Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 12 Мар 2015, 13:27 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 06 Юли 2008, 23:35
Мнения: 1149
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 3.0 V6
От Thesis втора ръка няма да е фрапираща сума. Само, че той не е ли в главината (цяла главина)?

_________________
Lancia Thesis 3.0 V6 - за сега много доволен
EX: Alfa 166 2.5 V6 Автоматик
EX: Lybra 5.20 155hp ComforTronic - прекрасна кола
EX: Kappa 5.20 147hp - любимката ми, но уви беше вече "баба"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 12 Мар 2015, 14:14 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
Димо Генчев написа:
Диагностиката ми дава грешка в преден десен датчик на АБС, както и предполагах.
Някакви идеи - чистене, измервания, или направо да търся друг?
И дали някой знае къде мога да намеря? Или от какво още става?


Датчика на АБС-а е в/у лагера-т.е с "интегриран магнитен сензорен пръстен".
Върви си лагер главина к-т.Същата като на 156-147-ца.Като цени се движат от 100-на лв до ...200+

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 12 Мар 2015, 14:41 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
Ами, аз още като за първи път се разпищя, а именно преди повече от месец, го разкачих да го оглеждам. Хм, най-обикновен датчик, нямам как сега, иначе бих качил снимка. По мое мнение, разликата с тези, които съм виждал на по-стари коли е, че е с по-малък диаметър и освен това "пишлето" му е по-дълго и не е цилиндрично по цялата дължина.
Сваля се елементарно с малък шестограм, не помня какъв размер.
След кратко търсене го дават с такъв номер по Bosch: 0 265 007 059
Щом намеря време, веднага ще го сваля и снимам, може да е полезно и за други колеги.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 12 Мар 2015, 15:00 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
Да-това е номера на самият датчик по Бош. Както споменах взима сигнала от магнитната лента/пръстен на лагера.
Провери-възможно е да се е наслоил с прах,кал и от там да идва проблема!

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 12 Мар 2015, 16:28 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
При първа възможност. Важното е да се проверят и зъбите, защото самият датчик си е много чист, поне в онзи момент беше.
Ще споделя, когато има развитие.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 14 Мар 2015, 23:50 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
Направих си експеримент - размених местата на левия и десния датчик на предните колела. Резултатът - сега дава грешката в левия, т.е., със сигурност е датчикът, а не връзки, кабели и т.н. Интересното е, че си дава същото съпротивление като другия (460-470 Ом). Ще търся отнякъде, датчик като датчик. Гледах някъде за 124 лв 8O 8O 8O Айде, няма нужда, ако ще девета употреба да е.

Не ми остана много време, но засега разчоплих донякъде пространството между подкалника и бронята (отдясно). Вероятно имам някои липсващи предпазни пластмаси, но във всеки случай там открих снопове проводници с невероятна кал и гняс, чудна предпоставка за лоши връзки. Именно с това колело буксувах и след това започна да пищи парктроникът за преден десен външен датчик. След размърдването на сноповете вече не пищи... цели няколко часа :) Дано се задържи.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 15 Мар 2015, 01:19 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Имаш някоя загнила жичка някъде :))

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 15 Мар 2015, 11:51 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 06 Юли 2008, 23:35
Мнения: 1149
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 3.0 V6
124лв. не е чак толкова фрапираща цена честно казано. Според мен най-добре си го смени с нов...

_________________
Lancia Thesis 3.0 V6 - за сега много доволен
EX: Alfa 166 2.5 V6 Автоматик
EX: Lybra 5.20 155hp ComforTronic - прекрасна кола
EX: Kappa 5.20 147hp - любимката ми, но уви беше вече "баба"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 16 Мар 2015, 14:25 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
И да се оплача от гадната сигнализация за фаровете - абе, кой гениален софтуерист е измислил това чудо да пищи през няколко минути, та и секунди :evil: :evil: :evil: Демек, от това по-важно няма! Писни си един-два пъти след контакт, па си затрай. Уникално - ABS-ът, дето е буквално жизнено важен остава само да свети, а това чудо не млъква. На път съм да отскубна зумера в таблото, стигат ми и надписите. Тая кола има милиони системи, на 12-13 години ако човек смята, че всички ще се успокоят, има да си чака.
На логичния въпрос - а защо не си оправиш причината? - отговарям - вече дни наред се трепя. Грешка в моторчето на левия фар. И го разглобявах, и го мерих, и принудително му подавах захранване - тц. Механично (от ръчната врътка) се върти идеално и лесно.
Борбата продължава.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 21 Мар 2015, 23:13 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
Смея да се надявам, че оправих ABS-а. Купих датчик от Фиат Стило от колега от Фиат форума. Наложиха се някои преработки от типа различна букса, но и това сме го играли. Аман от "различни" части. Нарочно ги правят различни, само да има как да ти вземат повече пари.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 27 Мар 2015, 22:34 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
Димо Генчев написа:
И да се оплача от гадната сигнализация за фаровете - абе, кой гениален софтуерист е измислил това чудо да пищи през няколко минути, та и секунди :evil: :evil: :evil: Демек, от това по-важно няма! Писни си един-два пъти след контакт, па си затрай. Уникално - ABS-ът, дето е буквално жизнено важен остава само да свети, а това чудо не млъква. На път съм да отскубна зумера в таблото, стигат ми и надписите. Тая кола има милиони системи, на 12-13 години ако човек смята, че всички ще се успокоят, има да си чака.
На логичния въпрос - а защо не си оправиш причината? - отговарям - вече дни наред се трепя. Грешка в моторчето на левия фар. И го разглобявах, и го мерих, и принудително му подавах захранване - тц. Механично (от ръчната врътка) се върти идеално и лесно.
Борбата продължава.


И така, днес размених местата на фаровете. Но... отново мотор на ляв фар! Аааа, тая няма да я бъде, викам си, огледах вече букса, проводници и воала! На около педя от буксата по снопа видях два изгнили, зеленясали и прекъснати проводника! Ето къде бил ключът от бараката, значи! Обаче нали цял следобед валя, та не можах да се намеся. Нищо, това да му е. Маняна.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 00:05 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
И така, след днешната интервенция, а именно наставяне на скъсаните кабели, смея да се надявам, че проблемът е решен! Обаче наистина си иска изчистване на грешките и калибрация на системата за да замлъкне.
За информация на колегите - въпросните "жички" не изглеждаха свежо прекъснати, а както вече споменах зеленясали и изстрадали. Това ме навежда на мисълта, че въпреки наличието на гофрирания предпазен шлаух по някаква причина са били подложени на напрежение и триене. Когато съм свалял фара, малкото останали жила са се скъсали.
Да отбележа - това се отнася за ЛЕВИЯ фар, за десния нямам впечатления. На левия като че ли по начало са му по-къси проводниците и се налага повече опъване при монтажа.

И малко по-различен въпрос - някой монтирал ли е DLR модул на дългите, защото като гледам никак няма да е трудно, само ще трябва по един диод да спира сигнала към соленоида за ксенона (въпреки, че едва ли ще му стане нещо, но все пак).


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 16:40 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Сложи модула на халогените за мъгла, става супер

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 20:27 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
Не искам там. Първо, не ми харесва и второ - всеки полицай ще ме спира.
Ако случайно нещо не е променяно по законите, фаровете за мъгла се използват само при такава, снеговалеж или дъжд. В останалите случаи се води нарушение. А и за какво ми е модул - тях мога и сега да си ги пускам с габаритите. Целта ми е да изолирам ксенона от схемата, няма нужда да "пече" постоянно.

Сега да споделя мисли за друга "лампичка" от елхата - EPB :) Воден от съмненията за недостатъчен ход на машинките(а) взех, че натиснах/напомпах много здраво педала с идеята да избутам цилиндърчето максимално навътре. И да, имаше ефект. Краткотраен. На няколко пъти загасна, т.е., според мен в това е проблемът - недостатъчен ход. Предполагам, че системата очаква определен брой обороти :roll:
Или е друг принципОт?
И как ли се свалят накладките, да няма някакъв чалъм, с цел евентуално раздвижване на апаратите? Подразбрах за някакви калибровки и т.н.
Освен това, някой беше писал, че пръскал WD 40, но не помагало. Затова ми се иска хубаво почистване.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2015, 21:26 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Халогените няма проблем да се преобразуват във фарове за мъгла с намаляване на силата на светене на 30-40-50% - това и прави тоя модул. По-добре ли е да ти светят дългите отколкото фаровете за мъгла, които имат добра диаграма на насоченост и не светят в очите на хората? Освен това са на височина 28 см от пътя, при изискване за минимална височина 25 см. И да добавя, карам от година така и до сега никой не ме е спирал да разсъждава на темата това дневни светлини ли са или не.
И спирачните апарати отзад няма как да са блокирали, добре са направени. Просто се очаква че имаш проникнала вода в елетрическата част на апарата

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 30 Мар 2015, 11:45 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
Това с фаровете си отива на философско разсъждение по-скоро. С така дадените аргументи няма какво да ти оборя, но за мен си остава последния довод - не ми харесва. Отива ми на състезателна гъзария, а това е извън моето амплоа :auto:

А за апаратите отзад ти и преди каза за електрическата част, но като отварях бяха перфектни, даже вероятно сменяни 2012 г., имаше такава маркировка. Аз нямам предвид апаратът да е блокирал, а евентуално да не успява да се придвижи с няколко милиметра до край.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 30 Мар 2015, 12:24 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Електрическата част на апарата сама си се калибрира след няколко отваряния-затваряния на ръчната. Може би 20 на брой. А механичната част е просто едно бутало, което натиска накладките. То работи или под действието на налягането на спирачната течност или на натиска на винта от електрическия мотор. Хубаво е че са ти сменени ел моторите, а от мое наблюдение мога да кажа, че механичната част на спирачния апарат е толкова добре направена, че не можеш да имаш какъвто и да е проблем там.
Да не би да има проблем с някой кабел по пътя от мудула на ръчната или в самия модул?

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 30 Мар 2015, 13:44 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
Ще огледам по-подробно кабелите. Само да ми остане време, то и кабелите на парктроника трябва да се облазват :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 06 Апр 2015, 12:55 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2014, 09:57
Мнения: 144
Местоположение: Пазарджик
Кара: Lancia thesis 2.4 20v
Fiat Barchetta 1.8
и аз малко да се включа с дневните светлини. наистина най-добрите фарове за тази цел за тези за мъгла. светят ниско долу, виждат се от далече и не товарят ксенона. в Америка масово фабричните дневни светлини са именнто те, намалени на 50%. при това още от далечната 1997 че и преди това. у нас уви това е незаконно. спирали са ме поне 5 пъти за пуснати "халогени" , като имам дори един фиш от София.
И аз много искам да ги направя дневни, обаче не си струва, ако всеки път ще ме спират и ще се обясняваме и ще тълкуваме закона с катаджиите.

_________________
АВТО ЕЛЕКТРО СЕРВИЗ 0898364628

Lancia Thesis 2.4JTD 20V 175hp Manual
Fiat Barchetta 1.8 16V 136hp

Ex Audi A6 C5 1.9 146Hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Тахо проблем или т.н. "коледна елха"
 Мнение Публикувано на: 06 Апр 2015, 13:08 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Е да, аз съм ги намалил на 40 % и не ме спират

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 2 [ 40 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов