и системи за безопасност. Евентуално и в подгряването на седалките и запаметяването на позициите им...



spam Че аз това всичкото си го имам и в 20г "кошник" :D

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 03 Апр 2015, 16:17 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
mitaka_71 написа:
Капа 205 конски сили написа:
...От цялото оборудване смисъл има в кожения салон, хубавата возия, широкото купе, климатроник, сд и радио и системи за безопасност. Евентуално и в подгряването на седалките и запаметяването на позициите им...



spam Че аз това всичкото си го имам и в 20г "кошник" :D


Имаш, ама, е 20-годишно :lol:

Аз нямам нищо против едно мазерати от 60-те, ама напълно реставрирано и с нови части, нека да е 50 годишна кошница :wink:

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 03 Апр 2015, 19:04 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 17 Яну 2014, 22:51
Мнения: 57
Кара: Lancia
да си говорим чесно не върви да кажем че и е страхотна возиата първо второ разход цена части тази кола не е никак изгодна само дето е малко по различна но неси оправдава цената нещо не ме харесва г.алексина но и тои знае че съм прав и ми харесва че други колеги пишат колко още са вложили в такъв автомобил и дали си е струвало а този тезис се взима на цена 6000 не регисриран не обслужен ами после срувалиси а и аз съм фен и маняк на марката ама да дам 8-9000 хиляди за такъв автомобил моят съм го взел преди 5г за 5000 и сега ми даде грешка в мигачите не съм пипнал носач горивото ми е без пари но не отговаря на класата си не ми е по мерак иначе продавам автомобили и да ви кажа и аз бях насроен за немските автомобили и винаги ще ги мразя но в момента карам един голф4 комби 2002г и ви казвам че доста добро и има страхотна возиа абе нека си начеше крастата момчето за ме н не си заслужава


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 03 Апр 2015, 19:16 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 06 Апр 2014, 15:38
Мнения: 50
Кара: Lancia Thesis
Gospodin написа:
да си говорим чесно не върви да кажем че и е страхотна возиата първо второ разход цена части тази кола не е никак изгодна само дето е малко по различна но неси оправдава цената нещо не ме харесва г.алексина но и тои знае че съм прав и ми харесва че други колеги пишат колко още са вложили в такъв автомобил и дали си е струвало а този тезис се взима на цена 6000 не регисриран не обслужен ами после срувалиси а и аз съм фен и маняк на марката ама да дам 8-9000 хиляди за такъв автомобил моят съм го взел преди 5г за 5000 и сега ми даде грешка в мигачите не съм пипнал носач горивото ми е без пари но не отговаря на класата си не ми е по мерак иначе продавам автомобили и да ви кажа и аз бях насроен за немските автомобили и винаги ще ги мразя но в момента карам един голф4 комби 2002г и ви казвам че доста добро и има страхотна возиа абе нека си начеше крастата момчето за ме н не си заслужава


Всеки има право на мнение,това е така, но да се сравнява возията на Тесис с Голф..е , извинявай.За тези пари е АБСУРДНО да намериш кола която дори малко да се доближава до лукса и комфорта на тази кола.В крайна сметка,колата е висок клас, какво очакваш ти,ремонта да е като на очукан голф ли?И ще ме прощаваш,но като гледам как пишеш,също смятам,че колата не е за твоята класа!Който има брадичка, трябва да има и гребенче!Лека вечер


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 03 Апр 2015, 20:28 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
spam
Само за протокола.Един колега си взе миналата година Ауди А4 1.9тди от 2004г. за близо 9000лв.Колата е хубава не мога да го оспоря,да чука на дърво е безпроблемна ,Но /пиша го нарочно с главна буква/като изпълнение не може да стъпи и на малкия пръст на Либрата ми,няма нищо запомнящо се ,освен че е мотора не е чува толкова но пък звука на петака е страхотен.
Тесиса че е скъп за подръжка никои не го оспорва ,но колега Господин,поинтересуваи се колко пари са помпащите амортосьори на Ауди или на МБ или колко пари им е окачването,а да сравняваш Голф 4 с Тесис е повече от смешно,опитаи с АР 156 или Либра

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 35 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов