Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 03 Апр 2015, 21:15 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Gospodin написа:
да си говорим чесно не върви да кажем че и е страхотна возиата първо второ разход цена части тази кола не е никак изгодна само дето е малко по различна но неси оправдава цената нещо не ме харесва г.алексина но и тои знае че съм прав и ми харесва че други колеги пишат колко още са вложили в такъв автомобил и дали си е струвало а този тезис се взима на цена 6000 не регисриран не обслужен ами после срувалиси а и аз съм фен и маняк на марката ама да дам 8-9000 хиляди за такъв автомобил моят съм го взел преди 5г за 5000 и сега ми даде грешка в мигачите не съм пипнал носач горивото ми е без пари но не отговаря на класата си не ми е по мерак иначе продавам автомобили и да ви кажа и аз бях насроен за немските автомобили и винаги ще ги мразя но в момента карам един голф4 комби 2002г и ви казвам че доста добро и има страхотна возиа абе нека си начеше крастата момчето за ме н не си заслужава


Един въпрос - ти някога имал ли си тесис?

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 03 Апр 2015, 21:17 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
viktorsterev написа:
spam
Само за протокола.Един колега си взе миналата година Ауди А4 1.9тди от 2004г. за близо 9000лв.Колата е хубава не мога да го оспоря,да чука на дърво е безпроблемна ,Но /пиша го нарочно с главна буква/като изпълнение не може да стъпи и на малкия пръст на Либрата ми,няма нищо запомнящо се ,освен че е мотора не е чува толкова но пък звука на петака е страхотен.
Тесиса че е скъп за подръжка никои не го оспорва ,но колега Господин,поинтересуваи се колко пари са помпащите амортосьори на Ауди или на МБ или колко пари им е окачването,а да сравняваш Голф 4 с Тесис е повече от смешно,опитаи с АР 156 или Либра


Разликата е, че колегата ти ще шитне евентуално аудито догодина за 8 бона, а ти либрата - максимум за 3500.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 03 Апр 2015, 23:04 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Gospodin написа:
да си говорим чесно не върви да кажем че и е страхотна возиата първо второ разход цена части тази кола не е никак изгодна само дето е малко по различна но неси оправдава цената нещо не ме харесва г.алексина но и тои знае че съм прав и ми харесва че други колеги пишат колко още са вложили в такъв автомобил и дали си е струвало а този тезис се взима на цена 6000 не регисриран не обслужен ами после срувалиси а и аз съм фен и маняк на марката ама да дам 8-9000 хиляди за такъв автомобил моят съм го взел преди 5г за 5000 и сега ми даде грешка в мигачите не съм пипнал носач горивото ми е без пари но не отговаря на класата си не ми е по мерак иначе продавам автомобили и да ви кажа и аз бях насроен за немските автомобили и винаги ще ги мразя но в момента карам един голф4 комби 2002г и ви казвам че доста добро и има страхотна возиа абе нека си начеше крастата момчето за ме н не си заслужава

Господин Господин,

Какво въобще коментираш колата, че е скъпа? Ти какво очакваш в случая? Да е евтина ли?
Всеки си знае, че купува среден клас автомобил и съответно ще си носи поддръжката като на такъв автомобил.
А тя не е по-различна от алтернативен автомобил на друг производител в този клас.
Не всеки иска да кара Голф с поддръжка от 5 лв.
Някои искат по-висок клас автомобил и си купуват такъв.
В случая далаверата е, че цената на закупуването му е доста ниска. Да, частите са еднакво скъпи с алтернативен автомобил в този клас, но пък както се казва - имаш мустак, носи си гребенче.
Не виждам смисъл да коментираш натам. Ако имаш примери с алтернативен автомобил, споделяй, но да споменаваш някакъв Голф, че ти е гот и още повече да сравняваш окачване и возията е меко казано смешно. Това показва, че дори не си се качвал в Тезис, какво говорим да си карал.

Хайде със здраве.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 04 Апр 2015, 07:57 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Представяте ли си италианското правителство как се возят в официалните правителствени голфове комби/3/? А пък папата в хечбек VW, пак тройка, преработен на папамобил :D

Изображение

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 04 Апр 2015, 18:07 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 24 Юни 2007, 23:56
Мнения: 60
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 2,4JTD
Да приключа темата,

От вчера съм горд собственик Тезис 2,4 JTD , но не въпросния, а закупих автомобила на колега от форума.

Вече му навъртях 400+ км - е няма такъв кеф punk

Скоро ще публикувам и отзиви от колата.

Отивам да карам .... :auto:

_________________
Изображение
Lancia Thesis 2,4 JTD; ex Lancia Lybra LX SW 2,4 JTD; ex Alfa 145 1,6 TS; ex ........ ; Yamaha XC300 Versity


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 04 Апр 2015, 19:00 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2005, 13:36
Мнения: 2804
Местоположение: Русе - 0898 477 656
Кара: KAPPA 2.0 VIS - ZLA83800002053545 - 838А6000268799
http://carendar.com/public.php?offset=5 ... ic=0&name=
ЧЕСТИТО!

Чакаме снимки! ... ПОНЕ! cheers

_________________
Изображение
Изображение
ЕХ - DEDRA 2.0 i.e. - 835A5.000 - 120hp - BRC - "СТАНКА НЕВЕРОЯТНА"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 04 Апр 2015, 20:08 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
Честито, колега!
Без да съм запознат с подробности, мисля, че си направил по-добрия избор.
Пожелавам ти много безаварийни километри!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 04 Апр 2015, 21:12 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Честито!

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 05 Апр 2015, 09:34 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 24 Юни 2007, 23:56
Мнения: 60
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 2,4JTD
Благодаря ! cheers

_________________
Изображение
Lancia Thesis 2,4 JTD; ex Lancia Lybra LX SW 2,4 JTD; ex Alfa 145 1,6 TS; ex ........ ; Yamaha XC300 Versity


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 05 Апр 2015, 12:05 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 17 Яну 2014, 22:51
Мнения: 57
Кара: Lancia
знам колко са цените на другите автомобили но и автомобилите имат цена и не ставаш роб на една кола а на тази ланчиа си роб завинаги и добре е направило момчето защото такава кола се копува регистринана все пак някои друг се е оттървал от ланчиата си


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 05 Апр 2015, 13:13 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Gospodin написа:
знам колко са цените на другите автомобили но и автомобилите имат цена и не ставаш роб на една кола а на тази ланчиа си роб завинаги и добре е направило момчето защото такава кола се копува регистринана все пак някои друг се е оттървал от ланчиата си


Все пак не отговори на въпроса: ти имал ли си някога тесис, колко време си го карал, защо си го взел?
Това, което си написал, по-скоро звучи като човек, който никога не се е качвал на такъв автомобил.

Иначе, за другото си прав - да, не е евтин автомобил за поддръжка;
да, като всяка италианска кола - не държи цена "втора ръка".

Но защо не се опиташ да сравниш е-класа с голф. Всички германци ще ти се изсмеят.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 05 Апр 2015, 16:23 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2010, 20:43
Мнения: 1319
Местоположение: София Слатина
Кара: Lancia Lybra 2.4 SW ex
Opel Corsa 1.3cdti multijet
Lancia Delta 1.6 jtdm
Gospodin написа:
някои друг се е оттървал от ланчиата си


Най-образно казано:
Питаи го Поката след някои и друг месец със Зафирата дали съжелява че е махнал Либрата.
За инфото:Зафира 1.6 от 2007г.термостата е 200лв.+клиент.Нали е народна кола :( :mrgreen:
А когато доиде време да смени предни лагери ще му се дореве от цената

_________________
Lancia Delta 3 1.6mjet
Lancia Lybra executive 2.4jtd 140+ 2001
Opel Corsa D 1.3 cdti 55kw 2012
ЕХ:Fiat Tipo 1.6IE
ЕХ:Fiat Ritmo 105TC

http://images.spritmonitor.de/77 4079_3.png"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 05 Апр 2015, 17:43 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Gospodin написа:
знам колко са цените на другите автомобили но и автомобилите имат цена и не ставаш роб на една кола а на тази ланчиа си роб завинаги и добре е направило момчето защото такава кола се копува регистринана все пак някои друг се е оттървал от ланчиата си

Пак и аз да те попитам, отново.
С какво по-различно ставаш роб от това да притежаваш една Е60-ка или едно W211-то купе, които да ги държиш в подходящото състояние за класа автомобил?
Нали се сещаш, че този клас автомобил не се поддържа с 1000 лв. заплата, като от тези пари гледаш и семейство?
Щом човек си закупи такъв клас автомобил, то се предполага, че има някакъв материален ресурс. Ако няма, то който и друг подобен автомобил да купи, винаги ще му робува.
За това и ти, и аз не сме си купили такъв клас автомобил, защото просто нямаме материалния гръб, за да не робуваш, и караме такива коли, които може да отглеждаме с доходите, които генерираме.
За това вземи го проумей това и не си мисли, че ти и аз като нямаме по-добри финансови постъпления, то и другите са на това дередже, като може и да не се чувстват роби на въпросния автомобил.
Също проумей, че има и такива хора, които и твоя мега Голф ще им дойде като робуване. Ово е стандарт.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 05 Апр 2015, 22:59 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 24 Юни 2007, 23:56
Мнения: 60
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 2,4JTD
Преди 2 години катастрофирах с либрата си и реших, че не искам да се занимавам с ремонтирането на колата. Ремонта би струвал около 1000 лв.
Тогава мой приятел ми продаде перфектния, ефтин и здрав автомобил АУДИ 80 Б3 1,9 Е '88. за скромната цена от 800 лв. Е до момента реставрацията на тази "кола" ми струва около 3500 лв. и все още не е това което за мен трябва да е един приличен автомобил. Така, че и ефтините за поддръжка автомобили не са чак толкова ефтини...

Автомобила който закупих от колегата Plp е напълно обслужен, с всички необходими такси , застраховки, каско, винетка платени, с 2 комплекта гуми с джанти - дето се казва " Качваш се и караш" . След около 500 км за 2 дена навъртени с колата - нямам никакви забележки. Разхода е задоволителен - сравнен с този на либрата ми , а за Аудито да не говорим ( 15,3 бензин - градско при пенсионерско каране). За комфорта - който се качи в колата не му се слиза след това. Пожелавам всекиму такъв автомобил. Поздрави и безаварийно пътуване на всички !
beer

_________________
Изображение
Lancia Thesis 2,4 JTD; ex Lancia Lybra LX SW 2,4 JTD; ex Alfa 145 1,6 TS; ex ........ ; Yamaha XC300 Versity


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Въпрос за един Тезис
 Мнение Публикувано на: 07 Апр 2015, 09:42 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2006, 20:22
Мнения: 51
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 3.2 V6 230hp
Gospodin написа:
..........

Братле, гроздето май киселее повече от нужното.

_________________
Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теслата Теси
http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 2 [ 35 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов