Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Екскурзии




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2016, 12:03 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
Резервацията ми е от 7 юли. Но мисля да тръгна или в малките часове на 7-ми или на 6-ти късно вечерта. За да мога да използвам деня за разходка.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2016, 13:52 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Ясно. Ще пиша подробности следващата седмица :wink:

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2016, 21:45 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
sasho_n2 написа:
Ясно. Ще пиша подробности следващата седмица :wink:


Подробно да обясниш после кое как.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2016, 10:04 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Деян написа:
sasho_n2 написа:
Ясно. Ще пиша подробности следващата седмица :wink:


Подробно да обясниш после кое как.


Задължително :-)

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 25 Май 2016, 14:34 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
Наложи ми се служебно да отида до Белград вчера, което ми беше един вид тренировка за пътуването след месец.На отиване го минах по светло пътя, а на връщане вече по тъмно.След Пирот до началото на сичевската клисура пътя си е в ремонт. Пуснатия участък е силно да се каже, че е магистрала. На места е двупосочно. А там където не е има ограждения до линията на аварийната лента и ограничението е 80 км/ч. В самата сичевска клисура не видях проблеми. Тунелите са широки и маркирани със светлоотразители. Според мен през тях не може да се кара с повече от 60км/ч. Средното ми време за път и в двете посоки беше около 6 часа. И нещо важно. Сърбите имат навика да ходя по самото платно. Един го видях в тъмното като минах покрай него.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 31 Май 2016, 11:46 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Е, приключи нашата разходка до Будапеща и Виена. Ще разкажа накратко, пък ако имате въпроси, съм на линия да отговарям, колкото мога.
Първо за пътя – От София до Будапеща го взех за около 8 часа и половина, при спазване на ограничения и почивки ( тръгнахме в 3 сутринта и бяхме пред парламента в Будапеща в 11.30 ч.). До Ниш няма да какво толкова да пиша, защото е ясен пътя – на места има магистрала, на места няма…Спазвайте ограниченията, колкото и безумни да са – имаше полиция точно преди Пирот. След Ниш се качваш на магистралата, вземаш си талонче от путарината и продължаваш по магистралата ( ограничението е 120, не е проблем да се кара с до 130) до преди Белград, където се плаща 790 динара ( може с карта, в EUR или динари – най-препоръчително е с карта или динари). След това пътя си влиза в Белград ( не завивайте по околовръстното), преминаването през града отне не повече от 20 мин. в събота сутрин. Карайте с ограничението от 80 км.ч., след отбивката за летището има бензиностанция Лукойл, веднага след нея е отбивката за Будапеща и Нови Сад вдясно. След това се качвате на магистралата – вземате си отново талонче и при Нови Сад се плаща 230 динара, след което плащане до унгарската граница няма. Табели има навсякъде, при това огромни. На около 5 км. Преди границата ( при град Суботица) имаше полицейска хайка за превишена скорост – имаше я и на отиване и след 4 дни на връщане на същото място. Един полицай с радар стоеше под моста на ляв завой ( не се вижда докато не минеш покрай него) и те снима, след 200 м. има отбивка, където бяха паркирали 3 или 4 патрулки, който е минал с превишена скорост по-долу го спират. Унгарската граница се минава бързичко. Винетка си купете след това от първата бензиностанция – ОМВ, а не от будките, защото са мошеници – струваше към 8 евро за 10 дни ( отново плащате с карта или форинти, които е хубаво да си набавите от БГ-има в Тавекс). Винетката е електронна, касова бележка, на която се изписва номера на автомобила ( следете да е изписан правилно номера!!!). От там до Будапеща имате към 2 часа път, ограничение 130 км и камери много начесто. Сутринта беше спокойно движението, но на връщане имаше големи задръствания поради ремонти или просто поради косене на тревата около магистралата. Магистралата влиза в самият град, след което е хубаво да се ориентирате с навигация или карта на тел. също върши работа. Паркирането в Будапеща е безплатно през уикенда по улиците, на определените за това места. Нашият апартамент беше точно до Парламанта, намерих веднага място пред сградата и зарязах колата два дни там до понеделник сутринта ( платената зона започва от 8 ч. – има машинки много начесто, където се плаща по 430 форинта на час беше).
Понеделник сутринта към 8 тръгнахме за Виена – излизане от града през Буда, покрай Цитаделата и от там отново се качвате на магистралата. Пътя до Виена е около 3 часа. Между Унгария и Виена са направили импровизиран пункт за преминаване и проверка, но проверяваха основно микробуси, автобуси и камиони. Много камиони има по тази магистрала – общо взето дясната лента постоянно е заета от движещи се камиони. Тук отново имаше ремонт и задръстване на връщане – на отиване беше спокойно движението. В Австрия магистралата отново е ремонт в по-голямата си част и има ограничение от 80 км на места 100 км, но нямаше задръствания. Винетка отново си вземате около 8-9 евро беше за 10 дни от първата бензиностанция – Шел – тук винетката е като нашите и се лепи на стъклото!!! Имайте предвид, че друга бензиностанция до Виена, след Шела няма в тази посока – в обратна посока има няколко бензиностанции. Във Виена също е хубаво да ползвате карта.
Горивото навсякъде е по-скъпо от БГ, но пък поне според мен е по-качествено. Аз лично напълних резервоара в БГ и ми стигна нафтата до Виена, където заредих на една много малка бензиностанция – буквално 2 колонки на 1.05 евро/л.

Будапеща - бяхме си запазили апартамент през booking, който се намира в сграда точно до Парламента – Parliament corner apartment – препоръчвам го с две ръце апартамента. Състоеше се от една сравнително голяма стая с голяма спалня, разтегателен диван, голям LED телевизор, стерео уредба и кухненски бокс – оборудван с абсолютно всичко – печки, котлони, съдомиялна, кафемашина, кана за вода – всичко беше почти чисто ново – апартамента е реновиран тази година. Собственичката е страхотна жена, беше изпратила детайлно упътване как да стигнем, какво да направим като пристигнем, дори беше подготвила кафе, захар, чай, прясно мляко в хладилника и прясно изцеден сок от лимон…….
Места за хранене в Будапеща – избягвайте ресторантите и пицариите по Ваци ( пешеходната улица), както и част от т.н. „препоръчани“ заведения от сорта на Бистро Будапеща….сравнително солени цени. Задължително през деня можете да пробвате т.н. козуначени коминчета – струваха 1000 форинта, но са страхотни. Вечерно време препоръчвам Lecso ресторантче – сравнително евтино местенце, с много вкусна традиционна кухня : http://lecsogyorsetterem.hu/en/contact/ или https://www.google.bg/maps/place/Lecs%C ... 19.0501682 - намира се по булеварда точно над острова Маргецигет.
Друго местенце за вечеря, което мога да препоръчам е Trofea grill – ресторант на система бюфет – срещу такса от 6000 HUF/20 EUR уикенда или 5500 HUF останалите дни ядеш и пиеш на корем ( вкл. напитки – безалкохолни, вино и бира, за хапване различни салати, предястия, основни и десерти). Имайте в предвид, че след 21 ч., има намаление 1000 HUF.
Относно забележителностите – коментирахме по-горе, но като цяло препоръчвам да се купят билети за Hop on Hop off линиите. Има 3 или 4 компании, които ги предлагат, повечето от които включват няколко линии + разходка по Дунав. Ние ползвахме тези на Жираф – билетите бяха 6000 HUF човек за 48 часа, включваха две линии с автобус, линия по река и вечерна разходка. Алтернативата е т.н. амфибия – която минава покрай забележителностите, след което се гмурка в Дунава (http://riverride.com/).
Задължителните за посещения места – Парламента ( хубаво е да го разгледате и вътре), Цитаделата, Рибарските кули, двореца Буда, катедралата Св. Стефан ( качете се с асансьора) , разходка по острова, вечерна разходка с корабче.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 31 Май 2016, 14:04 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
Колега в каква категория ти влиза колата? Аз и в двете посоки на 24 май платих по 730 динара за отсечката Ниш-Белград. Освен през уикенда да вдигат цените.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 31 Май 2016, 16:12 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Деян написа:
Колега в каква категория ти влиза колата? Аз и в двете посоки на 24 май платих по 730 динара за отсечката Ниш-Белград. Освен през уикенда да вдигат цените.

Едни и същи са цените - няма разлика уикенд или делник. Вероятно аз съм забравил - не пазя бележките, но така или иначе 730 или 790 не е съществена разликата ( около 1 BGN).

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 31 Май 2016, 17:36 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2007, 00:54
Мнения: 950
Местоположение: Бургас
Кара: Камион
790 динара платихме за тази отсечка миналата неделя


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 02 Юни 2016, 10:59 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
Основание за плащане - информация за получателя / Details of Payment
П О С 7 3 0 . 0 0 R S D а в т . к о д : 2 7 4 1 0 9 , N S B U B A N J
P O T O K / B E O G R A D / P A N : 4 8 8 0 0 0 * * * * 1 6 8 7 / C T : 0 1

Ето това мие от справка за плащането с карта.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 02 Юни 2016, 15:13 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Деян написа:
Основание за плащане - информация за получателя / Details of Payment
П О С 7 3 0 . 0 0 R S D а в т . к о д : 2 7 4 1 0 9 , N S B U B A N J
P O T O K / B E O G R A D / P A N : 4 8 8 0 0 0 * * * * 1 6 8 7 / C T : 0 1

Ето това мие от справка за плащането с карта.


Хубаво де...вся тая, както казах става въпрос за 1 лев. Надали това е проблема. Ако има други по-съществни въпроси, съм на линия :-)

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 02 Юни 2016, 16:15 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
Вие сте били в центъра, но все пак знаеш ли за прословутото заверяване на билетите за метрото?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 02 Юни 2016, 17:20 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Деян написа:
Вие сте били в центъра, но все пак знаеш ли за прословутото заверяване на билетите за метрото?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk


Сега ме хвана неподготвен, тъй като никога не съм ползвал метрото в Будапеща. Ако схемата е като във Виена, билета се валидира на едни машинки на входа ( по подобие на тези на метрото в София) - просто пъхаш билета и машинката го валидира.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 02 Юни 2016, 23:19 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
Колега мисля да създам максимален кеф за децата и за това като дестинации са ми задали зоопарка и така нареченото eye of Budapest (огромно виенско колело). Дали си го видял разхождайки се? Би трябвало да е някъде в една градинка до базиликата Св. Стефан.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 03 Юни 2016, 08:40 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Деян написа:
Колега мисля да създам максимален кеф за децата и за това като дестинации са ми задали зоопарка и така нареченото eye of Budapest (огромно виенско колело). Дали си го видял разхождайки се? Би трябвало да е някъде в една градинка до базиликата Св. Стефан.


Зоопарка е хубав, приятен ( ходил съм преди две години), на децата ще им хареса. Колелото Budapest eye го нямаше - качвах се на базиликара Св Стефан, от където се вижда целият град и дори да съм го пропуснал от разходката, щях от там да го видя). На сйта им пише, че през пролетта на 2016 ще го инсталират ( http://visitbudapest.travel/articles/budapest-eye/) но го нямаше сега все още. Може ти като отидеш да са го отворили.
Като алтернатива ( макар и малко скъпа), можеш да ги качиш на автобуса амфибия - ще им хареса на 100% (http://riverride.com/) - цената за възрастен беше 28 евро, за дете от 6 до 14 г. 20 евро, а за деца до 6 години е безплатно. Друга алтернатива за забавления за децата е разходката по острова Маргетцигет - когато бяхме ние имаше някакъв фестивал, с разнообразни спортове и забавления - ходене по въже, катерене по дървета с екипировка, бойни спортове на открито, гмуркане с екипировка ( така и не го разбрах - в един варел с мътна вода), футбол, ...и какво ли още не. Беше много готино и пълно с хора.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 08 Юни 2016, 10:51 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
Колега, като документи за колата нещо по-специално търсили ли са ти? Аз съм се подготвил да нося зелена карта (за всеки случай) и голям талон.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 08 Юни 2016, 11:56 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Деян написа:
Колега, като документи за колата нещо по-специално търсили ли са ти? Аз съм се подготвил да нося зелена карта (за всеки случай) и голям талон.


Принципно и аз ги носех за всеки случай - никъде не ми искаха документи за колата, освен на излизане от БГ - искаха само малкият талон на колата.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 23 Юни 2016, 13:13 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
Колега като каза 8 часа и половина път предполагам не си спирал много за почивки? Правя си планове кога да тръгна за да съм там преди 10 сутринта. Аз имам и доста път до сръбската граница. Все пак тръгвам от Ихтиман.

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 23 Юни 2016, 17:21 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Деян написа:
Колега като каза 8 часа и половина път предполагам не си спирал много за почивки? Правя си планове кога да тръгна за да съм там преди 10 сутринта. Аз имам и доста път до сръбската граница. Все пак тръгвам от Ихтиман.


Ами спирал съм за 10 мин. почивки на 3 пъти в Сърбия и един в Унгария (за да купя и винетката). Пътя ти от Ихтиман го сложи грубо още около час, например.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване до Будапеща
 Мнение Публикувано на: 23 Юни 2016, 21:20 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:43
Мнения: 1538
Местоположение: Ихтиман/София
Кара: Lancia Lybra 1.9 JTD SW 105 hp
И още нещо важно. Предполагам по границите е хубаво да имам в мен и копие на потвърждението за резервация?

_________________
Lancia Lybra 1.9 JTD SW LX - италианската S класа

Изображение

VW Golf VII 1.6TDI 110HP Lounge
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 3 [ 49 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Екскурзии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов