Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: И пак да помечтаем за "Thesis"!
 Мнение Публикувано на: 29 Апр 2015, 10:59 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Да бе да, имам дупка на корпуса на скоростната кутия от около 3 минути след чипването :))

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: И пак да помечтаем за "Thesis"!
 Мнение Публикувано на: 29 Апр 2015, 12:46 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
alekssina написа:
Да бе да, имам дупка на корпуса на скоростната кутия от около 3 минути след чипването :))

Карък си, какво да ти кажа. В твоя случай ходи доказвай, че нямаш сестра.
Точно тази кутия държи много. Всичко друго ще се разпадне в тая кола, коша ѝ ще се разцепи, но кутията ще е последния елемент, който би се предал от мап.
Дори и да стигнеш по неведоми пътища до някакви извънземни въртящи моменти, за тая кола няма съединител, който да може да счупи кутията. Просто няма.

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: И пак да помечтаем за "Thesis"!
 Мнение Публикувано на: 29 Апр 2015, 14:37 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Ако имаш намерение да караш тая кола още 100 хил км и после да я продадеш на някой друг, който да и се радва, ще я чипнеш ли??

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: И пак да помечтаем за "Thesis"!
 Мнение Публикувано на: 29 Апр 2015, 16:32 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:56
Мнения: 2632
Местоположение: Стара Загора
Кара: ше хубава Lybra Berlina 1.8 LX bifuel :)
Да и няма да чакам, а ще е първото нещо след обслужването и като сваля да видя маховик/съединител.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: И пак да помечтаем за "Thesis"!
 Мнение Публикувано на: 29 Апр 2015, 20:55 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
По тази кола толкова пари съм хвърлил, че новия съединител минава между другото леко назабележимо. В интерес на истината, дупката на корпуса на скоростната кутия е в областта на диференциала, а не около валовете със скоростите.

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: И пак да помечтаем за "Thesis"!
 Мнение Публикувано на: 29 Апр 2015, 21:50 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
alekssina написа:
Ако имаш намерение да караш тая кола още 100 хил км и после да я продадеш на някой друг, който да и се радва, ще я чипнеш ли??

Да, защо не.
Аз като купувам кола не планувам да я продавам. Винаги си я правя като за мене си и гледам да се грижа за нея подобаващо.
И да искам да ти навредя на кутията няма да успея. Нарочно, умишлено да искам да го направя. Просто приеми факта, че си ударил каръщината в този момент и това е. img189

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: И пак да помечтаем за "Thesis"!
 Мнение Публикувано на: 30 Апр 2015, 08:16 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2014, 09:57
Мнения: 144
Местоположение: Пазарджик
Кара: Lancia thesis 2.4 20v
Fiat Barchetta 1.8
бе я кажете колко харчи тоя 2.4 10в дизела. какво толкова не му харесвате на 175 коня. Аз лично карах алфа 166 150 коня и мога да кажа че върви доста по-малко от 175 коня, дори и след като и сложих чип и стана 180,пак е по неотзивчива.
а за чипа не съм съгласен с повечето от вас. Досега съм сложил над 100 чипа за близо 5-6 години и нямам оплаквания от хората. Единствения чип който човека доиде да го махнем и да си върнем оригиналния фаил, беше на Порше каиен 4.5. като просто клиента не ми повярва че автоматика няма да издържи и искаше да я надуем на макс. е след 2 седмици се върна, че почнал да рита автомата, като не му се даваха пари за смяна на софта на скоростите.
А моята кола я карам без чип близо година, поради 2 причини. първо 175 коня се оказват напълно достатъчни за мен и почти никога не се налага да ги използвам до край, и второ Компа ЕДЦ16 иска над един час за четене и не ми се занимава. Но това е първата ми кола без чип.
Когато файла е направен качествено. няма никакви проблеми с двигател, съединител и скорости. Това че с чип пуши са пълни глупости.
Ако пуши след чипа, значи има проблем, обикновенно изразяващ се в много подавано гориво. КОЛКОТО ПУШИ ПРЕДИ ЧИПА, ТОЛКОВА ТРЯБВА ДА ПУШИ И СЛЕД НЕГО. А това че съединителя се товари, зависи само от шофера. дали колата ще е 330 нютона или 400. при нормално каране няма значение.
Естествено че повече нютони значат повече натоварване. но пак казвам. при нормално каране се използват не повече от 50-60 % от мощноста.
Ако караш колата до ламарината, и без чип ще стане същото.
Един хубав чип, може единствено да намали малко разхода в градски условия, и да увеличи удоволствието от карането. Като говоря за чип в нормални граници около 20% нагоре, не повече.
и на последно място, нека не забравяме че съединител, маховик и турбина са консумативи при дизелите.
На предишната кола смених 2 пъти турбина и твърдя че не е заради чипа с който я карах. махвик не съм сменял. На тезиса, въпреки че е без чип, маховика беше на салата, като го купих, а турбото си омаслява както трябва.
И пак да питам колко харчи 150-ката.
175 коня харчи градско 9.5 извън града 6.5-7.

_________________
АВТО ЕЛЕКТРО СЕРВИЗ 0898364628

Lancia Thesis 2.4JTD 20V 175hp Manual
Fiat Barchetta 1.8 16V 136hp

Ex Audi A6 C5 1.9 146Hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: И пак да помечтаем за "Thesis"!
 Мнение Публикувано на: 30 Апр 2015, 09:24 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
С някои уговорки, защото карам предимно рано сутрин и избягвам задръстванията, освен това не се състезавам, та смея да твърдя, че постигам нещо от порядъка на 8.6 л/100 км. По магистрала, пак с уговорки (100 - 120 км/ч) - 5.8 някъде.
В дългосрочен план, да речем повече от 1000 км смесено, измерено по пари, ми излиза средно 7.5 л/100 км.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: И пак да помечтаем за "Thesis"!
 Мнение Публикувано на: 30 Апр 2015, 10:27 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:56
Мнения: 2632
Местоположение: Стара Загора
Кара: ше хубава Lybra Berlina 1.8 LX bifuel :)
toshkov81 написа:
а за чипа не съм съгласен с повечето от вас. ............


Ок, съгласен съм , че може да НЕ пуши, ако се заиграеш с АФР, в което се съмнявам.
За да върви трябва гориво.

И като спреш да смяташ в % ще откриеш истината.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: И пак да помечтаем за "Thesis"!
 Мнение Публикувано на: 30 Апр 2015, 16:40 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2014, 09:57
Мнения: 144
Местоположение: Пазарджик
Кара: Lancia thesis 2.4 20v
Fiat Barchetta 1.8
ако спра да смятам в проценти, няма как да го обясня на клиентите. Нямам дино, за да кажа че колата излиза точно толкова.
затова давам една супер осрендена стойност, която се отнася за повечто дизели, които идват при мен. а те са в границите на 110-200 коня.
иначе си прав, не е вярна сметката в проценти.
и именно в сместа е номера да не пуши.

_________________
АВТО ЕЛЕКТРО СЕРВИЗ 0898364628

Lancia Thesis 2.4JTD 20V 175hp Manual
Fiat Barchetta 1.8 16V 136hp

Ex Audi A6 C5 1.9 146Hp


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 4 от 4 [ 70 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов