Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




Автор Съобщение
 Заглавие: Искам да си купя Lancia Thesis, кой мотор да избера??
 Мнение Публикувано на: 06 Фев 2010, 17:37 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Здравейте! Имам Lancia Lybra от около 2 години и съм много доволен и щастлив че имам такава кола. Даже от известно време мисля да си купя Thesis. Според вас към кой мотор е най-удачно да се насоча? Бензинов или дизелов? По-малък или по-голям? Автоматик или ръчни скорости?
Иска ми се да ми даде съвет някой който има поглед върху сервизната подръжка на италиански автомобили.
Благодаря предварително!

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 06 Фев 2010, 19:42 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Юли 2007, 01:49
Мнения: 756
Местоположение: София, Кърджали
Кара: AR 156
2.4 жтд с ръчна скоростна за мене е най-фобрия вариянт.До колкото знам автомата е доста кекав и скъп за ремонт.
Но първо си направи сметка какво искаш от колата и колко пари си готов да налееш в нея, щото разликата в поддръжката със сегашната ти кола е голяма.

_________________
Lancia Dedra 1.6 i.e. MPI-Webber 65KW 835А1.000 1993г. A/C punk

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 06 Фев 2010, 20:15 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Този двигател има две модификации - 150 и 175 коня, 2.4жтд 10V i 2,4 JTD 20V. И на мен ми се иска да е дизел, но пъки бензиновите мотори 170 и 215 коня ме блазнят, нямат турбини за подръжка. Тази Либра която карам в момента вече я изучих и поправих каквото имаше да и се прави и сега мисля пак да рискувам с нещо по-скъпо за подръжка, няма цял живот да се возим на опели/вече два съм ги имал/ :D

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 06 Фев 2010, 21:40 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 29 Мар 2009, 18:02
Мнения: 233
Местоположение: София
2,4 ЖТД 20 клапана, ръчна скоростна кутия, и палиш свещи за късмет да не ти се разваля нещо, че в почти всички сервизи ще те гледат все едно си кацнал с кораба на Хан Соло :wink:

_________________
Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD 2003
ех - Lancia Dedra 1,6 ie 1990


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Фев 2010, 01:54 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Юли 2007, 01:49
Мнения: 756
Местоположение: София, Кърджали
Кара: AR 156
в6-така мисля че е само с автомат (ако не се бъркам), такаче не е за предпочитане. Пък и поддръжката му е ... :D
За 2.4-ката... рядко срещан двг и с частите нещата там са доста трудни :)
Пък и какво се плашиш от турбо бензина? Разлика в обслужването няма, разликата е че има 1 турбина и няколко датчика в повече, които могат да се скапят :D
Все пак е трудно да правим сравнение между твойта либра и един примерно В6 тезис, такаче пак казвам, направи си добре сметката, за да не става така да имаш тезис на трупчета :)

_________________
Lancia Dedra 1.6 i.e. MPI-Webber 65KW 835А1.000 1993г. A/C punk

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Фев 2010, 02:26 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Яну 2005, 20:19
Мнения: 2141
Местоположение: Ямбол, София
От Либра 1,6 на какъвто и двигател да се качиш в Тезис разликата ще ти се стори все едно си се качил/а от каруца на ракета! :lol:

Ако не ти се дават излишни пари за гориво и за данък по-добре си вземи дизел 150 коня или 175 коня, но ще е доста трудно да си намериш версия с ръчни скорости. За предпочитане е автомата, но за да не те боли глава после по-дорбе си вземи с ръчна. Поддръжката на 1,6 мотор няма нищо общо с 2,4JTD като цена! Въобще поддръжката на Тезис няма нищо общо с поддръжката на Либра! :lol: Успех!


П.П. Това сравнение с кораба на Хан Соло направо ме разби! :lol: cheers Много точно казано!

_________________
Вече Знаем Какво Ще Стане ...Но Не Можем Да Го Предотвратим... (В памет на братчеда...)

Италианските коли са като жените - само фасони и номера ти правят :?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Фев 2010, 10:10 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2008, 10:06
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Няма са коментирам поддръжката на Тезис`а, писал съм достатъчно.
Конкретно по въпроса - аз взех 2.4 дизел, не само защото тогава имаше акциз, но и по простата причина, че отдавна не съм съзтезател, а и си зомислих за цените на горивото...
Прав е колегата Sraaaaa, обаче - тези версии са по-редки, или поне тогава беше така /почти 2 години/.
Спомням си, че когато избирах моята, голямо търсене падна - основно се предлагат големите напомпани двигатели автоматик, "слабачки" като моята, неавтоматик, бяха доста по-малко.......Всъщност това са едниствените разлики в Тезисите, всичко останало е серийно напълно еднакво при всички модели /доколкото знам/.

_________________
Lancia Thesis Emblema


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Фев 2010, 14:04 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Аз до сега дизел не съм карал и все още се чудя дали изобщо има смисъл да се занимавам с нафтата :). Единсвената ми мисъл е по-добрия въртящ момент при по-ниски обороти в сравнение с бензиновите автомобили. А иначе съм убеден че икономисаните от горивото при дизела средства, в последствие/или в предварение :)/ трябва да се инвестират в подръжка на двигателя.

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Фев 2010, 14:24 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2005, 14:00
Мнения: 360
Местоположение: София
Колега, тази кола се води лимузина от висок клас и по принцип си е доста тежка (в буквален и в преносен смисъл) - някак несериозно е да се коментира разхода й или динамичните характеристики, сякаш ще се ползва за икономична градска кола или бегачка :?
Купи си 2.4JTD-20v 175к.с., за да постигнеш компромис между разход и вървеж. А и такива двигатели има доста в България по другите модели на Ланча и Алфа ;)
Успех!

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Фев 2010, 15:00 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Проказките за разхода на гориво са за сранение на различните мотори и скоростни кутии, конкретно за този модел. Не става въпрос за сравнение с други автомобили
Пък и колата е тежка, но това не значи че ще се влачим по улиците :)

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Фев 2010, 15:07 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2008, 10:06
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Kuku написа:
Колега, тази кола се води лимузина от висок клас и по принцип си е доста тежка (в буквален и в преносен смисъл) - някак несериозно е да се коментира разхода й или динамичните характеристики, сякаш ще се ползва за икономична градска кола или бегачка :?
Купи си 2.4JTD-20v 175к.с., за да постигнеш компромис между разход и вървеж. А и такива двигатели има доста в България по другите модели на Ланча и Алфа ;)
Успех!



Всъщност си адски прав.......Икономиите от гориво в сравнение с подръжката е повече от смешна тема.

_________________
Lancia Thesis Emblema


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Фев 2010, 15:15 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
almasy написа:

Всъщност си адски прав.......Икономиите от гориво в сравнение с подръжката е повече от смешна тема.



Ти май си много наплашен от подръжката? На мен пробега ми е около35-40 хил км на година, така че и горивото и подръжката са от значение!

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Фев 2010, 15:18 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2008, 10:06
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
alekssina написа:
almasy написа:

Всъщност си адски прав.......Икономиите от гориво в сравнение с подръжката е повече от смешна тема.



Ти май си много наплашен от подръжката? На мен пробега ми е около35-40 хил км на година, така че и горивото и подръжката си е от значение!


Да, така е.
Можеш да прочетеш предните ми постинги.
Определено се изсилих с тази кола.
Ако цитирам /отново/ цените.....все едно да поддържаш 5-та или дори /повече/ 7-ма серия на БМВ.

_________________
Lancia Thesis Emblema


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Фев 2010, 18:06 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 21 Фев 2009, 11:14
Мнения: 309
Местоположение: Варна, Чайка
Кара: Lancia Kappa
alekssina написа:
almasy написа:

Всъщност си адски прав.......Икономиите от гориво в сравнение с подръжката е повече от смешна тема.



Ти май си много наплашен от подръжката? На мен пробега ми е около35-40 хил км на година, така че и горивото и подръжката са от значение!


Колега, щом при теб поддръжката е от значение значи не си за Тезис. Колкото по-голяма и луксозна е една кола толкова частите и консумативите за нея са по-скъпи. Това важи и за Ланча и за Ауди и за БМВ и за всяка една марка, която се сетиш. Прецени си добре финансовите възможности. Ако нямаш във всеки един момент по няколко излишни хиляди лева по-добре не си купувай Тезис. Каското е повече от задължително, понеже удариш ли я ще ревеш много. Иначе и аз съм съгласен с колегите, които казват ръчни скорости и двигател 2.4 дизел 175коня (мултиджет). Поддръжката му откъм консумативи е като на 150 коня мотора. Окачването е подобно на Ауди А4/А6 с много на брой алуминиеви носачи (някои ги наричат кокали), които не спадат към евтините. Втора употреба части за тази кола забрави да намериш, а и да намериш си е грехота да ги монтираш! С оглед на това, че правиш около 40 хил. км годишно, явно ти се налага да пътуваш. Смени Либрата с една 2.4 JTD 150 коня и си свиркай :wink:

_________________
Lancia Kappa 2.0 20V VIS- големия кораб
Lancia Dedra SW 2.0 16V- старата любов


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2010, 11:35 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 29 Мар 2009, 18:02
Мнения: 233
Местоположение: София
alekssina написа:
Аз до сега дизел не съм карал и все още се чудя дали изобщо има смисъл да се занимавам с нафтата :). Единсвената ми мисъл е по-добрия въртящ момент при по-ниски обороти в сравнение с бензиновите автомобили. А иначе съм убеден че икономисаните от горивото при дизела средства, в последствие/или в предварение :)/ трябва да се инвестират в подръжка на двигателя.


От личен опит ти казвам, че изобщо не си прав. Взимай смело дизел, но отново си помисли дали да е Тезис, че наистина ще имаш чувството, че поддържаш БМВ 7 или Ауди А8...
Щом минаваш такива километри, парите за поддръжка на дизелов двигател отдавна са излетели през ауспуха на либричката, така че пак си вътре и единственото, което можеш да направиш е да подобриш нещата :wink:
Щом държеш да минеш в по-горният клас автомобили не е лошо да помислиш и за Алфа 166, и тя има повечето глезотии на Тезиса, но за сметка на това части и сервизи за нея - дал Господ.

_________________
Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD 2003
ех - Lancia Dedra 1,6 ie 1990


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2010, 11:56 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Оф, алфите никога не са ми били слабост :) нали знаеш че за Lancia трябва и любов :D
Пък и аз се занимавам със сервизна дейност, но в областа на електрониката. От собствения си опит знам, че непознатата техника не е страшна от към майсторлък, само резервните части са проблем...понякога

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Последна промяна alekssina на 08 Фев 2010, 13:49, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2010, 12:07 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 29 Мар 2009, 18:02
Мнения: 233
Местоположение: София
http://fiat.bg/?id=129&lan=BG&nid=42

Ето ти тогава един Тезис като за теб :wink:

_________________
Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD 2003
ех - Lancia Dedra 1,6 ie 1990


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2010, 12:13 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Този е в отлична форма, не съм го гледал до сега

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2010, 12:28 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 29 Мар 2009, 18:02
Мнения: 233
Местоположение: София
alekssina написа:
Този е в отлична форма, не съм го гледал до сега


И е баш като за България.

_________________
Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD 2003
ех - Lancia Dedra 1,6 ie 1990


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2010, 23:52 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 24 Фев 2006, 17:21
Мнения: 726
Местоположение: София 15 Младост
само километрите малко ми се виждат.....И това от официалния дилър....


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 6 [ 115 мнения ] Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов