Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Борса » Продава » Продава автомобили




Автор Съобщение
 Заглавие: Продавам Dedra SW 1.8 113 к.с.
 Мнение Публикувано на: 14 Мар 2020, 20:49 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2005, 13:24
Мнения: 709
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra
Здравейте!

Поради закупуването на трета кола в домакинството и след дълго и обстойно обмисляне с жена ми решихме да се опитаме да продадем Dedra-та от подписа. Синът ми ползва ежедневно пунтото - работи в Лозен, ние с жена ми ще ползваме субаруто и дедрата чудесно щеше да пасне на дъщеря ми, но това което наклони везните е че живеем в софийския ж.к."Борово" и паркирането започна да се превръща в "мисията невъзможна". Буквално от нова година насам (поне в нашия блок) знам за 7-8 "нови" коли и лошото е че колкото собственици питах какво ще правят със старите кошници всички ми заявиха, че ще си ги оставят за "резервни" коли от което следва че закответните на вечна стоянка автомобили рязко се увеличиха. (има един полски фиат с прилежащото му ремарке, кото кротко ръждясват пред съседния вход от 1996 година, когато сключихме брак с жена ми и аз дойдох да живея тук, колко години преди това е стоял - нямам идея) С дедрата сме заедно почти 11 години, като член от семейството ми е и сърце не ми дава да отиде за скрап, още повече че става дума за гледан и технически изправен екземпляр.

Колата е произведена през 1996 година (10 май). Купихме я през юни 2009, като нов внос от Италия (от Боми Ауто в София) на 114633 km според километража (може да е бил реален, но едва ли ;) ). В момента показанието е 176437 km, тоест за това време сме изминали 61804 km (средно 5600 km за година), за което гарантирам. Двигателя е работил само на бензин. Масло и филтри са сменяни ежегодно, въпреки че никога в рамките на една година не сме доближавали 10000 km. За изминалото време не са се налагали никакви големи ремонти, няма нито един ремонт на двигателя. Два пъти сменях гарнитура на капака на главата, но не можах да преборя теча и си е омаслено там. Два пъти е правена предница, сменявани са дискове и накладки, предни и задни амртисьори - все консумативи.

С гордост мога да се похваля, че всички системи работят с изключение на пръскалките на фаровете (стоят за фасон, помпата отдавна е демонтирана и дори имам съд за течността за чистачки от модел без втора помпа, но така и не намерих време да го монтирам), клапата за рециркулация на въздуха (така я купих колата и доколкото знам е масово явление) и уреда показващ температурата на маслото (защото строших оригиналния картер и в момента съм с картер от фиат Браво, на който разпробит отвор за монтране на датчика; датчика се търкаля в багажника).

За който не познава модела нека да изброя: бензинов двигател, 16 клапана с баланс валове, 113 конски сили, дискови спирачки на четирите колела, ABS, климатроник, отопляеми външни огледала с ел. регулиране (от централната конзола), стъклата на 4-те врати са с ел. задвижване, подлакътник на шофьорската седалка, делима задна седалка, подлакътник на задната седалка, резервна гума и инструменти в ниша в багажника над задно ляво колело, ниша под пода на багажника в която е много удобно да се монтира газова бутилка тип резервна гума.

Колата си има външните забележки - като за 24 годишна кола, стояла на улицата и карана основно в града. Жена ми беше с колата по време на голямата градушка преди 6 години и колата си ги има белезите от това (единствените щети бяха вътрешните стопове на петата врата и задната чистачка). Освен това (по незайно какви причини) лака на предния капак се олющи, не съм предприемал никакви интервенции (смятам че боя кола не кара). И последно - тавана беше провиснал, но реших че не ми се дават 160 лева за ремонта му и го "наковах" с текера към шперплата на тавана, признавам си че това е единствения "колхоз" който съм допуснал по отношение на дедрата...

През септември миналата година смених съединителя (новия е LUK) и предни накрайници, с новия съединител е карано малко над 2000 km. А през ноември същата година смених задните дискове и накладки, както и дясно външно и ляво вътрешно каре отпред - няма 2000 изминати километра от този ремонт. През 2018 година смених горивната помпа с чисто нова (старата даде фира).

Колата е с оригиналните за модела джанти с 8 спици (два комплекта). Зимните гуми (с които е в момента) са GISLAVED EURO*FROST 6 185/65R14 86T, купени нови през ноември 2017 (тоест карано е 3 зими с тях). Летните (които са на другия комплект джанти) са UNIROYAL RainExpert 3 - 185/60R14, купени нови през април 2018 (това ще им бъде трети сезон). Освен това през януари 2019 купих хов акумулатор Gigawatt 60Ah. През годините е сменен и алтернатора с фиатски.

Не е пушено в автомобила през тези години. През 2016 дадох да и изперат салона, птичовете си оставиха ръцете в следствие на което има петна по всички седалки (не знам какво са правили, не бяха изсушени добре, беше през юли и си мисля че вследствие на жегата и влагата тавана провисна...). По скромното ми мнение седалките на модела са изключително удобни и много други марки им дишат прахта ;)

Ето малко снимки, направени днес, 13 март след минаване през автомивка:

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Освен споменатия съд за течността на чистачките имам още и задни стопове (не си спомням колко и кои точно) и предни мигачи - за резерва. Вървят заедно с колата.

Цената е 1500 (хиляда и петстотин) лева за изброеното по-горе.

При интерес и въпроси моля пишете в темата, на лични съобщения (влизам и ще влизам всеки ден във форума, това ми е навик от над 15 години и нямам намерение да променям навиците си) или на телефон 0899250346, Виктор

p.s. Снимките са на безплатен хостинг и не знам докога ще бъдат достъпни. Този линк води към споделена папка в персоналния ми облак, в която има копие от снимките.

_________________
::::: Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::


::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Продавам Dedra SW 1.8 113 к.с.
 Мнение Публикувано на: 15 Мар 2020, 10:34 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2005, 13:24
Мнения: 709
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra
Толкова се вълнувах докато писах предния пост (писах го поне два часа) че забравих да дам всичката информация:

Колата е с оригиналния си катализатор, давала е винаги чудесни резултати на техническите прегледи. Би трябвало да е Евро2 предвид годинатата на производство, но другарите в КАТ-София изобщо не са си дали труда да отразят този факт и в талона не пише нищо по въпроса. Техническия преглед е валиден до 18 май 2020, а гражданската - до 1 юни 2020.

cheers

_________________
::::: Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::


::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Продавам Dedra SW 1.8 113 к.с.
 Мнение Публикувано на: 16 Апр 2020, 08:16 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2005, 13:24
Мнения: 709
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra
По-ниска цена: 1300 (хиляда и триста) лева.

cheers

_________________
::::: Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::


::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Продавам Dedra SW 1.8 113 к.с.
 Мнение Публикувано на: 05 Май 2020, 20:23 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2007, 00:54
Мнения: 950
Местоположение: Бургас
Кара: Камион
Еех тези седалки,такова удобство и никаква умора и за 1000 км,невероятни са.Успех с продажбата колега.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Продавам Dedra SW 1.8 113 к.с.
 Мнение Публикувано на: 09 Май 2020, 10:23 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2005, 13:24
Мнения: 709
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra
Колата днес мина Годишен Технически Преглед - без никакви забележки (както винаги ;)).
Валидност до 9 май 2021.

cheers

_________________
::::: Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::


::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Продавам Dedra SW 1.8 113 к.с.
 Мнение Публикувано на: 02 Юли 2020, 10:02 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2005, 13:24
Мнения: 709
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra
Корекция на цената : 1200 лв
cheers

_________________
::::: Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::


::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Продавам Dedra SW 1.8 113 к.с.
 Мнение Публикувано на: 09 Сеп 2020, 15:24 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2005, 13:24
Мнения: 709
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra
Корекция на цената : 1000 лв.

cheers

_________________
::::: Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::


::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Продавам Dedra SW 1.8 113 к.с.
 Мнение Публикувано на: 21 Сеп 2020, 15:55 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2005, 13:24
Мнения: 709
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra
Шест месеца след обявяването на колата за продан тя намери своя купувач. Искрено му желая да навърти още много безаварийни километри.


cheers

_________________
::::: Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::


::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 




Начало форум » Борса » Продава » Продава автомобили


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов