Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




 Страница 1 от 1 [ 18 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 22 Дек 2014, 00:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
Колеги! Веселите празници са съвсем близо и понеже настроението е приповдигнато, искам да споделите за емоциите си когато управляваме нашите автомобили :) Мисля, че независимо от техническите проблеми с които се сблъскваме, чувството да се возиш в тоя автомобил е наистина вълнуващо, а това да слезеш от него на оживено място си е направо все едно слиза поне италианския посланник :))

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 22 Дек 2014, 10:19 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2014, 09:57
Мнения: 144
Местоположение: Пазарджик
Кара: Lancia thesis 2.4 20v
Fiat Barchetta 1.8
Много точно. Това е може би първият ми автомобил, който карам вече година, и все още като го погледна, се усмихвам. Имам чуството, че колкото повече я гледам тази кола, толкова повече я харесвам и откривам малки детайли. Определено ако имаше следващ модел бих си го взел.
А за това че навсякаде я заглеждат, изобщо не го споменавам.свикнах да ме наблюдават. Незнам вие какво мислите, но интериора е направен, така както само италиянците могат да го направят. Абе всичко, возия, усещане, визия - Перфектно.
Имам възможността да карам доста различни коли в работата си и смело твърдя че не бих я сменил за Е60, W220, A6 4F. А като цена хич не им е в класа.
Последно миналата седмица трябваше да карам Е65. вярно возията и шоф. седалка са много по-добри. Но до там. Грозна отвън, а отвътре ужасен интериор. да не говорим че километража на Тезиса, няма аналог по красота и дизайн, поне до 2012-2013г.
Никога не съм бил привърженик на марката, но с тази кола мога да кажа че беше любов от пръв поглед. Видях я 2004г на Паркинг на АМ тракия и от тогава разбрах че ще я имам един ден. Тогава карах Опел Кадет. След години се помъчих да я купя, но струваха по 15 000-20 000. тогава си купих А6 С5 за 9000 . и ето че точно след 4 години. моята А6 струваше 6000 а Тезиса 5400. дори и не се замислих, въпреки че знаех, че ще се обезцени двойно от Аудито. И няма и миг в който да съжалявам. Все още съм върл фен на Ауди, но Ланчията не я сменям за Ауди. Немците правят коли технически съвършенни, но я няма онази тръпка, онзи гъдел в стомаха когато видиш Тезиса.
Смятам да се разделя с този прекрасен автомобил, когато мога да си позволя Infiniti FX50. Според мен между тях няма нищо което да ме накара дори да се замисля.
И за финал. Тезиса е точно като Италианка. Наточена,темпераментна, красива, гримирана и облечена по последните италиански модни тенденции, Кара те да не можеш да отделиш поглед от нея, да я искаш и да я мечтаеш, а когато я имаш, да не искаш да я пускаш дори и за миг. Вярно, като я ядосаш, може да ти разкаже играта и да ти скъса нервите, както само тя си знае, но ти пак я искаш. Даже повече.

_________________
АВТО ЕЛЕКТРО СЕРВИЗ 0898364628

Lancia Thesis 2.4JTD 20V 175hp Manual
Fiat Barchetta 1.8 16V 136hp

Ex Audi A6 C5 1.9 146Hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 23 Дек 2014, 13:07 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
"Красотата" особено при колите е твърде субективно и ситуативно определение. Във форума на ситроен по-грозна кола от тесиса няма :D Някои пък наричат велсатисите "ютии", а те са луксозните лимузини на рено от класа на сафрана. На мен лично тесиса много ми харесва, има ретро излъчване. Този автомобил го забелязах още преди десетина години и ме впечатли силно.
Но от опит знам, че естетическите категории при избора на автомобил са доста хлъзгаво и изменчиво понятие, че това да е основен определящ фактор. Не бъркайте интереса, предизвикан от екзотичната рядкост с възхищението, това са съвсем различни понятия! А да кажеш, че акулоподобната муцуна на А6 или на баварец седма серия е грозна, си е вид несериозно изхвърляне :lol:
Усещането за една кола се допълва и от ежедневната експлоатация. Например, аз моята ветеранка много си я харесвам и ми създава страхотно усещане при шофиране, но като дойде време да й правя ремонти, ми къса нервите именно заради "екзотиката" й - трудно се намират части на сносни цени, майсторите не я познават и понякога правят глупости, а говоря за далеч по-добре познат и по-малко усложненн автомобил от тесиса.

Със сигурност и аудитата се развалят. Но едва ли А6 на 10-12 години ще тропа като я качиш на канал или няма ти отваря багажника заради късо в кабелите. Това е тъмната страна на "италианките" - много красиви, много луксозни, но капризни и лигави :D
Така, че според мен усещането за една кола е комплексен вектор от естетически насалади, брой убити нервни клетки и скорост на източване на банковата сметка...

Дали бих си купил тесис и днес? Не знам. Тази кола не е за всеки.
Иначе, обожавам излъчването й.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 23 Дек 2014, 17:57 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2014, 09:57
Мнения: 144
Местоположение: Пазарджик
Кара: Lancia thesis 2.4 20v
Fiat Barchetta 1.8
наиситна красотата е субективно нещо, но да ми кажеш че това е красиво
http://files.conceptcarz.com/img/bmw/bmw_e46_745-05.jpg
прилича ми на това
http://i.ytimg.com/vi/ZJqcVJxVYYU/hqdefault.jpg
макар че бих избрал владо пред тази кола.
Просто има коли който са грозни.
а за окачването също си много в грешка. Няма НИКАКВА РАЗЛИКА между окачването на Тезиса и на Ауди. и двете са направени за хубави пътища и у нас се разбиват бързо
ето две картинки
http://www.audiworld.com/news/00/newa4/ ... 000024.jpg
и
http://www.italiaspeed.com/newmodels_thesis_141.jpg
целия пронцип на работа, както и всички носачи са 95% идентични. И понеже при ауди това се слага от 1996г. смятам че италианците са гледали от там и са го усъвършенствали.
разликата е само че Тезиса вози така както би трябвало да вози и Аудито.
Не ,ме разбирай погрешно, Немците знаят как да правят коли, и ги правят перфектно.
А6 С5 е много красива и здрава машина. като изключим 2.5 v6 tdi.
И да от към електроника е по-здрава. Затова се престраших да си взема Тезис, защото го правя сам и няма да рови друг по електрониката.
Но ако смяташ че е с калпава електроника, значи не си виждал PSA или Крайслер

_________________
АВТО ЕЛЕКТРО СЕРВИЗ 0898364628

Lancia Thesis 2.4JTD 20V 175hp Manual
Fiat Barchetta 1.8 16V 136hp

Ex Audi A6 C5 1.9 146Hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 23 Дек 2014, 19:49 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
Вмъкваш ми думи и обобщения, които не съм казал.

Тук сте не повече от петима активни собственици на тесис. Зачети се и виж колко и какво сте изписали.
Собствениците на ауди 6 са поне 100 пъти повече. Нищо, че е доста по-скъп автомобил втора ръка за същите години и километри.
Макар да се намират, тесисите са редки автомобили по нашите пътища въпреки "изгодната" цена втора ръка. За времето на съществуване на модела, от заводите на фиат са излезли не повече от 16 хиляди бройки. От тук идват и особеностите на колата.

Ще дам следния пример. Преди няколко дни се запознах с един човек, който кара служебен пасат 4 по 4, произведен 2007 година. Яко карана кола , но и яко се разваляла за тези 7 години. Собственикът не беше особено очарован. Обяснението е просто: нов двигател, по-различна концепция за скорости - от тук и много "детски болести". При фейслифта те изчезват.
Същото е и в примера с аудитата - стократно повече продадени автомобили, доказано преболедувани детски болести, по-голяма надеждност - и по-висока цена "втора ръка", освен снобския факт на марката. При тесиса може наистина окачването да е като на ауди, може и електрониката да е немска..... но е сглобявана в Италия. Продавана сравнително кратко и по тази причина не добре изпипана в качеството на отделните детайли. От тук идват и проблемите с тесисите - страхотни коли, но с много особености като бутикови стоки. Тези особености не са непоправими, ако по принцип обичаш сам да си поправяш колата, но биха били доста сериозен източник на нерви и главоболия, ако не си такъв тип шофьор, а разчиташ на "професионалистите".

А по отношение на возията - най-добра е вероятно на ситроен С6, ама струва ли си само за това да даваш 20 бона за кола "втора ръка", която така и не се е наложила на пазара и е преждевременно спряна от производство.

Личното ми мнение е, че ланча трябваше да заложи на тесис и да развие модела, а не да залита по поамериканчване и в крайна сметка - закриване на луксозния бранд на марката.

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 23 Дек 2014, 22:25 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:56
Мнения: 2632
Местоположение: Стара Загора
Кара: ше хубава Lybra Berlina 1.8 LX bifuel :)
toshkov81 написа:
целия принцип на работа, както и всички носачи са 95% идентични. И понеже при ауди това се слага от 1996г. смятам че италианците са гледали от там и са го усъвършенствали.

147/156 се правят до поне 2008г. ама така и не си оправиха идиотски измисленото окачване италианците.
159 е крачка напред ама малка....

Иначе колегата малко повече преувеличава за ел. проблемите, всички марки имат проблеми. Някои бройки повече, други - по-малко. Както дойде :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 24 Дек 2014, 03:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 06 Юли 2008, 23:35
Мнения: 1149
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 3.0 V6
Нека го кажа с 2 думи: едновременно обожавам и мразя тази кола, като под мразя приемам ироничноро "мразя". Ядосва ме като капризна жена. Изключително красива, изключително приятна за каране (особено извънградско) и същевременно капризна и придирчива. Слава богу съм се подготвял 2 години с Alfa 166. Все пак тезисът е доста по-капризен. Скоростната му кутия иска период на напасване между шофьора и колата, като цяло не можеш да си позволиш да си небрежен към тази кола... Днес си сложих унибали от OPEL на задницата, защото са 27лв + 10лв препилване, а оригиналните са 374лв... а реално са идентични. Чакам си тампоните за предните макферсони и новият маркуч за въздушния филтър за 172 лв. и се надявам после да ме слуша :)

_________________
Lancia Thesis 3.0 V6 - за сега много доволен
EX: Alfa 166 2.5 V6 Автоматик
EX: Lybra 5.20 155hp ComforTronic - прекрасна кола
EX: Kappa 5.20 147hp - любимката ми, но уви беше вече "баба"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 24 Дек 2014, 08:04 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2012, 14:40
Мнения: 320
Местоположение: София, Младост 3
Кара: Lancia Thema 3.0 CRD 2012 г.
И аз ще го кажа с две думи - усещането е, че не ми се слиза от нея.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 24 Дек 2014, 08:15 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2014, 19:19
Мнения: 393
Кара: ex-Lancia KAPPA 2.0 16V Turbo
бензин - изключителен автомобил!

Lancia KAPPA 2.4 jtd
BMW E38, 740 i
duronman написа:
Нека го кажа с 2 думи: едновременно обожавам и мразя тази кола, като под мразя приемам ироничноро "мразя". Ядосва ме като капризна жена. Изключително красива, изключително приятна за каране (особено извънградско) и същевременно капризна и придирчива. Слава богу съм се подготвял 2 години с Alfa 166. Все пак тезисът е доста по-капризен. Скоростната му кутия иска период на напасване между шофьора и колата, като цяло не можеш да си позволиш да си небрежен към тази кола... Днес си сложих унибали от OPEL на задницата, защото са 27лв + 10лв препилване, а оригиналните са 374лв... а реално са идентични. Чакам си тампоните за предните макферсони и новият маркуч за въздушния филтър за 172 лв. и се надявам после да ме слуша :)


В рамките на шегата: :lol: ТЕСИСЪТ е като градска глезла, която обича романтиката и лукса - пуска ти само, ако и пишеш стихове, водиш я на суши барове и спа-хотели с 5 звезди; докато аудито е като едрогърда тиролска селянка с правилни черти и първичен сексапил: готова е да навири краката, както в гората, върху одеалото, така и в хотела с петте звезди :lol: интересува я само да си получи почесване на сърбежа :lol:

_________________
Заклет фен на ланча капа!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 24 Дек 2014, 10:09 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2014, 09:57
Мнения: 144
Местоположение: Пазарджик
Кара: Lancia thesis 2.4 20v
Fiat Barchetta 1.8
дам . има много логика в твоя отговор. и напълно се съгласявам. наистина 16 000 броя са малко да се разберат болежките.
Да ви кажа аз си мислех че е по глезена от колкото излезе. Вярно че се бях подготвил при всяко каране да излиза по нещо. :D
И найстина проблема с частите ме тормози най-много. Много трудно се намират и на супер висока цена.

Какво ще кажете да се направи една тема за части или по точно от какви коли и могат да се монтират или преправят. ето сега прочетох за задните унибали. Аз сложих тампони на ст.щанра от дедра и станаха перфектно. маховик от опел зефира.

_________________
АВТО ЕЛЕКТРО СЕРВИЗ 0898364628

Lancia Thesis 2.4JTD 20V 175hp Manual
Fiat Barchetta 1.8 16V 136hp

Ex Audi A6 C5 1.9 146Hp


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 24 Дек 2014, 11:21 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 06 Юли 2008, 23:35
Мнения: 1149
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 3.0 V6
Съжалявам, ако в снощния пост имам грешки, но писах от телефон, до колкото си спомням :D Аз като гледам последният пост, ние май наистина си събираме опели-Франкенщайн :)

_________________
Lancia Thesis 3.0 V6 - за сега много доволен
EX: Alfa 166 2.5 V6 Автоматик
EX: Lybra 5.20 155hp ComforTronic - прекрасна кола
EX: Kappa 5.20 147hp - любимката ми, но уви беше вече "баба"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 24 Дек 2014, 13:53 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
duronman написа:
Нека го кажа с 2 думи: ...

Добре, че не тръгна да пишеш повече думи, че ще запълниш базата на форума. img189

Капа 205 конски сили написа:
В рамките на шегата: :lol: ТЕСИСЪТ е като градска глезла, която обича романтиката и лукса - пуска ти само, ако и пишеш стихове, водиш я на суши барове и спа-хотели с 5 звезди; докато аудито е като едрогърда тиролска селянка с правилни черти и първичен сексапил: готова е да навири краката, както в гората, върху одеалото, така и в хотела с петте звезди :lol: интересува я само да си получи почесване на сърбежа :lol:

Аз не знам кой иска да му пускат само в хотела. Друго си е и на одеалцето. :lol:

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 24 Дек 2014, 14:11 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 06 Юли 2008, 23:35
Мнения: 1149
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 3.0 V6
Абе 2-3 думи, бях леко подпийнал :D

_________________
Lancia Thesis 3.0 V6 - за сега много доволен
EX: Alfa 166 2.5 V6 Автоматик
EX: Lybra 5.20 155hp ComforTronic - прекрасна кола
EX: Kappa 5.20 147hp - любимката ми, но уви беше вече "баба"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 24 Дек 2014, 14:26 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2005, 19:28
Мнения: 2509
Местоположение: София
Внимавай само да не се пропиеш покрай тази кола. punk drunk

_________________
OM642 Изображение
1NZ−FXE Изображение;
Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Искаш нещо от мен? Няма проблем! - Искам само да знаеш, че върша нещата БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО и ЕВТИНО...но имаш право да си избереш само две от трите опции! Обади ми се когато си готов с избора си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 24 Дек 2014, 17:11 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 06 Юли 2008, 23:35
Мнения: 1149
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 3.0 V6
Вчера другата любов имаше рожден ден :) Не съм се пропил заради колата :D

Айде стига с офтопиците от моя страна. За да не съм напълно OFF: Един колега много мило сподели, че на долния крив носач (преден), големият тампон става от Audi 100 задния мост (без никакви доработки, само една шайба се подлагала, тъй като металната част била с 2мм по-малка).

_________________
Lancia Thesis 3.0 V6 - за сега много доволен
EX: Alfa 166 2.5 V6 Автоматик
EX: Lybra 5.20 155hp ComforTronic - прекрасна кола
EX: Kappa 5.20 147hp - любимката ми, но уви беше вече "баба"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 07 Яну 2015, 22:38 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 06 Юли 2008, 23:35
Мнения: 1149
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 3.0 V6
Оказа се, че има и полиуретанови тампони за този крив носач. Поръчал съм ги, защото моите не са в страхотно състояние, но се чудя дали този носач е възможно да създава каквото и да било тропане или просто от него може да има някаква нестабилност (не съм усетил от изброените проблеми, просто разсъждавам).

_________________
Lancia Thesis 3.0 V6 - за сега много доволен
EX: Alfa 166 2.5 V6 Автоматик
EX: Lybra 5.20 155hp ComforTronic - прекрасна кола
EX: Kappa 5.20 147hp - любимката ми, но уви беше вече "баба"


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 10 Яну 2015, 19:49 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1006
Местоположение: София
Кара: Lancia
duronman написа:
Оказа се, че има и полиуретанови тампони за този крив носач. Поръчал съм ги, защото моите не са в страхотно състояние, но се чудя дали този носач е възможно да създава каквото и да било тропане или просто от него може да има някаква нестабилност (не съм усетил от изброените проблеми, просто разсъждавам).

Освен да усетиш някакво наместване при маневриране, не мисля че може да се чуе някакво тропане от тоя тампон. И със сигурност ако е здрав просто се усеща стегнато окачването.

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: За усещането да караш Thesis
 Мнение Публикувано на: 11 Яну 2015, 00:04 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 06 Юли 2008, 23:35
Мнения: 1149
Местоположение: София
Кара: Lancia Thesis 3.0 V6
Стана по-стегната и малкоо по-твърда. Като се разбият и шарнирите на тези носачи - нови носачи. Сега ще покарам с полиуретановите, да видим как е. Много е странно, че дори след смяна на тампоните макферсона, които бяха почти 2 сантиметра по-високи от старите, като се разклати силно вертикално с ръце колата и си сложа пръста отгоре на върха на стаблото на амортесьора се усеща много леко почукване/попукване. При каране не се усеща. Странно е защото гледахме амортесьорите свалени и нямаха никакви луфтове.

_________________
Lancia Thesis 3.0 V6 - за сега много доволен
EX: Alfa 166 2.5 V6 Автоматик
EX: Lybra 5.20 155hp ComforTronic - прекрасна кола
EX: Kappa 5.20 147hp - любимката ми, но уви беше вече "баба"


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 18 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов